Lenka Wernerová

Vztah jako investice (do budoucna)

Žili byli dva mladí lidé. Žili spolu již několik let, bylo jim hezky a i nějaké ty trampoty spolu přeskákali s nadhledem. A tak se rozhodli, že spolu založí rodinu. Měli na to věk i zázemí a měli se rádi. A tak se jim narodilo miminko.

Lenka Wernerová, 13. 10. 2022Životní styl

Proč si dávat novoroční předsevzetí v létě

Léto je skvělé z mnoha důvodů. Dny jsou dlouhé, večery teplé, všude je živo a sluníčko na nás posílá zázračný vitamín D, díky němuž jsme šťastnější a čilejší. Nejlepší čas začít se zdravým životním stylem. A my vám řekneme, proč a jak.

Lenka Wernerová, 26. 8. 2022Životní styl

Sebeláska v plavkách

O tématu ženské sebelásky se často hovoří z pohledu duše. Snažíme se naučit mít se rády takové, jaké jsme, se všemi našimi povahovými vlastnostmi a charakteristikami. Učíme se přijímat se, říkat ne, být asertivní, zdravě sobecké a umět být občas jen samy se sebou. A když už to máme téměř na dosah, přijde léto, plavková sezóna a naše sebeláska udělá často při pohledu na plavky a do zrcadla pět kroků vzad.

Lenka Wernerová, 23. 8. 2022Životní stylPlavky

Jak poznat, že jste ve stresu a co s tím dělat

Stres může postihnout a dostihnout každého z nás. Ať už jsme vrcholoví manažeři, ženy na mateřské nebo se staráme o své nemocné rodiče. Stres byl dlouho spojován s vrcholovými pozicemi, což se nevylučuje, ale ani to nemusí být vždy pravda. U stresu záleží na naší míře citlivosti než na události, která stres vyvolala. Co se děje při stresu, jak poznáme, že ve stresu jsme a jde si na něj zvyknout?

Lenka Wernerová, 11. 8. 2022Životní styl

Jak posilovat vůli aneb jak se konečně donutit začít něco dělat

Vůle. Magické slovo o čtyřech písmenkách, bez kterého se s plněním novoročních předsevzetí nedostaneme ani za druhou půlku ledna, nemluvě o překonání sebe samých třeba ve vztahových rovinách. Tak krátké slovo a tolik síly. Jak vůli ovládnout a posilovat, aby nám začala sloužit a nemuseli jsme o ní tvrdit, že ji jaksi nemáme?

Lenka Wernerová, 22. 6. 2022Životní styl

Nechceme nebo neumíme odpočívat?

Děti, jejich škola, úkoly, mimoškolní aktivity, naše zaměstnání, práce v domácnosti. Neustálý koloběh každodenních povinností nám mnohdy nedovolí zastavit se a pořádně se nadechnout. A když konečně tu příležitost máme, zdá se, že toho neumíme využít. Jsme sice vyčerpané až k padnutí, zároveň ale nedokážeme přestat něco dělat.

Lenka Wernerová, 6. 6. 2022Životní styl

Co odkrývá emoční paměť?

Říká se, že opakování je matka moudrosti. Nejsou to ale jen věci, které pravidelně opakujeme, jež si snáz zapamatujeme. Stejně si zapamatujeme i skutečnosti, ke kterým máme nebo si vytvoříme nějaké emoce, příběh či představu. Vítejte v emoční paměti. Paměti, která je vázaná na emoční prožitek.

Lenka Wernerová, 26. 5. 2022Životní styl

Proč se tak bojíme dělat změny, i když si stěžujeme

Nedáme výpověď, i když už nás to v práci dlouhou dobu nebaví. Neopustíme vztah, i když víme, že nemá žádnou budoucnost. Neřekneme ne, i když vnitřně tak moc chceme. Proč, a čeho se tak pořád bojíme?

