Ponožky jsou důležitou součástí našeho denního oblékání a dá se na nich skvěle promítnout osobnost, momentální nálada a individualita. Zkrátka mohou být výrazným prvkem našeho outfitu. Pojďme si společně projít pár základních informací a aktuálních trendů v tomto zdánlivě nenápadném kousku.

Možná už z některých našich předchozích článků víte, že výraznější barvy jsou momentálně velkým hitem. Mluvíme například o syté zelené, fuchsiové, růžové, fialové, organžové a modré, ale také všech barvách pastelových. Ponožky proto často kombinují hned několik veselých odstínů a objevují se v široké škále různých motivů, stačí si jen vybrat.

ponožky Miss Piggy od značky XPOOOS

Jaro v nohách

S jarem se otevírá spousta tematických vzorů čerpajících z přírody – květy, lístky, tráva a další. Poměrně velké zastoupení mají rovněž vzory připomínající konkrétní roční období, svátky, či zobrazující aktuální témata, životní styl, jídlo, politické názory i hudební preference. Krásné variace originálních výrazných designů vznikají pod rukami jedinečné značky XPOOOS, která na svých kouscích popustila uzdu fantaziím. Úspěch a pozornost budou zaručeny.

Na výšce nezáleží

Módním hitem jsou jak ponožky vysoké, tak nízké. V podstatě záleží jen na vás, pro které se rozhodnete a jaký outfit s nimi sestavíte.

Ponožky s vysokým lemem jsou velmi pohodlné a vytvářejí opravdu trendy look. Perfektně se hodí k nízkým teniskám i slip-on botičkám. Vyšší ponožky často doplňuje výraznější lem s různými ozdobnými prvky, jako jsou volánky, mašličky a výšivky. Lemy mohou mít samy o sobě originální výraznější vzhled a zajímavé nepravidelné zakončení.

Ladný krok

Balerínkové ponožky oceníte v případě, že vaším záměrem je jejich neviditelnost. Krásně se schovají do boty a outfit vypadá jednodušeji a elegantně. Zároveň, jak již název napovídá, jsou skvělým pomocníkem do balerínek a mokasín. Poskytnou maximální pohodlí a bota vás díky nim nemá šanci nepříjemně dřít.

Zvířata jsou všude kolem nás

A s nimi jedinečné vzory. A teď nemyslíme jen ty, co svým designem připomínají gepardy, zebry, hady nebo leopardy, ačkoliv se jedná také o jeden z největších a poměrně stálých trendů. Aby ne – jsou výrazné, stylové a outfit perfektně oživí. Na ponožkách můžeme objevit nejrůznější zvířata, od těch domácích, přes divoká až k exotickým.

Dejte šanci výšivkám a krajce

Možná vás to překvapí, ale výšivky a krajky nemusí zdobit pouze vrchní oděvy, ubrusy a spodní prádlo. Skvěle zvládnou obohatit i ponožky, z nichž se tak stává netradiční kousek s nádechem něhy a romantiky. Často se výšivky objevují třeba na silonových ponožkách. Pokud je vám tento styl bližší než výše zmíněné divočejší barevné kombinace, značka Oroblú vás pravděpodobně svou nabídkou potěší. Vybrat si můžete mezi výraznějšími prvky i jednoduchou elegancí.

Ve jménu konkrétní značky

Za zmínku rozhodně stojí ponožky s logem. Mnoho značek v tomto trendu spatřilo velký potenciál, protože mohou skrze své produkty prezentovat vlastní identitu značky, šířit vnitřní poslání a přesvědčení, a tímto způsobem nabídnout svým věrným zákazníkům možnost sdílet jejich hodnoty a veřejně se hlásit k určitému názorovému souladu. Účel efektivního marketingu je už jen bonusem.

Hlavní je dobrý pocit a pohodlí

Lze tey říci, že ponožky jsou módním doplňkem, který může pomoci vytvořit jedinečný a stylový look. Trendy v oblasti ponožek se neustále vyvíjejí, a tak je důležité sledovat nejnovější trendy, abyste byli vždy in.

Při výběru ponožek se zaměřte na kvalitu materiálu a komfort. Důležité je také vybrat si správnou velikost, aby ponožky neklouzaly nebo nedřely.Pokud jde o kombinaci ponožek s ostatními kusy oblečení, máte prostor být kreativní a experimentovat. Barevné nebo vzorované ponožky můžete kombinovat s jednobarevnými outfity, zatímco ponožky s logem stylově doplní trička nebo mikiny stejné značky. Ponožky s vysokým lemem se hodí ke kratším kalhotám či sukním.

V každém případě by měly být ponožky především pohodlné a přizpůsobené dané příležitosti a situaci. Věnujte pozornost výběru správného typu a dodatečnému doplnění vašeho outfitu.

Spoustu zajímavých kousků najdete také na našem e-shopu, kde můžete vybírat z bohaté nabídky ponožek, spodního prádla i oblečení na denní nošení, a to jak pro dámy, tak pro pány.

Doufáme, že vám tento článek o trendech pomohl a předal novou inspiraci jak pro výběr ponožek, tak pro sestavení originálního outfitu.