Krása

Jarní detox: nezbytnost nebo dokonalý marketingový tah?

Spolu se začátkem jara přichází i nekonečná nabídka restartů, detoxů či očistných kúr, jejichž prodejci se nyní zase vyrojili jak houby po dešti. Přestože slovo “toxiny” zní opravdu velmi strašidelně, kor v případě, kdy vám někdo srdceryvně vypráví, jak vám zanáší organismus, můžete se nad těmito na první pohled lákavými nabídkami očisty jen sečtěle a pohrdavě pousmát.

Mgr. Šárka Knížková, 11. 4. 2024KrásaŽivotní styl

Přírodní kosmetika jako cesta ke kráse

Stále více lidí se začíná přiklánět k organické stravě, holistickému přístupu ke zdraví a hledají udržitelnější možnosti ve svém životním stylu. Dříve nebo později nás tato zelená cesta přivede i k objevování přírodní kosmetiky.

Redakce Le Chaton, 23. 2. 2023Krása

Sáhněte si na prsa - SAMOVYŠETŘENÍ

V dnešním článku se podíváme kousek do historie. Zjistíte, jak se v průběhu let léčba rakoviny změnila a jak vůbec vzniká. Ale hlavně si ukážeme to nejdůležitější – jak včas odhalit, že není něco v pořádku za pomocí samovyšetření.

Redakce Le Chaton, 3. 10. 2022Spodní prádloKrásaŽivotní styl

O prsou

Prs, někdy také ňadro, hovorově prso a latinsky mamma. Primárním účelem tohoto párového orgánu je především kojení dětí, ale má také svou estetickou a sexuální funkci. A díky tomu jsou prsa nepostradatelným pomocníkem při namlouvání! Z průzkumu však vyplývá, že až 70 % procent žen se svými ňadry není spokojeno, přestože je v Česku označení D nejčastější velikost prsou.

Redakce Le Chaton, 2. 10. 2022Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Sáhněte si na prsa s Le Chaton

Měsíc říjen je celosvětově prezentován jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory žen trpících touto nemocí (#ruzovyrijen, #pinktober). Světová zdravotnická organizace WHO uvádí, že rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen a každý rok na celém světě jich postihne tato nemoc více než 2 miliony. Prevence je proto nesmírně důležitá, a tak jsme se letos i my v Le Chaton rozhodli šířit osvětu a i vy nám můžete pomoci!

Redakce Le Chaton, 1. 10. 2022Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Vždy za kočku s Le Chaton podruhé

Na podzim roku 2020 jsme vyhlásili naší první “Kočičí výzvu”, která u vás sklidila obrovský ohlas. Loňský podzim jsme uskutečnili již druhé focení s našimi klientkami a jejich kočičími přáteli. Podívejte se, jak se dámám povedlo focení tentokrát…

Kateřina Vokounová, 8. 4. 2022Spodní prádloMódaKrása

Díky za informaci, celulitido!

Můžete mít třicet kilo i s těžkým snem, a i přesto stehna a zadek samý ďolíček. Celulitida není záležitostí váhy, ani nízké ani vysoké, celulitida si své „oběti“ nevybírá, bere všechno!

Eva Behenská, 7. 2. 2022Krása

Pomáhali jsme společně!

Letos jsme se u nás v Le Chaton rozhodli říjen pojmout trochu jinak. Vzhledem k tomu, že je měsíc říjen celosvětově prezentován jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory žen trpících touto nemocí spustili jsme společně s neziskovou organizací Loono akci na šíření osvěty ohledně ženského zdraví všeobecně, nejen rakoviny prsu. A vy jste byli součástí!

Redakce Le Chaton, 10. 12. 2021Spodní prádloKrásaŽivotní styl

NEPLODNOST

Kolik lidí touto poruchou v Česku trpí? A lze neplodnosti nějakým způsobem předejít? To se dozvíte v dnešním článku, který vznikl ve spolupráci s odborníky z neziskové organizace Loono, v rámci jejich osvětové kampaně Dole dobrý.

