Životní styl

Nutrie v běhu aneb výživa pro běžce

Plavková sezóna za dveřmi a k tomu ještě jarní sluníčko, to znamená jediné: jarní běžecké kolekce jsou beznadějně vyprodané a spoustu osob vyráží nadšeně funět do parků či do přírody. Je jasné, že běh si bude vyžadovat i nějaké specifické stravovací požadavky. A jak k tomu tedy přistoupit?

Mgr. Šárka Knížková, 24. 5. 2024Životní styl

Vstříc společným zážitkům: Fotoeditorial z focení na Den matek

Blíží se druhá květnová neděle a mnoho z nás přemýšlí, jak potěšit nejdůležitější ženu svého života – maminku. Dělají pro nás první poslední a i když s nimi ne vždy souhlasíme, myslí to s námi vždy nejlépe, jak dokáží. A čím ji tedy potěšit? Každý dárek udělá radost, ale nevíce jsou společně strávené chvíle. Třeba se můžete odhodlat ke společnému focení, jako to udělaly naše milé klientky Dita a Nelly…

Kateřina Vokounová, 6. 5. 2024Spodní prádloŽivotní stylPlavky

Jak pečovat o spodní prádlo? A jakým chybám se vyhnout?

Spodní prádlo se vyrábí z jemných a pružných materiálů, aby krásně vypadalo, a ženskému tělu perfektně padlo. Což ale také znamená, že je velmi choulostivé a citlivé na to, jak s ním zacházíte. Aby vám co nejdéle vydrželo, vyplatí se mu věnovat patřičnou pozornost. Jak o spodní prádlo pečovat?

Martina, 5. 5. 2024Životní styl

Vztahy maminek a dcer? Společný nákup prádla je dokonale prověří

Sdílení tajemného světa ženského spodního prádla může maminky s dcerami sblížit, ale také postavit na opačné strany barikád. Helena Konarovská po více než 20 letech praxe přesně pozná, jaký případ má zrovna před sebou. Existují stovky matek a dcer, které dokázala smířit, kterým pomohla se navzájem pochopit a kterým svými radami změnila život. A protože se blíží Den matek (letos připadá na neděli 8. května), téma našeho rozhovoru bylo jasné.

Redakce Le Chaton, 1. 5. 2024Spodní prádloŽivotní styl

Jarní detox: nezbytnost nebo dokonalý marketingový tah?

Spolu se začátkem jara přichází i nekonečná nabídka restartů, detoxů či očistných kúr, jejichž prodejci se nyní zase vyrojili jak houby po dešti. Přestože slovo “toxiny” zní opravdu velmi strašidelně, kor v případě, kdy vám někdo srdceryvně vypráví, jak vám zanáší organismus, můžete se nad těmito na první pohled lákavými nabídkami očisty jen sečtěle a pohrdavě pousmát.

Mgr. Šárka Knížková, 11. 4. 2024KrásaŽivotní styl

Udržitelná móda má zelenou: staňte se součástí lepších zítřků

Doslova. Ekologická odpovědnost a udržitelnost jsou témata skloňovaná čím dál více. Není to ale žádný bezvýznamný trend, s nímž zkrátka jen „jdeme s dobou“. Otázky šetrnosti vůči naší planetě – tedy jedinému domovu, který máme – jsou důležitější než kdy dříve. Vydejte se s námi budovat lepší místo pro život.

Markéta Tietzeová, 18. 3. 2024Spodní prádloMódaŽivotní styl

Marlies Dekkers: odvažte se pěstovat své sny

Výjimečná a velmi úspěšná módní návrhářka Marlies Dekkers vždy hledá inspiraci ve významných ženských hrdinkách ze všech minulých dob napříč stovkami generací. Její prádlo je ztělesněním dokonalého stylu, pohodlí, originality a velkého příběhu, který stojí za každou jednou kolekcí. Pro rok 2024 si připravila kousky inspirované zahradou a přírodou a přináší opět velice důležité poselství – pěstovat své sny má smysl. Marlies Dekkers

Markéta Tietzeová, 14. 2. 2024Spodní prádloMódaŽivotní styl

Barva roku 2024 přinese něhu a porozumění

Každá barva má nějaký význam a každý rok má svoji barvu. Tento se ponese v duchu svěžích broskvových tónů. Jaké poselství nám sdělují a proč je dobrým nápadem zařadit je do svého života?

Markéta Tietzeová, 31. 1. 2024Spodní prádloMódaŽivotní styl

Snadnější cesta ke splnění sportovních předsevzetí

Nový rok je mnohem více než jen změnou konečného čísla. Jedná se o důležitý milník, během něhož přirozeně zhodnocujeme svůj život – své úspěchy, pokroky, změny. A přesně tato sebereflexe nás vede ke stanovení nových cílů – nových předsevzetí. Jenže často skončíme dříve, než se naučíme správně psát číslo nového roku. Pojďme to společně letos změnit.

Markéta Tietzeová, 10. 1. 2024Spodní prádloSportŽivotní styl

Ideální dárek pro dospívající dceru? Zkusíme vám trochu poradit.

Pojďme si to hned na začátek říct: dokonalý dárek neexistuje. Je totiž tak trochu jako Chytrá horákyně: měl by být osobní, ale zde se pouštíme na velmi tenký led jak dobře obdarovaného známe. Dárek by neměl být příliš drahý, aby nezaskočil, ale zase nechceme darovat prkotiny. A tak bychom mohli pokračovat. Vyhrát nemůžeme, jde o to se tomuto ideálu aspoň co nejvíce přiblížit. Věřím, že vánoční nadělování nám s tímto vědomím půjde o poznání lehčeji.

Zdeňka, 18. 12. 2023Životní styl

Vždy za kočku s Le Chaton: Na vavřínech rozhodně neusínáme!

Jeden den, tři skvělé ženy. Plno krásného prádla, nádherných fotek a úžasných vzpomínek. Přesně takové bylo podzimní Vždy za kočku s Le Chaton. To, že máme ty nejlepší a nejkrásnější klientky víme, ale stejně nás vždy dokážete překvapit a posunout tak laťku zase o kousek výš.

Kateřina Vokounová, 20. 11. 2023Spodní prádloŽivotní styl

Tencel (lyocell): přírodní materiál s nenahraditelnými vlastnostmi

Tencel se poslední roky stává čím dál více populární a můžeme se s ním setkat u všech možných druhů oblečení a textilu obecně. A není divu – svými vlastnostmi dokáže předčit i bavlnu. V čem tkví jeho moc?

Markéta Tietzeová, 26. 7. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Návod na perfektní svatební cestu

Zatímco svatební obřad má svůj řád, pevně dané náležitosti z právního hlediska i rituály z pohledu tradic a pověr, svatební cesta je čistě jen a jen na vás. Ani na ni nemusíte jezdit, ale ruku na srdce, bez ní by vaše svatba nebyla úplná. Pár dní nebo i týdnů pro odpočinek po náročném kolotoči svatebních příprav si rozhodně zasloužíte.

Kateřina Bednářová, 20. 7. 2023Spodní prádloŽivotní stylPlavky

Nejčastější chyby v letním jídelníčku a jak se jim vyhnout

Léto nahrává celkovému odlehčení v jídle. Na druhou stranu teplé počasí a čas dovolené vybízí k častější konzumaci alkoholických drinků, sladkých limonád, grilovaných dobrot a dalšího. Pojďme se kouknout, v čem děláme nejčastěji chyby a jak se jim vyhnout, aby nám kila neletěla zbytečně nahoru.

Lucie Kašparová, 13. 5. 2023Životní styl

Jak zazářit v den D a být okouzlující i sebejistou nevěstou

Snad každá z nás si, alespoň jednou, už jako holčička představovala svůj svatební den. Také jste snila o tom, jak vás tatínek povede k oltáři a vy zazáříte jako princezna v těch nejkrásnějších šatech a dnes nemůžete věřit tomu, že váš velký den zanedlouho skutečně nastane? Ať už chcete vypadat jako v tajných představách svého dětství anebo toužíte být spíše moderní nevěstou, ukážeme vám šaty, které vám splní každé z těchto přání a navíc poradíme, co obléci pod ně, aby byl výsledný efekt dokonalý a vy jste s

Lucie Kratochvílová, 10. 5. 2023Spodní prádloŽivotní styl

Jak vybrat sportovní podprsenku Panache Sport

První kolekce Panache Sport byla uvedena na trh v roce 2011 a od té doby se stala sportovní podprsenka Panache nepostradatelným kouskem v šatníku mnoha klientek Le Chaton. A není divu! Poskytuje prsům dokonalou oporu a snižuje jejich pohyb při sportu až o 83%.

Redakce Le Chaton, 5. 4. 2023Spodní prádloŽivotní styl

Kočičí výzva očima Katky

Požádali jsme naše modelky a klientky v jedné osobě, aby Kočičí výzvu popsaly ze svého pohledu a prozradily o sobě co samy chtějí. Podívejte se na den D očima Katky, naší poslední kočky z podzimní výzvy.

Kateřina Vokounová, 12. 3. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Kočičí focení očima Magdaleny

Našim modelkám z Kočičí výzvy jsme tentokrát nechali volnou ruku, ať o sobě či focení řeknou, co samy chtějí. Zajímal nás pohled na den jejich očima. Pohodlně se usaďte a podívejte se společně na to, co o svém „kočičím dni“ řekla Magdalena.

