Kateřina Vokounová, 17. 10. 2022

Venku se ochladilo, stromy se začínají oblékat do zářivých barev a s přibývajícím padajícím listím přichází i otázka, jak se správně obléci. Ted ovšem nemyslím vaše běžné oblečení, ale noční prádlo. Díky němu se můžete cítit příjemně, pohodlně nebo dokonce v teple.

Většina z nás si v posledních letech dává hodně záležet na tom, co má na sobě během dne. Ladíme outfity k (domnělé) dokonalosti, dáváme si pozor na materiály a někteří z nás i na tu udržitelnost a eko módu. Všude je plno inspirace. Ovšem stejnou pozornost, jakou věnujeme výběru svého denního oblečení, bychom měli věnovat i výběru domácího či nočního oděvu. Přece i doma nebo v posteli se chceme cítit příjemně a v teple, aniž bychom museli vytápět svůj domov na letní teplotu.

Pyžamo Deja od Pleasure State White Label

Zejména v nadcházejících časech, které nás bohužel neminou, je výběr správného nočního prádla naprostou nezbytností. Dobře zvolený noční nebo domácí oděv může ušetřit značné výdaje za teplo. Svetr a teplé ponožky mohou s klidem zůstat ve skříni. Stačí se zamyslet nad tím, co od nočního prádla čekáte a dát si pozor na výběr materiálu. V dnešní době je nabídka nočního prádla i domácího oblečení tak široká, že v ní každý najde to, co hledá. Takže teď už si jen stačí položit otázku: Co od nočního prádla/domácího oblečení čekám?

Chci být hlavně v teple

Řekněme si to na rovinu. Když je vám zima a „klepete kosu“, usíná se dost špatně. Nějaký tepelný komfort potřebujeme i k tomu, abychom se dobře vyspali. Pro každého je taková teplota jiná. Pokud nízké teploty nejsou nic pro vás, sáhněte po zateplených pyžamech. Vybírat je můžete i podle toho jaká délka spodního dílu je vám příjemná. V nabídce je totiž najdete s kraťasy i dlouhými kalhotami. Tento typ nočního prádla může klidně aspirovat i na velmi pohodlný domácí oděv.

Jsem spíš klasik – hlavně v noci

Pyžamový kabátek a kalhoty Aveu en fleurs od Lise Charmel

Klasická pyžama jsou ideální volbou pro ženy, které nejsou tolik zimomřivé a dávají přednost řekněme stylovému komfortu. Pyžama v pánském či moderním stylu díky dlouhým rukávům i nohavicím kryjí části těla, která nejčastěji vyklouznou zpod peřiny. Díky tomu tolik neprochladnete a spíte klidněji. Doporučit mohu zejména přírodní materiály, které velmi dobře odvádí pot od pokožky. Třeba takové hedvábí a různé varianty modalu mají v zimě lehce hřejivou funkci.

Chci se líbit a cítit se fajn

Máte-li to štěstí a chladnější teploty vás nerozhází, můžete vybírat z líbivějších nočních oděvů. Jako u pyžam opět doporučuji držet se spíše přírodních materiálů. Sáhnout můžete po košilkách z hedvábí či různých typů modalu, které najdete i ve velmi svůdných provedeních. A pokud by vám ráno bylo přeci jen chladno, stačí přidat příjemný župan.

Není nad to, zachumlat se do županu

Krátký župan Pixie velours od Marjolaine

Tuto možnost oceníte zejména ráno po probuzení, než se vám srovná tělesná teplota nebo po večerní koupeli. Ale i takový den strávený v županu není k zahození. I zde máte na výběr plno možností. Od jemného froté až po hedvábí a to vše v různých délkách. Tady už na přírodní materiály tolik hledět nemusíte, ale doporučuji se vyhnout tylovým či krajkovým variantám. Ty jsou vhodnější na léto. Jinak se ničemu meze nekladou.

Po práci potřebuji relax

Po náročném dni si zasloužíte kvalitní odpočinek. Při čtení knížky nebo sledování oblíbeného filmu vám bude dobře v něčem měkkém a hřejivém. Vybírat můžete z různých cardiganů, domácích kompletů či dlouhých svetrů. Za vyzkoušení rozhodně stojí kašmírové svetry od Marjolaine, které díky svému opravdu luxusnímu provedení využijete i na denní nošení.

Myslet je třeba i na partnera

Pyžamo Filodiscozia stripes od Zimmerli

Muži jsou od přírody spíše horkokrevní a zima jim v domácích podmínkách tak často nebývá. Ale i tak je třeba myslet na jejich komfort. Stačí místo běžného spaní v boxerkách zvolit pyžamo v krátkém či dlouhém provedení, které jim může posloužit také jako pohodlný domácí oděv. Ani s županem chybu neuděláte, zejména po ránu jej rozespalý muž jistě ocení.

Pokud vás tipy zaujaly, zahřát vás může i prohlédnutí nabídky v našem e-shopu. Minimálně u srdce :). Přeji vám pohodové dny a ať jste vždy pěkně v teple.