Redakce Le Chaton, 21. 11. 2018

Krásné ženy, nádherné spodní prádlo a 15. výročí značky Le Chaton. To vše jsme oslavili během tradiční listopadové módní přehlídky v prostorách Trojského zámku. K vidění byly nejnovější kolekce francouzského, italského či španělského spodního prádla, nočních košilek i punčoch, módní přehlídka návrhářky Ivety Řádkové i plavky dvou kolumbijských značek, které budou v Le Chaton k dostání letos poprvé – Agua Bendita a Maaji.

V Trojském zámku se před 15 lety konala první přehlídka Le Chaton, a i proto jsme se sem letos symbolicky vrátili, abychom tu oslavili 15. výročí firmy a naznačili, na co se můžete těšit v roce příštím. Navíc kulisy bohatě vymalovaného Císařského sálu se k přehlídce spodního prádla krásně hodí. Pod malbami znázorňujícími oslavy vítězství nad Turky a před Rubensovým obrazem umístěným v čele pódia se už od rána horečně zkoušelo. Pětadvacet modelek včetně Elišky Bučkové, Veroniky Chmelířové, Ivety Vítové, Lucie Hadašové, Diny Cassama nebo Kateřiny Průšové a pět mužů-modelů se pod vedením choreografek a Heleny Konarovské zas a znovu promenádovali po mole a pilovali choreografii. Další desítky lidí mezitím v zákulisí kontrolovaly kombinace prádla a oblečení pro jednotlivé modelky a vstupy, vybíraly k nim boty a vychytávaly poslední „mouchy“.

S postupujícím večerem se aktivita přesunula do zákulisí. Zatímco v tlumeně osvětleném sále číšníci ladili občerstvení a skleničky na nazdobených stolech připravených pro 200 hostů, v backstage se jelo naplno. Kadeřnice ze salonu Jarky Čechové pod vedením samotné majitelky dokončovaly krásné copy, které měly na hlavách všechny modelky. Vizážistky se kromě make-upu soustředily i na jemné ornamenty na tvářích a tělech modelek a modelů. A zatímco přípravy finišovaly, v sále přicházejícím hostům hrálo smyčcové kvarteto.

Vzpomínky na minulost

Když se hosté usadili, hudba v sále utichla, světla zhasla a na mole se objevila Helena Konarovská, která přehlídku nejen uvedla, ale také komentovala. Samotný úvod byl věnován značkám, se kterými butik Le Chaton začínal a z nichž některé už neexistují. Prádlo, korzety, klobouky či boa, které modelky oděné v duchu kabaretu vynesly, tak už většinou odpočívají v archivu.

Po retro ohlédnutí přišly na řadu aktuální značky a ochutnávka z jejich kolekcí pro rok 2019. A rozhodně bylo na co se dívat – ať už šlo o zajímavou kombinaci romantické růžové s černými puntíky v nové kolekci Pleasure State nebo překrásné krajkové prádlo v bílé barvě z nové řady Lise Charmel. Helena Konarovská přiznává, že bílou barvu nemá příliš v oblibě, protože pod většinou oblečení je vidět. „Zároveň se ale bílé barvě nedá upřít totální romantika,“ uznala žena, která značku Lise Charmel v Česku prodává už 17 let.

Z nové kolekce Lise Charmel byly k vidění i romantické květinové vzory či nevšední kombinace růžové a fialové. „Ta se nám nejdřív nelíbila, připadala nám hrozně divoká,“ komentovala ji Helena Konarovská. „Ale když jsme ji oblékli, tak se nám líbit začala.“ Po Lise Charmel přišla na řadu další zástupkyně Francie – Simone Pérèle, která mimo jiné představila trendové kalhotky sahající až nad pas. Její sesterská značka Implicite nabídla prádlo o něco provokativnějších střihů, mezi kterým nechyběly kousky v barvě, která je pro tuto značku typická – zářivě fialové.

Italové a jejich rafinovaná provokace

Z kolekce italské značky Ritratti se představily provokativní a sexy noční košilky i prádlo, které zaujalo odvážnými střihy a zajímavými detaily. Řeckou Lunu zastoupily mimo jiné braletka a krásně transparentní body z kolekce Gaia. Následovala španělská značka Andres Sarda, která ráda používá elastické hedvábí. Z barev dominovaly tradiční černá a červená, květinové potisky a růžová ve všech odstínech.

Velký prostor dostala i nová kolekce nejoblíbenější značky Heleny Konarovské – francouzské Chantal Thomass. „Tato značka je typická svými střihy – ňadra buď do soutěsky, do balkonu nebo volně. Vždy je něčím jiná. A pokud se chce žena cítit výjimečně, v tomhle prádle se jí to splní,“ vysvětlovala Helena Konarovská. A její slova vzápětí potvrdila ukázka z nové kolekce – i v roce 2019 budou kousky od Chantal Thomass originální, provokativní a nesmírně sexy.

Plavkám vládne romantika

Kromě dámského prádla se na přehlídce představily i čtyři nové značky pro muže, kolekce košilek i punčoch, hosty bavila světelná show Alexe Dowise na téma Zrození ženy i módní přehlídka návrhářky Ivety Řádkové. Po přestávce pak přišla na řadu další dávka inspirace pro nadcházející sezonu – nové kolekce plavek.

Druhou část přehlídky zahájily dvě kolumbijské značky, které jsou v Le Chaton novinkou. V kolekci značky Agua Bendita se objevují květinové i zvířecí potisky, etnické vzory, pastelové odstíny růžové a béžové i motivy pávů a jeřábů. Zajímavostí je, že některé modely plavek jsou oboustranné a české ženy určitě překvapí i výběr z netradičních střihů kalhotek! Kromě plavek kolekce zahrnuje i doplňky – halenky, šaty či kraťasy. „Važte si výrobců, kteří vám k plavkám dají i doplňky. Protože vzít si krásné plavky a na ně tátovo tričko znamená, že jste si žádné krásné plavky nevzaly. Slaďte vše tak, aby vám v tom bylo příjemně a mohly jste z hotelu rovnou odcházet na pláž,“ radí Helena Konarovská.

I kolekci druhé kolumbijské značky, Maaji, dominují výrazné potisky květin. „Maaji je hravá. Je určená mladým dívkám nebo štíhlým ženám. Není pro velká ňadra ani pro skoky do vody,“ vysvětluje Helena Konarovská. Kdo miluje krajku, dočká se jí v nové kolekci plavek italské značky Raffaela d´Angelo. Závěr přehlídky patřil oblečení pocházejícímu mimo jiné z dílny značky RCrescentini. Celkem se na přehlídce představilo přes 200 modelů, z nichž některé už jsou na pultech obchodů, jiné na ně doputují v následujících týdnech.

Chcete vědět, na jaké prádlo a plavky se můžete v roce 2019 těšit? Podívejte se na video z přehlídky!