Móda

Sunflair – podtrhněte svou ženskost jednodílnými plavkami

Dáváte přednost jednodílným plavkám před bikinami? V tom případě byste neměla minout německou značku plavek Sunflair, která se díky své dlouholeté historii a tradici stala jednou z nejoblíbenějších na trhu. Tato značka vyniká precizním zpracováním, trendy designem a skvělými střihy, které dokonale podtrhují ženskost.

Nikol, 17. 6. 2024MódaPlavky

Pravidlo, pravidlo…co já s tebou udělám?!

Ve světě módy existuje nespočet pravidel, které bychom měly mít na paměti už ve chvíli, kdy stojíme před skříní a vybíráme si svůj outfit na celý den. Myslet ovšem na dodržení všech těch pravidel najednou není vždy úplně snadné. A vyznat se v nich už vůbec ne. Proto jsem se rozhodla se těmto pravidlům postupně věnovat tak, aby byly jasnější a jejich dodržování mnohem snazší.

Zuzana Čadková, 13. 6. 2024Móda

Bílé a černé prádlo: nezbytná klasika nebo módní přežitek?

Bílá a černá patří mezi nejčastější barvy v našich šatnících. A jinak tomu není ani u spodního prádla. Ovšem ne pod vše se bílá barva hodí a ne vždy je sázka na jistotu v podobě černé podprsenky jedinou správnou volbou. Proč se bílému prádlu raději vyhnout a jak nahradit černou a užít si módní trendy?

Kateřina Vokounová, 6. 6. 2024Spodní prádloMóda

Plavky: Pečujte o ně s láskou a odmění se vám

Pořídila jste si právě nové plavky a už se nemůžete dočkat, až se v nich poprvé vykoupete? Pak nezapomínejte, že i o ně je důležité pečovat tak, aby stále vypadaly skvěle a co nejdéle vám sloužily. Poradíme vám proto několik tipů, jak se o plavky správně starat a čemu se naopak vyhnout.

Nikol, 3. 6. 2024MódaPlavky

Vždyť to přece není vidět... aneb nikdy nepodceňujte důležitost spodního prádla!

Ze všech stran se na nás, ať už chceme, nebo ne, valí spousta informací o tom, co bychom měly nosit. Jak bychom to měly nosit, v jakých kombinacích, za jakého počasí a v jaké životní fázi. Někdy jsou to rady věcné, někdy o něco méně. Většině žen stále více záleží na jejich vzhledu, což je velmi pozitivní posun. Ale velmi často zanedbáváme tu nejdůležitější část našich outfitů a tím je správně zvolené spodní prádlo.

Zuzana Čadková, 22. 5. 2024Spodní prádloMóda

Kouzlo plážových doplňků

K létu neodmyslitelně patří nejrůznější vodní aktivity. Pro ně potřebujete plavky… ale stejně tak plavkové doplňky. Každý rok přináší aktuální módní trendy jak ohledně barev, tak druhů. Pojďte s námi objevit to nejlepší, v čem prožít blížící se sezónu.

Markéta Tietzeová, 2. 5. 2024MódaPlavky

Plavkové novinky: Buďte u vody trendy kočka

Štěstí přeje připraveným a pravdou je, že čím dříve se do výběru ponoříte, tím spíše najdete ty nejvhodnější a nejhezčí plavky. Vyprodávají se poměrně rychle a když budete otálet, může se stát, že svoji velikost a oblíbený odstín už neseženete. Pojďte této nepříjemné situaci předejít a prozkoumejte letošní trendy s předstihem. To znamená nyní.

Markéta Tietzeová, 25. 4. 2024MódaPlavky

S těmito prádlovými novinkami odstartujete slunečnou sezónu stylově

Jarní sezóna je v plném proudu a za rohem už čeká i letní. Butiky se zaplňují nejrůznějšími novinkami a výběr toho správného kousku není vždy snadným úkolem. Víte, jaké módní prvky ovládají letošní trendy? Pojďte se s námi podívat, co nám tento rok přináší, abyste mohla pořádně zazářit.

Markéta Tietzeová, 2. 4. 2024Spodní prádloMóda

Trvalý úspěch Simone Pérèle na Mezinárodním veletrhu spodního prádla

Při oslavě 75 let od založení společnosti detailně popisuje výkonný ředitel Simone Pérèle, Mathieu Grodner, dlouhotrvající vztah značky s touto významnou akcí. Mezinárodní veletrh spodního prádla se stal milníkem úspěchu Simone Pérèle a klíčovou událostí, která stále posouvá proslulou francouzskou značku vpřed.

Markéta Tietzeová, 28. 3. 2024Spodní prádloMóda

PrimaDonna Twist: Vintage spodní prádlo, sexy vzhled a křiklavé barvy

Kdyby záleželo na PrimaDonně Twist, léto by trvalo věčně. „PrimaDonna Twist zachytila ​​podstatu léta s funky, ženským a perfektně padnoucím prádlem,“ říká vedoucí oddělení značek a designu, Carole Lambert. Poznejte také na vlastní kůži svět, kde mohou ženy zazářit ve stylovém prádle s přesně padnoucí velikostí košíčků.

Markéta Tietzeová, 21. 3. 2024Spodní prádloMóda

Udržitelná móda má zelenou: staňte se součástí lepších zítřků

Doslova. Ekologická odpovědnost a udržitelnost jsou témata skloňovaná čím dál více. Není to ale žádný bezvýznamný trend, s nímž zkrátka jen „jdeme s dobou“. Otázky šetrnosti vůči naší planetě – tedy jedinému domovu, který máme – jsou důležitější než kdy dříve. Vydejte se s námi budovat lepší místo pro život.

Markéta Tietzeová, 18. 3. 2024Spodní prádloMódaŽivotní styl

Minimalistická a sexy: Marie Jo představuje jarní novinky

Rozlučte se s obavami a přivítejte svoji novou sexy verzi. Nová kolekce Young and Daring od Marie Jo vyniká svou jednoduchostí. Elegantní linie a výrazné barvy vytvářejí nezaměnitelně přitažlivý vzhled. Ostré, ale rafinované a odvážné – přesně to, co očekáváte od prádla v začínající jarní sezóně.

Markéta Tietzeová, 11. 3. 2024Spodní prádloMóda

Proč milujeme černé prádlo?

Černé prádlo je v dnešní době velmi oblíbená volba žen i mužů. Trendy a kolekce se mění, ale černá zůstává stále na výsluní. Kde se ale tato preference vzala? Proč tak rády sáhneme právě po prádlu takové výrazné barvy, zatímco jiné necháváme bez povšimnutí?

Kateřina Bednářová, 7. 3. 2024Spodní prádloMóda

Jaký byl letošní veletrh spodního prádla v Paříži a jaké přináší trendy?

Jako již tradičně se tým Le Chaton účastnil v lednu světového veletrhu Salon International de la Lingerie v Paříži. Tento rok se na veletrhu připomínalo 60. výročí jeho pořádání, takže nechyběla módní přehlídka, na níž byly k vidění kousky prádla z historických archivů značek, které jsou etablované na trhu již po desetiletí. Byly mezi nimi vám dobře známé značky jako Simone Pérèle, Aubade nebo Lise Charmel.

Redakce Le Chaton, 28. 2. 2024Spodní prádloMóda

Kočičí výzva: Den D energické Pavly

Jak jistě víte, cílem Kočičí výzvy je ukázat prádlo na reálných ženách. Nejde nám o domnělou dokonalost, ale o skutečnou krásu. S nadšením vítáme, když se přihlásí ženy, které nemají zrovna míry modelky. Pavla byla jednou z nich. Mladá, krásná žena, která miluje svou ženskost takovou jaká je. Zkrátka žena nejen s velkým Ž.