Redakce Le Chaton, 27. 10. 2021Spodní prádloKrásaŽivotní styl

PRO MUŽE TO PLATÍ TAKY

V minulém díle jsme si řekli, jak pravidelně vyšetřovat prsa. Stejně důležité je ale i samovyšetření varlat. Každý muž (nebo jeho partner/ka – celých 30 % případů totiž odhalí právě naši milovaní) by jej měl provádět minimálně jednou za měsíc. Jak na to?

Redakce Le Chaton, 21. 10. 2021Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Poslouchej své tělo a (konečně) zhubni

Každé tělo je unikátní exemplář a to znamená, že každé tělo chce a potřebuje něco jiného. Dieta, která funguje kamarádce nemusí fungovat jiné kamarádce, zatímco sousedka teď díky ní vypadá fantasticky. Jak je to možné?

Eva Behenská, 1. 9. 2021KrásaŽivotní styl

Jaká zelenina nám dá nejvíc živin?

Zelenina by měla být součástí každodenního zdravého jídelníčku. Tento bohatý zdroj vlákniny, celé řady vitaminů a minerálních látek bychom měli dle Světové zdravotnické organizace denně konzumovat kolem 0,5 kg. Vláknina obsažená v zelenině nám pomáhá se vstřebáváním všech potřebných živin, trávením a vyprazdňováním. Díky vláknině se cítíme nasycení. Jak poskládat vyvážené jídlo? Talíř pomyslně rozdělte na třetiny: třetina připadne zdroji bílkovin (ryba, maso, tofu, luštěniny), další třetina patří sacharidům

Lucie Kašparová, 13. 5. 2021KrásaŽivotní styl

Vždy za kočku s Le Chaton

Posledních pár let u nás v Le Chaton fotíme vlastní fotky, sami si vybíráme modelky a hledáme pro ně dokonalé prádlo, které vám každý rok předvedeme. Tentokrát jsme si řekli, že naše brandové focení uděláme jinak. Rozhodli jsme se nafotit reálné ženy a to naše klientky. Zrodil se nápad udělat “Kočičí výzvu” a hledat “modelky” dvounohé, které jsou paničkami čtyřnohých modelů či modelek. Tedy klientky, které mají doma kočičku či kocourka, protože kdo jiný by přece měl mít kočičí fotky, než Le Chaton. Věděla j

Redakce Le Chaton, 17. 2. 2021Spodní prádloMódaKrása

Meal prep – praktické kroky k jednodušší přípravě jídel

Každodenní vymýšlení, plánování a chystání jídel je rutina, která se člověku čas od času omrzí. Jednoduchými kroky lze přípravu každodenních teplých večeří, obědů do práce či svačin pro děti zjednodušit, aniž byste museli rezignovat na vyvážený a zdravý jídelníček. Ba naopak. Kromě vyváženého jídelníčku, ušetříte spoustu času, energie a především zamezíte plýtvání jídlem. Už žádné vyhazování zbytků od oběda.

Lucie Kašparová, 22. 1. 2021KrásaŽivotní styl

Jak vybírat mléčné výrobky

Mléčné výrobky jistojistě patří do zdravého a pestrého jídelníčku. Vyznáte se však ve všech těch jogurtech, sýrech, zakysaných nápojích? Některé mléčné výrobky zároveň mohou být skrytou kalorickou bombou a plní spíše funkci dezertu než zdroje bílkovin. Pojďme se říct, po jakých mléčných výrobcích v obchodě sáhnout a čemu se raději vyhýbat.

Lucie Kašparová, 15. 10. 2020Krása

Rozestup přímého břišního svalu – strašák všech maminek po porodu!