Kateřina Vokounová, 8. 3. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Mezinárodní den žen - aneb složitá cesta nejen k volebnímu právu

Mezinárodní den žen nebo také MDŽ slaví lidé po celém světě. Muži kupují květiny a ženy si užívají pozornost druhého pohlaví. Ale většina z nás zapomněla, jaká je podstata toho svátku. Nejde o květiny či nucené projevy náklonosti. Základní myšlenka MDŽ je úplně jiná.

Kateřina Vokounová, 3. 3. 2023Životní styl

Tanec – síla, která nás spojuje! Inspirace pro novou kolekci prádla Marlies Dekkers

„Od počátku lidstva byl rytmus a pohyb hnacím motorem, který spojuje lidi. Kvůli práci na kolekci – od navrhování až po focení kampaně na Ibize jsem si uvědomila, že největší důvod mého úspěchu je spojení s úžasnými lidmi kolem mě, díky kterým jsem se cítila milována a kteří mě podporovali, abych to nevzdala… Již 30 let jsme tady, pojďme to tedy oslavit tancem, protože jeho síla nás spojuje.” říká Marlies Dekkers

Pavlina Peťková, 1. 3. 2023Spodní prádloŽivotní styl

Kočičí výzva očima Petry

Běžně naše modelky z Kočičí výzvy zahrneme několika otázkami, abychom je vyzpovídali. Tentokrát jsme se rozhodli, že jim dáme volnou ruku ať o Kočičí výzvě či sobě řeknou vše samy. A dobře jsme udělali. Pojďte se s námi podívat, jaké bylo focení pro Petru.

Kateřina Vokounová, 23. 2. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Třikrát a dost? Vždy za kočku s Le Chaton si to nemyslí!

Říká se: „Do třetice všeho dobrého.“ Ale když je něco dobré, proč s tím přestávat? Někdy je nejlepší nechat to žít vlastním životem a napjatě čekat, kam vás vítr odnese. Nás a naši Kočičí výzvu tentokrát vítr zavál ke třem úžasným ženám a kouzelnému hotelu kousek za Prahou. A jak to bylo dál? Podívejte se sami…

Kateřina Vokounová, 19. 2. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Už znáte barvu roku 2023? Přinese spoustu pozitiv

Každý rok je jedinečný a přináší s sebou spoustu charakteristik, trendů, poselství a novinek. Barva v tomto případě není výjimkou. V rámci trendů se dokonce vyhlašuje oficiální barva roku. Pojďme se seznámit s tou letošní a zjistit, v čem tví její kouzlo.

Markéta Tietzeová, 30. 1. 2023Spodní prádloMódaŽivotní stylPlavky

Vztah jako investice (do budoucna)

Žili byli dva mladí lidé. Žili spolu již několik let, bylo jim hezky a i nějaké ty trampoty spolu přeskákali s nadhledem. A tak se rozhodli, že spolu založí rodinu. Měli na to věk i zázemí a měli se rádi. A tak se jim narodilo miminko.

Lenka Wernerová, 13. 10. 2022Životní styl

Sáhněte si na prsa - SAMOVYŠETŘENÍ

V dnešním článku se podíváme kousek do historie. Zjistíte, jak se v průběhu let léčba rakoviny změnila a jak vůbec vzniká. Ale hlavně si ukážeme to nejdůležitější – jak včas odhalit, že není něco v pořádku za pomocí samovyšetření.

Redakce Le Chaton, 3. 10. 2022Spodní prádloKrásaŽivotní styl

O prsou

Prs, někdy také ňadro, hovorově prso a latinsky mamma. Primárním účelem tohoto párového orgánu je především kojení dětí, ale má také svou estetickou a sexuální funkci. A díky tomu jsou prsa nepostradatelným pomocníkem při namlouvání! Z průzkumu však vyplývá, že až 70 % procent žen se svými ňadry není spokojeno, přestože je v Česku označení D nejčastější velikost prsou.

Redakce Le Chaton, 2. 10. 2022Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Sáhněte si na prsa s Le Chaton

Měsíc říjen je celosvětově prezentován jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory žen trpících touto nemocí (#ruzovyrijen, #pinktober). Světová zdravotnická organizace WHO uvádí, že rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen a každý rok na celém světě jich postihne tato nemoc více než 2 miliony. Prevence je proto nesmírně důležitá, a tak jsme se letos i my v Le Chaton rozhodli šířit osvětu a i vy nám můžete pomoci!

Redakce Le Chaton, 1. 10. 2022Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Prsní implantáty jako cesta ke svému tělu

Nikdy jsem se netajila tím, že mám prsní implantáty, ráda jsem o nich mluvila, když se ženy zajímaly a měla jsem z nich radost. Našla jsem si v nich sebevědomí po ukončení kojení, kdy se moje prsa dramaticky změnila a prakticky zmizela.

Eva Behenská, 13. 9. 2022Životní styl

Fast vs slow fashion. Aneb proč je "pomalá" móda prostě lepší

Udržitelnost a recyklace v módě je teď velmi aktuální téma. Tato slova můžete slyšet a číst v podstatě kdekoliv. Kromě recyklace je ovšem třeba ještě něco… Přemýšlet nad svým chováním k módě jako takové. Ona jen recyklace nás totiž nezachrání.

Kateřina Vokounová, 8. 9. 2022Spodní prádloMódaŽivotní styl

Proč si dávat novoroční předsevzetí v létě

Léto je skvělé z mnoha důvodů. Dny jsou dlouhé, večery teplé, všude je živo a sluníčko na nás posílá zázračný vitamín D, díky němuž jsme šťastnější a čilejší. Nejlepší čas začít se zdravým životním stylem. A my vám řekneme, proč a jak.

Lenka Wernerová, 26. 8. 2022Životní styl

Sebeláska v plavkách

O tématu ženské sebelásky se často hovoří z pohledu duše. Snažíme se naučit mít se rády takové, jaké jsme, se všemi našimi povahovými vlastnostmi a charakteristikami. Učíme se přijímat se, říkat ne, být asertivní, zdravě sobecké a umět být občas jen samy se sebou. A když už to máme téměř na dosah, přijde léto, plavková sezóna a naše sebeláska udělá často při pohledu na plavky a do zrcadla pět kroků vzad.

Lenka Wernerová, 23. 8. 2022Životní stylPlavky

Proč to s letní volností nepřehnat

Jedna z věcí, kterou si letošní letní sezónu nejde nevšimnout, je trend chození bez podprsenky. Zdánlivě to spoustu problémů vyřeší, ale na jiné, na začátku neviditelné, to může zadělat. Pojďme si k tomu říct trochu více.

Kateřina Bednářová, 22. 8. 2022Spodní prádloŽivotní styl

Jak poznat, že jste ve stresu a co s tím dělat

Stres může postihnout a dostihnout každého z nás. Ať už jsme vrcholoví manažeři, ženy na mateřské nebo se staráme o své nemocné rodiče. Stres byl dlouho spojován s vrcholovými pozicemi, což se nevylučuje, ale ani to nemusí být vždy pravda. U stresu záleží na naší míře citlivosti než na události, která stres vyvolala. Co se děje při stresu, jak poznáme, že ve stresu jsme a jde si na něj zvyknout?

Lenka Wernerová, 11. 8. 2022Životní styl

Vždy za kočku s Le Chaton potřetí a tentokrát v plavkách!

Musíme říci, že Kočičí výzvu si naše klientky doslova zamilovaly a to nás nesmírně těší. V předešlých výzvách jsme se přesvědčili, že v prádle se cítí jako ryby ve vodě a že jim to nesmírně sluší. Naopak plavky jsou pro mnoho žen stále citlivé téma. A tím jste nás nevědomky navedli na to, jakým směrem se má ubírat naše v pořadí třetí Kočičí výzva…

Kateřina Vokounová, 25. 7. 2022Životní stylPlavky

Sladká letní trojka

Pod tímto mnohoslibným titulkem by se mohlo skrývat lecjaké sladké letní dobrodružství. My si ale budeme povídat o ovoci. Nebojte se ale, i tak to bude stát za to, slibujeme.

Kateřina Bednářová, 21. 7. 2022Životní styl

Jak posilovat vůli aneb jak se konečně donutit začít něco dělat

Vůle. Magické slovo o čtyřech písmenkách, bez kterého se s plněním novoročních předsevzetí nedostaneme ani za druhou půlku ledna, nemluvě o překonání sebe samých třeba ve vztahových rovinách. Tak krátké slovo a tolik síly. Jak vůli ovládnout a posilovat, aby nám začala sloužit a nemuseli jsme o ní tvrdit, že ji jaksi nemáme?

Lenka Wernerová, 22. 6. 2022Životní styl

Nechceme nebo neumíme odpočívat?

Děti, jejich škola, úkoly, mimoškolní aktivity, naše zaměstnání, práce v domácnosti. Neustálý koloběh každodenních povinností nám mnohdy nedovolí zastavit se a pořádně se nadechnout. A když konečně tu příležitost máme, zdá se, že toho neumíme využít. Jsme sice vyčerpané až k padnutí, zároveň ale nedokážeme přestat něco dělat.