Kateřina Vokounová, 19. 2. 2024Spodní prádloMóda

Marlies Dekkers: odvažte se pěstovat své sny

Výjimečná a velmi úspěšná módní návrhářka Marlies Dekkers vždy hledá inspiraci ve významných ženských hrdinkách ze všech minulých dob napříč stovkami generací. Její prádlo je ztělesněním dokonalého stylu, pohodlí, originality a velkého příběhu, který stojí za každou jednou kolekcí. Pro rok 2024 si připravila kousky inspirované zahradou a přírodou a přináší opět velice důležité poselství – pěstovat své sny má smysl. Marlies Dekkers

Markéta Tietzeová, 14. 2. 2024Spodní prádloMódaŽivotní styl

S našimi tipy bude váš Valentýn nezapomenutelný

Blíží se den, kdy si lidé po celém světě vzájemně připomínají své city, oslavují společnou lásku a vymýšlí originální program na večer. Ano, Den svatého Valentýna je za rohem. Přemýšlíte, jak jej letos strávit, ale nenapadá vás zkrátka nic výjimečného? Ideální chvíle nechat si poradit od nás.

Markéta Tietzeová, 4. 2. 2024Spodní prádloMódaPlavky

Kočičí výzva pro naše klientky: Den D elegantní Marcely

Přihlásit se do Kočičí výzvy není pro řadu žen zcela jednoduché. Zejména v určitém věku se dámy spíše stydí ukázat ve spodním prádle. O to více nás potěšilo, když se přihlásila Marcela. Je to dáma s velkým D a i přes svůj ne zcela mladistvý věk se nebála ukázat své křivky před objektivem fotoaparátu a pózovat ve spodním prádle. Patří jí za to obrovský obdiv a náš velký dík.

Kateřina Vokounová, 1. 2. 2024Spodní prádloMóda

Barva roku 2024 přinese něhu a porozumění

Každá barva má nějaký význam a každý rok má svoji barvu. Tento se ponese v duchu svěžích broskvových tónů. Jaké poselství nám sdělují a proč je dobrým nápadem zařadit je do svého života?

Markéta Tietzeová, 31. 1. 2024Spodní prádloMódaŽivotní styl

Hříšně svůdná aféra Elie Saab a Aubade

Ve světě módy se často setkáváme s nečekanými spojeními, a tak není divu, že slavný návrhář Elie Saab spojil své síly s francouzskou značkou dámského prádla Aubade. Tato spolupráce vyústila v exkluzivní kolekci nazvanou „My Desire“ pro prádlo a „Whimsical Affair“ pro noční prádlo, které lze velmi rafinovaně zařadit i pro denní nošení.

Kateřina Bednářová, 31. 1. 2024Spodní prádloMóda

Kočičí výzva: Den D krásné Anny

Musíme přiznat že Anna nás velmi zaujala už při otevření jejího e-mailu se zaslanou fotografií. Dala si na ní záležet jako málokdo. Nebylo u ní těžké říci, že patří do užšího výběru a po osobním setkání bylo jasné, že se stane naší další kočkou v Kočičí výzvě. Zeptali jsme se Anny jaká pro ni výzva byla.

Kateřina Vokounová, 22. 1. 2024Spodní prádloMóda

Přivítejte nový rok stylově: zimní outfity s hřejivými topy a svetříky

Zima je nejchladnějším obdobím roku, časem všech možných večírků, plesů a oslav, ale zároveň jednou velkou příležitostí pro nespočet módních outfitů. Narozdíl od léta, kdy si hravě vystačíte s šaty a kabelkou, zima si vyžaduje mnohem více vrstev. A více vrstev = více kousků, které je třeba vhodně kombinovat pro dokonale trendy look.

Markéta Tietzeová, 2. 1. 2024Móda

Čím okouzlit ženu? Tipy na krajkové dárky, které oceníte oba

Každý rok nabízí hned několik příležitostí, při nichž můžete obdarovat svoji milou. Vánoce nepochybně patří mezi ty hlavní. Výběr toho vhodného daru může být však leckdy oříšek. V tomto článku vám pomůžeme zvládnout tuto výzvu na jedničku. Tedy potěšit milovanou ženu výjimečným dárkem, abyste jí tím správným způsobem projevili, jak moc pro vás znamená. Oblíbený parfém a romantická večeře ve dvou? Určitě, ale… co dál?

Markéta Tietzeová, 5. 12. 2023Spodní prádloMódaPlavky

Cestou ke splněným snům v luxusní noční košilce z hedvábí a krajky

Je to elegance a smyslnost, co přináší jedinečné noční košilky z hedvábí či krajek. Nejen že zdůrazňují krásu ženského těla, ale zároveň nabízejí neuvěřitelný pocit pohodlí a luxusu. Objevte novou úroveň odpočinku a pojďte s námi vstříc nezapomenutelným nočním zážitkům.

Markéta Tietzeová, 23. 11. 2023Spodní prádloMóda

Příručka pro Ježíška: dárky, které opravdu potěší

Tipy na vánoční dárky jsou vděčným rádcem každý rok. Své blízké chceme potěšit něčím opravdu speciálním, osobním, abychom jim dali najevo, že pro nás hodně znamenají. Někdy ale chybí to nejdůležitější – nápad. Proto jsme zde my. Máme pro vás článek plný inspirace, tak se pohodlně usaďte a nechte to nejtěžší na nás.

Markéta Tietzeová, 14. 11. 2023Spodní prádloMóda

Marlies Dekkers: Sexy novinky ze zimní kolekce

Vrcholí sezóna podzimních a zimních módních trendů. Na toto období se pečlivě připravovala i odvážná nizozemská návrhářka Marlies Dekkers. Přináší hned tři dechberoucí kolekce, aby probudila veškeré vaše smysly. Jste připraveni?

Markéta Tietzeová, 7. 11. 2023Spodní prádloMóda

Halloween jako příležitost pro speciální okamžiky

Blíží se Halloween. Ještě před pár lety pro nás tento svátek byl spíše vzdálenější formou našich dušiček a znali jsme jej spíše z amerických a britských filmů. Dnes už se hojně slaví i v České republice a lidé ho pojímají různými způsoby… Dnes se s námi můžete inspirovat několika tipy, jak toto tajemné období prožít.

Markéta Tietzeová, 29. 10. 2023Spodní prádloMóda

Louisa Bracq: špička francouzské módy

Na počátku všeho stála žena s velkým snem a nezaměnitelným talentem. Cílem bylo vyrábět luxusní prádlo z kvalitních materiálů, přenést tradiční zpracování i postupy napříč budoucími generacemi a zachovat si svůj jedinečný elegantní styl bez ztráty pohodlí pro všechny velikosti. Pojďte společně s námi proniknout do zákulisí jedné z nejznámějších francouzských značek – Louisa Bracq.

Markéta Tietzeová, 22. 10. 2023Spodní prádloMóda

Podzim se Simone Pérèle přináší barevné kontrasty a krajková umění

Oblíbená francouzská značka Simone Pérèle má v aktuální podzimní sezóně opět co nabídnout. Inspiraci hledala ve slovanské severní kultuře a přírodě. Máte tak jedinečnou šanci stát se novodobou hrdinkou. Vyjádřete svou ženskost skrze souhru plných a průsvitných detailů či spojení neutrálních odstínů s výraznými barevnými prvky. Objevte novinky luxusního prádla podzimu 2023.

Markéta Tietzeová, 12. 10. 2023Spodní prádloMóda

Velký trend ve světě podprsenek: pásky ve výstřihu

Podprsenka je téměř nezbytnou součástí každodenního života všech žen. Možná by nás ani nenapadlo, jak se jednotlivé kusy, střihy či ozdobné prvky mohou lišit a kolik variací nabízejí. Dnes se zaměříme na oblíbený trend, který můžete potkávat poslední měsíce poměrně často – pásky ve výstřihu.

