Anna Suchá, 4. 7. 2024

Pokud sledujete svět módy a před každou novou sezónou s napětím očekáváte, co nového nám světoví návrháři na molech předvedou, jistě víte, že v letošním roce o zajímavé trendy není nouze. Kolekce módních domů po celém světě byly pestré a to ponechalo návrhářům plavek a plážového oblečení mnoho prostoru k realizaci jejich kolekcí. Pojďme spolu nahlédnout na jednotlivé trendy a zároveň si ukázat, jak se s nimi naši oblíbení návrháři plavek popasovali. Co vynesete na molo k vodě právě vy?

V plavkách ve stylu Old Money budete působit, jako byste právě vystoupila ze své soukromé jachty.

OLD MONEY

Asi největším trendem, který tu s námi již nějakou dobu je, je trend luxusního a elegantního oblékání s názvem Old money. Díky němu máte působit jako zámožná dědička velkého jmění z osmdesátých let. Vyznačuje se minimalismem, jednoduchostí a důrazem na luxusní látky v tlumené paletě barev.

Klíčem k dosažení autentického „Old money“ vzhledu je investice do nadčasových a vysoce kvalitních kousků, které odolají zkoušce času. Tento styl také často zahrnuje ikonické doplňky, jako jsou perlové náhrdelníky, kožené rukavice, hedvábné šátky a klasické hodinky. Právě proto, že využívá nestárnoucí elegance, klasických střihů i barev, oblíbily si jej ženy i muži napříč generacemi.

Zvířecí vzor na plavkách? Ve správné kombinaci barev a střihu budete elegantní, odvážná a trendy.
 

ZVÍŘECÍ VZOR

Zvířecí vzor… ať už jakýkoli… vyšel někdy vůbec z módy? Jeho obměny tu s námi jsou snad každou sezónu. Tento výrazný a odvážný styl zahrnuje širokou škálu vzorů inspirovaných různými zvířaty, jako jsou leopardí skvrny, hadí kůže, zebří nebo tygří pruhy. Zvířecí vzory jsou nejen synonymem pro extravaganci, ale dodávají outfitu jistou dávku sebevědomí a individuality.

Nosit zvířecí vzory lze různými způsoby – od decentních doplňků, jako jsou kabelky, boty či šátky, až po výrazné celoplošné potisky na šatech, kabátech nebo kalhotách. Klíčem k úspěšnému zakomponování těchto vzorů do svého šatníku je kombinace s neutrálními barvami a jednoduchými střihy, které nechají vyniknout samotný vzor a předejdou přehnané křiklavosti.

Hravý a roztomilý gingham vzor vás na slunci rozzáří, nebojte se experimentovat s tímto zajímavým designem.

GINGHAM VZOR

Gingham je zpět na módní scéně a je svěžím a nadčasovým designem, který je synonymem pro letošní jarní a letní sezónu. Tento klasický vzor, který se vyznačuje pravidelnými kostkami v různých barvách, původně vznikl jako praktická a levná tkanina, ale nyní je v módě vnímán jako stylový a univerzální.

Gingham vzor se objevuje na celé řadě oděvů, ale nejčastěji ho můžete vidět na lehkých letních šortkách a halenkách. Typické barvy tohoto vzoru zahrnují kombinace bílé s červenou, modrou, černou nebo zelenou.

Gingham je nejen vizuálně přitažlivý, ale také velmi praktický díky své všestrannosti a snadné kombinovatelnosti. Tento vzor je skvělou volbou pro vytvoření svěžího a optimistického outfitu, který je zároveň nadčasový a moderní.

Vytvarujte svou postavu pomocí rafinovaných střihů. Někde se ubere, jinde přidá a vy budete díky těmto plavkám nepřehlédnutelná a šik.
 

PRŮSTŘIHY A ASYMETRICKÉ STŘIHY

Asymetrické střihy a průstřihy se staly jedním z nejvýraznějších módních trendů posledních let. Tento styl, charakterizovaný nerovnoměrnými liniemi a nepravidelnými tvary, přináší do módního světa dynamiku a originalitu. Asymetrie se může objevit na šatech, halenkách, sukních, ať už jde o jedno rameno, různou délku lemů, průstřihy v pase , nebo asymetrické zapínání.

Díky své schopnosti zvýraznit unikátní siluetu a přidat outfitům šmrnc, jsou tyto střihy oblíbené jak mezi návrháři, tak mezi módními nadšenci. Tento trend nabízí všestrannost – lze jej nosit při různých příležitostech, od neformálních setkání po elegantní večírky.

Pobřežní hlídka? No pokud se ptáte, tak rudé plavky vždy byly, jsou a budou HOT.
 

ČERVENÁ BARVA

Červená barva nás obklopila již v podzimních měsících loňského roku. Z obchodů a našich šatníků však nemizí. V letních měsících se nám rudá spojuje s barvami přírody, jako je ovoce, květy. V těchto potiscích se v letních kolekcích červená objevuje velice často.

Kdo si s romantickými potisky nerozumí, může využít toho, že je tato barva také často spojována s elegancí a vášní, což nám dává prostor zakomponovat červenou barvu ve formě rudé kabelky, lodiček i doplňků.

Zlatou niťí protkané plavky vás ve svitu letního slunce elegantně rozzáří.
 

METALICKÉ BARVY A MATERIÁLY

Může se zdát, že metalické barvy a látky se hodí pouze na večírky v období Vánoc, oslav nového roku a večírků, kterým již letos odzvonilo. Naštěstí tomu tak není a návrháři zahrnuli stříbrné i zlaté kousky do svých letních kolekcí. Kovy a jejich odlesky jsou ideální pro vytváření moderních a sofistikovaných looků, které okamžitě upoutají pozornost.

Po dlouhé době, kdy byla „in“ pouze zlatá, se ve velkém vrátila i stříbrná a návrháři se ji nebáli použít. Nebojte se ani vy, při správném stylingu můžete vynést stříbrné boty, kabelku, nebo třeba i kalhoty a stále působit elegantně. Metalický trend je často kombinován s minimalistickým designem, kde jednoduché a čisté linie nechávají vyniknout samotným barvám. Pokud chcete tento trend pojmout v odlehčeném duchu, můžete zvolit třeba látky prošité zlatou nití, nebo outfit doplnit o výrazné kovové spony.

Máte už jasno, jaké plavky letos na plážová mola vynesete?

Trendů je letos nespočet a já jsem vám ani z daleka nepředstavila všechny. Našla jste si svého favorita? Je také důležité pamatovat na to, že trend je jen chvilková záležitost a pokud se vám nějaký nelíbí a víte, že byste se v něm necítila být sama sebou, není nutné jej v šatníku mít. Oblékejte se vždy tak, abyste se cítila komfortně, a to ať už v oblečení, či plavkách.