Výjimečná a velmi úspěšná módní návrhářka Marlies Dekkers vždy hledá inspiraci ve významných ženských hrdinkách ze všech minulých dob napříč stovkami generací. Její prádlo je ztělesněním dokonalého stylu, pohodlí, originality a velkého příběhu, který stojí za každou jednou kolekcí. Pro rok 2024 si připravila kousky inspirované zahradou a přírodou a přináší opět velice důležité poselství – pěstovat své sny má smysl.

„Veškerá moje práce feministické návrhářky je inspirována múzami. Mocnými ženskými ikonami z minulosti i současnosti. Přestože byly ženy po staletí marginalizovány, archetypy ženské síly tu byly vždy. Prostřednictvím svých návrhů je přináším i vám. Společně utváříme svět moderního feminismu.“ – Marlies Dekkers

Božská zahradnice

Kolekce Gardenista hrdě otevírá výjimečnou zahradnickou sezónu 2024. Něžným a velice moderním způsobem nás, ženy, nabádá, abychom se nebály „ušpinit si ruce“. Jednotlivé kousky jsou inspirované ikonickými džínovými monterkami, které nosí zahradníci i feministky.

Džínový potisk na recyklovaném mikrovláknu s nýty vypadají dokonale autenticky a navíc jsou potěšením pro naše křivky i planetu. Výrazné hnědé pásky, přezky a přední kapsa pak dotvářejí 100% „gardenista“ šik styl. ‚Jezte, spěte, zahradničte, opakujte‘, říká štítek z umělé kůže na zadní straně: zahradníkova receptura pro šťastný život. A motto vytištěné na podšívce kalhotek: „Nechte svou zahradu odhalit sebe“ jednoznačně vyzývá, abyste začala pěstovat své sny. Je čas se pořádně pohrabat v zemi a pak už jen čekat, co úžasného vyroste.

„Zahrada je nejlepší alternativní terapie.“ – Germaine Greerová

Zářivá dáma Paříže

Rozsviťte svou zahradnickou záři v růžovočervené kolekci Dame de Paris. Marlies Dekkers zvolila hladkou, lesklou látku z mikrovlákna ve šťavnatém odstínu červené, která zahřeje vaši pleť a rozzáří vaše oči. S odkazem na slavnou katedrálu Notre Dame, ohromující hra linií krásně orámuje vaše křivky, zatímco řemínky upoutají pozornost růžovými detaily podobnými provazu a pikantním příslovím: „Zlato, venku je horko.“ V srdci podprsenky se ukrývá kouzelný detail: saténová mašlička s ručně plněným smaltovaným přívěskem ve tvaru hrabiček. Věřte, že budete „hrabat“ komplimenty!

Jste připraveny vyhrnout si rukávy a zpotit se? Spadnout a ušpinit se v půdě? Pro ženy bylo slovo „zahrada“ vždy slovesem. Sháněním potravy od počátku lidstva jsme zlepšily svůj zrak, motorické dovednosti i smysl pro detail. Není divu, že ženy jsou považovány za vynálezkyně zemědělství. Napříč kulturami byly božstvy úrody a plodnosti ženy, od Isis ve starověkém Egyptě po římskou bohyni Ceres. Cítíme se úžasně naživu. Ano, pracujeme tvrdě, abychom jednoho dne sklidily své odměny, ale často je největší odměnou cesta.

„Pot a duše se střetávají v zahradě… a výsledkem je růst“ – Jo Brielyn

Nejsladší šťáva zakázaného ovoce

Vstupte do své vlastní rajské zahrady v hříšně nádherné kolekci Forbidden Fruit. Marlies zkombinovala podpůrnou základní vrstvu se svůdným překrytím, koketními ramínky a hravými výřezy, čímž vznikl smyslný vrstvený efekt. A jak hladká je látka vyrobená z recyklovaých vláken! Exkluzivní hravý vzor granátových jablek byl vytištěn digitálně, aby se šetřila voda a energie, zatímco nápis na ramínkách jasně říká: „Zahradnictví je nová forma přitažlivosti!“ Rozkošná mašlička a smaltovaný přívěsek s dokonalým granátovým jablkem vám připomíná, abyste nikdy nepřestala být otevřená poznání.

