Provokativně na vás doma mrká prázdná stěna a vy přesně víte, že by „něco“ potřebovala. Skoro každý byt nějakou takovou má. Mělo by to být „něco“ s velkým „N“, ale kde hledat? Reprodukce fotky z hobbymarketu je příliš banální a na originální obraz se necítíte vy ani vaše peněženka. Přesně na takové okamžiky je připravena nově otevřená galerie originálních fotografií Yellow Korner, kde pořídíte díla špičkových fotografů za velmi příznivé ceny.

Lehce provokativní retro snímky svůdných modelek, snové záběry z exotických destinací, optické klamy, nad kterými se vám zatočí hlava, roztomilá fotomontáž holčičky a obřích květin, detail historického letadla nebo zvířata bojující o kořist ve vyprahlé savaně. Vyberte si libovolné téma a můžete si být jisti, že takovou fotografii v Yellow Korner najdete. „Spolupracujeme s desítkami renomovaných fotografů po celém světě. Místo aby prodali jen limitovaný počet fotografií za vysokou cenu, nabídnou ji prostřednictvím sítě galerií Yellow Korner,“ upřesňuje majitel galerie Miroslav Konarovský. Díky tomu, že galerie působí ve 25 zemích po celém světě, je prakticky zaručeno, že vámi zakoupené dílo bude i tak široko daleko unikátní a jedinečné.

Fotografie přináší radost

Široké spektrum spolupracujících umělců je dostatečnou zárukou toho, že zde svou originální fotografii najde doslova každý zákazník i každý prostor. „U nás existují jen dobrá rozhodnutí. Fotka vyvolává emoce a radost. Takže čím dřív si ji pořídíte, tím více radosti vám do života přinese,“ vysvětluje usměvavý majitel galerie Konarovský. Člověku nezbývá než dát mu za pravdu. Už samotná galerie na pražské Vinohradské třídě působí příjemně a intimně. Reflektory světel v sugestivním přítmí osvětlují precizně zpracované fotografické obrazy od malých formátů až po obří plátna, která budou dokonalou originální dominantou stylového interiéru.

Pomohou s výběrem na míru

Otázku složitého výběru konkrétního fotografického díla má Miroslav Konarovský pro své zákazníky vyřešenou. „Opravdu jen výjimečně si klient odnese fotografii hned po první návštěvě. Obvykle si zákazníci musí nejprve utříbit svoje představy, a to je naprosto přirozené,“ dokáže se Konarovský vžít do pocitů svých zákazníků, kteří se první návštěvě galerie mohou cítit poněkud zahlceni. „Umíme navrhnout řešení pro byt, kancelář nebo třeba i ordinaci a usnadnit našim zákazníkům proces rozhodování,“ vysvětluje Miroslav Konarovský. Pokud byste fotografií chtěli potěšit někoho blízkého, sázkou na jistotu bude dárkový poukaz, který galerie nabízí. Fotografii i formát si vybere sám obdarovaný a bude u toho mít tu nejlepší profesionální péči.

Precizní řemeslo

Na čem si Yellow Korner zakládá hned po širokém výběru náměrů snímků, je dokonalé technické zpracování fotografických obrazů. „Nepřestává mě fascinovat, jak skvěle umí Yellow Korner zpracovat fotky po řemeslné stránce. Jak z pohledu zarámování, tak především vynikajícím rozlišením obrazu,“ nadšeně vypráví majitel galerie. Překvapivě nejde o digitální tisk, který dnes v oboru dominuje. Každá jednotlivá fotografie se vyvolává klasickou metodou. Bezesporu i díky tomu působí fotoobrazy tak podmanivě.

Umění je jako prádlo

Miroslav Konarovský je vystudovaný právník. K podnikání v tomto oboru jej dovedl cit pro obchodní příležitost. Jak sám hodnotí, absenci zkušeností z umělecké branže brala mateřská firma Yellow Korner nejprve trochu jako hendikep. Nyní plně věří jeho obchodním zkušenostem a nekompromisnímu tahu na branku. S podnikáním má ostatně Miroslav Konarovský bohaté zkušenosti, protože je již 15 let spolumajitelem firmy Le Chaton. „S fotoobrazy je to podobné jako s luxusním prádlem. Když chcete kvalitní provedení, má to svoji cenu. Ale za tu radost a obohacení života se malá investice rozhodně vyplatí,“ bilancuje Miroslav Konarovský.