Lenka Wernerová, 17. 3. 2022Životní styl

Nejsem dost bohatá na to, abych si kupovala levné věci

Tričko pod dvě stě korun, kabát pod tisíc a boty za pět set. Krásné ceny, které se na první pohled zdají být tolik lákavé. Vždyť tak můžeme mít několik desítek triček, nejméně pět kabátů a plný botník zdánlivě nejnovějších trendů. A až nás přestanou bavit, nebude nás tolik mrzet vše zahodit. Ale…

Lenka Wernerová, 6. 3. 2022Životní styl

Co potřebujete vědět dřív, než si začnete plnit svá novoroční předsevzetí

Rok 2021 uplynul skoro tak rychle, jako první týden v lednu nového roku. Někteří z nás do něho naskočili s konkrétními cíli, jiní s přesvědčeními a očekáváním změn, které zatím nemusí mít jasné obrysy. Ať tak, či onak, i ti, kteří si novoroční předsevzetí nedávají, toto slovo na konci roku nejméně jednou vyslovili, a tím pádem nad nimi aspoň trochu přemýšlí. Je to vcelku logické, náš mozek miluje dělat to, co dělá vždy. Proč z toho tedy nemít prospěch během celého roku?

Lenka Wernerová, 18. 1. 2022Životní styl

Boostujte imunitu i náladu: venku

“Všude dobře doma nejlíp” je sice hezké, ale tak trochu neúplné přísloví. Protože všude dobře a doma nejlíp je nám po nějaké krásné procházce, kde nám zčervenají tváře a špička nosu jakbysmet. Kde se těšíme z každého kroku, který nás zahřeje a obdivujeme krásy okolí, které dostává zimní podobu. Protože, ať už je slunečno nebo je celá obloha pomalovaná šedou, jež nepropustí ani jeden paprsek, krása nevychází z počasí. Krása, stejně jako náš pocit, vychází z našich prožitků a zážitků. A ty nenasbíráme na gauč

Lenka Wernerová, 4. 1. 2022Životní styl

Pravý čas je teď

„Teď není vhodná doba. Nemám čas. Mám milion povinností. Není ten pravý čas. Teď prostě ne.“ Mohli bychom takto pokračovat dále. Jenže, kdy je ten pravý čas a co to vůbec je? Jak poznáme, že pravý čas nastal nebo kdy přijde? A co když pravý čas prošvihneme? I to se přece říká.

Lenka Wernerová, 11. 11. 2021Životní styl

Ranní ptáče dál doskáče

Už kdysi dávno jsem četla, že úspěšní lidé vstávají brzy. Tenkrát jsem si říkala, proč bych samu sebe dobrovolně takhle trápila, a dál pokračovala ve vstávání na čtvrté zazvonění budíku, kdy už jsem z postele doopravdy musela. O několik let později jsem ochutnala vstávání mezi pátou a šestou hodinou ranní a už bych neměnila. Proč?

Lenka Wernerová, 29. 9. 2021Životní styl

12 základních kousků v kapsulovém šatníku

Kapsulový šatník (o kterém jsme psali již zde) je kolekce základních a snadno kombinovatelných, nadčasových a kvalitně zpracovaných kousků oblečení, které stojí za klasickým lookem a nepodléhají módnímu diktátu současnosti.

Lenka Wernerová, 19. 8. 2021Móda

Populární kapsulový šatník

Pojem kapsulový šatník začíná být i u nás ve společnosti čím dál populárnější. A covidové období jako by mu šlo přímo naproti. Mnoho z nás začalo již před časem s vyklízením domovů, včetně skříní. Třídili jsme oděvy, které jsme nenosili během lockdownu, ale i dávno před ním. Jako bychom doma, kde jsme trávili veškerý čas, nechtěli být zbytečně zahlceni věcmi, a mohli volně dýchat. I to je jedním z cílů kapsulového šatníku. Co to ale vůbec je ten kapsulový šatník a jak si ho vytvořit tak, aby nám sloužil?

Lenka Wernerová, 8. 8. 2021Móda

Šaty nejsou jen šaty

Všimli jste si někdy sebevědomí, které mluví z ženy ve skvěle padnoucím saku? Letní nálady bílých šatů a rozpuštěných vlasů? Svůdnosti spadlého ramínka dokonalé krajkové podprsenky? S lidmi kolem nás můžeme komunikovat různými způsoby. Slovy, gesty nebo třeba oblečením a doplňky. Oblečení za nás beze slov vyjadřuje to, kdo jsme, kým chceme být i jaká je naše momentální nálada.

Lenka Wernerová, 22. 7. 2021Životní styl

Ženy (proti) sobě

Téma rovnoprávnosti mezi muži a ženami je v naší společnosti otevřeno několik let. Je to téma, o kterém se vášnivě diskutuje, a které zdaleka nespěje ke svému konečnému řešení. Do tohoto tématu však vstupuje další, o kterém se zase až tak moc nemluví. O vztahu mezi ženami samotnými.

Lenka Wernerová, 24. 6. 2021Životní styl

O dnech, které patří lásce, jinak

Blíží se První máj. První máj, lásky čas. Láska je nádherný cit, který je rozhodně hoden pozornosti a oslavy. Stejně mně však dny, jako je První máj, Svátek zamilovaných, Den Matek, Den otců, nutí zamyslet se nad tím, kolik z nás se během nich cítíme nesví.

Lenka Wernerová, 29. 4. 2021Životní styl

Jak si udržet motivaci

V minulém článku jsme vám prozradili několik tipů, jak vyzrát na prokrastinaci (zde) a dnes si povíme něco o největším faktoru, který má vliv na to, že prokrastinovat nepůjdete, ale pustíte se do čehokoliv, nezáležíc přitom na obtížnosti. Dnešní článek bude patřit motivaci.

Lenka Wernerová, 19. 4. 2021Životní styl

Kroky, které vám konečně pomohou přestat odkládat úkoly

Komu z vás se minulý rok ulevilo, když zjistil, že se podání daňového přiznání posouvá o čtvrt roku? Kdo z vás jde raději utírat prach, než aby zasedl k nudnému vyplňování papírů? Každý z nás se v životě, ne-li denně setkává s prokrastinací. Dle portálu Leaderstime je prokrastinace „výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu.“ Takže jak pracovat s jakýmikoliv úkoly, do kterých se nám nechce?

Lenka Wernerová, 28. 3. 2021Životní styl

Když už mezi vámi láska nehoří

Nedávno tu „byl“ Valentýn, a sice nám nebyl na očích tak, jako roky minulé, přesto nám mohl vehnat do hlav myšlenky o lásce. Možná se totiž nacházíte v partnerském vztahu, ve kterém už ani zdaleka nejsou motýli v břiše, ba spíše naopak. Možná vás partner vytáčí do nepříčetnosti, ale podvědomě tušíte, že na vině není ze sta procent ani tak on, jako celá tato krize, ve které se celý svět nachází.

Lenka Wernerová, 11. 3. 2021Životní styl

Jak poznat sám sebe? Podívejte se na vašich nejbližších pět přátel

Říká se, že člověk je průměrem svých nejbližších přátel. Často se mluví i číslu pět, ale čím je člověk starší, tím méně skutečných přátel má. Pořád však platí, že jste zhruba takoví, jací jsou oni. Takže pokud nevíte, jak byste se popsali, podívejte se právě na vaše přátele.

Lenka Wernerová, 27. 2. 2021Životní styl

Valentýn v době Covidu

Valentýn klepe na dveře. Jenže letos ve výlohách neuvidíme ani obrovská červená srdce, ani nafouklé balónky a před obchody se nebudou tvořit fronty, jejichž výsledky budou dárky, které si partneři na důkaz své lásky 14. února předají. Přesto svatý Valentýn tohoto roku potřebujeme více, než kterýkoli rok předtím. Naše společnost zoufale potřebuje něco hezkého, pozitivního a možná i patetického. A ze všeho nejvíc potřebuje naději a lásku.

Lenka Wernerová, 11. 2. 2021Životní styl

Kvůli komu chceme vypadat dobře?

Zavřené kavárny i obchody, home officy, meetingy v rámci onlinu, když už procházky, většinou v přírodě. To vše se nám momentálně dělo a možná ještě bude. Lockdown nás vystavil mnoha otázkám. Cítíme se doma dobře? Jsme doma opravdu jako doma? Jsme s tím, s kým být chceme? Jsme těmi, kterými být chceme? Nebo to vše, co jsme venku, je jen naše maska a koho se tedy snažíme oslnit?