Lenka Wernerová, 6. 6. 2022Životní styl

Co odkrývá emoční paměť?

Říká se, že opakování je matka moudrosti. Nejsou to ale jen věci, které pravidelně opakujeme, jež si snáz zapamatujeme. Stejně si zapamatujeme i skutečnosti, ke kterým máme nebo si vytvoříme nějaké emoce, příběh či představu. Vítejte v emoční paměti. Paměti, která je vázaná na emoční prožitek.

Lenka Wernerová, 26. 5. 2022Životní styl

Nákupy prádla s dcerou? Hlavně z prsou nedělejte problém

V první části našeho rozhovoru líčila zakladatelka společnosti Le Chaton Helena Konarovská příběhy žen, které na nákup spodního prádla přivedly svou maminku. Dneska se na intimní vztah mámy s dcerou podíváme z opačné strany. Jak maminky zvládají nakupování prádla s vlastními dcerkami? A jaké chyby při tom dělají?

Redakce Le Chaton, 1. 5. 2022Spodní prádloŽivotní styl

Proč se tak bojíme dělat změny, i když si stěžujeme

Nedáme výpověď, i když už nás to v práci dlouhou dobu nebaví. Neopustíme vztah, i když víme, že nemá žádnou budoucnost. Neřekneme ne, i když vnitřně tak moc chceme. Proč, a čeho se tak pořád bojíme?

Lenka Wernerová, 17. 3. 2022Životní styl

Nejsem dost bohatá na to, abych si kupovala levné věci

Tričko pod dvě stě korun, kabát pod tisíc a boty za pět set. Krásné ceny, které se na první pohled zdají být tolik lákavé. Vždyť tak můžeme mít několik desítek triček, nejméně pět kabátů a plný botník zdánlivě nejnovějších trendů. A až nás přestanou bavit, nebude nás tolik mrzet vše zahodit. Ale…

Lenka Wernerová, 6. 3. 2022Životní styl

Co potřebujete vědět dřív, než si začnete plnit svá novoroční předsevzetí

Rok 2021 uplynul skoro tak rychle, jako první týden v lednu nového roku. Někteří z nás do něho naskočili s konkrétními cíli, jiní s přesvědčeními a očekáváním změn, které zatím nemusí mít jasné obrysy. Ať tak, či onak, i ti, kteří si novoroční předsevzetí nedávají, toto slovo na konci roku nejméně jednou vyslovili, a tím pádem nad nimi aspoň trochu přemýšlí. Je to vcelku logické, náš mozek miluje dělat to, co dělá vždy. Proč z toho tedy nemít prospěch během celého roku?

Lenka Wernerová, 18. 1. 2022Životní styl

Boostujte imunitu i náladu: venku

“Všude dobře doma nejlíp” je sice hezké, ale tak trochu neúplné přísloví. Protože všude dobře a doma nejlíp je nám po nějaké krásné procházce, kde nám zčervenají tváře a špička nosu jakbysmet. Kde se těšíme z každého kroku, který nás zahřeje a obdivujeme krásy okolí, které dostává zimní podobu. Protože, ať už je slunečno nebo je celá obloha pomalovaná šedou, jež nepropustí ani jeden paprsek, krása nevychází z počasí. Krása, stejně jako náš pocit, vychází z našich prožitků a zážitků. A ty nenasbíráme na gauč

Lenka Wernerová, 4. 1. 2022Životní styl

Pomáhali jsme společně!

Letos jsme se u nás v Le Chaton rozhodli říjen pojmout trochu jinak. Vzhledem k tomu, že je měsíc říjen celosvětově prezentován jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory žen trpících touto nemocí spustili jsme společně s neziskovou organizací Loono akci na šíření osvěty ohledně ženského zdraví všeobecně, nejen rakoviny prsu. A vy jste byli součástí!

Redakce Le Chaton, 10. 12. 2021Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Umění, které sluší každému

Provokativně na vás doma mrká prázdná stěna a vy přesně víte, že by „něco“ potřebovala. Skoro každý byt nějakou takovou má. Mělo by to být „něco“ s velkým „N“, ale kde hledat? Reprodukce fotky z hobbymarketu je příliš banální a na originální obraz se necítíte vy ani vaše peněženka. Přesně na takové okamžiky je připravena nově otevřená galerie originálních fotografií Yellow Korner, kde pořídíte díla špičkových fotografů za velmi příznivé ceny.

Kateřina Bednářová, 8. 12. 2021Životní styl

Pravý čas je teď

„Teď není vhodná doba. Nemám čas. Mám milion povinností. Není ten pravý čas. Teď prostě ne.“ Mohli bychom takto pokračovat dále. Jenže, kdy je ten pravý čas a co to vůbec je? Jak poznáme, že pravý čas nastal nebo kdy přijde? A co když pravý čas prošvihneme? I to se přece říká.

Lenka Wernerová, 11. 11. 2021Životní styl

NEPLODNOST

Kolik lidí touto poruchou v Česku trpí? A lze neplodnosti nějakým způsobem předejít? To se dozvíte v dnešním článku, který vznikl ve spolupráci s odborníky z neziskové organizace Loono, v rámci jejich osvětové kampaně Dole dobrý.

Redakce Le Chaton, 27. 10. 2021Spodní prádloKrásaŽivotní styl

PRO MUŽE TO PLATÍ TAKY

V minulém díle jsme si řekli, jak pravidelně vyšetřovat prsa. Stejně důležité je ale i samovyšetření varlat. Každý muž (nebo jeho partner/ka – celých 30 % případů totiž odhalí právě naši milovaní) by jej měl provádět minimálně jednou za měsíc. Jak na to?

Redakce Le Chaton, 21. 10. 2021Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Ranní ptáče dál doskáče

Už kdysi dávno jsem četla, že úspěšní lidé vstávají brzy. Tenkrát jsem si říkala, proč bych samu sebe dobrovolně takhle trápila, a dál pokračovala ve vstávání na čtvrté zazvonění budíku, kdy už jsem z postele doopravdy musela. O několik let později jsem ochutnala vstávání mezi pátou a šestou hodinou ranní a už bych neměnila. Proč?

Lenka Wernerová, 29. 9. 2021Životní styl

Poslouchej své tělo a (konečně) zhubni

Každé tělo je unikátní exemplář a to znamená, že každé tělo chce a potřebuje něco jiného. Dieta, která funguje kamarádce nemusí fungovat jiné kamarádce, zatímco sousedka teď díky ní vypadá fantasticky. Jak je to možné?

Eva Behenská, 1. 9. 2021KrásaŽivotní styl

Aby zelenina zůstala déle čerstvá

Letní sezóna nahrává vyšší konzumaci zeleniny, a tak se nebojte si ji dopřát taky v hojném množství. Dozrávající rajčata, okurky, papriky, kedlubny i saláty jsou skvělým zdrojem vlákniny, celé škály vitaminů a minerálních látek. Denně bychom měli sníst 400 gramů zeleniny, přestože v zimních měsících se to zdá kolikrát jako nesplnitelný úkol, v létě naopak. Jak si udržet koupenou či vypěstovanou zeleninu čerstvou a vyhnout se změklým ředkvičkám, zvadlému špenátu či gumové okurce?

Lucie Kašparová, 29. 7. 2021Životní styl

Šaty nejsou jen šaty

Všimli jste si někdy sebevědomí, které mluví z ženy ve skvěle padnoucím saku? Letní nálady bílých šatů a rozpuštěných vlasů? Svůdnosti spadlého ramínka dokonalé krajkové podprsenky? S lidmi kolem nás můžeme komunikovat různými způsoby. Slovy, gesty nebo třeba oblečením a doplňky. Oblečení za nás beze slov vyjadřuje to, kdo jsme, kým chceme být i jaká je naše momentální nálada.

Lenka Wernerová, 22. 7. 2021Životní styl

Ženy (proti) sobě

Téma rovnoprávnosti mezi muži a ženami je v naší společnosti otevřeno několik let. Je to téma, o kterém se vášnivě diskutuje, a které zdaleka nespěje ke svému konečnému řešení. Do tohoto tématu však vstupuje další, o kterém se zase až tak moc nemluví. O vztahu mezi ženami samotnými.

Lenka Wernerová, 24. 6. 2021Životní styl

Po čtyřicítce je moje tělo o 13 kilo lehčí

„Po čtyřicítce je moje tělo o 13 kilo lehčí!“, zní na Instagramu šestačtyřicetileté Kateřiny Bednářové, autorky kuchařek a foodeditorky – tvůrkyně textů a obsahu. Kromě toho můžete znát Kateřinu také z „Kočičí výzvy“, tedy našeho brandového focení, které jsme se na podzim rozhodli realizovat s našimi klientkami, jež vlastní nejen spodní prádlo z Le Chaton, ale také čtyřnohé chlupaté miláčky (protože Le Ch

Redakce Le Chaton, 20. 5. 2021Spodní prádloŽivotní styl

Jaká zelenina nám dá nejvíc živin?

Zelenina by měla být součástí každodenního zdravého jídelníčku. Tento bohatý zdroj vlákniny, celé řady vitaminů a minerálních látek bychom měli dle Světové zdravotnické organizace denně konzumovat kolem 0,5 kg. Vláknina obsažená v zelenině nám pomáhá se vstřebáváním všech potřebných živin, trávením a vyprazdňováním. Díky vláknině se cítíme nasycení. Jak poskládat vyvážené jídlo? Talíř pomyslně rozdělte na třetiny: třetina připadne zdroji bílkovin (ryba, maso, tofu, luštěniny), další třetina patří sacharidům

Lucie Kašparová, 13. 5. 2021KrásaŽivotní styl

O dnech, které patří lásce, jinak

Blíží se První máj. První máj, lásky čas. Láska je nádherný cit, který je rozhodně hoden pozornosti a oslavy. Stejně mně však dny, jako je První máj, Svátek zamilovaných, Den Matek, Den otců, nutí zamyslet se nad tím, kolik z nás se během nich cítíme nesví.

Lenka Wernerová, 29. 4. 2021Životní styl

Jak si udržet motivaci

V minulém článku jsme vám prozradili několik tipů, jak vyzrát na prokrastinaci (zde) a dnes si povíme něco o největším faktoru, který má vliv na to, že prokrastinovat nepůjdete, ale pustíte se do čehokoliv, nezáležíc přitom na obtížnosti. Dnešní článek bude patřit motivaci.

Lenka Wernerová, 19. 4. 2021Životní styl

Kroky, které vám konečně pomohou přestat odkládat úkoly

Komu z vás se minulý rok ulevilo, když zjistil, že se podání daňového přiznání posouvá o čtvrt roku? Kdo z vás jde raději utírat prach, než aby zasedl k nudnému vyplňování papírů? Každý z nás se v životě, ne-li denně setkává s prokrastinací. Dle portálu Leaderstime je prokrastinace „výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu.“ Takže jak pracovat s jakýmikoliv úkoly, do kterých se nám nechce?

Lenka Wernerová, 28. 3. 2021Životní styl

Mandlová mouka, raw dorty anebo česká klasická bábovka - co je zdravější?

Ať už se pustíte do hubnutí nebo jen zkrátka chcete ozdravit jídelníček, možná vás dříve či později napadne, jestli kromě více zeleniny, mléčných výrobků, luštěnin nezařadit do jídelníčku i zdravější dezerty. A pokud se dáte do vyhledávání takových receptů, jistě narazíte na dezerty, které se dle popisků zdají být zázračné, protože se údajně po nich nepřibírá ba dokonce hubne. Je tomu skutečně tak? A co je vlastně ta nejlepší varianta, jestliže si chceme zahřešit?

Lucie Kašparová, 18. 3. 2021Životní styl

Když už mezi vámi láska nehoří

Nedávno tu „byl“ Valentýn, a sice nám nebyl na očích tak, jako roky minulé, přesto nám mohl vehnat do hlav myšlenky o lásce. Možná se totiž nacházíte v partnerském vztahu, ve kterém už ani zdaleka nejsou motýli v břiše, ba spíše naopak. Možná vás partner vytáčí do nepříčetnosti, ale podvědomě tušíte, že na vině není ze sta procent ani tak on, jako celá tato krize, ve které se celý svět nachází.

Lenka Wernerová, 11. 3. 2021Životní styl

Jak poznat sám sebe? Podívejte se na vašich nejbližších pět přátel

Říká se, že člověk je průměrem svých nejbližších přátel. Často se mluví i číslu pět, ale čím je člověk starší, tím méně skutečných přátel má. Pořád však platí, že jste zhruba takoví, jací jsou oni. Takže pokud nevíte, jak byste se popsali, podívejte se právě na vaše přátele.

Lenka Wernerová, 27. 2. 2021Životní styl

Luštěniny jsou v jídelníčku vítané

Právě zimní období je ideální na to zařadit více luštěnin do jídelníčku. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, rostlinných bílkovin, celé škály vitamínů a minerálů. Díky tomuto složení skvěle zasytí a zároveň skýtají obrovskou variabilitu. Lze je doslova použít na sto způsobů. V dnešním článku si ukážeme pár tipů, jak přidat více čočky, fazolí a cizrny do jídla.

Lucie Kašparová, 21. 2. 2021Životní styl

Valentýn v době Covidu

Valentýn klepe na dveře. Jenže letos ve výlohách neuvidíme ani obrovská červená srdce, ani nafouklé balónky a před obchody se nebudou tvořit fronty, jejichž výsledky budou dárky, které si partneři na důkaz své lásky 14. února předají. Přesto svatý Valentýn tohoto roku potřebujeme více, než kterýkoli rok předtím. Naše společnost zoufale potřebuje něco hezkého, pozitivního a možná i patetického. A ze všeho nejvíc potřebuje naději a lásku.

Lenka Wernerová, 11. 2. 2021Životní styl

Kvůli komu chceme vypadat dobře?

Zavřené kavárny i obchody, home officy, meetingy v rámci onlinu, když už procházky, většinou v přírodě. To vše se nám momentálně dělo a možná ještě bude. Lockdown nás vystavil mnoha otázkám. Cítíme se doma dobře? Jsme doma opravdu jako doma? Jsme s tím, s kým být chceme? Jsme těmi, kterými být chceme? Nebo to vše, co jsme venku, je jen naše maska a koho se tedy snažíme oslnit?

Lenka Wernerová, 28. 1. 2021Životní styl

Meal prep – praktické kroky k jednodušší přípravě jídel

Každodenní vymýšlení, plánování a chystání jídel je rutina, která se člověku čas od času omrzí. Jednoduchými kroky lze přípravu každodenních teplých večeří, obědů do práce či svačin pro děti zjednodušit, aniž byste museli rezignovat na vyvážený a zdravý jídelníček. Ba naopak. Kromě vyváženého jídelníčku, ušetříte spoustu času, energie a především zamezíte plýtvání jídlem. Už žádné vyhazování zbytků od oběda.

Lucie Kašparová, 22. 1. 2021KrásaŽivotní styl

Začněte poslouchat svoje tělo

Také se vám stalo, že jste z ničeho nic onemocněli, a až při prvních skutečných příznacích jste si řekli, že jste tušili, že na vás něco „leze“? Jen jste „TO“ nedokázali včas rozklíčovat, protože vám vlastně nic nebylo, jen jste měli „ten“ pocit?

Lenka Wernerová, 4. 1. 2021Životní styl

Pět tipů jak zvládnout Vánoce bez výčitek

S blížícími se svátky vám přijdou možná vhod tipy, jak si Vánoce užít a vyhnout se nadbytečným kilogramům a následným výčitkám svědomí. Vánoce jsou přeci svátky klidu, míru a pohody. Tyto tipy navíc využijete kdykoli během roku, neplatí totiž jen pro Vánoce a Silvestr.

Lucie Kašparová, 22. 12. 2020Životní styl

Netradiční Vánoce si žádají netradiční dárky

Vánoce jsou za rohem a s nimi i pořizování vánočních dárků, které bude letos dost netradiční. Vyhneme se sice frontám, kde si dýcháme za krky, ale fronty budou daleko delší, jestli vůbec nějaké. Letos prostě nevíme, a tak nemůžeme ani pořádně nic plánovat. Mnozí z nás se proto vyhnou raději obchodům úplně. Změní se naše nákupní chování i typy dárků, které budeme dávat i dostávat. V dnešním článku vám přinášíme tipy na vánoční dárky, které nebudete muset pořizovat v obchodech, kterými zároveň pomůžete malým

Lenka Wernerová, 8. 12. 2020Životní styl

Co bude k večeři?

Přemýšlíte čím zpestřit podzimní večeře? Máte pocit, že stále dokola točíte ta samá jídla, která spočívají v pečivu se šunkou a sýrem anebo dojídání těžších teplých jídel z víkendu? Chtěli byste jídelníček odlehčit a přemýšlíte, zda byste měli vůbec večeřet, když chcete nějaké to kilo zhubnout? V dnešním článku se podíváme, jak vytvořit lehká a zdravá jídla, která můžou sloužit jako večeře a stejně tak jako oběd do práce.

Lucie Kašparová, 12. 11. 2020Životní styl

Jak se doma nezbláznit

Možná jsme si představovali podzim jinak a možná jsme tušili, že se jarní lockdown zopakuje. Ať tak nebo onak, jsme opět všichni doma. Doma, které je teď naší kanceláří, školou, restaurací, kavárnou, posilovnou, a mnohým jiným, přitom stále samozřejmě naším domovem. A proto je teď tak důležité najít si rituály, které nám pomohou toto těžké období doma přežít.

Lenka Wernerová, 3. 11. 2020Životní styl

Cvičte doma!

Nemůžeme do našich oblíbených cvičebních studií, ale to by nemělo znamenat, že se budeme válet na gauči jako vyvržený vorvaň. Na internetu najdete tisíce cvičebních programů i videí, která vás mají motivovat k pohybu i doma.

Eva Behenská, 29. 10. 2020Životní styl

Jak (dobře) zvládat stresující situace?

Stává se vám, že se vám neustále opakují situace, které ve vás vyvolávají stres? A přesto, že se snažíte žít a řídit ve svém životě pravidly pozitivního myšlení, toto vás vždy vykolejí? Stresujícím situacím se ve svých životech zcela nevyhnete, můžete se však naučit, jak na ně reagovat tak, aby ve vás nakonec stres nevyvolaly.

