Zdeňka, 28. 2. 2019

Je to jeden z nejvýznamnějších okamžiků v životě vaší kamarádky, o kterém většinou víte dopředu a můžete se připravit, ale může se stát, že k vám pozvání dorazí až na poslední chvíli. V prvním i druhém případě si lámete hlavu, lustrujete různé svatební weby a hledáte inspiraci na dárek pro nastávající nevěstu. Něco o tom vím, měla jsem sama rozlučku se svobodou a dalších několika jsem se účastnila. Proto jsem pro vás připravila pár tipů, aby to vymýšlení bylo o něco jednodušší.

Věřte nebo ne, často je problém, aby se nevěstiny kamarádky shodly. Některé se znají, některé se neznají, jedna si myslí, že nevěstu zná nejlépe, druhá,… no znáte to, holky! ;-) A tak si ukážeme pár užitečných tipů, ať už vás bude víc, nebo budete kupovat dáreček sólo. Mně se sešly dárky různé a musím říct, že všechny byly parádní. Ale je pravdou, že striptéra jsem striktně zakázala předem. Ano i takový návrh padl. Já teda nejsem tenhle typ, ale chápu, že někomu radost udělá. Nebo vlastně nechápu :-).

KPZ

Jeden z dárků, který jsem předtím nikde neviděla byla tzv. KPZtka aneb krabička poslední záchrany, v mém případě taštička první pomoci nevěsty. Možná už je to dnes známá věc a víte o ní, ale pokud ne, je to skvělý nápad. Co taková taštička obsahuje? Začneme zostra – panáka alkoholu. Určitě víte, co nevěsta ráda pije a tak jednoduše koupíte malinkou skleničku alkoholu. Záměrně píšu skleničku – ne ten plastový kelímek s víčkem. Pak tam bylo šitíčko – všichni známe různé svatební hry a vtípky. Nemusím říkat, že se samozřejmě hodilo. Další praktická věc – matující papírky. Koupíte malé balení, kde jich je cca deset, nic neváží a v případě, že se svatba koná v létě, nevěsta je ocení, protože se bude pořád lesknout. Pak klasika: jelení lůj, krém, žvýkačky, náplast, lak na nehty, brufen, vteřinové lepidlo, pilníček, sponky, zrcátko,…, zkrátka co vás napadne, že by se mohlo nevěstě v její den hodit.

Podvazek

Podvazek je podle mě jeden z nejvděčnějších dárků. Nevěsta ho potřebuje, žádná totiž nechce porušit tuto tradici a myslím si, že ho od kamarádek i tak trochu očekává. Tenhle kousek nádherné krajky rozhodně nepodceňujte. Obzvláště v případě, že se podvazek draží, by mělo jít o parádní kousek.

Soukromá lekce

Má kamarádka nějaké přání? Chtěla by něco vyzkoušet? Domluvte se a splňte jí ho! Když jsem plánovala rozlučku kamarádce, věděla jsem, že vždycky chtěla zkusit pole dance, ale nějak nebyl prostor, čas, bylo ji trapné přijít někam jako úplný začátečník. Není nic jednoduššího, než zavolat do nějakého studia a domluvit si soukromou hodinu pro partu kamarádek na rozlučku! My jsme měly hodiny dvě, byly jsme tam všechny a opravdu jsme se nasmály. No, já teda moc ne – neudržela jsem se v žádné pozici :-D.
Není jejím favoritem zrovna pole dance? Zamyslete se nad něčím jiným, o čem se třeba někdy zmínila a uvidíte, že takové překvapení opravdu ocení.

Noční košilka

Při plánování svatby se prakticky vždycky myslí na svatební noc. Kde bude, aby bylo všechno dokonalé. No, nebudu vám kazit iluze o úžasné romantické noci – ne vždy na ní dojde, ale připravit se nevěsta musí. Když od kamarádek dostane hezkou noční košilku, kterou může využít buď přímo na svatební noc, nebo na líbánkách, je to prostě parádní dárek.

Závoj pro nevěstu

Není to až tak úplně dárek, ale holky, závoj musí být. Dnes na rozlučkách všichni nosí trička s nápisy „tým nevěsty“, „bride to be“, různé šerpy, … Ale pořádný závoj ze záclony, nebo z nějakého tylu, to je teprve zábava. Kamarádka měla rozlučku se svobodou v rockerském stylu a tak jsme závoj připevnily na čelenku s kovovými hroty a bylo hned hotovo. Stačí koupit čelenku a kus záclony nebo zajít koupit tyl v barvě rozlučky a za pár minut máte dílo dokonáno. A když pak vyjdete do ulic, každý ví, že ta kupa holek je tým nevěsty a nemusíte to mít napsané na tričku ani nikde jinde.
Přesně si pamatuji, jakou jsem měla „děsnou radost“, protože já opravdu dostala tu záclonu. Říkala jsem si, že to je fakt pomsta, ale nakonec jsem byla holkám vděčná a královsky jsme se bavily :-).

Když se loučí se svobodou kamarádka, která má malé miminko

Ano, už jsem říkala, že mám za sebou několik rozluček s různými kamarádkami a zrovna tahle měla půlroční miminko. Takže jsme jí jako bonus udělaly album poukazů. Například “Poukaz na dvě hodiny hlídání”, “Poukaz na celovečerní hlídání”,„Poukaz na ušití letní sukně“, zkrátka to, co jsme každá mohla nabídnout a věřte, že v tom počtu to bylo docela dost „poukazů“, které nic nestojí a udělají spoustu radosti.

Chcete něco speciálního, o čem víte, že si sama nekoupí?

Rozpočty před svatbou jsou často dost napnuté a tak jsou tu kamarádky od toho, aby vyplnily tajné přání a na vysněný dárek se nevěstě složily. Snad všechny milujeme krásné spodní prádlo a po nějakém výjimečném kousku toužíme. Budoucí nevěstě tak můžete zkusit vybrat samy a nebo jí dát dárkový certifikát, aby si pak sama nebo s vaší asistencí, užila ten pestrý výběr.

A k čemu to všechno je?

Výsledkem takové rozlučky nemá být hon za dokonalostí a aby všechno bylo nejlepší a největší. Důležité na rozlučce se svobodou je, že si ji budoucí nevěsta užije a ještě dlouho na ní bude vzpomínat s úsměvem. Pokud má doma kufřík s cennými předměty, určitě tam uloží závoj či podvazek, ale taky pár bláznivých fotek, nad kterými se i po čase pousměje nebo se dokonce dojme nad tím, co pro ni její kamarádky všechno udělaly. A pokud dostanete pozvání na rozlučku se svobodou, znamená to, že patříte do nejbližšího okruhu nevěsty a takové pozvání se neodmítá!