Bílá a černá patří mezi nejčastější barvy v našich šatnících. A jinak tomu není ani u spodního prádla. Ovšem ne pod vše se bílá barva hodí a ne vždy je sázka na jistotu v podobě černé podprsenky jedinou správnou volbou. Proč se bílému prádlu raději vyhnout a jak nahradit černou a užít si módní trendy?

Každá žena si přeje aby jí to slušelo. Při vytváření dokonalého outfitu je to jako při stavbě domu. Musíte začít od základů a pořádně je vystavět. Bez toho je každá snaha pokračovat v podstatě zbytečná. Bez řádných základů vám i sebehezčí dům spadne a stejně je tomu tak i v oblékání. Základem každého outfitu je vhodně zvolené spodní prádlo. Nejen správně zvolený střih a velikost, druh materiálu, ale i jeho barva hraje obrovskou roli v tom, jak vaše úsilí o slušivý outfit dopadne.

Když při výběru prádla zvládneme základní disciplíny jako ve správná velikost a sedící střih, často uděláme zdánlivě banální chybu. Zvolíme špatnou barvu prádla. A průšvih je na světě.

Bílá je dobrá, ale tělová je zkrátka lepší

Kdo by neměl rád bílé oblečení. Bílá je v jistém směru úžasná barva (fyzikálně vzato bílá ani černá barva neexistuje, ale zkrátka je tak bereme). Ale je také trochu zrádná. Zejména na spodním prádle. Jeden by řekl, že bílá podprsenka bude pod bílým topem nebo šaty naprosto nenápadná. Ale chyba lávky. Je tomu bohužel právě naopak. Ona tam tak nějak září. Pokud si nepřejte křičet do světa jaké spodní prádlo právě máte nebo upozorňovat na velikost svého poprsí, sáhly jste opravu po velmi špatné kombinaci barev.

To už je lepší vzít si červenou podprsenku a bude méně vidět. Pod bílé oblečení volte tělové spodní prádlo. Dnes už je v nabídce plno odstínů, takže jej hravě sladíte s odstínem své kůže. Navíc bílé prádlo nezůstane dlouho bílé. „Aby bílá bílou byla“ je třeba ji řádně udržovat a to není žádná sranda. Nevěříte? Podívejte se na video s paní Konarovskou a ta vám k úskalí bílého prádla řekne své.

Pokud jste shlédli video a zařekli jste se, že bílé prádlo už nikdy… existuje pár situací kdy má přeci jen na světe své místo. První je jednoznačně svatba, respektive svatební noc. Dále klidně sáhněte po bílém prádle v případě, že jej chcete přiznat. Třeba v rozhalence košile nebo pod průhlednou halenkou. Tam doporučujeme vybrat opravdu krásný kousek, aby efekt byl co nejpěknější. Úžasně vypadá vyšívaný tyl a samozřejmě krajka. S hladkou bílou podprsenkou moc parády nenaděláte. Žijeme v době, kdy není třeba prádlo jen schovávat, ale musí se to dělat správně. I to má totiž svá pravidla. Pokud je na vás ledově bílá příliš tvrdá, zkuste její teplejší odstín – smetanovou.

Všichni ji milují a málo komu sluší

Černá barva. Všemi uctívaná a milovaná. Považujeme ji za neutrální barvu, která se hodí ke každé příležitosti i barvě. Žijeme v domnění, že zeštíhluje a určitě bychom našli plno dalších superlativů. A přitom je to jedna z nejméně slušivých barev. Trochu paradox že?

Opravdu málo komu sluší. Proč? Pokud ji máte přímo u obličeje a nejste přímo typ na černou hrozí, že budete vypadat zbytečně starší, smutnější a unavenější, jelikož zdůrazňuje vrásky. Zbytečně starší můžete vypadat i když žádné vrásky nemáte.

U prádla je tomu malinko jinak než u klasického oblečení. Není vidět (pokud nechceme) a není přímo u obličeje, což dělá hodně. Takže v prádle hraje černá barva prim. Umí být čistě praktická, velmi elegantní a dokonce i neskutečně sexy. Ano, černé krajkové prádlo jen tak něco nepřekoná. Proč tak milujeme černé prádlo si můžete přečíst v tomto článku.

Ale co dělat když vás černé prádlo začne nudit? Jednoduše ji nahraďte! Jako náhrada se skvěle hodí jiné neutrální barvy, jako je třeba hnědá nebo modrá. Ale sáhnout můžete i po červené, zelené nebo dokonce oranžové. Pokud se bojíte nosit výraznější barvy je právě barevné spodní prádlo první krůčkem k tomu, jak se to naučit. Teď jsou trendy neonové barvy. Když to outfit dovolí, proč to nezkusit? Barevné prádlo vám zvedne náladu, takže máte krásnější den už při jeho oblékání.