Kalhotky jsou pro většinu lidí nepostradatelnou součástí každodenního oblékání. Nabízejí několik důležitých funkcí a podobně širokou škálu střihů. Dnes si přiblížíme kalhotky šortky, jejich nesporné výhody, čím se liší od ostatních střihů a proč stojí za to, otevřít jim svoji šatníkovou náruč.

Někdy máme tendence se zbytečně odbývat tím, co stejně není běžně vidět a saháme po klasických všedních kalhotkách a ani nás nenapadne chtít více. Jestli čekáte nudu, dnes vás nejspíš překvapíme. Partner nemusí být jediným důvodem, proč dopřát svým křivkám něco exkluzivního, krásného a pohodlného zároveň.

Pohodlí a ještě mnohem více

Přesto, že obvykle zůstávají skryté, mají kalhotky velký vliv na to, jak se cítíme. Pohodlí je zkrátka to nejdůležitější a zároveň velmi individuálně vnímané, proto se řiďte především vlastní preferencí a pocitem. Od klasických kalhotek se ty šortkové liší hlavně delšími nohavičkami a širokými boky. Už teď si pravděpodobně představujete dokonalé pohodlí, což je hlavním benefitem kalhotek šortek. Nohavičky zabraňují velmi nepříjemnému tření stehen, proto se těší velké oblibě u milovnic sportů a oceníte je i při běžné denní chůzi.

Pohlazení během dne

Je to hlavně materiál, čemu vděčíme za celodenní hýčkání. Elasticita, prodyšnost, šetrnost k pokožce a pocit, jako bychom pluli na měkkém mráčku… Dnes už je naprostým standardem bavlněná podšívka v rozkroku, ale co to ostatní? Nebojte se chtít víc a kromě designu či střihu sledujte složení. Dopřát si můžete třeba prodyšnou viskózu, královské hedvábí nebo inovativní modal.

Šortky s kratším střihem

Už dávno neplatí, že šortkové kalhotky postrádají rafinovanost a smyslnost. Běžně se můžete setkat s kratším zadním střihem poodhalujícím zadeček. Své zařídí také materiál – například průhledný tyl v oblasti boků (a samozřejmě i jinde), krajkový úplet nebo decentní průstřihy vkusně poodhalí pokožku a probudí hry s fantazií.

Známý klasický střih

Klasický pohodlný střih šortkových kalhotek se vyznačuje širšími boky a látkou, která zakrývá celý zadeček. S tím souvisí i pohodlí, protože se lemy nezařezávají do pokožky a celý den budete jako v bavlnce. Krátké nohavičky často využívají měkkou krajku pro zdůraznění něžnosti a ženskosti. Zadní díl je plný a zakrývá celý zadeček.

Dámské boxerky

Nejvíce krycí, avšak rozhodně nejpohodlnější variantou jsou boxerkové kalhotky. Pokud jste někdy zkoušela ty klasické pánské, určitě si pamatujete tu volnost a bezkonkurenční komfort. Dámské boxerky mají v podstatě stejné vlastnosti, jen jsou střihem více přizpůsobené ženským křivkám. Oblibě se těší především u sportovně aktivních žen, s čímž přímo souvisí jejich ikonický sportovní styl. Do setu obvykle najdete také sportovní podprsenku.

Trend jménem high-waisted

Vyšší střihy se do popředí módních trendů dostávají už dlouhá léta. Své čestné místo zaujímají u kalhot, šortek, kalhotek… a ano, i u šortkových kalhotek. Krásně zdůrazňují boky, lichotí ženským křivkám, lehce formují a zakrývají bříško, jsou velice příjemné a vypadají stylově. Můžeme si od spodního prádla přát ještě více? :-)

Pro inspiraci můžete navštívit náš e-shop s velkým výběrem spodního prádla mnoha luxusních značek. Tento článek je zároveň dalším ze série katalogové encyklopedie, kde vám postupně přibližujeme konkrétní střihy kalhotek. V předchozích článcích jsme se věnovali klasickým kalhotkám a tangám. A nyní už zbývá jen popřát co nejpříjemnější nakupování a následnou radost z nového prádla. :-)