Lenka Wernerová, 8. 12. 2020

Vánoce jsou za rohem a s nimi i pořizování vánočních dárků, které bude letos dost netradiční. Vyhneme se sice frontám, kde si dýcháme za krky, ale fronty budou daleko delší, jestli vůbec nějaké. Letos prostě nevíme, a tak nemůžeme ani pořádně nic plánovat. Mnozí z nás se proto vyhnou raději obchodům úplně. Změní se naše nákupní chování i typy dárků, které budeme dávat i dostávat. V dnešním článku vám přinášíme tipy na vánoční dárky, které nebudete muset pořizovat v obchodech, kterými zároveň pomůžete malým českým firmám a designérům, a díky nimž rozhodně uděláte radost hlavně vašim blízkým.

Věnujte online zábavu

Online kurzy se z pohodlí domova nejen absolvují, ale také kupují. Dnes už online kurzy nespočívají jen v předávání vědomostí, ale také v darování zábavy a zdravého životního stylu. Během roku na online platformu naběhlo mnoho firem, a tak s klidem můžete darovat online kurz běhu, jógy nebo třeba degustace vín. Velmi hezkým a zároveň praktickým online kurzem může být i online kurz vaření. A pokud chcete přeci jen věnovat někomu kurz, který druhému předá znalosti a posune ho dál, popřemýšlejte nad online kurzem v programování, marketingu nebo úpravy fotografií či videí. Letošek nám ukázal, že umět se pohybovat a žít v online světě je vlastně nutností. Proč tedy nevěnovat kurz, který znamená budoucnost?

Dárky vyrobené s láskou ke kvalitě

Letos byl ztrátovým rokem pro mnoho společností. Nejvíce to však odnesly malé a rodinné firmy, které by si tak na konci roku zasloužily naší podporu.

1. Hedvábné šátky Anna Schwitzer
Velmi se nám líbí nádherné, 100 % hedvábné šátky, jež navrhuje česká designérka Anna Schwitzer. Šátky pak nechává vyrábět ve francouzském Lyonu, kde se svým francouzským partnerem část z roku žije. https://www.annaschwitzer.com/

2. Nádherné termolahve
Mygoodways jsou nádherné termolahve, v nichž zůstane čaj horký a zmrzlina ledová několik hodin. Designy lahví jsou krásné, jednoduché a zpráva jednoduchá. Buďme udržitelnější a dejme sbohem plastovým, jednorázovým lahvím. V Mygoodways mají na výběr mají z několika materiálů (sklo a dřevo) a různých velikostí. Kromě toho u nich pořídíte například bambusová brčka nebo bambusový příbor, který se bude skvěle hodit na jarní pikniky třeba příští rok. Všechno to jsou rozhodně nádherné vánoční dárky, kterými stoprocentně potěšíte vaše blízké. https://mygoodways.com/cs/obchod/

3. Pro útulný a hygge domov Svíčky, dekorace, vonné vosky. To jsou dárky, které si zamilují všichni milovníci hezkých interiérů. Do znepříjemňování našich domovů jsme se letos pustili s plnou vervou. Aby ne, když jsme doma strávili tolik času jako nikdy předtím. Za malou rodinnou firmou Na Kopečku stojí pouze jedna osoba, kterou je Karolína. Karolína, která je na rodičovské dovolené, se ve osobním životě se zabývá ekologií, ochranou životního prostředí a udržitelným životním stylem s co nejmenším objemem odpadu v domácnosti. Všechny její svíčky si vyrábí sama a část zisku z prodaných svíček navíc věnuje na obranu zvířat, organizaci OBRAZ. http://www.na-kopecku.cz/

4. Pro nádherný pocit luxusu na těle
Vedle nikdy nešlápnete ani luxusním spodním prádlem či noční košilkou. V našem online i kamenném butiku Le Chaton pořídíte nádherné a kvalitní kousky, do kterých budou chtít obdarované vklouznout ještě ten večer. Pokud se přeci jen bojíte vybírat spodní prádlo pro někoho jiného, vsaďte na poukázku, kterou nikdy nic nezkazíte, ba naopak. https://www.lechaton.cz/…_P11020.html

Návrat do „normálního“ života

Po-covidový život podpoříte také tím, že svým rodinným příslušníkům a přátelům věnujete k Vánocům vstupenky či rovnou celoroční vstupné do divadel, filharmonie, na opery, operety nebo třeba do ZOO, což je skvělý dárek pro rodiny s dětmi. Pokud chcete být ještě originálnější, věnujte ke vstupenkám na kulturní akce poukaz na výběr šatů, košile či střevíčků.

Velmi hezkým dárkem jsou pak i darovací certifikáty od Českého svazu ochránců přírody „daruj kus přírody“ nebo „plná miska“, kterými jednoduše přispějete na ochranu přírody či zvířat. Více se o darovacích certifikátech dozvíte zde: http://www.csop.cz/index.php?… a třeba rovnou i nějaký pořídíte.

Vyrobte dárky s dětmi

Prarodiče. Mají všechno a nic nepotřebují. A nejdražší je pro ně čas s jejich vnoučaty, kterého teď zajisté bylo méně než v předešlých letech. Kupte plátno, akrylové barvy a namalujte jim společně se svými dětmi obrázek. Barevnou duhu, první podpis, princeznu s dlouhými nohami, či hlavonožce, kterého tak roztomile kreslí ti nejmenší. Zaručujeme, že ani jedno oko nezůstane suché.

Čas

Nejvzácnějším dárkem, kterým můžete druhým darovat je váš čas. Čas, který už se nedá vrátit zpět, jako svetr, který darovanému nesedl. Čas, který je i proto nejdražší. Čas, který plyne a je tu jen jednou. Čas, který si nelze nijak koupit. Popřemýšlejte, zda jste Váš čas strávili s těmi, se kterými jste ho trávit chtěli nebo naopak jste měli pocit, že vám v nějaké společnosti dobře není. Čas sice zpět nevrátíte, ale těch posledních pár dnů v letošním roce můžete začít přemýšlet nad tím, s kým vám bude dobře v roce 2021.