Markéta Tietzeová, 10. 10. 2023Spodní prádloMóda

Janira - nenápadná značka, kterou ženy milují

Když se řekne oblíbené luxusní značky, vybaví se vám pravděpodobně ty nejznámější a dost možná vás nenapadne barcelonský klenot jménem Janira. Pojďme si ji společně představit.

Markéta Tietzeová, 2. 10. 2023Spodní prádloMóda

Marlies Dekkers: příběh významné ženy jménem Hildegard von Bingen

Hrdá feministka, úspěšná nizozemská návrhářka a inovativní osobnost – to je ve zkratce Marlies Dekkers. Do svých jedinečných modelů vkládá notnou dávku originality se spoustou poselství a připomíná nám důležitost sebevědomí. Skrze dokonale propracované kolekce vzdává Marlies hold významným odvážným ženám napříč historií. Nadcházející podzimní sezóna se ponese v tématech inspirovaných výjimečnou Hildegard von Bingen.

Markéta Tietzeová, 24. 9. 2023Spodní prádloMóda

Projděte se podzimem v trendy zelené

Zelená už se připravuje na start. Tento podzim bude se všemi svými odstíny mířit na přední místa trendů. Objevíte ji téměř na každém kroku, a to nejen v přírodě. Její hlavní vlastností je vytvářet harmonii, propojení s přírodou a nové začátky. Pojďme se s ní seznámit ještě blíže.

Markéta Tietzeová, 11. 9. 2023Spodní prádloMóda

Kalhotková encyklopedie: šortky

Kalhotky jsou pro většinu lidí nepostradatelnou součástí každodenního oblékání. Nabízejí několik důležitých funkcí a podobně širokou škálu střihů. Dnes si přiblížíme kalhotky šortky, jejich nesporné výhody, čím se liší od ostatních střihů a proč stojí za to, otevřít jim svoji šatníkovou náruč.

Markéta Tietzeová, 23. 8. 2023Spodní prádloMóda

Podzimní kolekce PrimaDonna je o experimentování s barvami, styly a potisky

Pohodlí nebo móda? Se spodním prádlem PrimaDonna si už nikdy nemusíte vybírat. Tuto sezónu vás luxusní belgická značka zve k rozšíření svých obzorů, objevování nových stylů a experimentování s potisky a barvami. PrimaDonna je především o spodním prádle, které padne jako sen a zvedne vaše sebevědomí. V PrimaDonně zazáříte.

Markéta Tietzeová, 16. 8. 2023Spodní prádloMóda

Rozsviťte svůj šuplík se spodním prádlem oslnivými barvami!

Zima je chladná a temná, ale vaše zásuvka na spodní prádlo být nemusí. Marie Jo pro sezónu podzim/zima 2023 přichází s trendy kolekcemi v jasných, zářivých barvách a teplých odstínech. Ženské detaily a podmanivé kombinace krajky, výšivky a tylu vytváří opravdovou krásu. Tyto elegantní skvosty mají dokonalý střih a byly navrženy tak, aby byly vidět!

Markéta Tietzeová, 13. 8. 2023Spodní prádloMóda

Modal a micromodal: Udržitelný materiál na vzestupu

V textilním průmyslu existuje mnoho druhů materiálů, které nabízejí různé vlastnosti a výhody. Mezi novější a stále populárnější materiály patří modal a micromodal. Pojďme si přiblížit, proč se poslední roky těší takové oblibě.

Markéta Tietzeová, 9. 8. 2023Spodní prádloMóda

Tencel (lyocell): přírodní materiál s nenahraditelnými vlastnostmi

Tencel se poslední roky stává čím dál více populární a můžeme se s ním setkat u všech možných druhů oblečení a textilu obecně. A není divu – svými vlastnostmi dokáže předčit i bavlnu. V čem tkví jeho moc?

Markéta Tietzeová, 26. 7. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

S.O.S. nové plavky na poslední chvíli

Léto je v plném proudu a s ním přichází i touha po osvěžujícím koupání. Pokud jste se rozhodla vyrazit na dovolenou u moře nebo si užít slunečný den na pláži, jednou z věcí, které rozhodně potřebujete, jsou plavky. Co ale dělat, když jste se rozhodla s nákupem vyčkávat, nebo vaše oblíbené plavky zkrátka dosloužily?

Markéta Tietzeová, 12. 7. 2023MódaPlavky

Letní noční prádlo pro luxusní spánek ve vyšších teplotách

Léto velmi často doprovází vysoké noční teploty, což může spánek značně znepříjemnit. Proto je velmi důležité zvolit vhodné prádlo a materiál s vlastnostmi, které promění váš odpočinek v relax s nekonečným pohodlím.

Markéta Tietzeová, 28. 6. 2023Spodní prádloMóda

Protetické plavky: Cesta ke svobodě pro ženy po mastektomii prsu

Někdy nám život připraví neočekávané a náročné zkoušky, s nimiž se musíme vypořádat. Jednou z nich jsou bez pochyby zdravotní potíže. Téma mastektomie je ve společnosti bohužel stále ještě poměrně tabu, což ženám příliš nepomáhá. Naštěstí jsme tu my a v tomto článku vás přesvědčíme, že cítit se krásné a sexy je zcela na místě.

Markéta Tietzeová, 25. 6. 2023MódaPlavky

Až vás na pláži přestane bavit zatahovat břicho

Už je to zase tady. Léto. A s ním horko, dovolená a převlékání do plavek. Ach ano, plavek. Těch titěrných malých věcí, co nám nic neodpustí.

Kateřina Bednářová, 15. 6. 2023MódaPlavky

Plavkový fotoeditoriál s našimi klientkami

Krásný slunečný den v Praze na Vltavě a dvě odvážné ženy Jana a Šárka, které jsme vybrali z mnoha přihlášených pro naše letošní plavkové focení. Plavba to byla v přítomnosti těchto dvou žen opravdu nádherná! Obě dvě působily jako by v roli modelek nestály poprvé a zvládly bez obav i houpající se loď.

Martina, 23. 5. 2023MódaPlavky

Síla plážových doplňků k podtržení vašeho osobitého stylu

Období času stráveného u vody se pomaličku blíží. Pláž i bazén nabízí spoustu prostoru a příležitostí k vyjádření vlastní osobnosti skrze širokou škálu plážových doplňků. Móda je zkrátka všude a my jsme tu pro vás, abychom vám pomohli se lépe zorientovat a vyladit letní outfit k dokonalosti. :-)

Markéta Tietzeová, 24. 4. 2023MódaPlavky

Ponožky jako trendy doplněk k osobitému stylu

Ponožky jsou důležitou součástí našeho denního oblékání a dá se na nich skvěle promítnout osobnost, momentální nálada a individualita. Zkrátka mohou být výrazným prvkem našeho outfitu. Pojďme si společně projít pár základních informací a aktuálních trendů v tomto zdánlivě nenápadném kousku.

Markéta Tietzeová, 7. 4. 2023Spodní prádloMóda

Hedvábí - královský materiál, který pohladí

U pojmů „hedvábí“ či „hedvábný“ jen málokoho napadne něco méně pozitivního, než je nebeské pohodlí, jemnost a luxus. Je tento oblíbený materiál opravdu tak zázračný?

Markéta Tietzeová, 28. 3. 2023Spodní prádloMóda

S PrimaDonnou k prima letním zážitkům: průvodce plavkami

Letní teploty se pomalu a jistě blíží a zanedlouho nás začnou vábit k venkovním vodním radovánkám. S tímto obdobím se samozřejmě otevírá barevný svět módy a obsáhlá nabídka plavek s plážovými doplňky a další radosti. V Le Chaton jsme si pro vás připravili nejen obvyklou širokou nabídku plavek, ale také tento článek, který pěkně shrne nové kolekce od PrimaDonny, jedné z nejoblíbenějších značek luxusního prádla.