Co je rozestup a jak vypadá? Abychom pochopily, co se s přímým břišním svalem v době těhotenství děje, trochu si ho popíšeme. Tento sval se upíná u žeber, hrudní kosti a vede přímo dolů ke stydké kosti. I když je to jeden sval, je ve svém středu rozdělen lineou albou, která jej v průběhu těhotenství rozděluje, sval se rozestupuje a nám může pohodlně růst miminko v břiše dál.

Eva Behenská, 16. 9. 2020KrásaŽivotní styl

Se saláty se ještě neloučíme

Byť se léto blíží ke svému konci, zelenině a zeleninovým salátům neodzvonilo. Ba naopak. S přicházejícím babím létem dozrává například řepa, dýně, mrkve, celer a další oblíbené lokální druhy zeleniny. V dnešním článku si ukážeme, jak správně poskládat zeleninový salát, abychom za hodinu po jeho snědení neměli hlad.

Lucie Kašparová, 3. 9. 2020Krása

Krásná prsa = správné držení těla

Malá nebo velká, všechna prsa jsou krásná, když jsou správně nošena. To, že nás příroda obdařila prsy má evoluční význam – prsa přitahují pozornost samečků a jsou symbolem ženské vyspělosti. Bohužel prsa jsou na tělo přidána jaksi navíc, tedy hrudní část páteře nepočítá s jejich váhou, a to se netýká jen prsou od velikosti E.

Eva Behenská, 30. 8. 2020Spodní prádloKrása

K létu patří zmrzlina

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. V jakékoliv podobě, ať už klasická kopečková, italské gelato, ovocné dřeně, nanuky na dřívku nebo retro nanukáče. Všechny skýtají v parných dnech osvěžení a tudíž po nich saháme možná častěji než v jiných ročních obdobích. Pokud se snažíte udržet pracně nabytou plavkovou fazónu, na které jste pracovali celé jaro, určitě je dobré vědět, která zmrzlina je kalorickou bombou a kterou si můžete dopřát téměř bez výčitek.

Lucie Kašparová, 6. 8. 2020KrásaŽivotní styl

Protein všude kam se podíváme

Zatímco potraviny označené jako “nízkotučné” či “bez cukru”, případně “light” vnímáme již jako běžné produkty a nijak nás jejich skutečnost nepřekvapuje, protože trend nízkotučných a nízkosacharidových produktů již nějakou dobu trvá, nově možná registrujeme čím dál silnější nástup potravin označených jako “high protein”. Výrobky, které slibují vysoký obsah bílkovin se stávají čím dál vyhledávanější a výrobci sází na trend vysokoproteinových diet. Je ovšem potřeba za každou cenu přijímat více bílkovin ve str

Lucie Kašparová, 18. 6. 2020Krása

Zacvičte si PortDeBras! Ladné pohyby na hudbu zvládne každá z nás

Dlouhé sezení u počítače, napětí mezi lopatkami. Známe to všechny. Jestli se po dlouhé odmlce chcete znovu začít hýbat a váháte, jestli jít do klasického fitka, máme pro vás dobrý tip. Zapátrejte v rozvrhu některého studia a hledejte PortDeBras. Cvičení, které charakterizuje půvabný a plynulý pohyb, začíná být čím dál populárnější. Potřebujete jen sebrat odvahu a vzít si do kabelky pohodlné oblečení.

Julie Kalodová, 7. 6. 2020KrásaŽivotní styl

Kojící prsa potřebují péči!

