Redakce Le Chaton, 28. 2. 2024

Jako již tradičně se tým Le Chaton účastnil v lednu světového veletrhu Salon International de la Lingerie v Paříži. Tento rok se na veletrhu připomínalo 60. výročí jeho pořádání, takže nechyběla módní přehlídka, na níž byly k vidění kousky prádla z historických archivů značek, které jsou etablované na trhu již po desetiletí. Byly mezi nimi vám dobře známé značky jako Simone Pérèle, Aubade nebo Lise Charmel.

Salon International de Lingerie a Interfilière Paris představily rozsáhlou a komplexní škálu produktů na poli spodního a nočního prádla a domácího oblečení nebo chcete-li loungewear. Zároveň prosazovaly hodnoty udržitelné módy, podporující inkluzi a diverzitu, aby podpořily tyto nově vznikající a angažované sektory. Sešlo se zde 260 vystavovatelů z celého světa, z toho 30% nových značek, které se po tři dny konání veletrhu snažily představit své produkty návštěvníkům veletrhu.

60 LET PRÁDLA

Spodní prádlo je snímkem své doby, který postihuje všechny společenské transformace a ženské revoluce. Skutečný ukazatel historie zdůrazňující touhu, svádění a sebevědomí v průběhu věků a vždy bylo symbolem emancipace žen. Od spodního prádla, které se skrývá, po to, které rády ukazujeme, od užitečného produktu po módní doplněk, od krajky po kostice, od korzetu po sportovní model, spodní prádlo je tak rozmanité jako obraz současné ženy. Podle uměleckých směrů každé éry bylo spodní prádlo vždy v jádru tvorby. Ve fotografickém umění 70. a 80. let Guy Bourdin a Helmut Newton sublimovali ženské tělo jako objekt touhy a síly.

TRENDY

Nová úroveň pohodlí

Unášeni na vlně hledání pohody, rostoucí trh ovlivňuje i maloobchod, kde zákazníci pátrají po nových zážitcích na zkvalitnění svého života, buď pro sebe samé nebo ve svém domově. Učí se novým způsobům, jak najít svou rovnováhu a pocit svobody, a tím vzniká také nový druh spodního prádla. Mezi druhou kůží, technickými inovacemi a zdokonalením značky se pohodlí zhmotňuje novým způsobem. Kousky, které lze nosit každý den, přinášejí pohodlí bez ústupků na rafinovanosti. Nové jemné a pružné pleteniny jsou pohodlnější než kdy jindy a s hravostí využívají průhlednost a pečlivě propracované detaily. Jako cenná druhá kůže je toto nové každodenní spodní prádlo plné nápadů. Na pomezí svádění nové lehké technické materiály zdokonalují tělo, ale zároveň naznačují a odhalují právě tolik, kolik je potřeba. Střihy a tvary jsou ultramoderní, s prádlem, které elegantně obepíná tělo, aby ho lépe vyzdvihlo. Nové vzorce pro smyslnost a pohodlí.

Rytmy barev

S barevným trendem „Peach Fuzz“ odstínu (něco mezi růžovou a oranžovou), který byl označen za barvu roku 2024 podle Pantone, nové kolekce přinášejí barvy na novou úroveň s jemným dotekem. „Barva, která září teplem a moderní elegancí. Odstín, který bez námahy spojuje mládí a nadčasovost,“ říká Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute. Značky spodního prádla nabízejí radostnou, lahodnou a okouzlující paletu. Sexy a moderní kousky jsou v souladu s dobou díky kontrastním popruhům a lemováním, odvážným prostřihům ve výstřihu nebo zádech a průhledným látkám, které přidávají lehkost siluetě… Trend stoprocentní rafinovanosti, který přináší energii a modernost vašim křivkám. Luxusní vyšívání, které je zároveň grafické i květinové, vytváří efekt tetování prostřednictvím jemné hry s průhledností.