Výběr dokonalých jednodílných plavek není pro ženy mnohdy tak jednoduchý, jak by se na první pohled zdálo. Existuje ovšem několik triků jak správným typem plavek zdůraznit své přednosti. Stačí málo a hned se na pláži budete cítit skvěle jako nikdy předtím.

Léto se pomalu, ale jistě blíží. Vysvlečeme přebytečné vrstvy oblečení a na plážích či u bazénů si zanedlouho budeme vychutnávat teplé dny plné slunění a vodních radovánek, které se bez plavek rozhodně neobejdou. Je tedy na čase vybrat jednodílné plavky, ve kterých letošní sezónu zazáříte.

My ženy na sobě vidíme každou chybku. “S takovým břichem, pozadím, rameny… se přece v plavkách nemůžu ukázat!” Za 3 tečky si dosaďte cokoliv vás napadne. Přitom stačí málo a v plavkách se může cítit skvěle každá žena. Stačí jen vědět, co vašemu typu postavy sluší a máte vyhráno. Hoďme všechna zbytečná “ale” za hlavu a pojďme se podívat, jak vybrat ty nejlepší jednodílné plavky právě pro vás.

Typ postavy

Nebudeme řešit jaké barvy a vzory sluší více blondýnkám nebo brunetkám. Ale zaměříme se na něco mnohem zásadnějšího. Na typ postavy. Respektovat při výběru plavek své křivky je jednoduše naprostý základ.

Typy postavy rozdělujeme takto:

  • jablko
  • hruška (či trojúhelník)
  • obrácený trojúhelník
  • atletická (též chlapecká či obdélník)
  • přesýpací hodiny

Určitě se v jednom z těchto typů poznáte.

Jablko

Pokud přibíráte zejména ve střední části těla, tedy na bříšku a bocích, jste nejspíš jablečný typ. Málo znatelný pas se skrývá za širším hrudníkem a větším bříškem, které potřebujete opticky zeštíhlit. S tím vám pomohou jednodílné plavky s geometrickými vzory (například pruhy směřující k bříšku či výrazně odlišné provedení boků). Ideálně by měly mít plavky výstřih do V a sáhnout můžete dokonce i po lehce stahujících kouscích (nedoporučuje se ženám s vysokým tlakem).

Jemně vyztužené jednodílné plavky Trend 2022-5 od Sunflair

Hruška

Máte úzká ramena, malá prsa a širší boky? Pak se řadíte mezi hrušky. Potřebujete tedy přitáhnout pozornost k horní části těla. Využijte kontrastu barev. Plavky vybírejte tak, aby měly tmavou (ideálně jednobarevnou) spodní část a výrazně barevný či světlý vršek. Takové malé optické kouzlo :). Slušet vám budou i ramínka za krk a chybu neuděláte ani s vyztuženými či push-up košíčky.

Obrácený trojúhelník

Široká ramena, úzký pas a boky – vítejte mezi obrácenými trojúhelníky. Co potřebuje vaše postava? Vyvážit nepoměr mezi rameny a boky. Zaměřte se na to, aby spodní část plavek byla výraznější. Stačí pásek, zajímavá aplikace, výraznější barvy nebo potisk. Přitáhnete tak pozornost ke štíhlým nohám a perfektním bokům.

Trikiny Woolf od Andres Sarda

Atletická postava

Štíhlá postava, stejně široká ramena jako boky a nevýrazný pas vás řadí k atletickému čili chlapeckému typu. V takovém případě je potřeba postavě dodat ženské křivky. Pomůže vám vybrat plavky s propracovaným pasem, volánky či řasením.

Přesýpací hodiny

Plné poprsí, štíhlý pas a širší boky? Gratulujeme, patříte mezi přesýpací hodiny. Máte vše co na ženách muži obdivují (ale i ženy na ženách, co si budeme povídat ;)). S tímto typem postavy si může dovolit prakticky vše. Zde jde o jediné, zdůraznit půvabné křivky, které vám pán bůh nadělil.

Ať už vyberete jakékoliv plavky nezapomeňte, že ať jsou sebehezčí, musíte se v nich cítit komfortně. V opačném případě je nebudete nosit a všechna námaha (i peníze) přijdou v niveč. A nezapomeňte ani na plavkové doplňky. Kromě toho, že jsou nepostradatelnou součástí plážového outfitu, i ony dokáží s postavou udělat divy.