Když nás Bůh stvořil, dal nás na první místo do zahrady: do zahrady Eden. Poté, co jsme dostali zákaz jíst Zakázané ovoce, bychom se měli pokusit znovu vytvořit ráj – naši vlastní Zahradu pozemských rozkoší. Není divu, že jeptiška z 12. století a zahradnice Hildegarda von Bingen měla největší přehled, když pracovala ve své zahradě. O více než 800 let později můžeme cítit stejnou smyslnou energii, která proudí našimi žilami, když se skláníme na naší zahradě a prsty hrabeme bohatou půdu. Ochutnáváme ji, když se zakousneme do křupavého, čerstvě utrženého jablka, jehož sladké šťávy nám stékají po bradě. Ano, toto je naše vlastní zahrada Eden, kde je všechno možné a nic není zakázáno. Tak do toho, kousni si!

„Zahradnictví je nejblíže k přítomnosti při stvoření.“ – Phyllis Theroux

Romantické procházky po Versailles

Dopřejte si saténově vázanou smyslnost v této nádherné rokokové kolekci! Inspirována přepychovými jeskyněmi z mušlí, které zdobí zahrady 18. století, zkombinovala Marlies lichotivé střihy s opulentním designem. Úchvatná lesklá látka z mikrovlákna ve sladce růžové barvě je doplněna zlatými detaily, jako jsou třpytivé zavazování, kovové ozdoby s logem MD a lurexový třpytivý text „Jíst, spát, zahrádka, opakovat“ na ramínkách. Pudrově růžové saténové stuhy byly ručně protaženy zlatými očky na zadní straně podprsenek a kalhotek, na závěr byly umístěny rozkošné saténové mašličky. Na balkónové podprsence upoutá smaltovaný přívěsek ve tvaru zahradnických nůžek. Odvažte se oslnit!

Věděla jste, že Marie-Antoinette, okouzlující francouzská královna známá svými růžovými nadýchanými šaty a cukrovými účesy, měla „špinavého“ koníčka? Aby unikla přísným pravidlům a zvědavým pohledům královského dvora 18. století, vytvořila módní ikona svěží tajnou zahradu, která se stala ženskou oázou v přísné, symetrické zahradní krajině Versailles. Je smutné, že královna příliš předběhla svou dobu – doslova – na to, aby byla svědkem toho, jak její vysoce půvabná a svůdná přírodní estetika podnítí další velké umělecké hnutí – rokoko. O několik desetiletí později, ve stejném duchu, spisovatelka Jane Austenová použila zahrady jako místo, kde se její postavy mohly zamilovat a porušovat pravidla.

„Kdybych měl květinu za každou chvíli, kdy na tebe pomyslím… Mohl bych se procházet svou zahradou navždy“ – Alfred Tennyson

Nalezené štěstí

V této sezóně nasměrujte své vnitřní štěstí do báječné kolekce Lucky Clover. Skrze ni si Marlies připomněla kouzelné dětské vzrušení ze sběru jetelů na dvorku a zkombinovala jiskřivě zlatou podšívku se snovou, světle zelenou látkou. S hypnotizujícím efektem pak zahalila ultra lichotivý design do jemného tylu zdobeného jetelovými vzory a posypem zlatých teček. V srdci podprsenky je mašlička s jedinečným smaltovaným přívěskem ve tvaru trojlístku , zatímco kovové ozdoby s logem MD zdobí ramínka u košíčků. Podívejte se pozorně, některé komplety mají ve svém vzoru ukrytý šťastný čtyřlístek!

