Léto velmi často doprovází vysoké noční teploty, což může spánek značně znepříjemnit. Proto je velmi důležité zvolit vhodné prádlo a materiál s vlastnostmi, které promění váš odpočinek v relax s nekonečným pohodlím.

Letní noční prádlo je nejen o pohodlí a funkčnosti, ale také o pocitu svobody a lehkosti. Když se teploty zvyšují a noci jsou příjemně teplé, je důležité vybrat si noční prádlo, které vám umožní cítit se svěží a pohodlně. Stylové a lehké materiály, vzdušné střihy a romantické detaily jsou klíčové prvky letního nočního prádla, které vám pomohou vytvořit dokonalou atmosféru pro relaxaci a snění.

Materiály pro letní pohodu

Vhodné materiály pro teplé letní noci jsou lehké, vzdušné a prodyšné se schopností spolehlivě odvádět vlhkost. Mezi ty nejoblíbenější patří bavlna. Je velmi příjemná na pokožce a skvěle absorbuje vlhkost, což vám pomůže udržet se v suchu a svěží po celou noc. Stejné vlastnosti najdete také u viskózy či micromodalu. Další skvělou volbou jsou jemné a chladivé látky jako tencel, bambusové vlákno, len a samozřejmě hedvábí, které se právem řadí mezi nejluxusnější a nejpohodlnější materiály. Hed­vábné prádlo najdete například u značky Lise Charmel, o poznání praktičtější a přesto nesmírně příjemný hebký micromodal si oblíbila Coemi a měkkou prodyšnou viskózou se pyšní Maaji či DKNY, která ji ráda kombinuje s bavlnou.

Volnost především

Pro letní noční prádlo je ideální dát přednost vzdušným volným střihům. Umožňují proudění vzduchu a zabraňují nepříjemnému ulpívání na povrchu těla. Zajistí vám pohodlí a pokožka bude během odpočinku krásně dýchat. U pyžamových kalhot či šortek oceníte elastický pas s perfektní schopností přizpůsobit se a zároveň nevyvíjet tlak na bříško.

Záleží i na detailech

Letní noční prádlo často zdobí romantické detaily a barevné akcenty podtrhující ženskost a něhu. Krajkové výstřihy, vyšívané motivy nebo volánky přináší jedinečný šarm a eleganci. Pastelové odstíny a květinové vzory podtrhnou letní atmosféru a vytvářejí pocity radosti. Léto 2023 přeje veselým barvám a bohatým vzorům, proto se nebojte sáhnout po něčem výraznějším.

Nejdůležitější je váš pocit

Při výběru vhodného nočního prádla berte v potaz hlavně své osobní preference. Zatímco pro mnoho žen je jedinou možností noční košilka, další zase nedají dopustit na klasické pyžamo. Každá kategorie má spoustu benefitů a nabízí širokou škálu střihů, délek, stylů i ozdobných prvků. Lise Charmel a Marjolaine sází na jedinečnou ženskou eleganci a často sahají po hedvábí, čemuž odpovídá exkluzivní vzhled i prvotřídní kvalita. Naopak Ralph Lauren volí více ležérní styl a u Simone Pérèle se setkáte s jemnou francouzskou elegancí.

Žhavé léto nedělají jen teploty

Letní noci s sebou pochopitelně přinášejí i jiné příležitosti, než je jen relax a spánek. Není od věci vybrat si noční prádlo s nádechem smyslnosti. I když kvalita materiálu a volný střih evokuje spíše pohodlí, rozhodně se nevylučuje s tím, že byste byla zároveň sexy kočkou. :-) Inspiraci můžete najít například u Pleasure State nebo Valery.

Pro širší nabídku nočního prádla doporučujeme navštívit náš e-shop. Naleznete zde spoustu kategorií a ještě více luxusních značek. Lépe si tak uděláte představu o tom, co splní vaše individuální potřeby. :-)