Eva Behenská

Prsní implantáty jako cesta ke svému tělu

Nikdy jsem se netajila tím, že mám prsní implantáty, ráda jsem o nich mluvila, když se ženy zajímaly a měla jsem z nich radost. Našla jsem si v nich sebevědomí po ukončení kojení, kdy se moje prsa dramaticky změnila a prakticky zmizela.

Eva Behenská, 13. 9. 2022Životní styl

Díky za informaci, celulitido!

Můžete mít třicet kilo i s těžkým snem, a i přesto stehna a zadek samý ďolíček. Celulitida není záležitostí váhy, ani nízké ani vysoké, celulitida si své „oběti“ nevybírá, bere všechno!

Eva Behenská, 7. 2. 2022Krása

Poslouchej své tělo a (konečně) zhubni

Každé tělo je unikátní exemplář a to znamená, že každé tělo chce a potřebuje něco jiného. Dieta, která funguje kamarádce nemusí fungovat jiné kamarádce, zatímco sousedka teď díky ní vypadá fantasticky. Jak je to možné?

Eva Behenská, 1. 9. 2021KrásaŽivotní styl

Cvičte doma!

Nemůžeme do našich oblíbených cvičebních studií, ale to by nemělo znamenat, že se budeme válet na gauči jako vyvržený vorvaň. Na internetu najdete tisíce cvičebních programů i videí, která vás mají motivovat k pohybu i doma.

Eva Behenská, 29. 10. 2020Životní styl

Rozestup přímého břišního svalu – strašák všech maminek po porodu!

Co je rozestup a jak vypadá? Abychom pochopily, co se s přímým břišním svalem v době těhotenství děje, trochu si ho popíšeme. Tento sval se upíná u žeber, hrudní kosti a vede přímo dolů ke stydké kosti. I když je to jeden sval, je ve svém středu rozdělen lineou albou, která jej v průběhu těhotenství rozděluje, sval se rozestupuje a nám může pohodlně růst miminko v břiše dál.

Eva Behenská, 16. 9. 2020KrásaŽivotní styl

Krásná prsa = správné držení těla

Malá nebo velká, všechna prsa jsou krásná, když jsou správně nošena. To, že nás příroda obdařila prsy má evoluční význam – prsa přitahují pozornost samečků a jsou symbolem ženské vyspělosti. Bohužel prsa jsou na tělo přidána jaksi navíc, tedy hrudní část páteře nepočítá s jejich váhou, a to se netýká jen prsou od velikosti E.

Eva Behenská, 30. 8. 2020Spodní prádloKrása

Kojící prsa potřebují péči!

Kojení je úžasný dar a především krásný vztah, na který však může někdy číhat i nebezpečí. V knize JSEM PO PORODU věnujeme spolu s Annou Krause tomuto tématu velmi prostoru. Pro čtenářky Le Chaton Magazínu jsme připravily krátký manuál, který má upozornit na nutnost péče o kojící prsa. Samozřejmě, ideální stav je, když jde všechno samo a intuitivně. Ale víte, co všechno vás při kojení může zaskočit? Tak především je to špatné přisátí miminka nebo špatná technika kojení. S tím by vám měla pomoci zkušená lak

Eva Behenská, 14. 4. 2020Spodní prádloKrása

Proč je kojení důležité a jak si poradit, když vše není podle našich představ?

Porod je okamžik, kdy se žena mění v matku a tato transformace s sebou nese změny na těle i duchu. Ponechme nyní stranou otázku změny životní role a vrhněme se na popis toho, co se děje s vašimi prsy po porodu. Kojení je důležité ze dvou důvodů: za prvé, jedná se o nejpřirozenější výživu děťátka a za druhé, vaše tělo po porodu díky kojení „cvičí“. Díky mikrokontrakcím, které každé přisátí miminka vyvolává přes stimulaci bradavky, se lépe zavinuje děloha a aktivuje pánevní dno (a to i po porodu císařským řez

Eva Behenská, 22. 1. 2020KrásaŽivotní styl