Kvalita, kterou poznáte na první dotek, taková, co vychází jen z poctivého řemesla. Řemesla, jež se v tradiční švýcarské firmě předává z generace na generaci. Spodní i noční prádlo, které kromě výjimečné kvality potěší sofistikovanými detaily a puristickým, nadčasovým designem, je novinkou, na kterou jsme v Le Chaton opravdu hrdí. Jaký příběh za luxusní značkou ZIMMERLI stojí?

Za vším hledej (silnou) ženu

V červenci 1829 se ve švýcarském Aarau do velké rodiny narodila Ida Pauline Baurlin. Její otec však záhy zemřel a maminka zůstala sama a osmi dětmi. Po studiích Pauline následovala svůj sen stát se učitelkou – za prvním místem se odstěhovala do Aarburgu, kde ji učaroval Johann Jakob Zimmerli. Vdát se by možná bylo snadné rozhodnutí, pokud by však Paulinin vyvolený nebyl vdovcem se šesti dětmi. Těm se mladá učitelka přeci jen rozhodla stát náhradní maminkou – v roce 1859 se Johann s Pauline vzali a začala se psát historie jedné významné rodiny.

Když na začátku sedmdesátých let zkrachoval Johannův podnik na výrobu barviv, byla to Pauline, jež začala pro početnou rodinu hledat nové příležitosti k obživě. Když se Johann v novinovém článku dočetl o americkém vynálezu – prvním ručně ovládaném pletacím stroji vynálezce Isaaca Williama Lamba, vydala se jeho žena do Basileje technologickou novinku obhlédnout. Nadchlo ji, co zjistila, a rychle se s pomocí zakoupeného stroje naučila plést punčochy a ponožky v nejvyšší kvalitě. Ukázalo se, že má kromě citu k řemeslu také mimořádný podnikatelský talent – její produkty se zanedlouho prodávaly daleko za hranicemi městečka, v němž začala tvořit.

Pouhé tři roky poté, co Pauline upletla první pár ponožek, se z domácí dílny stala úspěšná společnost, jež musela nabírat stále více zaměstnanců. Její zakladatelka však neusnula na vavřínech a myslela na další růst – mezitím posílala do Ameriky své návrhy na vylepšení pletacího stroje, který se díky jejím doporučením vrátil v mnohem výkonnější podobě. To bylo impulsem pro výrobu žebrovaných tkanin a také spodního prádla. Pauline Zimmerli tak vlastně ve Švýcarsku stála u zrodu zcela nového průmyslového odvětví.

Do rodinné firmy se postupně zapojili i synové Adolf a Oscar, kteří pomáhali jejímu růstu. Už v roce 1876 se prádlo a pleteniny ZIMMERLI prodávaly ve věhlasném obchodním domě Le Bon Marché v Paříži. Osmdesátá léta pak znamenala postupnou expanzi do Spojených států i dalších zemí po celém světě. A dařilo se dál – právě Oscar podnik proměnil ve společnost s velkým kapitálem, jež mohla v roce 1988 otevřít v Aarburgu novou vlastní továrnu.

Nové století přineslo nové příležitosti – důležité bylo, že tradiční firma po vzoru své zakladatelky vždy hledala inovace a uměla se rychle přizpůsobit trendům doby. Díky tomu značka přečkala i nelehké období obou světových válek. Aby také ne – kdo by se nechtěl nechat hýčkat “nejlepším spodním prádlem na světě”? Synonymem pro to nejlepší na trhu zůstal ZIMMERLI i ve všech dalších dekádách.

Značka ZIMMERLI v novém miléniu v sobě snoubí tradici i odkaz odhodlané vizionářky Pauline s nejnovějšími trendy. V roce 2012 otevřela vlajkový obchod v Paříži – kde jinde, než na slavné Rue st. Honoré – následovaný luxusními butiky v Curychu, Moskvě, Taipei nebo Šanghaji. Dnes ji konečně můžete koupit i v Česku.

To nejlepší z ZIMMERLI v Le Chaton

Spodní prádlo a topy z micromodalu, merino vlny či mercerované bavlny, které zdobí ručně vystřihovaná francouzská krajka z Calais nebo věhlasná švýcarská výšivka…

Podlehněte spolu s námi té nejlepší kvalitě!

Na své si přijdou i pánové. Spodní i noční prádlo a domácí oblečení ocení zejména. milovníci nevtíravého, minimalistického luxusu.