Markéta Tietzeová, 22. 10. 2023

Na počátku všeho stála žena s velkým snem a nezaměnitelným talentem. Cílem bylo vyrábět luxusní prádlo z kvalitních materiálů, přenést tradiční zpracování i postupy napříč budoucími generacemi a zachovat si svůj jedinečný elegantní styl bez ztráty pohodlí pro všechny velikosti. Pojďte společně s námi proniknout do zákulisí jedné z nejznámějších francouzských značek – Louisa Bracq.

kolekce Paco od značky Louisa Bracq

Louisa Bracq je významná francouzská značka luxusního prádla založená v roce 1886. Už přes 130 let úspěšně obhajuje svoje čestné místo v módním prostoru a stále se drží svých tradičních postupů a hodnot. Od jejího vzniku až po současnost zůstává rodinným podnikem se vzácným dědictvím – řemeslnou výrobou jemných výšivek ve stylu haute couture pro nejprestižnější módní domy. Značka velice dbá na kvalitu zpracování, sofistikovanost, pevné a zároveň pohodlné trendy střihy a v neposlední řadě svoji osobitou francouzskou eleganci.

Záruka tradiční kvality ve všech velikostech

Louisa Bracq má několik stálých kolekcí, které každoročně doplňuje o nové odstíny na základě aktuálních trendů. Podzimu 2023 jednoznačně vládne khaki, černá a pudrově růžová. Ve své nabídce obsáhne veškeré velikosti od A až do I, takže potěší skromné i plné dekolty a ve všech případech poskytuje dokonalou oporu a celodenní pohodlí.

kolekce Albanach od značky Louisa Bracq

Dekorativní prvky v popředí

Návrháři Louisa Bracq rozhodně nešetří na výšivkách a vzorech. Pravidelně zásobují rozmanitý svět spodního prádla úžasnou podívanou na precizní zpracování, které často zdobí třpytivá vlákna. Slavnostní nádech doplňují nejnovější trendy, a to jak u vzorů, tak dalších ozdobných prvků – rafinovaných pásků ve výstřihu, kovových detailů aj. Důkazem je skvostná kolekce Albanach a její jemně leské výšivky károvaného vzoru. Styl, pohodlí a nadčasový design si zamilujete okamžitě. Dáváte přednost něžnějšímu prádlu, třpytu a slavnostní atmosféře? Julia v několika barvách je ztělesněním precizní exkluzivity.

Bezkonkurenční černá elegance

Černá barva se tradičně považuje za elegantní a sofistikovanou, svým nositelkám dodává punc luxusu i krásy. Je univerzální, lichotí každému odstínu pleti a má tendenci opticky zužovat a tvarovat postavu. Užitečná vlastnost, chcete-li lichotivě zdůraznit své tvary a přidat si tolik důležité sebevědomí. Černé prádlo nikdy nevyjde z módy, a tedy ani letos s ním nešlápnete vedle – naopak. Originální kolekce Série využila rafinované smyslnosti ozdobných pásků připomínajících bondage, Julia se pyšní dokonale precizními výšivkami s exkluzivním třpytem a zcela nová Moonlight vám zprostředkuje magický tanec pod měsíčním svitem.

Výjimečná inspirace

Kolekcí Paco vzdává Louisa Bracq hold významnému stejnojmennému francouzsko-španělskému návrháři, z jehož rukou vyšlo nespočet luxusních inovativních obleků, a výrazně přispěl i do světa parfémů. Paco Rabanne byl výjimečný díky své odvaze překračovat hranice konvenčního módního designu a používáním netradičních materiálů. Přesně tak, jako tato speciální kolekce v duchu haute couture 60. a 70. let. Pyšní se luxusním vyšívaným tylem, originální řetízkovou výšivkou a krajkou. Aktuálně nabízí dvě barevné variace – elegantní černou a něžnou pudrově růžovou.

Pohodlně a šik

U černé a pudrově růžové ještě chvíli zůstaneme, a to s kolekcí Élise. Zde se snadno přesvědčíte, že pohodlí a krása jde ruku v ruce. Dokonale jemný materiál z tylového závoje a měkkého mikrovlákna nese úchvatné výšivky, luxusní lesk a smyslnost průhledného tylu, který poodhaluje pokožku. Prožijte svoji vlastní pohádku v roli princezny.

Zazářit je snadné

Sílu kontrastů využívají návrháři po celém světě. Trend se dostává na první příčky módních prvků a každá značka jej pojme po svém. Nám se tak naskytne pohled na nepřehlédnutelná umělecká díla v podobě bohatých výšivek s výraznými odstíny a osobité barevné expozice. Výrazné kontrasty si s Louisou Bracq můžete užít v kolekcích  Vortex a Virtual sunset. A vzhledem k tomu, že kdo umí, ten umí, a trendů není nikdy dost, kolekce Virtual sunset nese supermódní prvek v podobě pásků ve výstřihu. Nemusíte být jen in, povoluje se i super-ultra-in. :-)

Krásnou dobrou noc

Louisa Bracq přísně dbá na prvotřídní kvalitu, proto není překvapením, že používá kvalitní materiál se spoustou úžasných vlastností. Pro váš královský spánek často sahá po hedvábí, což oceníte u květinové kolekce Bybliss a zářivé Vortex. Zároveň se můžete těšit na novinky, které se chystají a v následujících týdnech spatří světlo světa.

Stávající kolekce značky Louisa Bracq jsou teprve začátek. Do podzimní nabídky roku 2023 brzy přibydou další exkluzivní kousky. Doporučujeme proto sledovat náš e-shop, kde se nové krásky objeví.