Redakce Le Chaton, 11. 4. 2019

Květinový vzor je synonymem ženskosti a romantiky, a tak není divu, že letošní jarní a letní kolekce doslova rozkvetly! Kromě šatů a sukní, kam se hodí přece jen nejvíc, ho najdete i na doplňcích, bundách či kalhotách. Florální motivy sluší každé ženě. Stačí jen vědět, jak je vybírat.

Ano, nad volbou módních kousků s květinovými potisky musíte trošku přemýšlet – alespoň ze začátku, než si tento trend osvojíte. Základní pravidlo zní: Vždy respektujte svůj styl i typ postavy. Jste éterická romantička, které sluší jemné barvy a která často slýchá, že vypadá jako panenka? Jděte do šatů nebo sukní světlých barev, s tradičními, romantickými potisky.

Zdroj: Shutterstock

Nebo vás naopak na romantiku moc neužije a vaší doménou jsou tmavší barvy a víc „edgy“ styl? Ani to není důvod, proč nad květinami lámat hůl. Šaty v černé barvě s modernějšími květinovými vzory, doplněné třeba koženým křivákem, páskem a kotníčkovými botami vypadají perfektně a určitě si v nich nebudete připadat přeslazeně.

Zdroj: andersphoto/Shutterstock.com

Nejste si jistá? Zkuste kabelku

Pro květinové potisky platí stejné pravidlo jako pro jiné výraznější vzory – pokud si nejste jistá, jak je nosit, začněte jedním kouskem. Až se ho naučíte včlenit do outfitů, můžete k němu postupně přidávat další. A kdo ví, třeba se vám květiny zalíbí natolik, že nakonec rozkvetete od hlavy až k patě:-) Ideálním kouskem, na kterém můžete začít trénovat, je kabelka. Ovšem my se přimlouváme i za alespoň jednu maxisukni, kterou navíc užijete nejen ve městě, ale i během prázdnin!

Léto patří (maxi)šatům

Jaká je nejženštější část oblečení? Šaty! Který potisk nejlépe zdůrazní ženské půvaby, už jsme si řekli, a tak zbývá jediné – propojit je! Květinové šaty i maxišaty patřily k velkým trendům už loni a letošní jarní a letní kolekce potvrzují, že ani letos tomu nebude jinak. Což je dobře. Už jste si v kabince některého z obchodů zkusila květinové maxišaty se sandálky na vysokém podpatku? Případně šaty ke kolenům se svými oblíbenými kotníčkovkami? Že ne? Pak byste to měla rychle napravit!

Dokonalé maskovací schopnosti

Když jim dáte svou důvěru, květinové vzory se vám dokáží odvděčit i jinak. Mají totiž netušené maskovací schopnosti! Ocenila byste mírně zeštíhlující efekt? Vyberte si šaty nebo halenku, na nichž se výrazný potisk soustředí na střední části, zatímco boční partie jsou v tmavší barvě. Květiny pomohou i ve chvíli, kdy budete chtít od některé části svého těla pozornost odpoutat, a k jiné zase přitáhnout. Trápí vás větší zadeček? Halenka s výrazným florálním motivem se postará o to, aby všechny pohledy směřovaly přesně tam, kam chcete. A pokud toužíte světu ukázat, že si s módou tykáte, pusťte se do kombinací. Kytky s kytkou, proužky nebo jiným motivem budou důkazem, že se nebojíte a umíte si s trendy hrát.

Romantika v soukromí

Květinové potisky patří ke stálicím i u spodního prádla a plavek. Najdete je například v kolekcích Shelter značky Andres Sarda, Laura od Marie Jo nebo v tropičtější La decouvreuse značky Antigel. A nezapomeňte ani na plážové doplňky! Krásné plážové šaty nabízí Gottex nebo zmíněná značka Antigel, rozkvetly i kraťasy a legíny od Seafolly nebo tuniky Ritratti.