Milované i nenáviděné a hlavně neustále trendy. Řeč je o zvířecích vzorech, které jsou v různých obměnách a barvách na módním výsluní snad už od nepaměti. V posledních letech jim opravdu nikde neuniknete. Jsou zkrátka všude. Pojďme se tedy podívat co je v té módní džungli nového…

Jen málo vzorů se pyšní tak velké oblibě a rozděluje milovníky módy na dva nesmiřitelné tábory. Zvířecí vzory jsou nestárnoucím evergreenem a získaly srdce mnoha žen napříč všemi generacemi. Některé dámy se těmto motivům vyhýbají, protože nevědí jak je nosit, ale není to v podstatě žádná věda. Stačí dodržovat pár pravidel a najít v sobě odvahu na sebe upozornit.

Kolekce Giraffe od Janira

Co je aktuálně trendy?

Rozhodně jsou to barvy a nejrůznější kombinace vzorů a materiálů. Často můžete zvířecí vzory vidět doplněné krajkou, tylem či jiným potiskem. Díky široké barevné škále si na své přijdou studené i teplé typy a v případě těch jemnějších provedení se do objevování mohou pustit i ti z nás, co těmto motivům ještě nepropadli.

Jak zvířecí vzory nosit?

U tohoto typu potisku se nemusíte bát jít svou vlastní cestou. Ať jste minimalista či dramatik, trochu divočiny propašujete do téměř jakéhokoliv stylu. Pozor byste si měli dávat akorát u formálního oblečení, kde působí poměrně nepatřičně. Bez obav můžete zvířecí vzor zakomponovat do elegantního outfitu a stejně dobře i do toho ležérního. Tento motiv se často stává nosným prvkem extravagantních modelů, takže pokud chcete zaujmout, je tento design jasnou volbou.

A kdy je na ně ten správný čas? Zkrátka kdykoliv máte chuť. Slušet vám budou jak v létě tak v zimě. Není třeba se při jejich volbě omezovat ročním obdobím.

Pod oblečením nikoho neurazí

Kolekce Johan od Marie Jo L´Aventure

Na spodním prádle vypadají tyto motivy velmi dobře. Návrháři si vyhráli s barvami, výšivkami a vytvořili klenoty, které si zaslouží lehký obdiv. Pokud máte práci, ve které si zvířecí vzory nemůžete dovolit, je to ideální cesta jak se jich nevzdat. Nebojte se barev, ty totiž dodají potisku zcela jiný rozměr. Skvěle vypadá překrytí jemným stříbrným vzorem či doplnění krajkou.

Trocha divočiny v posteli

Staňte se divokou kočkou nebo se prohánějte širými pláněmi africké savany jako zebra. Zebří pruhy, hadí kůže či leopardí skvrny… to vše a mnohem více najdete v posledních kolekcích nočního prádla. Chybu neuděláte s klasikou, ale ani extra módními kousky, které se vyznačují zářivými barvami.

Za kočku doma i v kanceláři

Kolekce Manhattan od Valery

Zvířecí vzory se nevyhýbají ani denním či domácím oděvům. Zdobí trička, košile, overaly, tepláky, legíny… zkrátka vše na co si vzpomenete. I sportovní oblečení se kolikrát pyšní tímto motivem. Pokud se budete držet známého rčení “méně je více” bude vám to vždy slušet.

Kouzlo je v detailech

Užít si zvířecí vzor na něčem decentním uvítají především vyznavači minimalistického stylu. Skvělé jsou ponožky. Nemusíte je celé schovávat do obuvi, klidně je ukažte. Současné trendy to dovolují. K sukni či šatům skvěle padnou punčocháče, zejména ty černé. Vzor pak působí velmi elegantně.

Zvířecí vzory mají mnoho podob. Zkoušejte různé varianty a najděte tu, která vám nejvíce sedne. Na našem e-shopu se můžete inspirovat dalšími krásnými kousky a to nejen se zvířecím potiskem.