Lenka Wernerová, 22. 10. 2020Životní styl

Když chcete něco změnit, začněte u sebe

Asi jste se už také dostali do fáze, kdy jste ve svých životech chtěli něco změnit. Je to jednoduché a těžké zároveň, protože sám od sebe se vám život nezmění. Chce to tvrdou práci, a to hlavně z vaší strany a na vás samotných. Bez toho zůstanete stát navždy na tom stejném místě.

Lenka Wernerová, 8. 10. 2020Životní styl

První sportovní podprsenka, která vydrží všechny mé tréninky

Do své první návštěvy butiku se spodním prádlem Le Chaton jsem si myslela, že nosím správné podprsenky a jistá míra nepohodlí při sportu vzniká proto, že nemám úplně malá prsa. Všechno bylo ale jinak. Jestli vás zajímá moje první návštěva Le Chaton, přečtěte si tento článek. Myslím, že nejsem jediná kdo takový nezapomenutelný a celkem zábavný zážitek má, a proto se podělím o ten můj s vámi.

Nicole Dostálová, 3. 10. 2020Spodní prádloŽivotní styl

Rozestup přímého břišního svalu – strašák všech maminek po porodu!

Co je rozestup a jak vypadá? Abychom pochopily, co se s přímým břišním svalem v době těhotenství děje, trochu si ho popíšeme. Tento sval se upíná u žeber, hrudní kosti a vede přímo dolů ke stydké kosti. I když je to jeden sval, je ve svém středu rozdělen lineou albou, která jej v průběhu těhotenství rozděluje, sval se rozestupuje a nám může pohodlně růst miminko v břiše dál.

Eva Behenská, 16. 9. 2020KrásaŽivotní styl

Jak si udržet letní energii

Ačkoliv léto končí astronomicky až 23. září, my jeho konec vnímáme pocitově daleko dříve, většinou už na sklonku srpna, kdy za sebou máme letní dovolené, dětem končí prázdniny a teploty čím dál častěji klesají často i pod dvacet stupňů. I přesto si do nového ročního období plného plískanic, dešťů a spadaného listí můžeme z léta odnést jeho příjemnou energii. Jak?

Lenka Wernerová, 10. 9. 2020Životní styl

Když je cesta cíl, není výkon důležitý

V mém posledním článku jste se mohli dočíst, že podávání toho nejlepšího výkonu, jde jen ruku v ruce s pravidelným odpočinkem. Dělat vše na maximum a jak nejlépe dokážeme, však neznamená, že musíme neustále a za všech okolností někam pořád jen růst. Být dobří v tom co děláme, neznamená mít v hledáčku jen výkon a cíl. Být dobří v tom, co děláme, je totiž hlavně o…

Lenka Wernerová, 27. 8. 2020Životní styl

Za výkonem přes odpočinek

Žijeme v době výkonnostní a žijeme v ní rychle. Pokud chceme udržet krok s dobou, musíme se učit každý den, ať už je nám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let. Jenže k tomu, abychom se se posouvali, rostli a žili dlouho, spokojeně a kvalitně, potřebujeme hlavně odpočívat.

Lenka Wernerová, 13. 8. 2020Životní styl

K létu patří zmrzlina

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. V jakékoliv podobě, ať už klasická kopečková, italské gelato, ovocné dřeně, nanuky na dřívku nebo retro nanukáče. Všechny skýtají v parných dnech osvěžení a tudíž po nich saháme možná častěji než v jiných ročních obdobích. Pokud se snažíte udržet pracně nabytou plavkovou fazónu, na které jste pracovali celé jaro, určitě je dobré vědět, která zmrzlina je kalorickou bombou a kterou si můžete dopřát téměř bez výčitek.

Lucie Kašparová, 6. 8. 2020KrásaŽivotní styl

Přestaňte se srovnávat s ostatními a žijte svůj život

Do jaké míry žijeme život podle sebe a do jaké jsme ovlivněni výsledky druhých, které chceme překonávat? To, co se nám na počátku jeví jako dobrá motivace, která nás může posunout dál, se může lehce změnit v hon za tím, být lepší než druzí.

Lenka Wernerová, 19. 7. 2020Životní styl

Zákon přitažlivosti v praxi

Úpěnlivě po něčem toužíte, používajíc přitom všechny triky a tipy pozitivního myšlení, přičemž výsledek veškerý žádný? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Dozvíte se v něm, jak funguje zákon přitažlivosti v praxi. Život se vám v jedné sekundě po přečtení nezmění, ale může pro vás znamenat začátek, který ke změně rozhodně povede.

Lenka Wernerová, 12. 7. 2020Životní styl

Jak a proč na zdravý denní režim?

Říká se, že člověku trvá 21 dnů než si z činnosti, které se věnuje, udělá zvyk. Ruku na srdce, kolik takových zvyků, kromě čištění zubů, máte vy? Přitom jsou to právě ony, které nám v životě tolik pomáhají.

Lenka Wernerová, 2. 7. 2020Životní styl

Znáte svoji hodnotu?

Pokud vám je více než třicet, asi vás s největší pravděpodobností vychovávali rodiče k velké poslušnosti a ještě většímu respektu k druhým a hlavně autoritám. Na první pohled nic zvláštního nebo dokonce nemorálního. Kdo z nich netoužil po vychovaných dětech, které jsou hodné a neodmlouvají jim, natož pak například ve škole. Často se však také stávalo, že nás rodiče zapomněli učit sebelásce, vnitřní síle a odhodlanosti jít si za svými sny a cíli. A zatímco klukům bylo leccos odpuštěno, protože u kluků je pře

Lenka Wernerová, 25. 6. 2020Životní styl

Zacvičte si PortDeBras! Ladné pohyby na hudbu zvládne každá z nás

Dlouhé sezení u počítače, napětí mezi lopatkami. Známe to všechny. Jestli se po dlouhé odmlce chcete znovu začít hýbat a váháte, jestli jít do klasického fitka, máme pro vás dobrý tip. Zapátrejte v rozvrhu některého studia a hledejte PortDeBras. Cvičení, které charakterizuje půvabný a plynulý pohyb, začíná být čím dál populárnější. Potřebujete jen sebrat odvahu a vzít si do kabelky pohodlné oblečení.

Julie Kalodová, 7. 6. 2020KrásaŽivotní styl

Komunikace je začátkem i koncem vztahu. Jak ji zvládnout?

Ve vztahu, a to jakémkoliv, ať už partnerském či pracovním, je nejdůležitější jedna věc. Komunikace. Díky komunikaci vztahy začínají a kvůli ní vztahy končí. Jak tedy komunikovat s druhými, na co si dávat pozor a čeho naopak využít?

Lenka Wernerová, 2. 6. 2020Životní styl

Otázka, která vám změní život

Říká se, že se svět díky koronavirové pandemii na chvíli zpomalil. Lidé zůstali doma, zavřely se obchody, restaurace, kavárny, kina i hranice, omezilo se létání. Mnoho rodin však doma žilo rychleji než kdy předtím. Nachystat snídani, zapnout počítač, připravit děti na výuku, pracovat, telefonovat, uvařit oběd, poklidit, vzít děti ven, udělat večeři, a pak možná ještě jednou usednout k počítači. Pravdou je, že je jedno, jestli svět prochází pandemií nebo nikoliv, naše vnitřní životy jsou tak rychlé, že nemám

Lenka Wernerová, 21. 5. 2020Životní styl

Rostlinné alternativy mléka

V poslední době se čím dál více dostává do popředí rostlinná strava. Nejen striktní vegani a vegetariáni, ale i lidé konzumující živočišnou stravu často vyhledávají rostlinné varianty živočišných produktů. Jaké jsou výhody rostlinných nápojů a kdy je dobré je do jídelníčku zařadit?

Lucie Kašparová, 14. 5. 2020Životní styl

Dokonalé ženy neexistují

Čím je to, že my ženy ve 21. století, byť se zdá, že můžeme mít vše, zažíváme čím dál tím větší stres? Proč se cítíme zmateně a často nevíme kudy kam?

Lenka Wernerová, 17. 4. 2020Životní styl

Velikonoční nadílka v době karantény

Možná na vás při vidině letošních Velikonoc dopadají chmury, protože kvůli současné situaci kolem koronaviru nebudou jarní svátky takové, jak jsme na ně zvyklí. Omezujeme kontakt s rodinou a přáteli a i jídlo a potraviny nakupujeme docela v jiném módu, než jak je pro nás běžné. Řada lidí má právě Velikonoce spojené s hojností co se týče velikonoční nadílky a velikonoční tabule. Není nutné nastalou situaci vnímat negativně, pojďme spíš vnímat pozitiva, která karanténa ve spojení s Velikonocemi nabízí a uprav

Lucie Kašparová, 9. 4. 2020Životní styl

Vděčnost obyčejných dnů

Kdy jindy než teď bychom si měli uvědomit, že život, který žijeme, nám skutečně přináší mnoho radosti. Kdy jindy než teď bychom si měli uvědomit, že nic není samozřejmé a trvalé. Kdy jindy než teď bychom měli začít žít.