Markéta Tietzeová, 27. 3. 2023MódaPlavky

Kočičí výzva očima Katky

Požádali jsme naše modelky a klientky v jedné osobě, aby Kočičí výzvu popsaly ze svého pohledu a prozradily o sobě co samy chtějí. Podívejte se na den D očima Katky, naší poslední kočky z podzimní výzvy.

Kateřina Vokounová, 12. 3. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Kočičí focení očima Magdaleny

Našim modelkám z Kočičí výzvy jsme tentokrát nechali volnou ruku, ať o sobě či focení řeknou, co samy chtějí. Zajímal nás pohled na den jejich očima. Pohodlně se usaďte a podívejte se společně na to, co o svém „kočičím dni“ řekla Magdalena.

Kateřina Vokounová, 8. 3. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Kočičí výzva očima Petry

Běžně naše modelky z Kočičí výzvy zahrneme několika otázkami, abychom je vyzpovídali. Tentokrát jsme se rozhodli, že jim dáme volnou ruku ať o Kočičí výzvě či sobě řeknou vše samy. A dobře jsme udělali. Pojďte se s námi podívat, jaké bylo focení pro Petru.

Kateřina Vokounová, 23. 2. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Třikrát a dost? Vždy za kočku s Le Chaton si to nemyslí!

Říká se: „Do třetice všeho dobrého.“ Ale když je něco dobré, proč s tím přestávat? Někdy je nejlepší nechat to žít vlastním životem a napjatě čekat, kam vás vítr odnese. Nás a naši Kočičí výzvu tentokrát vítr zavál ke třem úžasným ženám a kouzelnému hotelu kousek za Prahou. A jak to bylo dál? Podívejte se sami…

Kateřina Vokounová, 19. 2. 2023Spodní prádloMódaŽivotní styl

Inspirováno dobrodružstvím a svobodou

Kolekce Marie Jo na jarní a letní sezónu je tu, aby vás nabila energií! Letos máte možnost zazářit v ladící soupravě spodního prádla, který kombinuje nádherné barvy se sofistikovanými výšivkami.

Markéta Tietzeová, 14. 2. 2023Spodní prádloMóda

Svůdné prádlo jako valentýnské překvapení

Svatý Valentýn nám každý rok připomíná, že láska je všude kolem nás jako nedílná součást života a vnitřní spokojenosti. Svátek zamilovaných si zaslouží pozornost a jako každý jiný svátek, i tento má být důvod k oslavě. Oslavte jej v tom nejkrásnějším spodním prádle a oboustranná spokojenost bude zaručena.

Markéta Tietzeová, 31. 1. 2023Spodní prádloMóda

Už znáte barvu roku 2023? Přinese spoustu pozitiv

Každý rok je jedinečný a přináší s sebou spoustu charakteristik, trendů, poselství a novinek. Barva v tomto případě není výjimkou. V rámci trendů se dokonce vyhlašuje oficiální barva roku. Pojďme se seznámit s tou letošní a zjistit, v čem tví její kouzlo.

Markéta Tietzeová, 30. 1. 2023Spodní prádloMódaŽivotní stylPlavky

Do obchodů zamířily první plavkové novinky nejen na exotickou dovolenou

Přichází hlavní sezóna cestování do exotických zemí, kde je léto v plném proudu. Pokud se na takovou dovolenou chystáte, čas na prohlídku nových trendů v oblasti plavek a další plážové módy právě nastal. V případě, že pro vás léto začne až hezky česky v červnu a nebo chcete být stylová během celoročních návštěv bazénu, inspirace a tipy se vám určitě budou hodit.

Markéta Tietzeová, 15. 1. 2023MódaPlavky

Dárky na poslední chvíli? Máme pro vás ty nejkrásnější!

Spousta z nás je zavalená prací do poslední chvíle a někdy prostě chybí čas a možná i trocha organizace, takže i když máte pocit, že jste se za poslední týdny nezastavili, tak jste nestihli všechno. Jsou-li tím právě vánoční dárečky, máme dobrou zprávu. Doručení do Vánoc ještě stíháme.

Markéta Tietzeová, 15. 12. 2022Spodní prádloMóda

Vánoce ve jménu luxusního prádla: Tipy nejen na dárečky

Lámete si hlavu nad tím, co si přát od Ježíška, ale víte, že by se mělo jednat o něco výjimečného? Nebo patříte k té druhé straně, které prostě jen došla inspirace na ideální dárek pro blízkou osobu? Už nemusíte. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které účel splní a udělají radost.

Markéta Tietzeová, 29. 11. 2022Spodní prádloMóda

Podzimní módní trendy: V čem letos nejvíce zazáříte?

Letní měsíce jsou definitivně za námi. Krajina postupně mění své barvy do nejrůznějších odstínů červené, oranžové a hnědé, a pomalu očekává nastávající zimu. Nové roční období s sebou ale přináší mnohem více. Na citelný pokles teplot se však kromě přírody také svědomitě připravovali módní návrháři, aby nám mohli nabídnout teplé a stylové kousky, kterými oživíme své šatníky. Jaké jsou tedy trendy v oblasti módy na podzim 2022? V tomto článku se zaměříme na ponožky, punčochy, punčocháče a svetry.

Markéta Tietzeová, 16. 11. 2022Spodní prádloMóda

Kolekce Marlies Dekkers inspirovaná múzou Lee Miller

„Jako návrhářka a feministka se inspiruji ženami – múzami, silnými ženskými osobnostmi z minulosti i přítomnosti. Přináším vám je přes mé návrhy, aby nám pomáhaly utvářet svět moderního feminismu.“ – Marlies Dekkers

Pavlina Peťková, 3. 11. 2022Spodní prádloMóda

Nejdůležitější trend tohoto podzimu? Kvalitní a pohodlné noční prádlo

Venku se ochladilo, stromy se začínají oblékat do zářivých barev a s přibývajícím padajícím listím přichází i otázka, jak se správně obléci. Ted ovšem nemyslím vaše běžné oblečení, ale noční prádlo. Díky němu se můžete cítit příjemně, pohodlně nebo dokonce v teple.

Kateřina Vokounová, 17. 10. 2022Spodní prádloMóda

Fast vs slow fashion. Aneb proč je "pomalá" móda prostě lepší

Udržitelnost a recyklace v módě je teď velmi aktuální téma. Tato slova můžete slyšet a číst v podstatě kdekoliv. Kromě recyklace je ovšem třeba ještě něco… Přemýšlet nad svým chováním k módě jako takové. Ona jen recyklace nás totiž nezachrání.

Kateřina Vokounová, 8. 9. 2022Spodní prádloMódaŽivotní styl

Svůdné, módní i funkční - proč si pořídit alespoň jedno body

Kousek spodního prádla, který je často opomíjený – a nutno říct, že neprávem. Body totiž dokáže zázraky nejen s tvarováním postavy. Umí vytvořit krásné křivky, v chladných měsících chrání zdraví, když drží v teple ledviny, je ideálním prádlem pod přiléhavé šaty a někdy dokonce může nahradit horní část oblečení a vykouzlit tak módní a zároveň sexy look.

Lucie Kratochvílová, 4. 9. 2022Spodní prádloMóda

Plážové doplňky - nezbytnost na kterou často zapomínáme

Léto je v plném proudu. Čas dovolených, radovánek, koupání a hlavně plavek. Jistě už máte ty své vybrané… Ale vybrala jste k nim i vhodný plážový doplněk? Na tuto poměrně nezbytnou součást plavkového outfitu často zapomínáme. Plavky bez plážových doplňků jsou něco jako film bez zvuku. Něco tomu zkrátka chybí.

