Pavlina Peťková, 1. 3. 2023

„Od počátku lidstva byl rytmus a pohyb hnacím motorem, který spojuje lidi. Kvůli práci na kolekci – od navrhování až po focení kampaně na Ibize jsem si uvědomila, že největší důvod mého úspěchu je spojení s úžasnými lidmi kolem mě, díky kterým jsem se cítila milována a kteří mě podporovali, abych to nevzdala… Již 30 let jsme tady, pojďme to tedy oslavit tancem, protože jeho síla nás spojuje.” říkáMarlies Dekkers, designérka stejnomenné holandské značky prádla.

Tanec je způsob, jak rozhýbat své tělo a vyčistit si mysl. Díky němu se hlouběji ponoříme do svého těla, což je dle Beatrijs Smulders jedna z nejmocnějších věcí, které je žena schopna. Legendární porodní asistentka, která kdysi řekla:_„Ve svém těle máme uloženo tolik moudrosti a poznání. Naše tělo nás nikdy neklame.“_

Tanec je nejlepším způsobem, jak dobít své tělo, mozek a duši. Věděli jste, že tancem můžete snížit riziko rostoucí demence až o 76%, pokud tanec patří mezi vaše časté aktivity? Jakmile se začneme hýbat, náš mozek uvolní úžasnou směs dopaminu, adrenalinu a endorfinu, díky kterým se cítíme méně osamocení a silnější.

Marlies Dekkers

Tuto sezónu slavíme 30. výročí značky, proto jsme se vydali na cestu kolem světa, abychom objevili potěšení tance – od samby, baletu až po street dance. Starověké bohyně uctívaly a oslavovaly smyslnost a energii prostřednictvím tance, který je i dnes způsobem, jak se napojit na naši ženskost a fyzickou inteligenci. Báječné vyjádření sebelásky a péče o sebe. Nastal čas probudit starověké múzy tance počínajíc s bohyní Samby – Yemanjá.

Sluncem zalitá kolekce SAMBA

Samba je brazilský fenomén s kořeny v Západní Africe spojený s pávy, úplňkem, hvězdami, mořem, kreativitou a ženskou plodností.Yemanjá miluje tanec – její pohyby vycházejí ze souznění s vlnami moře a její odkaz zní jasně: Rozhýbejme se z našich mozků do našeho srdce – pojďme tančit! Pro tuto sezónu jsem se proto rozhodla vytvořit kolekci inspirovanou sambou, pro kterou jsou typické zářivé, pastelové barvy s plynulou souhrou linií. Umístění printů vytváří iluzi pásků, které se krásně ovíjejí kolem vašich křivek.

Nahoďte podpatky a vzhůru na parket s řadou Dame de Paris

Probuďte své divoké já s kolekcí ve stylu art deco inspirovanou tancem Charleston. Inspirací celé kolekce je Jazz a jeho nadčasová elegance. Jemný třpyt, krásná barva, souhra linií na horní části košíčků a zadní části kalhotek s odkazem na katedrálu Notre-Dame. Každá kolekce má svůj jedinečný detail – u této kolekce je to zlatá taneční bota uprostřed podprsenky. S kolekcí Dame de Paris rozhodně zaujmete!

Italská bohyně ve šťavnaté kolekci MAMBO

Ciao, bellissima! Tato šťavnatá kolekce se vzorem citronu vás přenese na jih Itálie do 50. let, kde odstartovala Mambo mánie, která se od ostatních partnerských tanců liší v tom, že je plná svobody a improvizace. Italské ženy si zvykly často na chvíli utéct od svých partnerů a užít si party po svém. Když se na to podíváme, tak je to opravdu zábavná a oslavná forma ženského feminismu. Sophia Loren ve svém filmu Scandal in Sorento (který je mimochodem známý díky citrónům) prohlásila: _„Nic neučiní ženu krásnější než víra v to, že je opravdu krásná.“_ V kolekci Mambo Italiano nechybí svůdné pásky, které vytvářejí hravý efekt. Jemná látka z recyklovaného polyesteru, kterou zdobí šťavnaté citrony. Detail roztomilé mašle a smaltovaného řetízku ve tvaru citrónu je dokonalou připomínkou toho, že když vám život nadělí citróny, tak je pořádně protřepejte a udělejte z nich limonádu!

Jemnost ženské krásy v kolekci Space Odyssey

Zpočátku vás ozáří světlo reflektorů, pak vám postupně hudba naplňuje vaše srdce a začnete se pohybovat jako květina směrem ke slunci. Tanec s přesností, silou a grácií. Jak jednou řekl choreograf George Balanchine: _„Balet je žena.“_ A opravdu je tomu tak. Balet vyžaduje obrovské množství tvrdé vůle a síly k nejlepšímu výkonu; opravdu ženská kombinace. Kolekce Space Odyssey v krásné baletní růžové barvě vás nabije dávkou optimismu. Kolekce vyniká jemnou, vzorovanou síťovinou s kruhovými detaily na vrchní části podprsenky. Střed zdobí saténová mašlička a smaltovaný přívěsek ve tvaru noty. Užijme si balet jako ukázku neskutečné síly a ženské jemnosti.

Nezkrotná smyslnost v kolekci Illusionist

Kontrastní hra mezi odhalováním a zahalováním v okouzlující kolekci The Illusionist. Inspirováno moderním tancem, jehož pohyby zobrazují skrytý jazyk naší duše. Kolekce vás nadchne vzorem a okázalým žakárem v barvě mušlí. Pro lepší výběr nabízí kolekce dvě verze – můžete si vybrat ladící podprsenku s retro kalhotkami nebo překrásné body. Zahalte své křivky do elegantních a nadčasových designů a probuďte v sobě moderní ženu.

Ukažte svoji vnitřní alpha ženu díky kolekci Gloria

Nechte se unést řadou Gloria, která je inspirovaná Tangem – vůbec nejvíc sexy tancem, který existuje . Impozantní kolekce v odstínu nebeské modré se zlatými proužky a pánskými detaily. Podvazková ramínka s koženým zakončením krásně pozvedne vaše poprsí. Silná a dominantní žena v obleku – taková je celá řada, která je propojením ženské a mužské energie.