Lenka Wernerová, 28. 1. 2021Životní styl

Začněte poslouchat svoje tělo

Také se vám stalo, že jste z ničeho nic onemocněli, a až při prvních skutečných příznacích jste si řekli, že jste tušili, že na vás něco „leze“? Jen jste „TO“ nedokázali včas rozklíčovat, protože vám vlastně nic nebylo, jen jste měli „ten“ pocit?

Lenka Wernerová, 4. 1. 2021Životní styl

Netradiční Vánoce si žádají netradiční dárky

Vánoce jsou za rohem a s nimi i pořizování vánočních dárků, které bude letos dost netradiční. Vyhneme se sice frontám, kde si dýcháme za krky, ale fronty budou daleko delší, jestli vůbec nějaké. Letos prostě nevíme, a tak nemůžeme ani pořádně nic plánovat. Mnozí z nás se proto vyhnou raději obchodům úplně. Změní se naše nákupní chování i typy dárků, které budeme dávat i dostávat. V dnešním článku vám přinášíme tipy na vánoční dárky, které nebudete muset pořizovat v obchodech, kterými zároveň pomůžete malým

Lenka Wernerová, 8. 12. 2020Životní styl

Jak se doma nezbláznit

Možná jsme si představovali podzim jinak a možná jsme tušili, že se jarní lockdown zopakuje. Ať tak nebo onak, jsme opět všichni doma. Doma, které je teď naší kanceláří, školou, restaurací, kavárnou, posilovnou, a mnohým jiným, přitom stále samozřejmě naším domovem. A proto je teď tak důležité najít si rituály, které nám pomohou toto těžké období doma přežít.

Lenka Wernerová, 3. 11. 2020Životní styl

Jak (dobře) zvládat stresující situace?

Stává se vám, že se vám neustále opakují situace, které ve vás vyvolávají stres? A přesto, že se snažíte žít a řídit ve svém životě pravidly pozitivního myšlení, toto vás vždy vykolejí? Stresujícím situacím se ve svých životech zcela nevyhnete, můžete se však naučit, jak na ně reagovat tak, aby ve vás nakonec stres nevyvolaly.

Lenka Wernerová, 22. 10. 2020Životní styl

Když chcete něco změnit, začněte u sebe

Asi jste se už také dostali do fáze, kdy jste ve svých životech chtěli něco změnit. Je to jednoduché a těžké zároveň, protože sám od sebe se vám život nezmění. Chce to tvrdou práci, a to hlavně z vaší strany a na vás samotných. Bez toho zůstanete stát navždy na tom stejném místě.

Lenka Wernerová, 8. 10. 2020Životní styl

Jak si udržet letní energii

Ačkoliv léto končí astronomicky až 23. září, my jeho konec vnímáme pocitově daleko dříve, většinou už na sklonku srpna, kdy za sebou máme letní dovolené, dětem končí prázdniny a teploty čím dál častěji klesají často i pod dvacet stupňů. I přesto si do nového ročního období plného plískanic, dešťů a spadaného listí můžeme z léta odnést jeho příjemnou energii. Jak?

Lenka Wernerová, 10. 9. 2020Životní styl

Když je cesta cíl, není výkon důležitý

V mém posledním článku jste se mohli dočíst, že podávání toho nejlepšího výkonu, jde jen ruku v ruce s pravidelným odpočinkem. Dělat vše na maximum a jak nejlépe dokážeme, však neznamená, že musíme neustále a za všech okolností někam pořád jen růst. Být dobří v tom co děláme, neznamená mít v hledáčku jen výkon a cíl. Být dobří v tom, co děláme, je totiž hlavně o…

Lenka Wernerová, 27. 8. 2020Životní styl

Za výkonem přes odpočinek

Žijeme v době výkonnostní a žijeme v ní rychle. Pokud chceme udržet krok s dobou, musíme se učit každý den, ať už je nám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let. Jenže k tomu, abychom se se posouvali, rostli a žili dlouho, spokojeně a kvalitně, potřebujeme hlavně odpočívat.

Lenka Wernerová, 13. 8. 2020Životní styl

Přestaňte se srovnávat s ostatními a žijte svůj život

Do jaké míry žijeme život podle sebe a do jaké jsme ovlivněni výsledky druhých, které chceme překonávat? To, co se nám na počátku jeví jako dobrá motivace, která nás může posunout dál, se může lehce změnit v hon za tím, být lepší než druzí.