Kateřina Vokounová, 29. 5. 2022MódaPlavky

Správná velikost podprsenky - Jak poznat tu pravou?

Mohli bychom vám slíbit lásku na celý život a možná by to nebyla tak velká nadsázka. Poznat tu správnou velikost podprsenky totiž život každé ženy ovlivní docela zásadně, a to k lepšímu.

Kateřina Bednářová, 16. 5. 2022Spodní prádloMóda

Ideální jednodílné plavky? Vyberte ty pravé pro vaši postavu

Výběr dokonalých jednodílných plavek není pro ženy mnohdy tak jednoduchý, jak by se na první pohled zdálo. Existuje ovšem několik triků jak správným typem plavek zdůraznit své přednosti. Stačí málo a hned se na pláži budete cítit skvěle jako nikdy předtím.

Kateřina Vokounová, 14. 4. 2022MódaPlavky

Vždy za kočku s Le Chaton podruhé

Na podzim roku 2020 jsme vyhlásili naší první “Kočičí výzvu”, která u vás sklidila obrovský ohlas. Loňský podzim jsme uskutečnili již druhé focení s našimi klientkami a jejich kočičími přáteli. Podívejte se, jak se dámám povedlo focení tentokrát…

Kateřina Vokounová, 8. 4. 2022Spodní prádloMódaKrása

Kolik barev máš, tolikrát si to užíváš

Také vám vždycky v obchodě padnou do oka barevné nebo výrazně vzorované kousky spodního prádla? Dokonce si je i dobře prohlédnete, nejspíš i vyzkoušíte, ale nakonec putují zpátky do regálu? Možná vám přijdou nepraktické nebo si na tak výrazné prádlo netroufáte. Zkuste mu dát šanci a vyzkoušejte v jak mocný barevný doping pro dobrou náladu se barevné prádlo umí proměnit.

Kateřina Bednářová, 24. 2. 2022Spodní prádloMóda

Dolaďte svůj svatební outfit k dokonalosti správným prádlem

Přípravy na svatbu vrcholí, ty nejkrásnější ze všech šatů máte již vybrané a v kalendáři už vyhlížíte váš “den D”. Ovšem výběrem šatů váš svatební outfit nekončí. Aby bylo vše dokonalé musíte pod šaty vybrat správné a perfektně padnoucí spodní prádlo. Tato svatební disciplína může být trochu náročnější, ale s naším průvodcem to hravě zvládnete.

Kateřina Vokounová, 9. 2. 2022Spodní prádloMóda

Zvířecí vzory - věčná módní stálice

Milované i nenáviděné a hlavně neustále trendy. Řeč je o zvířecích vzorech, které jsou v různých obměnách a barvách na módním výsluní snad už od nepaměti. V posledních letech jim opravdu nikde neuniknete. Jsou zkrátka všude. Pojďme se tedy podívat co je v té módní džungli nového…

Kateřina Vokounová, 9. 12. 2021Spodní prádloMóda

Když je na dárky ještě dost času

Advent je v plném proudu a je tedy ten správný čas poohlédnout se po nějakých dárcích pod stromeček. Už máte představu čím letos své drahé potěšíte? Zatím je dost času si vše vybrat a rozmyslet. Ale doporučujeme neotálet, aby to Ježíšek pod stromeček stihl včas.

Kateřina Vokounová, 28. 11. 2021Spodní prádloMóda

Módní potěšení, které vás zahřeje

Co naplat. Už to není jen na sukni či šaty. Potřebujete něco teplejšího, co vás zahřeje a v čem se budete cítit dobře. A samozřejmě i skvěle vypadat. Mrkněte s našimi tipy na krásné kousky nejen pro letošní podzim a zimu. V kurzu je i ekologie, takže co spojit příjemné s užitečným?

Kateřina Vokounová, 8. 11. 2021Spodní prádloMóda

12 základních kousků v kapsulovém šatníku

Kapsulový šatník (o kterém jsme psali již zde) je kolekce základních a snadno kombinovatelných, nadčasových a kvalitně zpracovaných kousků oblečení, které stojí za klasickým lookem a nepodléhají módnímu diktátu současnosti.

Lenka Wernerová, 19. 8. 2021Móda

Populární kapsulový šatník

Pojem kapsulový šatník začíná být i u nás ve společnosti čím dál populárnější. A covidové období jako by mu šlo přímo naproti. Mnoho z nás začalo již před časem s vyklízením domovů, včetně skříní. Třídili jsme oděvy, které jsme nenosili během lockdownu, ale i dávno před ním. Jako bychom doma, kde jsme trávili veškerý čas, nechtěli být zbytečně zahlceni věcmi, a mohli volně dýchat. I to je jedním z cílů kapsulového šatníku. Co to ale vůbec je ten kapsulový šatník a jak si ho vytvořit tak, aby nám sloužil?

Lenka Wernerová, 8. 8. 2021Móda

Přivítejte jaro krásným prádlem

Zima se pomalu, ale jistě vzdává své vlády a přichází o poznání příjemnější a teplejší počasí. Se slunečními paprsky rozkvetou nejen první jarní květy, ale i kolekce módních návrhářů. Vneste jaro do svého šatníku novým prádlem, které vás pohladí nejen po duši, ale i po těle.

Kateřina Vokounová, 25. 3. 2021Spodní prádloMóda

50 odstínů tělové - jak ji nosit a s jakým prádlem kombinovat

Něžná, čistá, sofistikovaná… Barva, jež splyne s vaší vlastní kůží, působí především v monochromatických outfitech neskutečně luxusním dojmem. Inspirujte se lehkostí, s jakou nosí nude barvu ženy, jež si s módou nejvíc rozumí. A k tělovému outfitu si nezapomeňte vybrat perfektní prádlo!

Lucie Kratochvílová, 14. 3. 2021Spodní prádloMóda

Vždy za kočku s Le Chaton

Posledních pár let u nás v Le Chaton fotíme vlastní fotky, sami si vybíráme modelky a hledáme pro ně dokonalé prádlo, které vám každý rok předvedeme. Tentokrát jsme si řekli, že naše brandové focení uděláme jinak. Rozhodli jsme se nafotit reálné ženy a to naše klientky. Zrodil se nápad udělat “Kočičí výzvu” a hledat “modelky” dvounohé, které jsou paničkami čtyřnohých modelů či modelek. Tedy klientky, které mají doma kočičku či kocourka, protože kdo jiný by přece měl mít kočičí fotky, než Le Chaton. Věděla j

Redakce Le Chaton, 17. 2. 2021Spodní prádloMódaKrása

Módní trendy pro vaše nohy nejen do zimního počasí

Teplé dny jsou v nedohlednu a je načase přemýšlet nad teplejším oblečením. Vzdávat se svých oblíbených šatů či sukní ovšem nemusíte. Oblečte své nohy do trendy punčocháčů, punčoch či podkolenek a uvidíte, že kalhoty necháte ležet ve skříni ještě pěkně dlouho.

Kateřina Vokounová, 22. 11. 2020Móda

Podzim ve znamení módy - které trendy byste měla vyzkoušet?

Sezóna, kdy si můžete s paní módou nejvíc vyhrát – počasí dovolí vrstvit a kombinovat, opět si můžete užít i luxusních materiálů, jako je vlna nebo kůže, a přesto se ještě pod hrubými kabáty a bundami neklepete zimou tak, jako už možná za pár týdnů. Letošní podzim je trošku jiný, než ty předešlé – v módě jako ve všech dalších oblastech našich životů. Trendy tak víc než kdy dřív určuje spíše než návrháři sama ulice a jsou do velké míry ovlivněny pomalejším životním stylem, jež teď chtě nechtě vedeme všichni.