Kojení je úžasný dar a především krásný vztah, na který však může někdy číhat i nebezpečí. V knize JSEM PO PORODU věnujeme spolu s Annou Krause tomuto tématu velmi prostoru. Pro čtenářky Le Chaton Magazínu jsme připravily krátký manuál, který má upozornit na nutnost péče o kojící prsa. Samozřejmě, ideální stav je, když jde všechno samo a intuitivně. Ale víte, co všechno vás při kojení může zaskočit? Tak především je to špatné přisátí miminka nebo špatná technika kojení. S tím by vám měla pomoci zkušená lak

Eva Behenská, 14. 4. 2020Spodní prádloKrása

Zásady správného pitného režimu

Zatímco věnujeme veškerou pozornost pravidelnému stravování, může se stát, že opomíjíme neméně důležitou složku správného stravovacího režimu jako je pitný režim. Obzvlášť pokud se snažíme o redukci hmotnosti, neměli bychom zapomínat na zásady správného pitného režimu. To jaké tekutiny a kolik jich přijímáme může mít nemalý vliv na úspěšnost našeho hubnutí. Avšak i v případě, že nám nejde o snížení hmotnosti ale „jen“ o dobrou zdravotní kondici, neměli bychom pití zanedbávat. Co bychom měli pít? Kolik bycho

Lucie Kašparová, 3. 3. 2020KrásaŽivotní styl

Proč je kojení důležité a jak si poradit, když vše není podle našich představ?

Porod je okamžik, kdy se žena mění v matku a tato transformace s sebou nese změny na těle i duchu. Ponechme nyní stranou otázku změny životní role a vrhněme se na popis toho, co se děje s vašimi prsy po porodu. Kojení je důležité ze dvou důvodů: za prvé, jedná se o nejpřirozenější výživu děťátka a za druhé, vaše tělo po porodu díky kojení „cvičí“. Díky mikrokontrakcím, které každé přisátí miminka vyvolává přes stimulaci bradavky, se lépe zavinuje děloha a aktivuje pánevní dno (a to i po porodu císařským řez

Eva Behenská, 22. 1. 2020KrásaŽivotní styl

Nový rok si žádá změnu. Je to skutečně tak?

Do nového roku většina z nás vstupuje s předsevzetími. Na začátku roku jsme obecně více motivováni začít něco dělat jinak nebo nově. Dost často se tyto změny týkají našeho životního stylu, obzvlášť po Vánocích a oslavách Silvestru. Než se pustíte do nesmyslných diet, detoxů a vytyčování nereálných cílů, zastavte, zhluboka se nadechněte a přečtete si následující řádky. Možná po přečtení usoudíte, že opravdu není třeba radikálních řešení.

Lucie Kašparová, 18. 1. 2020KrásaŽivotní styl

Jak uhlídat jídelníček přes Vánoce

Vánoce jsou obecně vnímány jako svátky hojnosti. Přestože původní pointa Vánoc spočívala v klidu, pohodě a míru, dnes Vánoce vnímáme jako výjimečný čas, kdy si můžeme dopřát více než celý rok. Není tedy výjimkou, že spousta z nás přes Vánoce přibere. Přehršel cukroví, alkoholu, tučných jídel a absence pohybu má přirozeně za následek, že hmotnost může vzrůst. Jak si letos ohlídat, abychom se v lednu cítili stejně fit jako každý jiný měsíc a ručička na váze neukazovala více než je nutné?

Lucie Kašparová, 20. 12. 2019KrásaŽivotní styl

Nezapomínejte na prevenci: Příběh Edity, která si našla bulku ve svých 30 letech - 2.část

Růžový říjen neboli #pinktober se stal měsícem věnovaným rakovině prsu a její prevenci. I Le Chaton chce upozornit na toto téma a zejména na prevenci této zákeřné nemoci. Proto jsme pro vás s paní Editou připravili dvoudílný seriál , který popisuje její příběh. V předchozím díle jste si mohli přečíst o tom, jak si paní Edita našla bulku. Dnes vám přinášíme druhou část, ve které se dočtete, jak léčba probíhala a jak je na tom paní Edita dnes. Doufáme, že pro vás tento dvoudílný seriál bude motivací k preven

Redakce Le Chaton, 24. 10. 2019Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Nezapomínejte na prevenci: Příběh Edity, která si našla bulku ve svých 30 letech - 1.část

