Je vystudovanou analytičkou původně z jihu Slovenska, roky žila v Praze, kde se kromě práce v bance věnovala blogování a módní fotografii. Právě vášeň pro módu ji však přivedla do dánské metropole, kde naplno propadla skandinávskému stylu oblékání. Jak se můžeme outfity Zuzany Jánošové alias Sju Loves inspirovat v našich končinách?

Zdroj: Instagram @sjuloves

Severskou módu si spousta z nás stále spojuje s minimalismem; pravdou je, že Skandinávky milují kvalitní, nadčasové materiály i tlumené barvy, v posledních letech se zde však (možná ve snaze vzdorovat chladnému počasí a šedi v ulicích) prosazuje módní směr, který velí více si hrát s kombinacemi různých textur, střihů i zdánlivě neslučitelných vzo­rů.

Zuzana, která v Kodani působí jako fotografka a kreativní konzultantka tamních i českých médií a influencerů, nedá díky své práci dopustit na outfity, které jsou zároveň efektní i pohodlné. Nejčastěji ji tu potkáte v teniskách, které dokáže zkombinovat s elegantními kousky, když je však příležitost, nebrání se ani podpatkům. V jejím šatníku byste nalezli vintage poklady luxusních značek, které nachází v second handech nebo bazarech, jeho dalším pilířem je pak oblečení dánských, českých a slovenských návrhářů spolu s kousky z běžných řetězců. Ráda podléhá aktuálním trendům, které ale vždy vynosí po svém.

Zdroj: Instagram @sjuloves

Na dalších fotografiích najdete inspiraci, jak přenést něco ze Zuzaniného skandinávského eklekticismu do českých ulic!

Zdroj: Instagram @sjuloves

Proč se vzdát oblíbené květované sukně v chladnějším počasí? Doplňte ji džíny, kotníčkovými botami a příjemným svetrem. Zima vám určitě nebude a navíc získáte body za originalitu!

Zdroj: Instagram @sjuloves

Právě kombinace tenisek a sukně je něco, čeho se my Češky možná zbytečně bojíme. Tento look vypadá skvěle i díky kombinaci jemného puntíkového a pruhovaného vzoru. A pak že to nejde dohromady!

Zdroj: Instagram @sjuloves

Pokud si netroufáte rovnou na kombinaci více vzorů a barev, můžete zkusit ležérnější outfit laděný do podobných tónů. Kostkované sako je kousek, který pořídíte v luxusnějších buticích, v dostupných řetězcích i second handech a skvěle se hodí takřka ke všemu. Výsledný celek oživí výrazné náušnice.

Zdroj: Instagram @sjuloves

Opět spíš variace na umírněnější tóny – v tomto outfitu hrají prim široké kalhoty, které hlásí velký módní návrat. Ideální look do kanceláře i na víkendovou procházku!

Zdroj: Instagram @sjuloves

Při pohledu na tento look se prostě musíme těšit na léto! Vzorované letní šaty působí v kombinaci s tričkem mnohem ležérněji, eleganci outfitu dodává hedvábný šátek ve vlasech. I to je doplněk, který právě zažívá comeback!