Markéta Tietzeová, 29. 10. 2023

Blíží se Halloween. Ještě před pár lety pro nás tento svátek byl spíše vzdálenější formou našich dušiček a znali jsme jej spíše z amerických a britských filmů. Dnes už se hojně slaví i v České republice a lidé ho pojímají různými způsoby… Dnes se s námi můžete inspirovat několika tipy, jak toto tajemné období prožít.

Za předchůdce Halloweenu se považuje Samhain, keltský svátek slavený před tisíci lety. Ve středověké Evropě se katolická církev pokusila jej nahradit novým svátkem Všech svatých (All Saints Day) s hlavní myšlenkou: čas vzpomínek na zesnulé. A jak to tak bývá, tradice pokračovala dále a postupně se propojovala s pohanskými a křesťanskými hodnotami. Tak vzniklo dnes již proslulé oblékání se do strašidelných kostýmu představujících nadpřirozené bytosti a obcházení domů v sousedstvích za účelem sbírání sladkostí. Celkově je Halloween spojen s kombinací strachu, zábavy a tradice. Je to čas, kdy lidé mohou vyjádřit svou kreativitu prostřednictvím kostýmů a dekorací a užít si neformální a lehce děsivou atmosféru.

Oranžová nepatří jen listům a dýním

Téma podzimu je s Halloweenem úzce spjato. Tajemně pochmurné počasí, typické podzimní plody, čas pro rozjímání nad nadpřirozenem a magií… není proto překvapením, že hlavní ikonické barvy pro Svátek Všech svatých tvoří oranžová a černá. Vy toto období můžete využít čistě podle sebe. Například takový outfit v barvách Halloweenu rozzáří tmavé podzimní dny.

Přichází čas oslav

Halloween je zároveň časem nejrůznějších oslav. Ať se ráda vydáte na tematickou párty, uděláte si svoji vlastní soukromou doma nebo se prostě jen chcete cítit slavnostně, můžete si udělat radost krásným prádlem se zářivými detaily nebo luxusním hedvábím. Třpytivé lurexové nitě, hedvábný lesk, ozdobné řetízky… nabídka je bohatá. :-)

Temná energie

Černá v období Halloweenu vyjadřuje respekt k zesnulým, dlouhé noci, pietu a temnotu. Je to zkrátka ideální barva pro přivítání podzimu. Zároveň se ale perfektně hodí na oslavné příležitosti, kdy si chcete užít pořádnou dávku elegance. Černé prádlo bude vždy dobrou volbou. Pokud vás přece jen omrzela klasická elegance, můžete sáhnout po něčem exkluzivním. Třeba s takovými detaily z průhledného tylu, ozdobnými výšivkami či rafinovanými pásky si rozhodně nebudete připadat všedně.

Na vlně Mexika

Možná vám něco řekne pojem Día de Muertos. Jedná se o mexický svátek obdobný Halloweenu, tedy čas vzpomínek na duše zemřelých a jejich propojení s životem. Na rozdíl od našich Dušiček a dalších jejich podob, Día de Muertos je pojímán mnohem více radostně. Bujaré oslavy zahrnují pompézní dekorace, spoustu tradičních jídel, bohaté průvody v maskách, zpěvy a tance a tvorbu oltářů. Ač se to barvami jen hemží, za hlavní lze označit černou, červenou a bílou. Pokud je vám veselé pojetí bližší než pietní atmosféra, co takhle si udělat radost prádlem v odstínech Mexika?

V objetí vášně

Červená probouzí vášeň… a v tématu nadpřirozena je bezesporu úzce spjatá s krví. Záleží jen na vás, jak tuto krásnou barvu chcete vnímat. Jisté ale je, že s ní zabodujete, ať se rozhodnete využít jejích zbraní kdekoliv. Nádherně totiž rozzáří vaše křivky a odstartuje nezapomenutel­nou noc.

Příležitost ke změně

A když už jsme u té vášně – láká vás vyzkoušet něco nového, netradičního a odvážného? Na Halloween se lidé převlékají do různých kostýmů a na pár hodin si užívají zcela nové identity. Je to ideální příležitost zažít něco, po čem tajně toužíte, ale stále to odkládáte… Poznáváte se? Zkuste si okořenit život sexy doplňky či dokonale svůdným prádlem.

Hlavně v teple

Ať už Halloween slavíte nebo ne, jedno je jisté: na podzim se výrazně ochlazuje. Proti zimě se můžete snadno bránit, a to zvolením správného oblečení. V takovém měkkém svetru z kašmíru nebo bavlny se vám do pochmurného počasí půjde hned s větší radostí. Stejně tak vytvoří úžasnou útulnou atmosféru doma pod dekou s horkým čajem v ruce.

V každém případě se jedná o svátek, a ten je především o trávení času s blízkými, relaxu a užívání si chvilek pohody. Naplňte své poslední říjnové dny tím, co vás baví a dopřejte si dostatek odpočinku. Krásný Halloween vám přeje tým Le Chaton.