Redakce Le Chaton, 17. 2. 2021

Posledních pár let u nás v Le Chaton fotíme vlastní fotky, sami si vybíráme modelky a hledáme pro ně dokonalé prádlo, které vám každý rok předvedeme. Tentokrát jsme si řekli, že naše brandové focení uděláme jinak. Rozhodli jsme se nafotit reálné ženy a to naše klientky. Zrodil se nápad udělat “Kočičí výzvu” a hledat “modelky” dvounohé, které jsou paničkami čtyřnohých modelů či modelek. Tedy klientky, které mají doma kočičku či kocourka, protože kdo jiný by přece měl mít kočičí fotky, než Le Chaton. Věděla jste, že Le Chaton v překladu znamená koťátko?

A tak jsme jednoho dne rozeslali mezi naše pražské klientky Kočičí výzvu. Pražské z toho důvodu, abychom netrápili dlouhými přejezdy kočičí miláčky. Přišlo nám mnoho přihlášek a největší úkol byl na světě – rozhodnout se pro tu pravou. Nakonec jsme vybrali tři modelky různého věku, odlišných povolání a každá měla úplně jiného kočičího miláčka. Rádi bychom vám je v tomto článku představili, protože to jsou krásné a odvážné ženy, které se nebály se svléknout až na kůži a pózovat našemu objektivu bez jakýchkoli předchozích zkušeností. Připravili jsme si pro ně pár otázek, abychom vám je trochu více přiblížili.

Maruška, 27 let

Oblíbená podprsenka z kolekce Deauville značky PrimaDonna

Maruška je vystudovaná operní zpěvačka, kterou jste mohli vidět v hlavní roli Bětušky v opeře Šelma sedlák v divadle J. K. Tyla v Plzni. Tato doba ovšem hudbě a živé kultuře příliš nepřeje, takže i přes slibný začátek, si bohužel od zpívání dává nucenou pauzu. Snaží se poctivě připravovat na to, až bude možné opět zpívat a moc se na to těší. Mimo jiné začala pracovat i v jedné velké pojišťovně, kde je v backoffice, což znamená, že je z ní, jak sama říká, vlastně kancelářská krysa.;-) Společnost jí dělá úžasný kočičák Fox, bez kterého by se dle jejích slov v této době asi brzy zbláznila. Neustále se chodí mazlit a když sedí dlouho u počítače, tak přijde s takovým tím výrazem „Vstávej a pojď něco dělat, už se mi nevěnuješ moc dlouho“. To asi zná každý, kdo má doma nějakého čtyřnohého parťáka.

Pamatujete si na první návštěvu Le Chaton?

Ano, pamatuji. Tehdy mě tam vzala moje úžasná maminka. Víte, já mám velikost 75G a v tehdejší době sehnat plavkovou podprsenku, bylo takřka nemožné… Obešla jsem snad 20 obchodů a nikde jsem nepochodila. Pak mě maminka vzala k Vám a já hned měla dvoje nádherné plavky.

Co Vás napadlo jako první, když jste viděla naši kočičí výzvu?

Páni! To je skvělé! Jdu do toho! Nevím sice, zda se jim budu líbit, ale v životě se má přece zkusit všechno a tohle by mohla být zajímavá zkušenost. Tak jsem odeslala přihlášku a bylo to. Samozřejmě jsem měla pochyby, zda mě vyberete, protože zdaleka nejsem „modelkovský“ typ, ale povedlo se a já jsem za tu možnost fotit s Vámi neskonale vděčná.

Romantická kolekce Roses du soir značky Antinéa

Jak jste se cítila při focení?

Náramně a báječně! Opravdu, focení bylo úžasné… Byl tu skvělý tým, který se o mě staral jako o princeznu a paní fotografka byla naprosto skvělá a milá. Moc dobře se mi s ní pracovalo, vyzařovalo z ní obrovské množství pozitivní energie.

Co říkáte na výsledek a co s vámi dělá pohled na sebe v reklamních kampaních?

No, to se snad ani nedá popsat! Fotky jsou opravdu moc povedené a mám i pozitivní ohlas okolí. Je pravda, že když se člověk na těch fotkách vidí, hned jej to motivuje se sebou dělat něco víc, aby třeba někdy příště, byl výsledek ještě lepší. Rozhodně mi to dalo hodně.

Mladistvá podprsenka z kolekce Lolita de la Huerta značky Pleasure State White Label

Šla byste do toho znovu?

Určitě! Věřím, že na podruhé, by byl výsledek třeba ještě lepší a určitě bych takovou zkušenost doporučila i dalším ženám. Je možné, že se třeba stydí, nejsou se sebou zcela 100% spokojené, ale to nevadí. Jak jsem zmiňovala výše, já sama nemám ideální postavu a přesto je výsledek nádherný. Naučila jsem se vnímat jinak svoje tělo, a i celkově se vnímám jinak. :)

Klasická otázka na závěr – jaké prádlo od nás nejraději nosíte?