Je známá jako ‚Elvis ze zahradnictví‘ a jedna z největších světových zahradnic. Když Gertrude Jekyll začala v 19. století svou kariéru, úspěšné zahradnice byly vzácné jako čtyřlístky. Britská růže středního věku navíc neustále ztrácela zrak. Přesto Gertrudě nic nemohlo zabránit v tom, aby si šla za svými sny. Není nakonec samotné zahradničení cvičením optimismu? Zasadíte semínko, vyživujete jej vodou a láskou a doufáte, že vykvete štěstí. A někdy je naděje jediné, co máme. Předávání tohoto šťastného jetele mnoha generacím zahradnic – a všem, kdo by potřebovali nějakou naději! – je možná největším odkazem Gertrudy Jekyllové.

„Pěstovat vlastní zahradu znamená věřit v zítřek.“ – Audrey Hepburn

Vesmírná odysea ve žluté

Ukažte svou chuť do života v zářivé kolekci Space Odyssey! Pro ni zvolila Marlies hladkou, kosatcově žlutou látku překrytou nádhernou recyklovanou krajkou. Doplňkové citrusové odstíny připomínají šťavnaté citrony ve slunné zahradě. Smyslná ramínka nad košíčky dokonale orámují vaše křivky, na kterých je vetkaný koketní text: „Šťavnatá jako citron.“ A co rozkošná saténová mašlička se smaltovaným přívěskem ve tvaru konve? Vklouzněte do citronového sadu a nechte šťávu proudit!

Když nám život dává citrony, děláme limonádu. Ale co kdybychom nečekaly, až dostaneme citrony? Co kdybychom si je vypěstovaly samy? Představte si, že si zasadíte vlastní semínka na své zahradě, vyživujete je vlastním potem a láskou a pak – doslova! – sbíráte plody své práce. V tomto případě šťavnatý, sluncem zalitý citron. Co je lepším symbolem vaší soběstačnosti? Není divu, že nová vlna ženských feministek vidí zahradničení jako krásný způsob, jak být samostatná a zároveň vrátit zahradě její původní funkci: kombinace lékárny a obchodu s potravinami.

„Práce zahrady přináší viditelné ovoce – ve světě, kde se většina naší práce zdá podezřele nesmyslná.“ – Pam Brownová

Přeměna v nádherného motýla

Jste připravena letět? Rozevřete svá křídla ve vzácné kolekci Mariposa. Inspirována duhovou nádherou motýlích křídel vytvořila Marlies speciální kompozici materiálů: jemně vzorovanou žakárovou krajku s lurexovým akcentem a nádhernou kombinaci pastelových odstínů. Lurexový třpyt ramínek umocňuje celkový luxusní efekt, zatímco rozkošné krajkové volánky a elegantní ramínka zvýrazňují košíčky. Třešničkou na dortu tohoto poetického designu je saténová mašlička s jemným smaltovaným květinovým přívěskem. Odvažte se vzkvétat a zářit!

„Láska je jako motýl, vzácná a jemná věc,“ zpívala kdysi Dolly Partonová a my z celého srdce souhlasíme. Věříme však také, že na ni můžete buď počkat, nebo vystoupit do popředí a dokázat to. Motýli šíří lásku, a to doslova: jako opylovači podporují naši zásobu potravy a ekosystém. Vlající připomínky pomíjivé krásy života mají blahý vliv na naše duševní zdraví. V mnoha kulturách jsou motýli vázáni na ženskou transformaci. Jako v Japonsku, kde symbolizují přechod od dívek k ženství. Motýlí zahrada a čtyři zřetelně odlišná stádia motýlů mohou být silným léčivým zážitkem pro každou ženu, která prochází jakoukoliv změnou.

„Neztrácejte čas honěním motýlů. Opravte svou zahradu a motýli přijdou." – Mário Quintana

Něžně modrá pařížská dáma

Nechte své smysly plavat v potěšení zahaleném do něžného odstínu modré. Nové kousky z kolekce Dame de Paris ozdobené třpytivými lurexovými vlákny připomínají sluneční světlo dopadající na hladinu zahradního jezírka. Zjednodušená hra linek nad košíčky a na zadní straně kalhotek odkazuje na slavnou katedrálu Notre Dame a senzačně rámuje vaše křivky. Na závěr umístila Marlies okouzlující saténovou mašličku na střed podprsenky. Odvažte se zářit!