Zuzana Čadková, 13. 6. 2024

Ve světě módy existuje nespočet pravidel, které bychom měly mít na paměti už ve chvíli, kdy stojíme před skříní a vybíráme si svůj outfit na celý den. Myslet ovšem na dodržení všech těch pravidel najednou není vždy úplně snadné. A vyznat se v nich už vůbec ne. Proto jsem se rozhodla se těmto pravidlům postupně věnovat tak, aby byly jasnější a jejich dodržování mnohem snazší.

V tomto článku se zaměřím na vhodný výběr spodního prádla při nošení průsvitných, transparentních kousků z našich šatníků. Jakkoli to se to může zdát jasné, velmi často potkávám ženy, které se často a věřím, že nevědomky, dopouštějí módního přešlapu. Mnohdy hraničící s faux paux.

Jak to tedy je? Jedním ze zásadních pravidel, které já osobně všem svým klientům a klientkám říkám je, vše, co máte na sobě, cokoli jakkoli zkombinujete, jakékoli barvy k sobě sladíte, vždy mějte na paměti, že má být znát, že jste to tak chtěly a jste s tím tak spokojeni. Co to znamená v praxi? To, co nosíme je odrazem nás samotných. Je to náš podpis, je to pozdrav beze slov, je to první kontakt mezi námi a ostatními.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený TRU:DE (@trude_store)

Módní trendy nejsou všechno

Všichni víme, že móda se neustále točí. To, co bychom si před 10 lety na sebe ani náhodou nevzaly, nosíme nyní s nadšením. Často je to samozřejmě ovlivněné i nabídkou v obchodech, které nám, chceme-li, či nikoli, náš styl i samy trochu určují. Určitě mi dáte za pravdu, že to není tak dávno, kdy jsme nenašly na pultech obchodů jiný střih džínů, než slim fit a dnes někdo, kdo, sama netuším, říká, jak jsou „out“.

Takže na jednu stranu je samozřejmě skvělé sledovat všechny trendy, mít přehled o tom, co s čím sladit, jak správně kombinovat jednotlivé kousky, ale zároveň se já osobně domnívám, že je to do určité míry nesmysl. To, co nosí jedna žena s grácií, by na druhé působilo směšně.

Ale pak jsou tu situace, kdy to „něco“ působí směšně, lacině, vulgárně, nepromyšleně, zkrátka špatně na každém. Opravdu ošemetným kouskem našich šatníků jsou průhledné, chcete-li průsvitné, transparentní modely. Rozhodně totiž neplatí, že spodní prádlo pod nimi nemá být nikdy vidět, má být vidět vždy a už vůbec ne, že tělové spodní prádlo je sázkou na jistotu.

Držte se dresscodu a neuděláte chybu

Pojďme se na to zaměřit trochu konkrétněji. Bílá barva rovná se tělové prádlo? Ano, jistě, v případě jakýchkoli bílých triček, klasických halenek, bílých kalhot, ať už jsou to džíny, polyesterové, popelínové, nebo lněné kalhoty. Ovšem u halenek průsvitných bych tak striktní rozhodně nebyla. Zde určuje výběr prádla a jeho barvu příležitost, na kterou se oblékáme a samozřejmě je nutné zdůraznit i dresscode, který my Češi často přehlížíme…často z nepozornosti, mnohdy z neznalosti.

Pokud jsem tedy pozvaná na večerní akci v Opeře, pod bílý top volím tělové, hladké spodní prádlo. Pokud je na mé pozvánce místo konání klub, výletní loď, nebo letní terasa, není důvod se trochu neodvázat a pod bílý průsvitný top vybrat například krajkové růžové prádlo, se kterým poté pracuji ve zbytku outfitu. Mohu zvolit růžový šátek do vlasů, jemně růžový pásek, pudrovou barvu kabelky. To vše společně bude působit velmi sofistikovaně, promyšleně a rozhodně ne nijak vulgárně, už vůbec ne lacině.

Pozor na laciné kombinace

A jak na černé průsvitné modely? V tomto případě je na tělové prádlo nutné rozhodně zapomenout. Určitě neuděláte chybu s krajkovým, nebo hladkým černým prádlem. Opatrně bych přistupovala k červené barvě…nejspíš nebudu první a jediná, kdo zastává názor, že prvoplánové sexy modely vzbuzují možná pozornost, ale ne takovou, o kterou by většina z nás, žen, stála.

Na druhou stranu bych se nebála sáhnout po kouscích, kde je ve výstřihu vidět například překřížení prádla, velmi žensky působí i prádlo s překřížením na zádech, které pod průsvitnou halenkou krásně vynikne a dodá vašemu outfitu sexy nádech i bez zbytečného odhalování.

Barevné párování

Pokud máte v šatníku průhledný top v jakékoli jiné barvě a tápete nad výběrem správné barvy prádla, velmi doporučuji podívat se barevnou paletu barev. Je to nejjednodušší cesta k tomu zjistit, jaké barvy k sobě ladí a vy pak nemůžete udělat chybu zvolíte-li kombinaci z palety vedle sebe, nebo naproti sobě. A samozřejmou sázkou na jistotu je kombinace barev „tón v tónu“, tudíž při například k modré halence, volím modré spodní prádlo.

Trendem posledních let, a to především v zahraničí, je přiznávat spodní prádlo. Jako stylista i jako žena tento trend kvituji, ale dodávám, přistupujme k němu s rozvahou, stejně jako ke každému současnému, minulému i budoucímu trendu a mějme na piedestalu především sebe, svou ženskost, kterou máme možnost výběrem tělového, barevného, hladkého, krajkového, ale především kvalitního spodního prádla nádherně podpořit.

Nezapomeňte Zuzku sledovat na jejím IG profilu, kde najdete plno inspirace, tipů a fashion triků.