Lucie Kratochvílová, 24. 9. 2020Spodní prádloMóda

Aktuální inspirace přímo z českých ulic - co nosily návštěvnice pražského fashion weeku?

Největší lokální svátek módy, prestižní Mercedez-Benz Prague Fashion Week, po nucené jarní pauze minulý týden přilákal publikum z řad módních profesionálů, celebrit i nadšenců. Tématem, které akcí rezonovalo nejvíce, byla udržitelnost. A zatímco návrháři v unikátních prostorách bývalého kláštera Gabriel Loci prezentovali její pojetí ve svých kolekcích, v ulicích kolem byla k vidění reálná módní inspirace v podobě outfitů návštěvníků. Které osobnosti české módy nás svými looky zaujaly nejvíce?

Lucie Kratochvílová, 18. 9. 2020Móda

ZIMMERLI - švýcarský luxus, který hýčká všechny smysly

Kvalita, kterou poznáte na první dotek, taková, co vychází jen z poctivého řemesla. Řemesla, jež se v tradiční švýcarské firmě předává z generace na generaci. Spodní i noční prádlo, které kromě výjimečné kvality potěší sofistikovanými detaily a puristickým, nadčasovým designem, je novinkou, na kterou jsme v Le Chaton opravdu hrdí. Jaký příběh za luxusní značkou ZIMMERLI stojí?

Lucie Kratochvílová, 9. 8. 2020Spodní prádloMóda

Žhavé léto v sexy topech - jaké jsou aktuální trendy?

Venku to konečně vypadá na začátek léta se vším všudy. Jak ho oslavit? Přece outfity, na které se těšíme celý rok. Kdy jindy se trochu odvázat a dát šanci odvážným kouskům, které v nás probudí sex-appeal? Přinášíme módní inspiraci plnou trendy letních topů, ve kterých si horké dny opravdu užijete.

Lucie Kratochvílová, 20. 6. 2020Spodní prádloMóda

Léto ve znamení šatů - inspirujte se módními ikonami!

K létu neodmyslitelně patří. V mžiku dokáží pozvednout pochmurnou náladu a vykouzlit nebývalé sebevědomí. I zatvrzelé milovnice pánského či sportovního stylu jednou za čas ocení ten pocit ženskosti, jaký dokáží dodat jen šaty. A protože čas na ně právě přichází, inspirujte se s námi ikonami, které je opravdu umějí nosit!

Lucie Kratochvílová, 28. 5. 2020Móda

Jarní detox šatníku

Místo, které všechny ženy milujeme. Místo, kam chodíme ráno i večer. Místo, kde odpočívají naše radosti. Místo, do kterého odkládáme naše bolestné po rozchodech, nové věci, které už máme ale přeci dlouho, místo, kam ať koukáme, jak koukáme, pořád tam nemáme co na sebe. A také místo, kde bychom si kvůli všem větám, výše měly uklízet.

Lenka Wernerová, 7. 5. 2020Móda

Stay home, stay safe. Jak si zpříjemnit čas strávený v karanténě

Čas doma. Spousta z nás po něm toužila v hektických dnech, aniž by si dovedla představit, že k tomu budeme jednou přinuceni takovými okolnostmi. Někteří proti vládním omezením spílají, pro mnohé je ale víc než kdy dřív luxusem, který si kvůli práci a pomoci ostatním nemohou dopřát. Pokud patříte k těm, co mají možnost zůstat v bezpečí a z domova třeba i pracují, zkuste se na karanténu podívat z té lepší stránky. Děláte totiž to nejlepší pro sebe i ostatní. A příležitost najít si čas na vše, co vám dřív stál

Lucie Kratochvílová, 23. 3. 2020Spodní prádloMóda

Jak vyzrát na plesovou sezónu - inspirujte se u světových celebrit

Sezona plesů je v plném proudu a vám radost z pozvánek na letošní společenské události kalí každoroční zoufání, že nemáte co na sebe? Pak bychom vás rádi inspirovali looky světových hvězd! S naším módním rádcem a tipy na to správné prádlo k šatům zazáříte i bez pomoci plejády stylistů a třeba se konečně začnete těšit, jak na nejbližším plese protančíte střevíce.

Lucie Kratochvílová, 30. 1. 2020Spodní prádloMóda

Základní kousky šatníku - proč investovat do vlněného kabátu

Péřovky či jiné funkční bundy sice v zimě oceníme často, více než v ulicích českých měst bychom je ale rádi viděli jen na horách. Klasický zimní kabát elegantního střihu je naopak klíčovým kouskem šatníku každé ženy, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit.

Lucie Kratochvílová, 16. 1. 2020Móda

Čas dlouhých večerů - kvůli těmto pyžamům se vám nebude chtít z postele!

Že se teď stmívá ještě dřív, než vůbec dorazíte z práce, a kvůli sychravému počasí byste zase nejraději nevycházela z domu? Zima umí být pěkně protivná, nabízí ale skvělou příležitost ke zpomalení a relaxu v teple domova. Proč obcházet večírky či podléhat nákupnímu šílenství, když si můžete odpočinout s knížkou, horkým čajem a nějakou tou voňavou svíčkou? Zkuste si ten čas pro sebe opravdu užít a nemějte výčitky, i když se vám o víkendu nebude chtít z postele třeba celý den. Máme pro vás tipy na pyža

Lucie Kratochvílová, 12. 12. 2019Spodní prádloMóda

Jak jsem letos vyřešila vánoční šílenství

Milý Ježíšku, letos jsem byla moc hodná. Jedla jsem zeleninu, uklízela po sobě i po ostatních. Zvládala jsem práci, péči o děti, být většinu času usměvavá s otevřenou náručí. Pravda, doma to sice nevypadá úplně jako v klícce, ale snažím se. I nějaká ta divoká noc občas proběhne. Jenom teď na konci roku mi dochází síly. V běžném letu života už nezvládám gruntovat, péct, obíhat obchody a nakupovat dárky pro celou rodinu. Mým letošním a největším přáním pro rok 2019 je, aby se konečně všechna ta klišé o svátc

Magdalena Lukášová, 8. 12. 2019Spodní prádloMódaŽivotní styl

Čas punčoch a punčocháčů - tipy na nejkrásnější kousky sezóny

Nezáleží na tom, zda je nosíte proto, abyste se nemusela vzdát šatů a sukní i v chladném zimním počasí, či je vnímáte přímo jako kousek, který zajímavým způsobem oživí váš outfit. Sezóna punčochového zboží je tady a my pro vás máme módního rádce, díky kterému se zorientujete v aktuálních trendech!

Lucie Kratochvílová, 14. 11. 2019Spodní prádloMóda

Módní nálož na podzim a zimu - nechte se inspirovat letošními trendy!

Víc než kdy dřív dnes v módě platí, že nejlepší je spoléhat se na osobnost i osvědčené kousky, které máte v šatníku roky. Být otrokem trendů je spíše na škodu, to ale neznamená, že se jimi nemůžete inspirovat – byla by přece nuda neokořenit svůj styl něčím novým či nedat další šanci pokladům, u kterých jste již možná zapomněla, že je máte dávno ve skříni či botníku. Jedna věc je diktát z přehlídkových mol, druhá, často mnohem zábavnější, realita. Jaké trendy pro podzim a zimu 2019 si tedy oblíbily skutečné

Lucie Kratochvílová, 7. 11. 2019Móda

Základní kousky šatníku - jak nosit (ke všemu) bílé tenisky

Obuv, která dřív patřila na tenisové kurty nebo do tělocvičen, je dnes nezbytným módním doplňkem, který se nemusíte bát vynést téměř k čemukoli. Nabízí pohodlí i variabilitu – díky tomu se bílé tenisky staly jedním ze symbolů poslední dekády a coby jeden ze základních kousků tvoří pilíř šatníků milionů mužů i žen.

