Lucie Kašparová

Se saláty se ještě neloučíme

Byť se léto blíží ke svému konci, zelenině a zeleninovým salátům neodzvonilo. Ba naopak. S přicházejícím babím létem dozrává například řepa, dýně, mrkve, celer a další oblíbené lokální druhy zeleniny. V dnešním článku si ukážeme, jak správně poskládat zeleninový salát, abychom za hodinu po jeho snědení neměli hlad.

Lucie Kašparová, 3. 9. 2020Krása

K létu patří zmrzlina

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. V jakékoliv podobě, ať už klasická kopečková, italské gelato, ovocné dřeně, nanuky na dřívku nebo retro nanukáče. Všechny skýtají v parných dnech osvěžení a tudíž po nich saháme možná častěji než v jiných ročních obdobích. Pokud se snažíte udržet pracně nabytou plavkovou fazónu, na které jste pracovali celé jaro, určitě je dobré vědět, která zmrzlina je kalorickou bombou a kterou si můžete dopřát téměř bez výčitek.

Lucie Kašparová, 6. 8. 2020KrásaŽivotní styl

Protein všude kam se podíváme

Zatímco potraviny označené jako “nízkotučné” či “bez cukru”, případně “light” vnímáme již jako běžné produkty a nijak nás jejich skutečnost nepřekvapuje, protože trend nízkotučných a nízkosacharidových produktů již nějakou dobu trvá, nově možná registrujeme čím dál silnější nástup potravin označených jako “high protein”. Výrobky, které slibují vysoký obsah bílkovin se stávají čím dál vyhledávanější a výrobci sází na trend vysokoproteinových diet. Je ovšem potřeba za každou cenu přijímat více bílkovin ve str

Lucie Kašparová, 18. 6. 2020Krása

Rostlinné alternativy mléka

V poslední době se čím dál více dostává do popředí rostlinná strava. Nejen striktní vegani a vegetariáni, ale i lidé konzumující živočišnou stravu často vyhledávají rostlinné varianty živočišných produktů. Jaké jsou výhody rostlinných nápojů a kdy je dobré je do jídelníčku zařadit?

Lucie Kašparová, 14. 5. 2020Životní styl

Velikonoční nadílka v době karantény

Možná na vás při vidině letošních Velikonoc dopadají chmury, protože kvůli současné situaci kolem koronaviru nebudou jarní svátky takové, jak jsme na ně zvyklí. Omezujeme kontakt s rodinou a přáteli a i jídlo a potraviny nakupujeme docela v jiném módu, než jak je pro nás běžné. Řada lidí má právě Velikonoce spojené s hojností co se týče velikonoční nadílky a velikonoční tabule. Není nutné nastalou situaci vnímat negativně, pojďme spíš vnímat pozitiva, která karanténa ve spojení s Velikonocemi nabízí a uprav

Lucie Kašparová, 9. 4. 2020Životní styl

Jarní bylinky osvěží jídelníček

S přicházejícím jarem máme chuť jídelníček celkově odlehčit a udělat po dlouhé zimě nějakou změnu. První jarní paprsky přímo vybízí k tomu, abychom si za okno postavili květináče s jarními bylinkami, případně vyrazili do přírody na sběr čerstvých bylin. Bylinky mohou pomoct v prevenci dýchacích, zažívacích či jiných obtíží.

Lucie Kašparová, 26. 3. 2020Životní styl

Zásady správného pitného režimu

Zatímco věnujeme veškerou pozornost pravidelnému stravování, může se stát, že opomíjíme neméně důležitou složku správného stravovacího režimu jako je pitný režim. Obzvlášť pokud se snažíme o redukci hmotnosti, neměli bychom zapomínat na zásady správného pitného režimu. To jaké tekutiny a kolik jich přijímáme může mít nemalý vliv na úspěšnost našeho hubnutí. Avšak i v případě, že nám nejde o snížení hmotnosti ale „jen“ o dobrou zdravotní kondici, neměli bychom pití zanedbávat. Co bychom měli pít? Kolik bycho

Lucie Kašparová, 3. 3. 2020KrásaŽivotní styl

Buddha bowls – barevné misky plné vitamínů a důležitých živin

Jistě vás na sociálních sítích již potkal trend v podobě barevných misek, tzv. Buddha bowls. Zatímco některé trendy ve výživě je dobré filtrovat a nebrat si tolik k srdci (jako různé detoxy apod.), mísu plnou zdravých potravin doporučuji do jídelníčku zařadit. A to hned z několika důvodů.

Lucie Kašparová, 20. 2. 2020Životní styl

Nový rok si žádá změnu. Je to skutečně tak?

Do nového roku většina z nás vstupuje s předsevzetími. Na začátku roku jsme obecně více motivováni začít něco dělat jinak nebo nově. Dost často se tyto změny týkají našeho životního stylu, obzvlášť po Vánocích a oslavách Silvestru. Než se pustíte do nesmyslných diet, detoxů a vytyčování nereálných cílů, zastavte, zhluboka se nadechněte a přečtete si následující řádky. Možná po přečtení usoudíte, že opravdu není třeba radikálních řešení.

Lucie Kašparová, 18. 1. 2020KrásaŽivotní styl

Jak uhlídat jídelníček přes Vánoce

Vánoce jsou obecně vnímány jako svátky hojnosti. Přestože původní pointa Vánoc spočívala v klidu, pohodě a míru, dnes Vánoce vnímáme jako výjimečný čas, kdy si můžeme dopřát více než celý rok. Není tedy výjimkou, že spousta z nás přes Vánoce přibere. Přehršel cukroví, alkoholu, tučných jídel a absence pohybu má přirozeně za následek, že hmotnost může vzrůst. Jak si letos ohlídat, abychom se v lednu cítili stejně fit jako každý jiný měsíc a ručička na váze neukazovala více než je nutné?

Lucie Kašparová, 20. 12. 2019KrásaŽivotní styl

Jak rozložit jídlo během dne

V ideálním světě bychom žili ve vakuu, které by nám umožňovalo plně se věnovat jen tomu, čemu v našem životě přisuzujeme nejvyšší význam. Troufám si odhadnout, že spousta z nás by ráda investovala svůj čas a energii například do vyváženého a téměř dokonalého jídelníčku. Jen si to představte: máte dostatek času na každodenní přípravu zdravého, skvělého jídla, protože nemáte žádné povinnosti jako je práce, děti, manžel, hypotéka ani nic podobného.

Lucie Kašparová, 25. 11. 2019Životní styl

Jak se inspirovat od chic Francouzek - výhody středomořské stravy

Přestože si většina z nás při slově Francie nebo Paříž ve spojitosti s gastronomií vybaví především nadýchané máslové croissanty, křehké makronky, červené víno a tučné sýry, i tak máme, co se týče zdravého životního stylu, od chic Francouzek co odkoukávat. Z čeho si můžeme vzít příklad?

Lucie Kašparová, 7. 11. 2019Životní styl

Jak dostat jídelníček po létě opět do formy

S přicházejícím podzimem přirozeně odpadnou některé oblíbené aktivity spojené s konzumací kaloričtějších jídel či nápojů. Venku se ochladí, tudíž vysedávání u bazénů s Aperolem či jiným alkoholických drinkem nebude dále probíhat. Pravidelná konzumace zmrzliny, která nám pomáhala přežít třicetistupňová vedra, už nebude potřeba. Letním grilovacím párty s přicházejícím podzimem také odzvoní. Dalo by se tedy očekávat, že jídelníček na podzim musí být zákonitě ukázkový, protože všechny letní prohřešky vymizí. Ne

Lucie Kašparová, 13. 10. 2019Životní styl