Redakce Le Chaton, 1. 10. 2022

Měsíc říjen je celosvětově prezentován jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory žen trpících touto nemocí (#ruzovyrijen, #pinktober). Světová zdravotnická organizace WHO uvádí, že rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen a každý rok na celém světě jich postihne tato nemoc více než 2 miliony. Prevence je proto nesmírně důležitá, a tak jsme se letos i my v Le Chaton rozhodli šířit osvětu a i vy nám můžete pomoci!

Kdo jiný by měl informovat ženy o tom, jak se mají starat o svá prsa, než právě my z Le Chaton, kteří vám stále klademe na srdce, jak je správná velikost spodního prádla důležitá? Zvolili jsme cestu podpory neziskové organizace Loono, což je tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů, kteří učí veřejnost o prevenci. Pořádají workshopy a webináře ve školách, firmách i na festivalech. Vzdělávají veřejnost v oblasti reprodukčního (#doledobry) a duševního zdraví (#dobrenitro), prevence onkologických (#prsakoule, #verimvprevenci) a kardiovaskulárních onemocnění (#zijessrdcem). O zdraví a těle mluví srozumitelně, nestraší děsivými statistikami a inspirují ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas. Záštitu nad nimi převzala 1. lékařská fakulta UK. Zkrátka mladí odborníci, kteří vás naučí jak si prsa správně sama vyšetřit a vše vám řeknou jasně a srozumitelně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Loono (@loonocz)

Společně s nimi jsme pro vás na říjen připravili sérii článků, ve kterých kromě psaných rad a návodů najdete i instruktážní videa a ke každému nákupu v kamenné prodejně i na e-shopu vám přibalíme brožuru na téma ženské zdraví, ve které je vše krásně popsáno a vysvětleno. Chceme totiž, abyste byly nejen krásné, ale také zdravé!

A jak se můžete zapojit vy?

Po celý měsíc říjen můžete ke svému nákupu přidat finanční dar pro Loono v hodnotě 50, 100 nebo 150 Kč. K vybrané částce od vás klientek pak Le Chaton přidá svůj dar ve stejné výši jako bude vybraný obnos – tedy celou vybranou částku zdvojnásobíme. Společně tak podpoříme tým z Loona a jejich činnosti, díky kterým pomohli mnohým z nás k odhalení závažné nemoci.

Jdete do toho s námi?

Pokud naši společnou akci podpoříte, budeme rádi, když se pochlubíte pod hashtagem #lechatonpodpo­ruje, který má pro nás dvojí význam – Le Chaton podporuje vaši krásu a poprsí a Le Chaton společně s vámi podporuje Loono.