Zdeňka, 18. 12. 2023

Pojďme si to hned na začátek říct: dokonalý dárek neexistuje. Je totiž tak trochu jako Chytrá horákyně: měl by být osobní, ale zde se pouštíme na velmi tenký led jak dobře obdarovaného známe. Dárek by neměl být příliš drahý, aby nezaskočil, ale zase nechceme darovat prkotiny. A tak bychom mohli pokračovat. Vyhrát nemůžeme, jde o to se tomuto ideálu aspoň co nejvíce přiblížit. Věřím, že vánoční nadělování nám s tímto vědomím půjde o poznání lehčeji.

Víc než jen dárek

Dárky pro naše odrostlé dcery v tomto směru představují velmi specifickou kapitolu. Ve vztahu k mladé ženě, která už není malou holčičkou, ale samostatnou bytostí, dospělým člověkem, sahá mnohem hlouběji než jen k hledání materiálního předmětu. Je příležitostí pro vyjádření lásky, projevení podpory a vytvoření silnějšího pouta. Pojďme se podívat na to, jak vybrat dárek, který rezonuje s jedinečnou osobností vaší dcery i vaším emocionálním napojením.

Začněte tím, že identifikujete její koníčky, vášně a zájmy. Od knih a sportu po hudbu nebo umění, porozumění tomu, co má ráda, vás může nasměrovat k dárku, který opravdu ocení. V mnoha případech koupíme něco, co se líbí nám samotným, ale to nemusí být nutně to, co se bude líbit dceři. Poslouchejte a hledejte náznaky, i když si zprvu nejste zcela jisti, o co jde. Už samotný proces hledání a naslouchání může přinést nečekaný dárek vám samotným, a to prohloubení vztahu s dcerou a lepšího poznání se navzájem.

Mám tě ráda takovou, jaká jsi

Volba dárku, který souzní s její osobností, hodnotami a aspiracemi, sděluje jednu jedinou věc: „Milá dcero, mám tě ráda takovou, jaká jsi“. Pokud vaše dcera sportuje, můžete jí pořídit nové tenisky nebo vstupenky na zápas jejího oblíbeného týmu, i když si o něm myslíte svoje. Pokud ráda vaří, můžete zvážit zakoupení nové kuchařské knihy nebo kuchyňských nástrojů.

Pokud si stále nejste jisti, řešení je zcela jednoduché: vždycky je možnost zeptat se. Jsme dospělí lidé a nemusíme se tvářit tajemně a předstírat, že dárky nosí Ježíšek. Položte narovinu otázku, co by si přála, nebo jestli je něco nového, co by chtěla vyzkoušet. To vám také poskytne dobrý vhled do myšlenek a nápadů vaší dcery.

Co tedy vybrat?

Nabízíme pár tipů, které by vás mohly inspirovat v přemýšlení nad vánočním dárkem pro dceru.

Prádlo pro sebevědomou ženskost

Sebevědomí se naše dcery učí od nás, matek. Jsme pro ně prvním vzorem, a právě od matky odkoukají, co to znamená být žena, přijímat se i se svými chybami a nedokonalostmi. To, že krásné prádlo podporuje ženské sebevědomí, není žádné plané tvrzení. Jak odvážný kousek si troufnete darovat své dceři, je na vás. Ve výběru vám pomůže vaše intuice, protože žena ženě dokáže vždycky lépe vybrat prádlo, než jak to svedou muži. Naštěstí se nabízí celá řada krásných kousků, kde se nehraje na přesné centimetry a velikosti košíčků. Například noční košilky, hedvábné pyžamové sety, saténové župany a další. Případně můžete vše elegantně vyřešit darováním poukázky. Sledujte naše sociální sítě, kde pravidelně oznamujeme v jakém obchodě můžete zastihnout paní Konarovskou. Můžete pak i s dcerou přijít k nám na společný nákup a nechat si osobně doporučit dobře padnoucí prádlo od té nejlepší znalkyně ženských křivek.

Láska prochází žaludkem

Vaření je teď velké téma. Jíst musíme všichni a pořád, inspirace na jídla podle nové kuchařky určitě přijde vhod každému. Můžete ale také vytvořit osobní kuchařku sestavenou z osvědčených rodinných receptů. Některé se tradují celé roky z generace na generaci a určitě k nim máte i pár humorných nebo historických příběhů, které takovému dárku dodají ještě osobnější punc.

Společné zážitky zůstanou

Co třeba naplánovat si akci jen pro vás dvě? Samozřejmě, nový mobil nebo profi fén se taky hodí, ale určitě na ně budete vzpomínat méně než na společný výlet. Nemusíte hned plánovat velkou dovolenou. Stačí si nadělit wellness víkend, vyrazit na společný víkendový kurz focení nebo odjet cvičit jógu. Možná by bylo zajímavé přizvat i další dvojici žen nebo další generaci babičku nebo vnučku. Když vás bude víc a dobře se naladíte, nebude o zábavu nouze.

Zdroj: Canva