Zdeňka, 24. 1. 2019

Ve dnech 19. – 21. ledna 2019 se tým Le Chaton účastnil oblíbeného a ve světě známého veletrhu spodního prádla SALON INTERNATIONAL DE LA LINGERIE & INTERFILIÈRE. Na tento veletrh jezdíme každý rok, abychom obhlédli nové trendy a vybrali pro vás ty nejhezčí kousky na nadcházející sezóny.

Můžete zde potkat návštěvníky i vystavovatele opravdu z celého světa, např. z Ameriky, Kolumbie, Číny, Taiwanu, Holandska, Itálie a jiných zemí.

Když známým a kamarádům řekneme, že jedeme na veletrh do Paříže každý nám řekne: jeee, to je super, Paříž, vem mě s sebou. Ale málokdo za tímto “výletem” vidí tři dny práce v hale na výstavišti. :-) Ale my to máme rádi, získáme cenné informace, vidíme spoustu značek a nových kousků a těšíme se, jak vám budeme dělat radost.

Téma veletrhu letos bylo FALL IN LOVE WITH YOURSELF v překladu ZAMILUJ SE DO SEBE. Je to téma důležité, neboť v dnešní době jsou všichni v tlaku, aby byli dokonalí v mnoha životních aspektech a často zapomínají na sebe a na své potřeby. Na toto téma si můžete přečíst také nový článek v Magazínu.

Objevte své hedvábné já…

V návaznosti na trend “oslavy těla”, odpovídají značky na ženskou touhu cítit se krásně ve svém těle tím, že tvoří multifunkční, elegantní a nadčasové spodní prádlo, které v ženách probouzí jejich smyslnost, dává jim pocit pohodlí a cítí se pak dobře za každé situace. Ženy vždy toužily oblékat to, co reflektuje jejich vlastní identitu a současný trend jim jde vstříc. Výrobci se vrátili zpět k základům a šarm tvoří přírodními materiály a propracovanými střihy. Nabízejí krajku, hedvábí a bavlnu, které dovolují tělu dýchat a tvarují je pomocí lehkých splývavých a pohodlných linií.

Veletrh představil 4 hlavní trendy

První nazývá hlasem lásky a oslavuje lásku k vlastnímu tělu, jeho přijetí a ocenění. Po letech tvarování je tělu dovoleno projevit své vlastní křivky, které jsou opečovávány jemnými tvary, volánky, krajkami a hedvábím.

Chybět nesmí ani hlas emancipace, který hájí nezávislou ženskost a zabývá se rolí ženy ve společnosti. Smyslnost je v tomto případě víc neformální, praktická a snadno nositelná na spoustu příležitostí, ale neváhá se předvést, ukázat svoji ženskost a své okolí i trochu svádět.

Se špetkou feminismu přecházíme k odvážnému hlasu. Poznáte ho podle výrazných střihů, inovátorských technik a pokud jste tak trošku sběratelka, tyto kousky s důrazem na design vám v šatníku nesmí chybět. Pořídíte si prádlo plné barev a odvážných detailů. Vyčleníte se z davu.

Čtvrtý směr, kterým se bude ubírat příští sezona se zaměřuje na přirozenost a nechává zaznít hlas přírody. Čerpá ze síly propojení těla a mysli, klade důraz na vyváženost a harmonii. V tomto kontextu také nemůže jinak než se zaměřit na problémy globální společnosti – plýtvání, globální oteplování, znečištění životního prostředí. Prádlo je inspirováno přírodou, tělo se musí cítit přirozeně, což vyžaduje lehkost střihů, tvary a materiály dovolují tělu dýchat.

Každá tato sekce měla svoji malou prezentaci, ve které byly ukázány kousky jednotlivých značek.

Abyste měli představu o velikosti veletrhu, bylo zde přes 300 vystavovatelů a opravdu bylo na co se dívat a z čeho vybírat.

Novinky a inspirace

Novinkou v programu letošního roku byly SPEED MEETINGY, které spočívaly v tom, že několik značek mělo vždy 7 minut na to, aby se představily a zaujaly potenciální odběratele. Také jsme je absolvovali a bylo to velice zajímavé.

Setkali jsme se se zástupci našich oblíbených značek jako je Lise Charmel, Simone Pérèle, Chantal Thomass, PrimaDonna, Andres Sarda a jiné. Velice nás zaujala například nová kojící podprsenka značky Simone Pérèle a předobjednali jsme také nové barvy sportovních podprsenek Panache sport! Sezóně podzim-zima 2019 v oblasti spodního prádla budou vévodit dvě barvy a to lahvově zelená a královsky modrá. Můžete se těšit na opravdu krásné kousky. Také pro vás budeme mít jednu novinku ve formě nové značky u nás v obchodech! Prozradíme vám ji až později, ale věřte, že se budete mít na co těšit.

V rámci veletrhu se mohli návštěvníci zúčastnit různých přednášek na zajímavá témata z oblasti prádla jako například Jak můžou podprsenky “zlepšit” váš život, Trendy na sezónu podzim-zima 2021 a jiné. Byl vyhlášen také designér roku 2019, kterým se stalo Chantelle Lingerie, pod které patří značky Chantelle, Passionata, Chantal Thomass a Femilet. Každý den probíhaly krásné módní přehlídky, na kterých se předvádělo prádlo značek, které se veletrhu účastní. Vzhledem k tématu veletrhu byly na těchto přehlídkách k vidění také plus size modelky. Všichni totiž víme, že téměř každá značka a i my jako prodejny Le Chaton oblékáme všechny křivky.

Takže dámy pamatujte: BEAUTY HAS NO SIZE aneb krása nemá žádnou velikost! A už to ví celý svět…

P.S. Ještě vám z veletrhu nějaké zajímavosti přineseme.