Redakce Le Chaton, 4. 4. 2019

Chcete začít cvičit s top trenérkou, která trénuje hollywoodské celebrity? Dneska to naštěstí není žádný problém. S Jillian Michaels (proslavil ji program 30 Day Shred), Tracy Anderson (největší fanynkou její Method je Gwyneth Paltrow) nebo s novou hvězdou Instagramu Kaylou Itsines si můžete zatrénovat, kdykoli se vám zlíbí. Každá má jiný styl, ale všechny mají za sebou zástupy spokojených fanynek. Tak proč se v roce 2019 s jejich pomocí nedostat do životní formy?

Jillian Michaels: Nekompromisní a zábavná!

Proslavil ji program 30 Day Shred, který slibuje změnu postavy za 30 dní. Pro Jillian je typické, že svoje cvičební sestavy vždy rozdělí do několika videí – i tady jsou tři, každé cvičíte týden a náročnost stoupá. Jillian miluje kombinace posilování s váhou vlastního těla, případně s lehčími činkami (které můžete nahradit lahvemi s vodou), a aerobních cviků. A zatímco ve videu cvičí její dvě kolegyně celou dobu s vámi (jedna verzi pro začátečnice, druhá pro pokročilejší), Jillian svoji filozofii vysvětluje velmi přístupnou angličtinou. Dobře promyšlený mix kardio tréninku a posilování, to je zkrátka její cesta. Při aerobních cvicích si zvednete tepovku a hubnete, zatímco posilováním budujete a protahujete svaly. A věřte, že Jillian ví, o čem mluví – v dětství sama trpěla nadváhou. Její entuziasmus je navíc nakažlivý, její energie i vtipkování vás strhnou tak, že cvičení nevzdáte, ani když už přes pot neuvidíte na obrazovku:-)

Programy Jillian Michaels můžete i různě kombinovat, třeba podle toho, v jaké jste formě. Můžete začít s 30 Day Shred, a pak teprve postupovat dál, nebo rovnou přeskočit například k programu Killer Buns & Thighs, který je zaměřený na zadek a nohy (a který opravdu funguje!), nebo k cvičení zacílenému na ruce nebo břicho. Pokud jste zvyklé sportovat, většinu cviků, které Jillian zařazuje, budete znát. Možná vás ale překvapí jejich kombinace! Třeba sekvence, v níž se v Killer Buns & Thighs střídají dřepy s výkopy do všech možných stran, je opravdu náročná. Stejně jako výpad vpřed, po němž plynuje přejdete do jógové pozice Bojovník 3. Vyplatí se sledovat i Jillianin Instagram, Youtube kanál a blog, kde kromě tipů na zajímavé cviky, receptů a momentek z charitativních aktivit najdete i inspirativní fotky žen, kterým její cvičení změnilo život.

  • Co si zacvičit? Na stránkách Jillian Michaels si můžete vybrat a koupit některý z 15 fitness programů, případně zkuste její fitness appku.
  • Za kolik? Appku můžete mít od přibližně 345 Kč na měsíc, čím delší období si předplatíte, tím víc ušetříte. Videa na Amazon Prime začínají na 70 Kč a DVD zhruba na 140 Kč.
  • Kde ji najdete? Na webu https://www.jillianmichaels.com (na němž najdete i blog) nebo na Instagramu jako jillianmichaels.

Metoda Tracy Anderson

Ano, i Tracy má svoji metodu – v jejím případě tedy Method. Právě tak se jmenuje její nejslavnější program. Maminka Tracy byla baletkou a její dcerka dlouho snila o kariéře profesionální tanečnice. Jenže byť po mamince zdědila vášeň pro tanec i ochotu tvrdě trénovat, bohužel nepodědila její tělesnou stavbu. I když zdravě jedla a denně trénovala, během prvního roku na škole v New Yorku tahle drobounká blondýnka přibrala skoro dvacet kilo. Bylo jí dvacet a měla značnou nadváhu. A učitelé jí dali jasně na srozuměnou, že i když má talent, na světě není místo pro korpulentní baletky. Když se ale Tracy rozhlédla kolem sebe, jak její kolegyně řeší problémy s váhou, moc pěkných věcí neviděla – podvýživu, problémy s příjmem potravy, přetrénovanost a drogy.

