Přichází hlavní sezóna cestování do exotických zemí, kde je léto v plném proudu. Pokud se na takovou dovolenou chystáte, čas na prohlídku nových trendů v oblasti plavek a další plážové módy právě nastal. V případě, že pro vás léto začne až hezky česky v červnu a nebo chcete být stylová během celoročních návštěv bazénu, inspirace a tipy se vám určitě budou hodit.

Možná si říkáte, že přemýšlení o plavkách a jejich koupi ještě zdaleka není na pořadu dne, protože zima sotva začala. Pravdou ale je, že v obchodech se již začínají první nové kolekce objevovat. Pokud chcete letos u vody zazářit, pomalu začněte pokukovat po nových trendech. Štěstí totiž přeje připraveným. A pokud vás v nejbližších týdnech čeká dovolená v exotickém ráji, je výběr nových plavek tou pravou činností, která vás na dovolenkové radovánky správně naladí, zpříjemní dobu čekání a hlavně – zajistí, že budete na pláži #vzdyzakocku.

Co vás letos čeká a nemine?

Módní návrháři letos vsadili na sílu pestrých barev. Objeví se ve známých přírodních vzorech i extravagantnějším designu ve stylu boho a etno – asymetrické a geometrické tvary nebo pruhy. Za zmínku stojí kolekce Escapade Aborigene od Lise Charmel, která se pyšní nápaditým provedením inspirovaným speciálními malbami australských Aboriginů. Barevné spektrum vás zkrátka nebude šetřit, přičemž v popředí stojí žlutá, oranžová, hnědá či sytě růžová, modrá a zelená. Pokud vám tyto barvičky nesedí, máme dobrou zprávu: černá s bílou jsou trendy také.

Design doplňují detaily v podobě kroužků, klipů, ozdobných šňůrek, spon a dalších „šperků“ v barvě zlaté nebo stříbrné. Co se týče typů, prvenství si drží plavky dvoudílné i jednodílné, výběr je tedy jen na vaší preferenci a stylu.

Pruhované léto

Pruhy se letos opravdu vyřádí. Volit budete moci mezi střídmějšími kousky v černobílé klasice, ale body od módní policie rozhodně neztratíte s výraznější barevnou kombinací. Na módním výsluní můžeme potkat také nestárnoucí klasiku, námořnický styl, který tematicky zapadne k letním radovánkám. V tom jasně září Marlies Dekkers. Pruhovaného půvabu využila také Lise Charmel.

Inspirace z říše zvířat

Podzim a zima se nese v kabátku nejrůznějších zvířecích vzorů a jinak tomu nebude ani ve světě plavek na nadcházející letní sezónu. Široká nabídka obsáhne kromě autentické gepardí či zebří srsti také vzory hadí kůže, a to ve všech možných více či méně výrazných barvách. Zvířecí říše inspirovala například značky Marie Jo nebo PrimaDonna.

Černá s prvky elegance

Černá barva by neměla chybět v žádném šatníku, a to ani v tom letním. Alespoň to je názor módních návrhářů, kteří na tuto kouzelnou klasiku sází pravidelně. Plavky v černé barvě ponesou vkusné svěží prvky elegance, které ozvláštňují speciální střihy, řasení, úpravy materiálu a kovové ozdůbky. Navíc jsou skvěle kombinovatelné s dalšími barevnými doplňky. S exkluzivními kousky přišla značka Andres Sarda. Ve své nové velmi originální kolekci Bardi použila saténový úplet s půvabným efektem umělé kůže. Krásné černé plavky nabízí také Lise Charmel, Aubade či Marlies Dekkers.

Nejen plavky patří na pláž

Plavky pochopitelně nejsou jediným důležitým kouskem. Dokonalý plážový outfit završí pohodlné tuniky, parea, overaly a plážové šaty. Oceníte je například při kafíčku v plážovém baru, na cestu k pláži a zpět, i v rámci dalších aktivit. Letní kolekce nabízejí také oblečení, které lze nosit jako klasický outfit. Nabídku doplňků můžete zhlédnout například u značek Antigel, Lise Charmel, Andres Sarda nebo PrimaDonna.

Nezapomínejte na to nejdůležitější – spolehlivou ochranu před vysokými teplotami a slunečním zářením. Samozřejmostí v rámci letních aktivit by měla být vhodná pokrývka hlavy, sluneční brýle s UV filtrem, krém s vysokým ochranným faktorem a dostatečný pitný režim. To vše přispívá k tomu, abyste si zaslouženě naplno užili krásných nových kousků, které můžete zakoupit na našem e-shopu.