Nový rok je mnohem více než jen změnou konečného čísla. Jedná se o důležitý milník, během něhož přirozeně zhodnocujeme svůj život – své úspěchy, pokroky, změny. A přesně tato sebereflexe nás vede ke stanovení nových cílů – nových předsevzetí. Jenže často skončíme dříve, než se naučíme správně psát číslo nového roku. Pojďme to společně letos změnit.

Známe to asi všechny. Blíží se konec roku, a tak se vybízí si soukromě zhodnotit své osobní úspěchy. My se dnes zaměříme na jedno z nejčetnějších předsevzetí vůbec – posunout svůj životní styl na zdravější cestu. S tím souvisí lepší organizace volného času i povinností, úprava jídelníčku, ale hlavně pohyb, odhodlání a vytrvalost. To poslední, co bychom si přály, je selhat hned v prvním měsíci, protože jsme si nastavily nesplnitelné tempo. Důležitou roli hrají zdánlivé detaily. Pokud se rozhodneme pro změnu v souvislosti s novým rokem, patrně to znamená, že máme za sebou už nějakou dobu narůstající odhodlání a začátek pro nás není snadný. Proto je dobré zaměřit se na několik bodů, ať si obléknete své nové já s radostí a přijmete sport jako oblíbenou součást svého života – nikoliv obtěžující povinnost.

sportovní podprsenka od značky Panache Sport, 3/4 legíny Fit and go od značky Janira

Nutnost číslo jedna: podprsenka

Absolutním základem pro sport je vhodná sportovní podprsenka. Spousta žen svoji výbavu podceňuje, čímž rozhodně neprospívá sobě, ale ani svým prsům. Ač se „sportovky“ poslední roky považují za velký trend, styl rozhodně není jejich jediným či hlavním benefitem. Především se starají o naše tělo – celkově. Speciální střih, pevný kvalitní materiál a několik pomocných detailů… to vše a přispívá i ke správnému držení těla, což je pro zdravé sportování téměř nezbytností. Lepší držení těla = lepší výkon, pohodlí a prevence proti mnoha zdravotním komplikacím. Navíc během sportu dostává naše poprsí zabrat. Vhodná sportovní podprsenka snižuje pohyb poprsí – spolehlivě jej drží ve správné pozici, aby nedocházelo k nežádoucím deformitám a pomáhá tak udržet jejich přirozený pevnější tvar. Pokud si nejste jista velikostí či střihem, doporučujeme navštívit některou z našich kamenných prodejen, kde se dozvíte vše důležité.

Vyhovující kalhotky a sportovní kalhoty

Spodní díly nabízejí o něco větší volnost ve výběru. Především jde o pohodlí. Jak u kalhotek, tak svrchní části oděvu volte především střihy, které vám vyhovují a v nichž se cítíte dobře. Krátké, 3/4, dlouhé, na tělo i volné… Nabídka je poměrně široká, takže můžete vesele vybírat. :-) A nezapomeňte, že ne všechny kalhotky jsou určené ke skrývání. S trendem sportovních outfitů přišly dnes již ikonické designové širší pruhy, které obohatí vaše kroky o dokonalý moderní prvek.

Dokonalá souhra stylu

Správný typ, střih a velikost jsou ty nejdůležitější faktory. Nicméně určitě si nebudeme nalhávat, že na ničem jiném nezáleží. Styl hraje také svoji nezastupitelnou roli. Která z nás si nepřeje cítit se jako přitažlivá bohyně i při sportu? Zvolením perfektně ladícího setu si tento pocit zajistíte a mnohem raději budete vyhledávat sportovní příležitosti… Za odměnu dostanete pořádnou dávku zdraví, dobrý pocit, že jste pro sebe něco udělala, a spoustu vyplavených endorfinů. Krásné barevné komplety najdete i u značky Maaji.

Hlavně dobrý pocit

Každý druh sportu si žádá jiné vlastnosti a střihy. Zatímco u cyklistiky oceníte materiál na tělo (například oblíbený střih biker), při běhání jsou příjemné volnější šortky. Nicméně i to velice záleží na vaší osobní preferenci (a pochopitelně teplotě, ve které se zrovna pohybujete). Někdo upřednostňuje volné střihy, pro někoho je nepředstavitelné obléknout cokoliv jiného než upnuté (avšak pohodlně elastické) kousky. To je v pořádku. Na spoustu fyzických aktivit žádné konkrétní a jediné správné pravidlo neexistuje.

Šipkou ke zdraví

Zahrnuje vaše předsevzetí věnovat se pravidelně plavání? Skvělá volba. Ladné pohyby ve vodě patří k těm nejzdravějším, protože nedochází k přetěžování kloubů a dalších částí pohybového aparátu. Je to šetrný způsob, jak zvýšit svoji fyzickou kondici, posílit svaly a zároveň odreagovat se od každodenních povinností. S krásnými plavkami se k bazénu vydáte hned mnohem raději – a výhodou je, že za jakéhokoliv počasí. :-)

Hra s barvami

Máte svoji oblíbenou barvu? Ano, i volba toho správného odstínu vám pomůže vydržet na své cestě za splněním cílů. Není tajemstvím, že jednotlivé barvy mají podvědomý vliv na naše psychické rozpoložení. Rozhodnout se můžete podle preference jako takové, nebo třeba zabrousit trochu hlouběji k jednotlivým charakteristikám. Zkrátka v případě rutinních aktivit se může taková kreativita a maličkost hodně vyplatit. :-)

Nyní už máte všechna praktická esa k dodržení svého předsevzetí. Přejeme vám co nejsnazší cestu za vysněným cílem a nezapomeňte, že s radostí jde vše lépe.