Lenka Wernerová, 6. 4. 2020Životní styl

Jak si zpříjemnit karanténu

My všichni teď zažíváme těžké období. Jsme uzamčeni ve svých domovech, pouze sami se sebou nebo nejbližší rodinou. Až teď nám dochází jak nádherný pocit je toulat se s přáteli ulicemi, kdy se nám zachce, zajít si do kavárny, na oběd, do kina, na výstavu nebo si něco koupit. Teď je pravý okamžik naučit se žít přítomným okamžikem a radovat se i z nejmenších maličkostí.

Lenka Wernerová, 30. 3. 2020Životní styl

Jarní bylinky osvěží jídelníček

S přicházejícím jarem máme chuť jídelníček celkově odlehčit a udělat po dlouhé zimě nějakou změnu. První jarní paprsky přímo vybízí k tomu, abychom si za okno postavili květináče s jarními bylinkami, případně vyrazili do přírody na sběr čerstvých bylin. Bylinky mohou pomoct v prevenci dýchacích, zažívacích či jiných obtíží.

Lucie Kašparová, 26. 3. 2020Životní styl

Nasaďte si roušku s úsměvem!

Roušky všem! Roušky pro všechny! Dostali jsme nařízeno nevycházet bez zakrytého nosu a úst. Proto jsme si pro vás připravili krátký návod, jak si takovou roušku ušít, pokud ji ještě nemáte nebo stále hledáte ten nejvhodnější střih!

Redakce Le Chaton, 19. 3. 2020Životní styl

Zásady správného pitného režimu

Zatímco věnujeme veškerou pozornost pravidelnému stravování, může se stát, že opomíjíme neméně důležitou složku správného stravovacího režimu jako je pitný režim. Obzvlášť pokud se snažíme o redukci hmotnosti, neměli bychom zapomínat na zásady správného pitného režimu. To jaké tekutiny a kolik jich přijímáme může mít nemalý vliv na úspěšnost našeho hubnutí. Avšak i v případě, že nám nejde o snížení hmotnosti ale „jen“ o dobrou zdravotní kondici, neměli bychom pití zanedbávat. Co bychom měli pít? Kolik bycho

Lucie Kašparová, 3. 3. 2020KrásaŽivotní styl

Buddha bowls – barevné misky plné vitamínů a důležitých živin

Jistě vás na sociálních sítích již potkal trend v podobě barevných misek, tzv. Buddha bowls. Zatímco některé trendy ve výživě je dobré filtrovat a nebrat si tolik k srdci (jako různé detoxy apod.), mísu plnou zdravých potravin doporučuji do jídelníčku zařadit. A to hned z několika důvodů.

Lucie Kašparová, 20. 2. 2020Životní styl

Být sama se sebou je výhra (nejen pro vás)

Když nemáme děti, honíme se často za prací. A když děti máme, honíme se za nimi. V podstatě se honíme pořád za něčím a na to nejdůležitější si čas uděláme málokdy.

Lenka Wernerová, 13. 2. 2020Životní styl

Jak si užít svatého Valentýna v každém případě?

Období kolem konce a začátku roku je pro naši psychiku jedním z nejnáročnějších. Na sklonku roku bilancujeme a zastavujeme se nad tím, co jsme nedotáhli, než abychom se pochválili za to, co se nám povedlo. Na začátku roku nového se nám vryje do mysli vše, čeho bychom letos měli rozhodně docílit, což může doprovázet stres. A jen co se ze všeho dostaneme, zaútočí na nás v únoru Svátek zamilovaných, Valentýn.

Lenka Wernerová, 6. 2. 2020Životní styl

Proč je kojení důležité a jak si poradit, když vše není podle našich představ?

Porod je okamžik, kdy se žena mění v matku a tato transformace s sebou nese změny na těle i duchu. Ponechme nyní stranou otázku změny životní role a vrhněme se na popis toho, co se děje s vašimi prsy po porodu. Kojení je důležité ze dvou důvodů: za prvé, jedná se o nejpřirozenější výživu děťátka a za druhé, vaše tělo po porodu díky kojení „cvičí“. Díky mikrokontrakcím, které každé přisátí miminka vyvolává přes stimulaci bradavky, se lépe zavinuje děloha a aktivuje pánevní dno (a to i po porodu císařským řez

Eva Behenská, 22. 1. 2020KrásaŽivotní styl

Nový rok si žádá změnu. Je to skutečně tak?

Do nového roku většina z nás vstupuje s předsevzetími. Na začátku roku jsme obecně více motivováni začít něco dělat jinak nebo nově. Dost často se tyto změny týkají našeho životního stylu, obzvlášť po Vánocích a oslavách Silvestru. Než se pustíte do nesmyslných diet, detoxů a vytyčování nereálných cílů, zastavte, zhluboka se nadechněte a přečtete si následující řádky. Možná po přečtení usoudíte, že opravdu není třeba radikálních řešení.

Lucie Kašparová, 18. 1. 2020KrásaŽivotní styl

Jak dostát novoročním předsevzetím bez stresu

Před pár dny začal nový rok. Stejně jako ty předešlé, i tento s magickými dvojkami a nulami, 2020, odstartovaly bujaré oslavy a velkolepé ohňostroje po celé Zemi. Nejsou to ale jen famózní barevné obrazy na obloze, které jsou symbolem pro každý začátek nového roku. Jsou to také naše předsevzetí, jež nás na začátku doprovází.

Lenka Wernerová, 8. 1. 2020Životní styl

Darujte (si) o Vánocích čas

Polovina prosince je za námi. Štědrý večer se kvapem blíží. Všichni si přejeme pohodu a klid, ale na ulicích a doma to však vypadá úplně jinak.

Lenka Wernerová, 22. 12. 2019Životní styl

Jak uhlídat jídelníček přes Vánoce

Vánoce jsou obecně vnímány jako svátky hojnosti. Přestože původní pointa Vánoc spočívala v klidu, pohodě a míru, dnes Vánoce vnímáme jako výjimečný čas, kdy si můžeme dopřát více než celý rok. Není tedy výjimkou, že spousta z nás přes Vánoce přibere. Přehršel cukroví, alkoholu, tučných jídel a absence pohybu má přirozeně za následek, že hmotnost může vzrůst. Jak si letos ohlídat, abychom se v lednu cítili stejně fit jako každý jiný měsíc a ručička na váze neukazovala více než je nutné?

Lucie Kašparová, 20. 12. 2019KrásaŽivotní styl

Iveta Fabešová: I české zákusky mohou být světové

Cukrářka Iveta Fabešová se přes reality show Na nože dostala až k psaní kuchařek a vlastní síti cukráren. Spolu s manželem v Praze provozuje čtyři podniky, v nichž můžete ochutnat její vyhlášené dezerty. A dobře ji znají i zákaznice Le Chatonu. Vždy před Vánoci se totiž v buticích servíruje její vaječný likér a čokoládové jazýčky.

Redakce Le Chaton, 18. 12. 2019Životní styl

Jak jsem letos vyřešila vánoční šílenství

Milý Ježíšku, letos jsem byla moc hodná. Jedla jsem zeleninu, uklízela po sobě i po ostatních. Zvládala jsem práci, péči o děti, být většinu času usměvavá s otevřenou náručí. Pravda, doma to sice nevypadá úplně jako v klícce, ale snažím se. I nějaká ta divoká noc občas proběhne. Jenom teď na konci roku mi dochází síly. V běžném letu života už nezvládám gruntovat, péct, obíhat obchody a nakupovat dárky pro celou rodinu. Mým letošním a největším přáním pro rok 2019 je, aby se konečně všechna ta klišé o svátc

Magdalena Lukášová, 8. 12. 2019Spodní prádloMódaŽivotní styl

Proč hádky o tom, kdo má pravdu, nemají smysl (aneb to, co vidíme my, není realita všech)

„Zrcadlo, zrcadlo. Pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější?“ Kdyby si Zlá královna v pohádce O Sněhurce tak tvrdošíjně nestála za svou pravdou, ušetřila by si život a my spoustu vysvětlování našim dětem, o tom, proč někdo chce umřít za pomíjivou krásu (=pravdu).

Lenka Wernerová, 2. 12. 2019Životní styl

Jak rozložit jídlo během dne

V ideálním světě bychom žili ve vakuu, které by nám umožňovalo plně se věnovat jen tomu, čemu v našem životě přisuzujeme nejvyšší význam. Troufám si odhadnout, že spousta z nás by ráda investovala svůj čas a energii například do vyváženého a téměř dokonalého jídelníčku. Jen si to představte: máte dostatek času na každodenní přípravu zdravého, skvělého jídla, protože nemáte žádné povinnosti jako je práce, děti, manžel, hypotéka ani nic podobného.

Lucie Kašparová, 25. 11. 2019Životní styl

Nejednejte (s) egem

Ego. Tři písmena a tolik síly. Když se řekne ego, mnozí si vybaví hodiny základů společenských věd a Sigmunda Freuda. O „jeho“ egu však dnešní článek nebude. Dnes se podíváme na populární význam ega, a na to, čím nám v našem jednání se sebou samými nebo s druhými lidmi vlastně ubližuje.

Lenka Wernerová, 13. 11. 2019Životní styl

Jak se inspirovat od chic Francouzek - výhody středomořské stravy

Přestože si většina z nás při slově Francie nebo Paříž ve spojitosti s gastronomií vybaví především nadýchané máslové croissanty, křehké makronky, červené víno a tučné sýry, i tak máme, co se týče zdravého životního stylu, od chic Francouzek co odkoukávat. Z čeho si můžeme vzít příklad?