Lucie Kratochvílová, 31. 10. 2019Móda

Základní kousky šatníku - proč bílá košile nikdy nevyjde z módy

Je po základním bílém tričku snad tím nejjednodušším kouskem v dámském i pánském šatníku. Přesto její zakomponování do outfitu dokáže zázraky – ať už chcete působit velmi formálně při důležité pracovní schůzce, slavnostně při návštěvě večírku nebo zabodovat ležérní elegancí kdykoli jindy. Alespoň jednu bílou košili by rozhodně měla vlastnit každá žena!

Lucie Kratochvílová, 3. 10. 2019Móda

Stylová inspirace - skandinávský minimalismus podle Elin Kling

Byla respektovanou módní redaktorkou i jednou z prvních světově známých blogerek. Nestala se však typickou instagramovou influencerkou – ze svého soukromí sdílí jen málo, raději o sobě dává slyšet prostřednictvím práce na vlastní módní značce, jež se během několika let stala love brandem. Totême je vyjádřením stylu, který tolik obdivujeme na jeho zakladatelce. Protože čisté linie, tlumené barvy a kvalitní materiály nevyjdou z módy nikdy.

Lucie Kratochvílová, 25. 9. 2019Móda

Základní kousky šatníku - proč si pořídit černý blejzr?

V druhém dílu seriálu o stálicích šatníku, jež vždy poskytnou módní záchranu, se zaměříme na další kousek původně pánské garderoby, který povznese v elegantní záležitost i jinak jednoduchý dámský outfit. Jak nosit klasické černé sako? Nechte se inspirovat!

Lucie Kratochvílová, 12. 9. 2019Móda

Základní kousky šatníku - jak nosit klasický trenčkot?

Jsou věrnými stálicemi, které mohou být dlouhá léta součástí naší garderoby trendům i životním změnám navzdory. Jsou tady ve dnech, kdy cítíme, že nemáme co na sebe, i ve chvílích, kdy chceme mít jistotu, že budeme vypadat skvěle. Každá žena by měla mít v šatníku pověstné základní kousky, na které se může spolehnout za každých okolností. V novém seriálu vám postupně představíme ty nejzásadnější.

Lucie Kratochvílová, 28. 8. 2019Móda

Odvážné léto - jak nosit trendy topy podle módních influencerek

Kdy jindy se trošku odvázat, než v horkém létě, kdy teploty šplhají k třicítkám a sluneční paprsky přímo vybízí k tomu vystoupit z komfortní zóny a odhalit trošku víc, než obvykle? Máme pro vás inspiraci na letní topy od módních ikon, které se s kůží na trh rozhodně jít nebojí, a tipy na prádlo od Fashion Forms , díky kterému se nebudete bát ani vy.

Lucie Kratochvílová, 8. 8. 2019Spodní prádloMóda

Stylová inspirace - bohémská Kalifornie v podání Anine Bing

Narodila se v Dánsku, vyrůstala ve Švédsku a jako úspěšná modelka pracovala i žila v řadě evropských metropolí. Z oblíbené blogerky se pak vypracovala v úspěšnou módní návrhářku, jejíž v Los Angeles založenou značku milují ženy, kterým je blízký bohémský a rockem řízlý kalifornský styl. Ten ostatně zosobňuje i sama zakladatelka. Anine Bing je ikona, kterou se rozhodně vyplatí inspirovat.

Lucie Kratochvílová, 1. 8. 2019Móda

Šílený hedvábník - proč si nenechat ujít výstavu o Zikovi a Lídě Ascherových

Jejich příběh je strhující story odehrávající se na pozadí dějin dvacátého století. Story o velké lásce, válce, odvaze i byznysu. Přestože by tahle story vydala na celovečerní zpracování hollywoodskými filmaři, příběh českého manželského páru, který z Londýna dobyl a změnil módní svět, by u nás možná zůstal navždy zapomenut. Výstava Šílený hedvábník. Zika & Lída Ascher: textil a móda v Uměleckoprů­myslovém muzeu sedm desítek let staré vzpomínky oživuje. Za srdce vezme milovníky historie stejně jako módní nad

Lucie Kratochvílová, 18. 7. 2019Móda

Stylová inspirace - proč byste měla sledovat Garance Doré

Že je všem módním blogerkám kolem dvaceti, podobají se jako vejce vejci a inspirovat mohou leda generaci svých vrstevnic? Na tohle klišé, které platí možná pro české prostředí, rychle zapomeňte. Jedna z prvních fashion blogerek vůbec, čtyřiačtyřicetiletá Garance Dóre, je nejen módní ikonou, jejíž styl obdivují mladé dívky i zralé ženy po celém světě, ale také ilustrátorkou, uznávanou novinářkou a autorkou stylové bible, bestselleru Love, Style, Life, který vyšel i v Češtině a rozhodně stojí za přečtení.

Lucie Kratochvílová, 10. 7. 2019Móda

Ženské křivky? Oblékněte je stylově!

Máte pár kilo navíc a k tomu pocit, že se kvůli svým ženským křivkám musíte v módě držet při zemi? Tak tenhle omyl bychom v našem dnešním článku rádi vyvrátili. S módou si může hrát každý, stačí jen znát pár pravidel, nebát se a umět se inspirovat!

Redakce Le Chaton, 12. 6. 2019Móda

Samotné plavky už nestačí. Jaké doplňky k nim zvolit?

Doby, kdy jste si v obchodě koupila „pouze“ plavky a jako doplněk vám mohla sloužit tak maximálně stará košile nebo osuška, jsou naštěstí už dávno pryč. Výrobci plavek totiž pochopili, co ženy skutečně chtějí – aby jim to slušelo i na pláži či u bazénu. Dnes tak můžete vybírat ze široké škály doplňků, které mají několik společných výhod. Sluší každé postavě, jsou stylově sladěné s plavkami a navíc jsou vyrobeny z příjemných a rychleschnoucích materiálů.

Redakce Le Chaton, 23. 5. 2019MódaPlavky

NEHERA - příběh vzkříšení slavného módního domu

Příběh o tom, jak značka, která byla splněním amerického snu v prvorepublikovém Československu, prožívá fascinující znovuzrození o osm dekád později.

Lucie Kratochvílová, 21. 5. 2019Móda

Módní inspirace: od hlavy k patě celá v béžové

Béžová. Základní, sofistikovaná barva, která má zastoupení alespoň jedním kouskem v šatníku snad každé ženy. I když jste jí dosud možná jen doplňovala barevnější a zajímavější kousky, letošní trend velí postavit na tónech béžové celý look. Máme pro vás inspiraci, jak v zdánlivě nudné barvě doopravdy zazářit!

Lucie Kratochvílová, 16. 5. 2019Móda

Eliška Jamagne: U svatebních šatů poznáte, že jsou to ty pravé

Plánujete letos svatbu a přemýšlíte, v jakých šatech vám to bude nejvíc slušet? Při výběru svatebních šatů hraje roli nejen váš vkus a osobní styl, ale třeba i to, kde se vaše svatba odehraje – jestli v kostele, nebo na sousedovic louce. Na to, jaké střihy jsou letos v módě, o kolik dražší jsou šaty od tuzemských designérů nebo kolik času je dobré si vyhradit na výběr a zkoušky, jsme se zeptali Elišky Jamagne z pražského salonu Oui Boutique.

Redakce Le Chaton, 17. 4. 2019Móda

Trend velí: Rozkveťte!

Květinový vzor je synonymem ženskosti a romantiky, a tak není divu, že letošní jarní a letní kolekce doslova rozkvetly! Kromě šatů a sukní, kam se hodí přece jen nejvíc, ho najdete i na doplňcích, bundách či kalhotách. Florální motivy sluší každé ženě. Stačí jen vědět, jak je vybírat.