Lenka Wernerová, 19. 7. 2020Životní styl

Zákon přitažlivosti v praxi

Úpěnlivě po něčem toužíte, používajíc přitom všechny triky a tipy pozitivního myšlení, přičemž výsledek veškerý žádný? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Dozvíte se v něm, jak funguje zákon přitažlivosti v praxi. Život se vám v jedné sekundě po přečtení nezmění, ale může pro vás znamenat začátek, který ke změně rozhodně povede.

Lenka Wernerová, 12. 7. 2020Životní styl

Jak a proč na zdravý denní režim?

Říká se, že člověku trvá 21 dnů než si z činnosti, které se věnuje, udělá zvyk. Ruku na srdce, kolik takových zvyků, kromě čištění zubů, máte vy? Přitom jsou to právě ony, které nám v životě tolik pomáhají.

Lenka Wernerová, 2. 7. 2020Životní styl

Znáte svoji hodnotu?

Pokud vám je více než třicet, asi vás s největší pravděpodobností vychovávali rodiče k velké poslušnosti a ještě většímu respektu k druhým a hlavně autoritám. Na první pohled nic zvláštního nebo dokonce nemorálního. Kdo z nich netoužil po vychovaných dětech, které jsou hodné a neodmlouvají jim, natož pak například ve škole. Často se však také stávalo, že nás rodiče zapomněli učit sebelásce, vnitřní síle a odhodlanosti jít si za svými sny a cíli. A zatímco klukům bylo leccos odpuštěno, protože u kluků je pře

Lenka Wernerová, 25. 6. 2020Životní styl

Komunikace je začátkem i koncem vztahu. Jak ji zvládnout?

Ve vztahu, a to jakémkoliv, ať už partnerském či pracovním, je nejdůležitější jedna věc. Komunikace. Díky komunikaci vztahy začínají a kvůli ní vztahy končí. Jak tedy komunikovat s druhými, na co si dávat pozor a čeho naopak využít?

Lenka Wernerová, 2. 6. 2020Životní styl

Otázka, která vám změní život

Říká se, že se svět díky koronavirové pandemii na chvíli zpomalil. Lidé zůstali doma, zavřely se obchody, restaurace, kavárny, kina i hranice, omezilo se létání. Mnoho rodin však doma žilo rychleji než kdy předtím. Nachystat snídani, zapnout počítač, připravit děti na výuku, pracovat, telefonovat, uvařit oběd, poklidit, vzít děti ven, udělat večeři, a pak možná ještě jednou usednout k počítači. Pravdou je, že je jedno, jestli svět prochází pandemií nebo nikoliv, naše vnitřní životy jsou tak rychlé, že nemám

Lenka Wernerová, 21. 5. 2020Životní styl

Jarní detox šatníku

Místo, které všechny ženy milujeme. Místo, kam chodíme ráno i večer. Místo, kde odpočívají naše radosti. Místo, do kterého odkládáme naše bolestné po rozchodech, nové věci, které už máme ale přeci dlouho, místo, kam ať koukáme, jak koukáme, pořád tam nemáme co na sebe. A také místo, kde bychom si kvůli všem větám, výše měly uklízet.

Lenka Wernerová, 7. 5. 2020Móda

Noste a dbejte na pěkné spodní prádlo. Venku i doma!

Snažíme se, aby bylo vidět co nejméně. Přesto s námi musí souznít. Spodní prádlo. Jestli oblečení zčásti vyjadřuje, kým jsme a mluví za nás dříve, než promluvíme my, pak spodní prádlo vyjadřuje kým jsme zcela. Proč je spodní prádlo tolik důležité?

Lenka Wernerová, 23. 4. 2020Spodní prádlo

Dokonalé ženy neexistují

Čím je to, že my ženy ve 21. století, byť se zdá, že můžeme mít vše, zažíváme čím dál tím větší stres? Proč se cítíme zmateně a často nevíme kudy kam?

Lenka Wernerová, 17. 4. 2020Životní styl

Vděčnost obyčejných dnů

Kdy jindy než teď bychom si měli uvědomit, že život, který žijeme, nám skutečně přináší mnoho radosti. Kdy jindy než teď bychom si měli uvědomit, že nic není samozřejmé a trvalé. Kdy jindy než teď bychom měli začít žít.