Lucie Kašparová, 7. 11. 2019Životní styl

Nezapomínejte na prevenci: Příběh Edity, která si našla bulku ve svých 30 letech - 2.část

Růžový říjen neboli #pinktober se stal měsícem věnovaným rakovině prsu a její prevenci. I Le Chaton chce upozornit na toto téma a zejména na prevenci této zákeřné nemoci. Proto jsme pro vás s paní Editou připravili dvoudílný seriál , který popisuje její příběh. V předchozím díle jste si mohli přečíst o tom, jak si paní Edita našla bulku. Dnes vám přinášíme druhou část, ve které se dočtete, jak léčba probíhala a jak je na tom paní Edita dnes. Doufáme, že pro vás tento dvoudílný seriál bude motivací k preven

Redakce Le Chaton, 24. 10. 2019Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Nezapomínejte na prevenci: Příběh Edity, která si našla bulku ve svých 30 letech - 1.část

Říjen se každý rok barví na růžovo a je věnovaný rakovině prsu. A tak i my v Le Chaton chceme upozornit na toto vážné téma a přinášíme vám příběh paní Edity. Edita je mámou dvou malých dětí, je to odvážná žena, která se úspěšně poprala s rakovinou prsu a prostřednictvím svého blogu a dalších svých aktivit se snaží pomáhat a především motivovat všechny ženy, které se ocitly v podobně těžké životní situaci. Během léčby začala psát svůj blog s názvem: Prsa v háji:

Redakce Le Chaton, 20. 10. 2019Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Když jsou rodiče na tahu aneb partneři na prvním místě před dětmi

Když se nám narodí potomek, jsme opojeni láskou a veškerá pozornost je směřována směrem k němu. Což je pochopitelné. Miminko potřebuje naši péči téměř dvacet čtyři hodin denně. Bez nás by nepřežilo. Ale je tu ještě někdo, kdo nás a naši lásku potřebuje ve stejné míře.

Lenka Wernerová, 17. 10. 2019Životní styl

Jak dostat jídelníček po létě opět do formy

S přicházejícím podzimem přirozeně odpadnou některé oblíbené aktivity spojené s konzumací kaloričtějších jídel či nápojů. Venku se ochladí, tudíž vysedávání u bazénů s Aperolem či jiným alkoholických drinkem nebude dále probíhat. Pravidelná konzumace zmrzliny, která nám pomáhala přežít třicetistupňová vedra, už nebude potřeba. Letním grilovacím párty s přicházejícím podzimem také odzvoní. Dalo by se tedy očekávat, že jídelníček na podzim musí být zákonitě ukázkový, protože všechny letní prohřešky vymizí. Ne

Lucie Kašparová, 13. 10. 2019Životní styl

Neberme si věci osobně

„Neberme si věci osobně”. Tak zní druhá dohoda ze čtyř, o kterých se do podrobna rozepisuje Don Miguel Ruiz ve své knize Čtyři dohody. Nebrat si věci osobně je kouzlo, kterému když se naučíte, zmizí vám ze života plno trápení, smutků a chmurů.

Lenka Wernerová, 11. 9. 2019Životní styl

Ředitelka UNICEF Pavla Gomba: Můj život řídí katastrofy

Pavla Gomba na první pohled nesplňuje představu, jakou má o humanitárních pracovnících většina lidí. Je to elegantně oblečená usměvavá tmavovláska, která se za skoro 20 let, kdy vede českou pobočku Dětského fondu OSN UNICEF, skoro nezměnila. Pořád z ní srší vášeň pro práci, která ji přivádí k dětem v nejchudších částech světa. A navzdory utrpení, kterého byla svědkem, má pořád stejný smysl pro humor.

Redakce Le Chaton, 21. 8. 2019Životní styl

Běh jako relaxace, útěk i návrat

Běháš, běhá, běhají, jak a proč to dělají? Motivace k běhu nebývá tak poetická, jak se může dle prvního neumělého rýmu zdát. Nahlédněte do konkrétních příběhů běžkyň, které jsou lepším motivačním faktorem než X více či méně odborných článků, třeba se v některém z nich poznáte a možná pro vás bude pomyslným dloubnutím do žeber.

Jana Zachová, 17. 8. 2019Životní styl

Nejste ve vztazích šťastná? Na vině je možná vaše dětství

Mohla jste se přetrhnout, ale on stejně nakonec odešel za milenkou, byť mu nevaří, má uklízečku, a ještě k tomu tak o 20 kilo víc než vy. Anebo se vám stává, že přitahujete stále stejné typy mužů, kteří vás jenom trápí. Poznáváte se? Vztahy vám nejspíš kazí zažité vzorce z dětství…

Redakce Le Chaton, 14. 8. 2019Životní styl

Letní „nehody“? Připravte se na ně včas!

Celý rok se těšíte na povalování u moře nebo relax v rozkvetlé zahradě u babičky. Jenže pak se sice dočkáte, ale hned první den se spálíte, dostanete úžeh nebo vám otečou nohy. Naštěstí existují léty prověřené záchranné rady stejně jako šikovné preparáty, které se vyplatí mít sbalené v toaletní taštičce. Co funguje na podráždění od žiletky, žahnutí medúzou nebo třeba popálení obávaným bolševníkem?

Redakce Le Chaton, 7. 8. 2019Životní styl

Radost z léta pro všechny - every body is a beach body!

Dovolená za dveřmi, vy stojíte uprostřed polozabalených kufrů a radost z toho, že už za chvíli si budete užívat moře a horkých slunečních paprsků, vám kazí pohled na vlastní tělo v plavkách, ve kterých právě pózujete před zrcadlem a hledáte chyby? Nejste v tom sama, tyhle pocity alespoň jednou zažila téměř každá žena. Letos by ale byla škoda nechat si zkazit další prázdniny! Současný trend totiž víc než kdy jindy hlásá, že bikiny se hodí pro každé tělo a sršet sebevědomím můžete bez ohledu na velikost i těl

Lucie Kratochvílová, 25. 7. 2019Životní stylPlavky

Oleje. Nejlepší spojenci na léto!

Při troše nadsázky byste dnes mohla v supermarketu před regálem s oleji prostát i celé hodiny. Kromě klasiky v podobě oleje olivového, slunečnicového a řepkového tu totiž najdete například i olej mandlový, konopný, sezamový, avokádový, makadamový, brutnákový, rýžový nebo třeba olej ze světlice barvířské, pšeničných klíčků či ostropestřce mariánského. Víte, který z nich se hodí do salátů, který do pomazánek, jaký využijete v teplé kuchyni a jaký olej vyživí vaši pleť, vlasy či nehty?

Redakce Le Chaton, 24. 7. 2019Životní styl

„Chtěla bych běhat, ale…“ Kolik „ALE“ vám proletí hlavou, než je vytěsníte a vyběhnete?

Chtěla byste začít běhat a nevíte, jak na to? Chcete si vyčistit hlavu, zhubnout či zlepšit kondici? A chcete třeba okusit ten pocit stát ve startovním koridoru jednoho z mnoha hobby běhů a těšit se na doběh po cílovém koberci, na medaili? Začněte hned, je to snazší, než se může zdát, stačí jen skutečně CHTÍT.

Jana Zachová, 22. 6. 2019Životní styl

Psychosomatika: Když za nemoc může hlava

Bolí vás záda, zuby nebo hlava? Příčinu nemusíte hledat jen v onemocněních těla. Je totiž klidně možné, že si vaše hlava nedokáže poradit se stresem či starostmi, a tohle trápení somatizovala do podoby bolesti či nemoci.

Redakce Le Chaton, 19. 6. 2019Životní styl

Jak proplout se stylem těhotenstvím i mateřstvím a cítit se skvěle

Jsou ženy, které se na ono “nejkrásnější období v životě” těší dlouhé roky a plánují, jak si čas se vzdouvajícím se bříškem budou užívat. Některé naopak představa těhotenských neduhů, nabraných kil a možná i ztráta vlastní módní identity děsí. Přiznám se bez mučení – sama jsem patřila spíše do té druhé skupiny. Nakonec jsem však našla svou cestu a sedm měsíců po porodu mám pocit, že to vše uteklo až příliš rychle. Co mi pomohlo měsíci v jiném těle nejen proplout, ale nakonec si je i užít?

Lucie Kratochvílová, 6. 6. 2019Spodní prádloŽivotní styl

Jak prospět svému mozku? Osvojte si tyto aktivity!

Po třicítce začne mozek zpomalovat. To je fakt, který nezměníte. Ovlivnit ovšem můžete kondici, ve které se váš jedenapůlkilový parťák v hlavě bude i nadále nacházet. Chcete, abyste byli bystřejší a méně zapomínali? Tyhle činnosti praktikujte denně a půjde to!

Redakce Le Chaton, 28. 5. 2019Životní styl

Margit Slimáková: Zdravý životní styl? Je to mnohem jednodušší, než si myslíte

Chcete žít zdravě a možná i trochu zhubnout, a tak se vyhýbáte sacharidům, počítáte kalorie, sháníte informace o každé nové dietě a mezitím koketujete tu s veganstvím, tu s paleo dietou? Pak pro vás má výživová expertka a autorka bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková dobrou zprávu: Cesta ke zdravému životnímu stylu je mnohem jednodušší, než si myslíte!