Redakce Le Chaton, 11. 4. 2019Spodní prádloMóda

Módní inspirace – francouzský šmrnc podle Jeanne Damas

Modelka, fotografka a bývalá bloggerka žijící na Montmartru pobláznila módní svět díky svému Instagramu, kde sdílí fotografie svých šik outfitů, bytu zařízeného vintage nábytkem, roztomilých koček i ulic francouzské metropole a stala se tak ikonou pařížského šarmu, jejíž styl chtějí napodobovat tisíce žen a dívek ve Francii i zahraničí. Jak se inspirovat půvabnou brunetkou, která je dnes také módní návrhářkou a autorkou úspěšné knihy?

Lucie Kratochvílová, 28. 3. 2019Móda

Pastelky: Oslaďte si módní jaro

Citrónově žlutá, mátově zelená, blankytně modrá, šeříkově fialová nebo růžová v odstínu připomínajícím marshmallows. Pastelové barvy patří ke stálicím mezi jarními trendy. Jejich čas přichází v okamžiku, kdy šedou zamračenou zimu konečně vystřídá rozkvétající jaro. Tmavé kabáty a bundy mizí ve skříni a na scénu se vracejí barvy a hravost!

Redakce Le Chaton, 21. 3. 2019Móda

Módní inspirace – jak na boty v kovbojském stylu

Možná si řeknete, že spíše než do českých ulic patří na Divoký západ, pravdou ale je, že aktuální módní trend kovbojských bot je neskutečně pohodlný, praktický i chic. My vám poradíme, kým se inspirovat a k čemu je nosit, abyste se cítila skvěle!

Lucie Kratochvílová, 21. 3. 2019Móda

Módní inspirace – seznamte se se Sju Loves

Je vystudovanou analytičkou původně z jihu Slovenska, roky žila v Praze, kde se kromě práce v bance věnovala blogování a módní fotografii. Právě vášeň pro módu ji však přivedla do dánské metropole, kde naplno propadla skandinávskému stylu oblékání. Jak se můžeme outfity Zuzany Jánošové alias Sju Loves inspirovat v našich končinách?

Lucie Kratochvílová, 28. 2. 2019Móda

Máte pár kilo navíc a milujete módu? Tyhle ženy jsou skvělou inspirací

Mají pár kilo navíc a nebojí se je ukázat! Uznávané módní blogerky Tanesha Awasthi, Nicolette Mason a Jay Miranda dokazují, že i s plus size velikostí můžete být inspirací pro miliony žen po celém světě. Všechny tři dámy mají osobitý styl a s módou si umí skvěle hrát. Svým čtenářkám tak pravidelně dokazují, že se baculky nemusí jen halit do neforemných černých pytlů, ale mohou naopak zazářit. Stačí jen znát ty správné triky!

Redakce Le Chaton, 13. 2. 2019Móda

Nahlédněte s námi na veletrh spodního prádla v Paříži

Ve dnech 19. – 21. ledna 2019 se tým Le Chaton účastnil oblíbeného a ve světě známého veletrhu spodního prádla SALON INTERNATIONAL DE LA LINGERIE & INTERFILIÈRE. Na tento veletrh jezdíme každý rok, abychom obhlédli nové trendy a vybrali pro vás ty nejhezčí kousky na nadcházející sezóny.

Zdeňka, 24. 1. 2019Spodní prádloMóda

Návrhářka Iveta Řádková: Barvy? Stejně chtějí všichni nakonec černou

Módní návrhářka Iveta Řádková má ateliér v Brně, ale spousta žen ji zná z každoročních přehlídek Le Chaton, na kterých už 15 let představuje své kolekce. A mnohým se při vyslovení jejího jména vybaví i šaty potištěné malbami Karla Gotta, které před osmi lety představila na veletrhu Styl/Kabo. Natisknout obrazy na hedvábí a ušít z něj společenské šaty bylo přesně tou výzvou, které Iveta Řádková miluje. Ať už jde o šití kabátů z neoprenu nebo navrhování šatů pro rockovou svatbu, výjimečné úkoly ji prostě ba

Redakce Le Chaton, 27. 12. 2018Móda

Body. Zahřeje? Jistě, ale to zdaleka není všechno!

Dámské body mělo dlouhá léta trochu pošramocenou pověst. Ano, ochrání vaše záda před prochladnutím, ale po estetické stránce nic moc, a navíc to zapínání v rozkroku… Jenže tahle součást ženského spodního prádla prošla zásadní evolucí! Ta sice trvala dlouhá desetiletí, ale na jejím konci jsou kousky tak krásné, že jim odpustíte i to nešťastné zapínání!

Redakce Le Chaton, 13. 12. 2018Spodní prádloMóda

Jste připraveny na zimní spánek? Vyspěte se do růžova i během mrazů!

Zima se hlásí v plné síle. Určitě už máte připravený teplý kabát a kozačky, ale už jste promyslela, v čem strávíte letošní zimu přes noc? Před Vánoci na nás všude vykukují smyslné noční košilky z transparentních materiálů, s tenkými ramínky a sexy prostřihy, které více odhalují než zahalují. Jsou krásné a lákají k vášnivé noci, ale také vás při pohledu na ně napadne: vždyť ale v zimě v noci zmrznu? Pro všechny zmrzlíky jsme vybrali ty nejkrásnější noční kousky, které vás zahřejí až do prvních jarních dnů.

Vendula, 11. 12. 2018Móda

Přehlídka Le Chaton: Jaké prádlo a plavky se budou nosit v roce 2019?

Krásné ženy, nádherné spodní prádlo a 15. výročí značky Le Chaton. To vše jsme oslavili během tradiční listopadové módní přehlídky v prostorách Trojského zámku. K vidění byly nejnovější kolekce francouzského, italského či španělského spodního prádla, nočních košilek i punčoch, módní přehlídka návrhářky Ivety Řádkové i plavky dvou kolumbijských značek, které budou v Le Chaton k dostání letos poprvé – Agua Bendita a Maaji.

Redakce Le Chaton, 21. 11. 2018Spodní prádloMóda

Barva měsíce: listopad jedině v červené!

Červená je barva lásky, červená je barva vášně, ale hlavně červená je barva měsíce listopadu!

Vendula, 11. 11. 2018Móda

Hana Podolská: Výstava představuje první dámu české módy

Její šaty nosila Adina Mandlová ve filmech Kristián nebo Katakomby i první dáma Hana Benešová. Kromě slavných hereček a manželek politiků ale oblékala i nejbohatší dámy první republiky. Modelový dům Hany Podolské byl v meziválečném období v módním světě pojem. Díky výstavě Hana Podolská, legenda české módy v Uměleckoprů­myslovém muzeu si její tvorbu můžete prohlédnout i vy.

Redakce Le Chaton, 8. 11. 2018Móda

Punčocháče pro podzimní dny. Proč se držet při zemi?

Léto definitivně skončilo a teploty na teploměru zahájily pomalý sestup k zimním hodnotám. Jenže vy se pořád nechcete rozloučit se svými oblíbenými sukněmi a šaty. Co s tím? Pořiďte jim nové společnice v podobě stylových punčocháčů!

Vendula, 1. 11. 2018Móda

Zdravý spánek? Nepodceňujte výběr nočního prádla

Během spánku vaše tělo odpočívá a nabírá energii pro další den. Aby se vám spalo opravdu dobře, je důležité zvolit správné noční prádlo. Noční košilky, pyžama a župany jsou navíc i oblíbeným dárkem, u kterého se nemusíte tolik bát, že vyberete špatnou velikost.

Martina, 1. 11. 2018Móda