Že touhle cestou jít nechce, věděla hned. Zásadní zvrat ale přišel až o dva roky později. Tehdy už byla maminkou malého synka Sama a její manžel, basketbalista Eric Anderson, se zranil. „Když jsem se potkala s doktorem, který mu pomáhal, něco mě trklo. Ten lékař provedl spoustu výzkumů, jak trénovat svaly a rehabilitovat po zranění, ale nevěděl, jak vytvořit fitness program, který by jeho teorie převedl v praxi,“ vzpomíná Tracy. Bývalá tanečnice k jeho znalostem připojila své zkušenosti z tanečních tréninků a vznikla The Tracy Anderson Method. Zajímavý mix cvičení a tanečních pohybů. Následovala samozřejmě další léta vzdělávání se, ale pouhý pohled na Tracy, která je dnes štíhlá jako proutek, naznačuje, jaké má její cvičení výsledky. A pokud by to nestačilo, slušné důkazy mohou poskytnout i její slavné klientky, například Madonna nebo Gwyneth Paltrow. Tracy má dnes jen ve Spojených státech šest tělocvičen, sedmé studio sídlí v Madridu. Vydala sérii DVD a zaplatit si u ní můžete i online fitness program TA Video Streaming. Takže pokud nemáte problém s opakujícími se sekvencemi pohybů (na kterých je postavený třeba starý dobrý aerobik a které ženy s horší koordinací trochu matou) a milujete tanec, Tracy se vám bude líbit!

  • Co si zacvičit? Na stránkách Tracy Anderson si můžete koupit některé z mnoha jejích DVD, případně si koupit členství v jejím TA Online Studiu.
  • Za kolik? Za denní přísun cvičení a dalších rad zaplatíte 920 Kč měsíčně (při delším předplatném je měsíční částka opět nižší), DVD startují na 300 Kč.
  • Kde ji najdete? Na webu https://tracyanderson.com, na němž najdete i online studio, nebo na Instagramu jako tracyanderson­method.

Kayla Itsines, hvězda sociálních sítí

Tahle sedmadvacetiletá Australanka je momentálně největší hvězdou Instagramu, kde ji sleduje přes 11 milionů lidí. A také je důkazem toho, že někdy stačí jen vášeň a neutuchající nadšení pro věc, abyste se proslavila v byznysu, kde je konkurence více než hustá. Kayla je sympatická a půvabná žena s perfektně vysportovaným tělem, která se živí jako osobní trenérka a která se jednoho dne začala o své tipy dělit s podobně naladěnými ženami na sociálních sítích. A výsledek? Kromě oněch 11 milionů stoupenkyň a stoupenců, které Kayla kromě tipů na cviky, receptů či tipů na cestování zásobuje i informacemi ze soukromí, jsou to i online cvičební programy (dostupné i v appce), e-booky, kuchařky nebo e-shop se sportovními potřebami.

U Kayly si můžete koupit program Bikiny Body Guide (pro cvičení doma) nebo verzi Bikiny Body Guide Stronger, pokud chcete cvičit v tělocvičně. Další tipy na cviky najdete na jejím Instagramu, kde navíc denně přibývají i fotky žen, které s Kaylou cvičí a které tu sdílí své pokroky. Kolem mladé Australanky se totiž vytvořila obrovská komunita lidí, kteří se navzájem motivují a povzbuzují. A která s ní momentálně sdílí i její těhotenství, zásnuby, lásku ke psům, rodině, cestování… Zkrátka – Kayla je nekorunovanou fitness královnou sociálních sítí!

  • Co si zacvičit? Na jejích webových stránkách si můžete předplatit program složený z 28minutových cvičení BBG nebo BBG Stronger nebo si koupit některý z e-booků.
  • Za kolik? Předplatné pořídíte už za 106 Kč na týden, roční stojí 2760 Kč.
  • Kde ji najdete? Na webu https://www.kaylaitsines.com a především na Instagramu, kde ji najdete pod jménem kayla_itsines.