Říjen se každý rok barví na růžovo a je věnovaný rakovině prsu. A tak i my v Le Chaton chceme upozornit na toto vážné téma a přinášíme vám příběh paní Edity. Edita je mámou dvou malých dětí, je to odvážná žena, která se úspěšně poprala s rakovinou prsu a prostřednictvím svého blogu a dalších svých aktivit se snaží pomáhat a především motivovat všechny ženy, které se ocitly v podobně těžké životní situaci. Během léčby začala psát svůj blog s názvem: Prsa v háji:

Redakce Le Chaton, 20. 10. 2019Spodní prádloKrásaŽivotní styl

Jak jsem objevila kouzlo přírodní kosmetiky

Miluju parfumerie, drogerie a prodejny jakékoliv kosmetiky. Zbožňuju nekonečné regály s barevnými lahvičkami. Kosmetika, dekorativní a tělová mě očarovala. Neočarovala však moje tělo a mou pleť, která se zhoršovala. Nemohla jsem vyjít ven bez make-upu, nebo BB krému. Používala jsem asi 6 různých kosmetických produktů na ošetření pleti. Když jsem se náhodou po koupeli nenamazala hydratačním tělovým mlékem, cítila jsem se, jako by se mi zmenšovala kůže.

Magdalena Lukášová, 9. 10. 2019Krása

Víte, co potřebuje vaše pleť ve 20, 30, 40 a 50 letech?

Pleť se v průběhu života mění. Zatímco ve dvaceti jí stačí obyčejný hydratační krém, o dvacet let později už od vás bude vyžadovat daleko víc pozornosti. Ovšem pozor – pokud například opalování jakožto bezstarostná dvacítka podceníte, vaše kůže vám o dvacet let později vystaví nemilosrdný účet. Víte, jak se starat o pleť ve všech fázích života?

Redakce Le Chaton, 13. 6. 2019Krása

Jak usnadnit pleti přechod ze zimy do jara?

Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že většina z vás se jara nemohla dočkat. Po dlouhých měsících tu konečně máme prosluněné dny, teploty se blíží těm letním a příroda se začíná krásně zelenat. Ovšem zatímco vy se z toho těšíte, vaše pleť moc důvodů k radosti nemá. Přechod ze zimy do jara jí totiž dává pěkně zabrat.

Redakce Le Chaton, 24. 4. 2019Krása

„Krásné“ trendy pro rok 2019

Trendy se v oblasti krásy mění stejně rychle jako v módě. Doslova každý den vznikají další a další inovativní značky, sociální sítě přinášejí stále nové nápady a činí se i kosmetické firmy. Přesto se i v tomto nepřetržitém proudu neotřelých informací najdou vlny, které ostatní zastíní a stanou se hlavními trendy pro celý rok. Které to budou letos?

Redakce Le Chaton, 31. 1. 2019Krása

Mýty v péči o pleť, kterým ženy stále ještě věří

Odličování žínkou a vodou je pro pleť nejlepší! Když nesvítí sluníčko, opalovací krém není potřeba! A krémy proti vráskám? Zbytečnost, dokud vám není čtyřicet! Vše řečené jsou nesmysly ze světa kosmetiky a krásy, kterým bohužel ženy stále ještě věří… Tak nám dovolte vyvést vás ze sedmi tradičních omylů.

Redakce Le Chaton, 11. 1. 2019Krása

Jaká je vaše ideální barva vlasů? Pomůžeme vám ji najít!

Přemýšlíte o jiném odstínu vlasů, nebo dokonce radikální změně, ale nedaří se vám tu pravou barvu najít? Navede vás vaše pleť, její drobné nedostatky nebo vaše oči. Prozradíme vám přesný postup! A jako bonus přidáme tipy, jaké barvy oblečení se nejvíce hodí k blondýnkám, brunetkám, zrzkám a černovláskám.

Redakce Le Chaton, 1. 11. 2018Krása