Lenka Wernerová, 6. 4. 2020Životní styl

Jak si zpříjemnit karanténu

My všichni teď zažíváme těžké období. Jsme uzamčeni ve svých domovech, pouze sami se sebou nebo nejbližší rodinou. Až teď nám dochází jak nádherný pocit je toulat se s přáteli ulicemi, kdy se nám zachce, zajít si do kavárny, na oběd, do kina, na výstavu nebo si něco koupit. Teď je pravý okamžik naučit se žít přítomným okamžikem a radovat se i z nejmenších maličkostí.

Lenka Wernerová, 30. 3. 2020Životní styl

Být sama se sebou je výhra (nejen pro vás)

Když nemáme děti, honíme se často za prací. A když děti máme, honíme se za nimi. V podstatě se honíme pořád za něčím a na to nejdůležitější si čas uděláme málokdy.

Lenka Wernerová, 13. 2. 2020Životní styl

Jak si užít svatého Valentýna v každém případě?

Období kolem konce a začátku roku je pro naši psychiku jedním z nejnáročnějších. Na sklonku roku bilancujeme a zastavujeme se nad tím, co jsme nedotáhli, než abychom se pochválili za to, co se nám povedlo. Na začátku roku nového se nám vryje do mysli vše, čeho bychom letos měli rozhodně docílit, což může doprovázet stres. A jen co se ze všeho dostaneme, zaútočí na nás v únoru Svátek zamilovaných, Valentýn.

Lenka Wernerová, 6. 2. 2020Životní styl

Jak dostát novoročním předsevzetím bez stresu

Před pár dny začal nový rok. Stejně jako ty předešlé, i tento s magickými dvojkami a nulami, 2020, odstartovaly bujaré oslavy a velkolepé ohňostroje po celé Zemi. Nejsou to ale jen famózní barevné obrazy na obloze, které jsou symbolem pro každý začátek nového roku. Jsou to také naše předsevzetí, jež nás na začátku doprovází.

Lenka Wernerová, 8. 1. 2020Životní styl

Darujte (si) o Vánocích čas

Polovina prosince je za námi. Štědrý večer se kvapem blíží. Všichni si přejeme pohodu a klid, ale na ulicích a doma to však vypadá úplně jinak.

Lenka Wernerová, 22. 12. 2019Životní styl

Proč hádky o tom, kdo má pravdu, nemají smysl (aneb to, co vidíme my, není realita všech)

„Zrcadlo, zrcadlo. Pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější?“ Kdyby si Zlá královna v pohádce O Sněhurce tak tvrdošíjně nestála za svou pravdou, ušetřila by si život a my spoustu vysvětlování našim dětem, o tom, proč někdo chce umřít za pomíjivou krásu (=pravdu).

Lenka Wernerová, 2. 12. 2019Životní styl

Nejednejte (s) egem

Ego. Tři písmena a tolik síly. Když se řekne ego, mnozí si vybaví hodiny základů společenských věd a Sigmunda Freuda. O „jeho“ egu však dnešní článek nebude. Dnes se podíváme na populární význam ega, a na to, čím nám v našem jednání se sebou samými nebo s druhými lidmi vlastně ubližuje.

Lenka Wernerová, 13. 11. 2019Životní styl

Když jsou rodiče na tahu aneb partneři na prvním místě před dětmi

Když se nám narodí potomek, jsme opojeni láskou a veškerá pozornost je směřována směrem k němu. Což je pochopitelné. Miminko potřebuje naši péči téměř dvacet čtyři hodin denně. Bez nás by nepřežilo. Ale je tu ještě někdo, kdo nás a naši lásku potřebuje ve stejné míře.

Lenka Wernerová, 17. 10. 2019Životní styl

Neberme si věci osobně

„Neberme si věci osobně”. Tak zní druhá dohoda ze čtyř, o kterých se do podrobna rozepisuje Don Miguel Ruiz ve své knize Čtyři dohody. Nebrat si věci osobně je kouzlo, kterému když se naučíte, zmizí vám ze života plno trápení, smutků a chmurů.

Lenka Wernerová, 11. 9. 2019Životní styl