Markéta Tietzeová, 29. 11. 2022

Lámete si hlavu nad tím, co si přát od Ježíška, ale víte, že by se mělo jednat o něco výjimečného? Nebo patříte k té druhé straně, které prostě jen došla inspirace na ideální dárek pro blízkou osobu? Už nemusíte. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které účel splní a udělají radost.

Opadané stromy, mrazivé počasí, světýlka, ozdobné dekorace po obchodech – drobné avšak neopomenutelné detaily všude kolem už pomalu dávají znát, že se blíží ty známé magické svátky. Vánoce jsou zkrátka za rohem! Nejvyšší čas začít přemýšlet nad vhodnými dárky. Módní inspirace vám může pomoci tento proces výrazně urychlit.

No a pokud jste tou šťastnou, která stihla nakoupit s předstihem a už jen netrpělivě vyčkává příchodu Vánoc, můžete se podívat po nějakém pěkném kousku, s nímž zazáříte na Štědrý večer, na návštěvě mezi svátky nebo v ložnici.

Sváteční krajkobraní

Krajka je stálý, avšak výjimečný prvek. Od chvíle, kdy módní svět poznal její potenciál, nepřišlo nic, co by ji mohlo plnohodnotně nahradit. Nese v sobě vkusnou smyslnost, eleganci a luxus, ale zároveň může působit velmi přirozeně – záleží jen na druhu, provedení a fantazii konkrétní módní značky.

Titul krajkové královny rozhodně patří Leavers krajce. Perfektně vykreslené detaily dokazují preciznost a náročnost její výroby. Navíc je velmi pohodlná a hebká. Lise Charmel moc dobře zná potenciál tohoto francouzského prvku a nebojí se jej naplno využít. Vznikají tak opravdu nápadité originální kousky.

Jste hodna kvalitního materiálu

Materiál hraje velkou roli. Právě ten rozhoduje o tom, jak se budete cítit. Nejlepší volbou jsou pochopitelně přírodní vlákna – hedvábí, bavlna, vlna, kašmír aj. Za kvalitu si samozřejmě připlatíte, ale investice se vám vrátí v podobě maximálního pohodlí.

Opět můžeme zmínit značku Lise Charmel, ale také Simone Pérèle či Marjolaine, které do svých kolekcí používají hedvábné příměsi, což nejen že vypadá luxusně, ale také dodává komfortní hebkost. U nás si kromě spodního prádélka vyberete třeba také exkluzivní měkoučký kašmírový svetr.

Slavnostně a stylově

Vánoce jsou významné svátky. Kdy jindy, než právě nyní, sáhnout po něčem opravdu speciálním? Výrazné vzory, třpyt, lesk, elegance, originalita… To vše se ke sváteční atmosféře skvěle hodí. Nejen u štědrovečerní večeře či na silvestrovské oslavě se můžete cítit exkluzivně. Co takhle vnést trochu té slavnostní nálady i do ložnice? Za zmínku stojí významná nizozemská návrhářka Marlies Dekkers se svými jedinečnými kolekcemi, které podtrhují ženskou individualitu v nejrůznějších podobách. U značky Marjolaine najdete zase krásné noční košile svůdných střihů z hedvábí. Oslavnou smyslností se můžete odvázat s Lise Charmel.

Sportovně nejen pro sportovkyně

Sportovní styl dominuje maximálním komfortem a materiálem, který lépe odvádí pot. Sportovní podprsenky upevňují prsa, čímž mimo jiné zabraňují jejich postupnému vytahání, a celkově vám dopřávají větší pohodlí během více či méně náročných fyzických aktivit. V posledních letech se znovu dostává do popředí trend zdravého životního stylu, a tak se promítl i do módního průmyslu, kde si drží své čestné místo. Francouzská značka Antigel se ve svých kolekcích zaměřuje na pohodlí každodenního života a zároveň si pohrává se širokou škálou barev. Ještě o něco výraznější motivy tvoří Panache sport, která již podle názvu má sportovní oblečení v malíčku.

Alespoň jeden pár pod stromečkem

Určitě znáte z vyprávění ten nevinný posměšek ,,a zase ponožky, bez nich by to nešlo…“ Ale ruku na srdce – kdo z nich přece jen nemá ve skutečnosti radost? Tento teploučký kousek textilu v zimě parádně zahřeje a pokud vyberete nějaký roztomilý barevný vzor v tematickém vánočním provedení, nemůžete šlápnout vedle. V šatníku se určitě neztratí. Své o tom ví i značka XPOOOS, která se ve výrazných ponožkách přímo vyžívá. A vzhledem k tomu, že jsou letos velkým trendem, Vánoce se bez nich přece nemohou obejít…

Na muže samozřejmě nezapomínáme

Pánské kolekce nelze opomenout, natož v rámci vánočních tipů. Zde můžete vybírat mezi předními značkami podle preference a účelu. Olaf Benz poutá pozornost atraktivním designem ve střídmých barvách i výraznějších vzorech. Oproti tomu Calvin Klein sází na úspěch svých bezešvých modelů s ikonickým nadčasovým designem. Pokud se přikláníte spíše k individualitě a kombinaci barev, můžeme vám doporučit nizozemskou značku Muchachomalo, která si pohrává s uměním a oslavuje moderní osobité muže. Loïc Henry se barev také nebojí, ale jeho hlavním triumfem je systém Hold up balls. Přináší totiž maximální pohodlí pro intimní partie a zabraňuje nechtěnému tření.

Druhá adventní neděle je za námi. Čím dříve se do nákupů pustíte, tím dříve si budete moct užívat té pravé vánoční pohody a relaxu, který si po celém roce zasloužíte. Prozkoumejte nejnovější nabídky na našem e-shopu, abyste se vyhnuli zbytečnému shonu. Přejeme vám úspěšný výběr a příjemně strávený advent.