Zuzana Čadková, 22. 5. 2024

Ze všech stran se na nás, ať už chceme, nebo ne, valí spousta informací o tom, co bychom měly nosit. Jak bychom to měly nosit, v jakých kombinacích, za jakého počasí a v jaké životní fázi. Někdy jsou to rady věcné, někdy o něco méně. Většině žen stále více záleží na jejich vzhledu, což je velmi pozitivní posun. Ale velmi často zanedbáváme tu nejdůležitější část našich outfitů a tím je správně zvolené spodní prádlo.

Během své praxe potkávám různé typy žen. Přes mladé, ve středních letech, po ženy ve zralém věku. Stejně tak různé v ohledu typu postavy. A stejně jako se vyvíjíme věkem a postavou, měly bychom se vyvíjet i volbou spodního prádla. Možná si řeknete, že je to logické a samozřejmé, ale není. Praxe mi každodenně ukazuje, že erudovanost na poli výběru spodního prádla má sice vzrůstající tendenci, ale stále se ještě máme co učit, protože ačkoli spodní prádlo není často vidět, zásadně ovlivní celkový vzhled v našich outfitech.

Není výjimkou, že ženy s většími ňadry nosí tenká ramínka, stejně jako není výjimkou domnívat se, že máme špatný obvod podprsenky, přitom máme jen ramínka špatně nastavená. A víte, kolik žen se na mne dívá udiveně ve chvíli, kdy jim povím, že bílé spodní prádlo se pod bílá trička nenosí? A tak by se dalo pokračovat dál a dál.

Často mi ženy, které mne kontaktují, poprvé řeknou: „Je mi přes 40 a myslím, že už jsem ve věku, kdy bych si mohla také něco dopřát sama pro sebe“. Toto uvědomění je základ a velmi ráda ho slýchávám. A jestli bychom měly něčím začít, pak je to právě kvalitní spodní prádlo. Nikdy nám tričko, halenka, šaty nebudou sedět bez vhodného spodního prádla. Vím, možná si řeknete, že to přece není vidět… ale ono to je vidět.

A pojďme si říct otevřeně. Kdo z nás někdy nešel kolem luxusní prodejny, neprohlédl si výlohu a nebál se vejít dovnitř? Protože je to až moc luxusní, až moc drahé… protože by na mě asi prodejní personál koukal divně, protože by si mysleli, že jsem obyčejná holka z vesnice, protože by si říkali, proč tam vůbec lezu. A zkusily jste si, dámy, někdy říct: „A proč ne?“

Překážky si velmi často klademe před sebe samy, alespoň v oblasti módy. Rozdíl mezi tím, kdy ostych a obava vyhrají, vejdete zřejmě do klasického obchodu a něco si vyberete… a to něco možná bude fungovat, možná bude fungovat chvíli, možná bude fungovat do prvního vyprání, nebo vlastně nebude fungovat už od začátku, ale vy to ani nepoznáte. A jsme v začarovaném kruhu. Nebo je tu ta druhá možnost a tím je ZKUŠENOST.

Dáte sama sobě možnost a příležitost mít zkušenost, která může ovlivnit vaše současné a především budoucí uvažování ve výběru spodního prádla. Najednou už nebudete tápat, jestli TA velikost je správná, nebudete muset v kabince skákat, předklánět se, dělat kotouly jen proto, abyste zjistila, že vše drží, kde má, nebudete mít ramínka zařízlá, až to bude bolet, nebudete lovit bezramínkovou podprsenku u pupíku, protože prostě sjíždí a nedrží… nebudete muset. A to je ten zásadní rozdíl. Nebudete muset dělat kompromis.

V životech každé z nás dochází k momentům, kdy si uvědomíme, kam směřujeme, jaké chceme být. Troufám si tvrdit, že ale všechny chceme být krásné, ať už to znamená cokoli a měřítko krásy je nanejvýš individuální, a sebevědomé. Buďme takové, nebojme se nových zkušeností, nebojme se nechat si poradit, nebojme se vcházet do luxusních obchodů, nebojme se nechat o sebe pečovat. Nebojme se být opečovávány… nebojme se být ženami. Ukazujme, co ukázat chceme, ukrývejme, co ukryto má být a vězme „ONO TO JE VIDĚT“

Sledujte Zuzku a její profil na IG, kde najdete plno rad a inspirace pro vaše každodenní outfity: