Mirek Konarovský, 18. 12. 2018

Jak už bylo asi několikrát řečeno, my v Le Chaton jsme nikdy nebyli fanoušky volných trenek. Připadaly nám nepraktické, nekvalitní a nemoderní, žádný z našich výrobců nenabízel modely, které by nás zaujaly. Přesto jsme však věděli od zákazníků, že by je v naší nabídce uvítali. Dlouho jsme hledali a nakonec našli. A jsme z nich naprosto nadšení. Seznamte se s belgickou firmou McAlson a s jejich tak trochu jinými trenkami.

V lednu na veletrhu v Paříži jsme narazili na malý stánek, který nás zaujal svými barevnými volnějšími modely. Zastavili jsme se na kus řeči, abychom zjistili co a jak a hned po několika úvodních větách jsme se zamilovali. Okouzlilo nás poutavé vyprávění o rodinném podniku, kvalitní materiály, zajímavé střihy, veselé motivy, vtipné fotky i povedené balení.

Značku McAlson založil před více jak 20 lety Pierre Deren se svým kamarádem, ale po čase ji celou převzal a spolu se svými syny Thibaudem, který se stará o design modelů, a manažerem Pierre-Henrim vybudovali prosperující rodinnou firmu vyrábějící komfortní pánské prádlo s chytrým designem. Tedy správně “hrdou rodinnou firmu”, protože přesně tak se značka prezentuje. Boxerky McAlson považuje rodina Derenových za 6. dítě svého zakladatele. Na všech fotkách naleznete vždy jen členy rodiny, samozřejmě v trenkách. Jejich prezentace nás prostě baví, fotky i videa jsou vtipné a nápadité, hned poznáte, že je práce ve firmě jejich vášní a že je neuvěřitelně baví.

A čím jsou vlastně trenky McAlson tak jiné? Hlavně díky svému jedinečnému střihu. Trenky totiž dokonale kombinují pohodlí volných trenek amerického střihu s perfektní oporou, kterou znáte z klasických slipů. Jejich patentované boxerky mají všitou jemnou vložku s čisté bavlny a díky této přihrádce zůstane pánské mužství tam kde má být. Trenky vás ale narozdíl od slipů nikde neřežou a netlačí. Navíc střih zadního dílu je uzpůsoben mužské morfologii a zabraňuje tak tomu, že se trenky zařezávají do míst, které muži upřednostňují nedotčené :-). Vyzkoušeli jsme je na mužském osazenstvu Le Chaton a můžeme jen potvrdit!

Zdroj: McAlson

Trenky McAlson jsou vyrobeny z prvotřídní měkké a prodyšné bavlny od pečlivě vybraných výrobců z Itálie, Portugalska a také Belgie. Kvalitní a pečlivé zpracování střihů je samozřejmostí. Design můžete vybírat podle své nálady, v nabídce jsou jednobarevné či klasické proužkované printy, ale také sportovní s fotbalisty či lyžaři, vtipné s kačenkami či míčky nebo třeba vánoční s medvídky. Každý kus je navíc zabalen v povedené moderní papírové krabičce.