Milujete dlouhé víkendové brunche nebo rádi zahájíte pracovní den schůzkou u dobré snídaně? Pro všechny #breakfastlovers přinášíme osvědčené tipy na pražské podniky, které jsou svými skvělými snídaňovými menu vyhlášené.

1. Café Lounge

Plaská 615/8, Malá Strana, 150 00 Malá Strana-Smíchov

Šik kavárna na Újezdě, kde vám lahodnou snídani naservírují ve všední dny už od půl osmé, o víkendech doporučujeme zavítat na brunch podávaný od devíti po celý den. Sázkou na jistotu je tady omeleta na přepuštěném másle nebo lívance v sezónních variacích. Rozhodně si dejte i výběrovou kávu!

2. Eska

Pernerova 49, Karlín, 186 00 Praha 8-Karlín-Praha 8

Trendy karlínský podnik patřící do rodiny Ambiente vás nadchne velkoryse řešeným otevřeným prostorem i českou kuchyní podanou v moderním pojetí. Máte-li chuť zkusit něco netradičního, objednejte si snídani Eska s fermentovanou pšenicí, houbami, šunkou, křenem, vejci a chlebem. Pečivo se peče přímo tady a v Praze nemá konkurenci!

3. Café Louvre

Národní 22, 110 00 Nové Město

Toto je naprostá snídaňová klasika! Kavárna na Národní třídě s noblesní atmosférou navazuje na prvorepublikovou slávu a za jejími klasickými českými snídaněmi za rozumné ceny zde proudí i davy turistů. Chybu tu neuděláte jakýmkoli menu, nevynechte ani sladkou tečku v podobě lívanců s malinovým rozvarem.

4. Cafe Savoy

Vítězná 124/5, Malá Strana, 150 00 Praha-Smíchov

Další restaurace z Ambiente rodiny a rovněž vyhlášené místo, které na našem seznamu nesmí chybět. Luxusní snídaňová menu i samostatné chody oceníte i při slavnostních příležitostech. Opravdovou delikatesou je Francouzská snídaně, doporučujeme však zkusit i zde vyráběné zákusky.

5. Monolok Cafe

Moravská 1540/18, 120 00 Vinohrady

Další z míst, které ocení milovníci dobrého jídla i výběrové kávy. V této půvabné kavárně nedaleko Náměstí Míru si můžete pochutnat třeba na brunchi pro dva, jehož součástí jsou třeba krémová míchaná vajíčka, výběr francouzských sýrů nebo Mimosa.

Zdroj: Instagram @monolokcafe

6. Mezi Srnky

Sázavská 19, 120 00 Vinohrady

Malinké nové bistro na Vinohradech ocení především milovníci jednoduché a přitom nápadité kuchyně. Snídaňová nabídka si zakládá na čerstvých a sezónních surovinách. Zdejší lívance s ovocným rozvarem, slaninou a javorovým sirupem nemají chybu!

7. Coffee Corner Bakery

Korunní 1342/96, 101 00 Vinohrady

Mladý podnik na Korunní je příjemnou kavárnou v americkém stylu. I tady vám připraví skvělá vajíčka i sladké lívance, výborná je však i ovesná kaše se spoustou sušeného ovoce a plátky kokosu. Dejte si k ní chai latte s kokosovým mlékem!

8. Můj šálek kávy

Křižíkova 386/105, 186 00 Praha 8-Karlín

Léty prověřená karlínská klasika od majitelů pražírny Double shot. Dát si skvělou kávu je tu povinností, kromě ní pak k snídani doporučujeme třeba vejce benedikt nebo tradiční anglickou snídani.

9. Bistro 8

Veverkova 8, Praha 7 Ondříčkova 22, Praha 3

Starší z bister inspirovaných tradičními pařížskými bistry najdete v srdci pražské Letné, to mladší na Žižkově nedaleko Jiřího z Poděbrad. V obou si zakládají na domácí kuchyni a lokálních surovinách. Zdejší nabídka se pravidelně obměňuje, skvělá jsou vajíčka podávaná vždy kreativním způsobem se spoustou čerstvé zeleniny.

10. Cafefin

nám. J. z Poděbrad 1407/4, 120 00 Vinohrady

Vietnamská kavárna na Jiřáku, která servíruje snad nejfotogeničtější pokrmy v celé Praze. Tou nejfotografovanější specialitou tu jsou skvělé avokádové toasty, které by byl hřích neochutnat!