Pavlina Peťková, 3. 11. 2022

„Jako návrhářka a feministka se inspiruji ženami – múzami, silnými ženskými osobnostmi z minulosti i přítomnosti. Přináším vám je přes mé návrhy, aby nám pomáhaly utvářet svět moderního feminismu.“ – Marlies Dekkers

Zdroj: Marlies Dekkers

O KOLEKCI

Nahlédněme za klišé privilegované ženy s okouzlujícím životem a ocelově modrýma očima – Lee Miller. Ikona minulého století se prosadila ohromující rozmanitostí rolí jako surrealistický symbol, dívka z titulní strany Vogue, inovativní umělecká fotografka a legendární válečná novinářka. Inspirujte se způsobem, jakým transformovala svou celoživotní bolest do umění – od sexuálního zneužívaní v dětství přes poválečné úzkosti a z múzy se proměnila v mistra. A to nejdůležitější? Inspirujme se pestrým životem impozantní feministky, která se odmítla nechat zaškatulkovat!

Arasaid

Probuďte v sobě rebelku s tartanovým vzorem, který je symbolem vzpoury a zároveň elegance. Okázalá kolekce, která je poctou fotografce Lee Miller – její kráse, statečnému a rebelskému srdci. Aby vystihla její podstatu, kombinuje mimořádně ženské designy s elegantním tartanovým vzorem, který byl digitálně vytištěn na hladké recyklované mikrovlákno, čímž se ušetří přibližně 50–60 litrů vody na metr látky. Odvážné třásně a asymetrická sukně odkazují na její koketní stránku, robustní přezky a řetízky symbolizují jejího bojovného ducha. Zahalte se do skvěle padnoucího setu z kolekce Arasaid.

Dame de Paris

Potěšte se krásnou soupravou z této smyslné kolekce, inspirované gotickou katedrálou Notre-Dame. Dostane vás ohromující hrou linií, které krásně vytvarují vaše křivky. Barvou kolekce je modrá, v odstínu oceánu, zvýrazněná nádhernou krajkou. Nezapomínejme ani na detaily – kovový přívěsek ve tvaru oka na středu podprsenky ve zlaté barvě, který je ručně plněný smaltem. S odkazem na jedinečnou vizi Lee Miller je tenhle „poutač očí“ třešničkou na vrcholu kolekce, kterou musíte mít! Noste ji a buďte nepřehlédnutelná!

The adventuress

Podlehněte svým touhám s černo-zlatou kolekcí The adventuress. Kombinace zlatých detailů a lurexu na ramínkách a zavazování na uhlově černé působí až hypnoticky. Této řadě rozhodně neodoláte! Má nevšední pavučinový vzor, který se vyjímá na průsvitné síťovině. Uprostřed každé podprsenky je přívěsek ve tvaru fotoaparátu, který navazuje na památku Lee Miller – ten byl totiž jejím pasem k cestování po světe. Odvažte se také prozkoumávat, zejména vaše touhy!

Space Odyssey v zelené kostce

Dejte zelenou kolekci Space Oddysey v tom nejkrásnějším odstínu borovicové zelené. Jemný kostkovaný vzor na žakáru zvýrazní vaši jedinečnost tím nejelegantnějším způsobem. Detaily na středu podprsenky inspirované vesmírnou lodí vám připomenou poselství Stanleyho Kubricka z filmu „2001: Vesmírná odysea“. Vydejte se tam, kde ještě nikdo nebyl, abyste pochopili a naplnili svůj osud.

Space Odyssey v bronzové

Tahle překrásná kolekce je vyrobena z čokoládového žakárového materiálu zvýrazněného třpytivým zlatým lurexem, který dodává celé kolekci dotek luxusu a vaše křivky se tak budou třpytit také! Ramínka s různou šířkou a délkou, které lze různě nastavit. Je důležité, aby byly v dokonalé symetrii, což znamená, že konstrukce podprsenky musí byt naprosto přesná. Dostane vás i hravý detail mašličky uprostřed podprsenky se zlatým přívěskem ve tvaru rtů.

Supernova

Dotkněte se hvězd se znamenitou kolekcí Supernova, která zvýrazní vaši hvězdnou krásu v půlnoční modré barvě. Na celé řadě se vyjímají hvězdy – od košíčků až po ramínka, které jsou tištěné digitálně na recyklovaném materiálu, protože na budoucnosti planety záleží. Při nošení této řady budete zářit jako noční obloha plná hvězd!

Femme fatale

Objevte svou temnou stránku v úchvatné kolekci Femme fatale! V barvě lovecké zelené je tato řada vyrobena z látky koženého vhledu s kovovými detaily. K vytvoření reliéfního vzoru na látce je zapotřebí správná teplota i čas – látka se dokáže jednoduše spálit při vysoké teplotě nebo při dlouhém působení a opačně – krátká doba a nízká teplota zas způsobí, že vzor nebude jasně viditelný. Nyní jste připravená roztočit to ve smrtící kombinací krásy a smyslnosti jako správná femme fatale a vydat se na lov!

The illusionist

Nechte své fantazii volný průchod v okouzlující kolekci The illusionist. Efektivní hra mezi odhalováním a zahalováním v opulentním kabernetovém červeném žakáru s magickým vzorem, inspirovaným fascinujícími iluzemi, se kterými si samotná Lee Miller hrála ve své surrealistické sbírce fotografií, dává celé kolekci eleganci. Zahalte své křivky do kalhotek s vysokým pasem nebo body.