Redakce Le Chaton, 15. 5. 2019Životní styl

Rády cvičíte? Tohle jsou fitness guru, které udávají styl

Chcete začít cvičit s top trenérkou, která trénuje hollywoodské celebrity? Dneska to naštěstí není žádný problém. S Jillian Michaels (proslavil ji program 30 Day Shred), Tracy Anderson (největší fanynkou její Method je Gwyneth Paltrow) nebo s novou hvězdou Instagramu Kaylou Itsines si můžete zatrénovat, kdykoli se vám zlíbí. Každá má jiný styl, ale všechny mají za sebou zástupy spokojených fanynek. Tak proč se v roce 2019 s jejich pomocí nedostat do životní formy?

Redakce Le Chaton, 4. 4. 2019Životní styl

Tělo po porodu. Čím vás může překvapit?

Máte za sebou devět měsíců těhotenství i porod. Na obojí jste se svědomitě připravovala, načetla spoustu knih i odborných článků a výsledkem je krásné miminko a radost z nové životní role. Jenže také dost možná zjišťujete, že na to, co bude následovat po porodu, vás žádné knížky ani články nepřipravily. Vaše tělo je totiž jiné. A zdaleka ne všechno v něm funguje, jak jste byla doposud zvyklá.

Redakce Le Chaton, 28. 3. 2019Životní styl

Část těla, na kterou nejvíc zapomínáme? Chodidla!

Pravidelně sportujete, chodíte na masáže i fyzioterapii a váš jídelníček je přímo vzorový? I když máte pocit, že pro své zdraví děláte maximum, vsadíme se, že jedné části svého těla nevěnujete zdaleka takovou pozornost, jakou by si zasloužila. Bolí vás občas záda? Cítíte při sportování kolena? Možná je na čase, abyste se zaměřila na kondici svých chodidel.

Redakce Le Chaton, 13. 3. 2019Životní styl

Deset nejlepších míst pro skvělou snídani v Praze

Milujete dlouhé víkendové brunche nebo rádi zahájíte pracovní den schůzkou u dobré snídaně? Pro všechny #breakfastlovers přinášíme osvědčené tipy na pražské podniky, které jsou svými skvělými snídaňovými menu vyhlášené.

Lucie Kratochvílová, 7. 3. 2019Životní styl

Fotografka Alžběta Jungrová: Rozjela jsem si teď úplné disko

Deset let fotila reportáže v místech, kam by se většina lidí neodvážila vstoupit. Dokumentovala život narkomanů na afghánsko-pákistánské hranici, fotila na vrakovišti tankerů v Bangladéši, brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži. Uznání si vysloužila i svými snímky ozbrojených dětí v pásmu Gazy nebo dětí pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru. Před pěti lety se Alžběta Jungrová rozhodla zpomalit – a zůstat na čas doma. Jenže zpomalení se nekonalo.

Redakce Le Chaton, 4. 3. 2019Životní styl

Pozvání na rozlučku se svobodou? Tipy na originální dárky

Je to jeden z nejvýznamnějších okamžiků v životě vaší kamarádky, o kterém většinou víte dopředu a můžete se připravit, ale může se stát, že k vám pozvání dorazí až na poslední chvíli. V prvním i druhém případě si lámete hlavu, lustrujete různé svatební weby a hledáte inspiraci na dárek pro nastávající nevěstu. Něco o tom vím, měla jsem sama rozlučku se svobodou a dalších několika jsem se účastnila. Proto jsem pro vás připravila pár tipů, aby to vymýšlení bylo o něco jednodušší.

Zdeňka, 28. 2. 2019Životní styl

Jóga: Jak vybrat lekci?

Přemýšlíte, že byste svůj život obohatily o jógu? Skvělý nápad! Jenže pokud jste už bádaly a prohlížely si rozvrh některého ze studií, nejspíš jste váhaly, která z lekcí s cizími názvy je pro vás vhodná. Poradíme vám, jakou vybrat, třeba vás zláká i její modernější podoba v páru!

Redakce Le Chaton, 21. 2. 2019SportŽivotní styl

Jak žít šťastnější život? Mějte rády samy sebe a začněte s tím hned!

Bezchybná v práci, přívětivá a inspirující pro vlastní děti, ukázková partnerka do společnosti, nápaditá milenka v posteli. Nezvládáte tohle všechno a jste z toho upřímně v úzkých? Pak byste měla začít pořádně milovat. Ne ostatní, ale sebe sama. Jak začít ihned?

Redakce Le Chaton, 24. 1. 2019Životní styl

Dovolená v exotice? Přibalte i nové plavky!

Chystáte se na zimní dovolenou do tepla? Možná při nahlédnutí do letní části šatníku zjistíte, že vaše plavky už vzaly kvůli sluníčku, mořské soli a sportům za své. Ideální čas vybrat si nové! Jaké kousky najdete v nových kolekcích?

Redakce Le Chaton, 17. 1. 2019Životní stylPlavky

Recenze: legíny Seafolly

Hledáte sportovní oblečení, které bude skvěle vypadat a navíc plně podpoří váš výkon? Nudí vás černé legíny, ale nechcete se vzdávat kvalitních funkčních materiálů? Vyzkoušejte naše legíny značky Seafolly!

Vendula, 7. 1. 2019Životní styl

Jak si vychutnat Vánoce? Inspirujte se u Francouzů!

Pro Francouze vánoční svátky znamenají hlavně čas strávený s rodinou – a s plnou pusou. Vždyť jejich slavnostní hostina může trvat i šest hodin a obsahovat na 13 různých sladkostí! Inspirujte se spolu s námi tím, co Vánoce národu, který je známý svým „uměním žít“, nabízejí.

Redakce Le Chaton, 20. 12. 2018Životní styl

McAlson - tak trochu jiné trenky!

Jak už bylo asi několikrát řečeno, my v Le Chaton jsme nikdy nebyli fanoušky volných trenek. Připadaly nám nepraktické, nekvalitní a nemoderní, žádný z našich výrobců nenabízel modely, které by nás zaujaly. Přesto jsme však věděli od zákazníků, že by je v naší nabídce uvítali. Dlouho jsme hledali a nakonec našli. A jsme z nich naprosto nadšení. Seznamte se s belgickou firmou McAlson a s jejich tak trochu jinými trenkami.

Mirek Konarovský, 18. 12. 2018Životní styl

Spodní prádlo jako dárek? Pánové, myslete hlavně na ženu

Vánoce se blíží a spodní prádlo patří k dárkům, které ženy vidí pod stromečkem nejraději. I proto dámy milují muže, kteří se nebojí vstoupit do prodejny plné ženských cetek a nějaké jim koupit. Vůbec přitom nezáleží na tom, jestli trefí správnou velikost. Jde o to, aby z dárku bylo jasné, že na svou ženu myslí a chtějí ji potěšit. Pokud jste tedy muž a chystáte se koupit své ženě jako dárek spodní prádlo, moje rada zní: Během nákupu milujte svou ženu a přestaňte se chovat jako macho.

Helena Konarovská, 6. 12. 2018Spodní prádloŽivotní styl

Nemáte energii? Nehubnete? Děláte chyby, které vám zpomalují metabolismus!

Možná se snažíte neúspěšně zhubnout nebo se jen cítíte slabé, bez síly a energie. Na vině může být metabolismus, který jste „úspěšně“ dovedly do stadia zpomalení. Jak z pasti ven? Přestaňte dělat chyby, které vaše spalování komplikují. Kila půjdou dolů a energie se vám vrátí, a to obojí současně!

Redakce Le Chaton, 25. 11. 2018Životní styl

Spouštíme pro vás nový online magazín!

Vítáme všechny milovnice krásného spodního prádla. Již celých 15 let se v Le Chaton soustředíme na to, abychom vám nabídli to nejkrásnější a zároveň nejkvalitnější spodní prádlo, a k němu co možná nejlepší odborný servis. Dnes bychom vám rádi představili novinku v podobě našeho nového, vlastního lifestylového Magazínu Le Chaton!

Mirek Konarovský, 1. 11. 2018Životní styl

Prsa v těhotenství a po porodu. Začnete se o ně starat včas!

Zjistila jste, že jste těhotná? Gratuluji! Máte před sebou spoustu krásných změn, ale čeká na vás taky dost práce – a o velkou část z ní se budou muset postarat vaše ňadra. Proto je jedině fér, když se vy na oplátku postaráte o ně.

Helena Konarovská, 1. 11. 2018Životní styl

Sportovní podprsenky: Vyberte si ten správný střih

Jste nadšená sportovkyně, nebo s cvičením teprve začínáte? Ať už vám vyhovují spíše hodiny jógy nebo si dáte ráda pořádně do těla na kruhovém tréninku, jedno máte společné – vaše prsa potřebují tu správnou podporu! Kvalitní sportovní podprsenka vám sice sama o sobě nevykouzlí postavu snů, ale zato vaše ňadra ochrání, ať už se rozhodnete pro jakékoli sportovní dobrodružství.

Nikol, 1. 11. 2018Životní styl