Lenka Wernerová

Komunikace je začátkem i koncem vztahu. Jak ji zvládnout?

Ve vztahu, a to jakémkoliv, ať už partnerském či pracovním, je nejdůležitější jedna věc. Komunikace. Díky komunikaci vztahy začínají a kvůli ní vztahy končí. Jak tedy komunikovat s druhými, na co si dávat pozor a čeho naopak využít?

Lenka Wernerová, 2. 6. 2020Životní styl

Otázka, která vám změní život

Říká se, že se svět díky koronavirové pandemii na chvíli zpomalil. Lidé zůstali doma, zavřely se obchody, restaurace, kavárny, kina i hranice, omezilo se létání. Mnoho rodin však doma žilo rychleji než kdy předtím. Nachystat snídani, zapnout počítač, připravit děti na výuku, pracovat, telefonovat, uvařit oběd, poklidit, vzít děti ven, udělat večeři, a pak možná ještě jednou usednout k počítači. Pravdou je, že je jedno, jestli svět prochází pandemií nebo nikoliv, naše vnitřní životy jsou tak rychlé, že nemám

Lenka Wernerová, 21. 5. 2020Životní styl

Jarní detox šatníku

Místo, které všechny ženy milujeme. Místo, kam chodíme ráno i večer. Místo, kde odpočívají naše radosti. Místo, do kterého odkládáme naše bolestné po rozchodech, nové věci, které už máme ale přeci dlouho, místo, kam ať koukáme, jak koukáme, pořád tam nemáme co na sebe. A také místo, kde bychom si kvůli všem větám, výše měly uklízet.

Lenka Wernerová, 7. 5. 2020Móda

Noste a dbejte na pěkné spodní prádlo. Venku i doma!

Snažíme se, aby bylo vidět co nejméně. Přesto s námi musí souznít. Spodní prádlo. Jestli oblečení zčásti vyjadřuje, kým jsme a mluví za nás dříve, než promluvíme my, pak spodní prádlo vyjadřuje kým jsme zcela. Proč je spodní prádlo tolik důležité?

Lenka Wernerová, 23. 4. 2020Spodní prádlo

Dokonalé ženy neexistují

Čím je to, že my ženy ve 21. století, byť se zdá, že můžeme mít vše, zažíváme čím dál tím větší stres? Proč se cítíme zmateně a často nevíme kudy kam?

Lenka Wernerová, 17. 4. 2020Životní styl

Vděčnost obyčejných dnů

Kdy jindy než teď bychom si měli uvědomit, že život, který žijeme, nám skutečně přináší mnoho radosti. Kdy jindy než teď bychom si měli uvědomit, že nic není samozřejmé a trvalé. Kdy jindy než teď bychom měli začít žít.

Lenka Wernerová, 6. 4. 2020Životní styl

Jak si zpříjemnit karanténu

My všichni teď zažíváme těžké období. Jsme uzamčeni ve svých domovech, pouze sami se sebou nebo nejbližší rodinou. Až teď nám dochází jak nádherný pocit je toulat se s přáteli ulicemi, kdy se nám zachce, zajít si do kavárny, na oběd, do kina, na výstavu nebo si něco koupit. Teď je pravý okamžik naučit se žít přítomným okamžikem a radovat se i z nejmenších maličkostí.

Lenka Wernerová, 30. 3. 2020Životní styl

Být sama se sebou je výhra (nejen pro vás)

Když nemáme děti, honíme se často za prací. A když děti máme, honíme se za nimi. V podstatě se honíme pořád za něčím a na to nejdůležitější si čas uděláme málokdy.

Lenka Wernerová, 13. 2. 2020Životní styl

Jak si užít svatého Valentýna v každém případě?

Období kolem konce a začátku roku je pro naši psychiku jedním z nejnáročnějších. Na sklonku roku bilancujeme a zastavujeme se nad tím, co jsme nedotáhli, než abychom se pochválili za to, co se nám povedlo. Na začátku roku nového se nám vryje do mysli vše, čeho bychom letos měli rozhodně docílit, což může doprovázet stres. A jen co se ze všeho dostaneme, zaútočí na nás v únoru Svátek zamilovaných, Valentýn.

Lenka Wernerová, 6. 2. 2020Životní styl

Jak dostát novoročním předsevzetím bez stresu

Před pár dny začal nový rok. Stejně jako ty předešlé, i tento s magickými dvojkami a nulami, 2020, odstartovaly bujaré oslavy a velkolepé ohňostroje po celé Zemi. Nejsou to ale jen famózní barevné obrazy na obloze, které jsou symbolem pro každý začátek nového roku. Jsou to také naše předsevzetí, jež nás na začátku doprovází.

Lenka Wernerová, 8. 1. 2020Životní styl

Darujte (si) o Vánocích čas

Polovina prosince je za námi. Štědrý večer se kvapem blíží. Všichni si přejeme pohodu a klid, ale na ulicích a doma to však vypadá úplně jinak.

Lenka Wernerová, 22. 12. 2019Životní styl

Proč hádky o tom, kdo má pravdu, nemají smysl (aneb to, co vidíme my, není realita všech)

„Zrcadlo, zrcadlo. Pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější?“ Kdyby si Zlá královna v pohádce O Sněhurce tak tvrdošíjně nestála za svou pravdou, ušetřila by si život a my spoustu vysvětlování našim dětem, o tom, proč někdo chce umřít za pomíjivou krásu (=pravdu).

Lenka Wernerová, 2. 12. 2019Životní styl

Nejednejte (s) egem

Ego. Tři písmena a tolik síly. Když se řekne ego, mnozí si vybaví hodiny základů společenských věd a Sigmunda Freuda. O „jeho“ egu však dnešní článek nebude. Dnes se podíváme na populární význam ega, a na to, čím nám v našem jednání se sebou samými nebo s druhými lidmi vlastně ubližuje.

Lenka Wernerová, 13. 11. 2019Životní styl

Když jsou rodiče na tahu aneb partneři na prvním místě před dětmi

Když se nám narodí potomek, jsme opojeni láskou a veškerá pozornost je směřována směrem k němu. Což je pochopitelné. Miminko potřebuje naši péči téměř dvacet čtyři hodin denně. Bez nás by nepřežilo. Ale je tu ještě někdo, kdo nás a naši lásku potřebuje ve stejné míře.

Lenka Wernerová, 17. 10. 2019Životní styl

Neberme si věci osobně

„Neberme si věci osobně”. Tak zní druhá dohoda ze čtyř, o kterých se do podrobna rozepisuje Don Miguel Ruiz ve své knize Čtyři dohody. Nebrat si věci osobně je kouzlo, kterému když se naučíte, zmizí vám ze života plno trápení, smutků a chmurů.

Lenka Wernerová, 11. 9. 2019Životní styl