No v současnosti pracuji primárně na homeoffice, takže nejvíce nosím sportovní podprsenky od Panache, které jsou velmi pohodlné a poskytují skvělou oporu. Aktuálně je to tudíž moje nejoblíbenější podprsenka od vás.

Monika, 30 let

Efektní krajka zdobí kolekci First night značky PrimaDonna Twist

Monika pracuje jako dentální hygienistka, ale na plný úvazek je hlavně manželka a maminka dvou malých dětí, kterým jsou 3 roky a 8 měsíců, ale také velká sportovkyně. Popsala by se jako aktivní, sport a přírodu milující žena, která zbožňuje výzvy skoro všeho druhu (například překážkové závody typu OCR v bahně jsou podle ní naprostý top). Když ji děti nechají, tak také moc ráda vaří a vymýšlí různé recepty. Doma jsou milovníci zvířat, mají roční kočičku Miňonku, která je nejnovějším členem, poté foxteriéra Tondu a malého papouška Rikinu.

Pamatujete si na první návštěvu Le Chaton?

Úplně první návštěvu si pamatuji velice dobře, bylo to cca před 4 lety, když jsem začala více běhat a potřebovala jsem sportovní podprsenku, byla jsem tehdy v Dolních Břežanech. Nakonec jsem si odnesla ještě normální podprsenku a navíc jsem si vyhlédla i sportovní plavky od Seafolly.

Co Vás napadlo jako první, když jste viděla naši kočičí výzvu?

Když dorazil e-mail s výzvou zúčastnit se focení, tak mě úplně první napadlo: “Jupiii to je výzva! To jsem chtěla vždycky zkusit!”. Po prvotním nadšení jsem pak na sebe koukala říkala si, že po dvou dětech s tím jak vypadám mě určitě nevyberou, tak nastoupil manžel, který mě ujistil, ze to zkusit mám. Mimochodem babičky byly v šoku, ale teď jsou rády a čekají na každou fotku.

Nádherná kolekce Wish značky Simone Pérèle

Jak jste se cítila při focení?

Celé focení bylo naprosto úžasné! Vůbec jsem nečekala tak příjemnou atmosféru! Já jsem absolutně nevěděla do čeho jdu. Cítila jsem se jak v bavlnce a vlastně mi ani nepřišlo že jsem jen ve spodním prádle.

Co říkáte na výsledek a co s vámi dělá pohled na sebe v reklamních kampaních?

Výsledek focení rozhodne překonal mě představy! Upřímně po focení jsem se trochu obávala, co když ani jedna z fotek nebude použitelná? Proto když přišly první fotky mi spadl kámen ze srdce, opravdu jsem nečekala takový výsledek a tímto celému týmu moc děkuji. Rozhodně mi stouplo sebevědomí a zjistila jsem, ze to se mnou snad není až tak strašné, protože doma byli všichni nadšeni! A malá dcerka všem pořád dokola hlásila ze je máma modelka.

Podprsenku z kolekce Andora značky Simone Pérèle snad ani nemusíme představovat

Šla byste do toho znovu?

Určitě bych do toho šla znovu!

Klasická otázka na závěr – jaké prádlo od nás nejraději nosíte?

Pokud bych měla něco ze sortimentu vybrat, tak musím jmenovat několik značek. Vzhledem ke sportu je nepřekonatelná Panache Sport, zkoušela jsem od nich všechny typy bez kostic i s a nemají chybu. Za druhé na normální nošení je prostě top Simone Pérèle a pokud chcete něco trochu odvážnějšího, tak za mě jediněPleasure State.

Katka, 46 let

Kolekce Seraphina značky Pleasure State Couture kombinuje netradiční barvy s nádhernou krajkou

Katka se z postu tiskové mluvčí renomované banky přesunula ke psaní. I když píše o celé řadě témat a jak sama říká, včetně nudných firemních, nejraději tvoří články o jídle a vymýšlí nové recepty. V současné době její recepty můžete najít v časopise Gurmet a ve třech kuchařských knížkách. Nejnovější je Velká knedlíková kuchařka, kde je 144 receptů jen na knedlíky, o hlavních jídlech a polévkách ani nemluvě! Napsala také Kuchařku pro naši babičku a Tvarůžkovou kuchařku. Je velký zastánce tvrzení, že hezká těla vznikají v kuchyni. Jí samotné se podařilo zhubnout celých 13 kilo právě razantní úpravou jídelníčku. A tou změnou rozhodně nemyslí žádné útrpné hladovění nebo chroustání salátu se zrním. Říká, že její jídla snad nikdy nebyla rozmanitější a chutnější. Baví ji s nimi experimentovat a také je fotit na instagramový profil @můj_lehčí_život, protože se ukázalo, že jsou zajímavou inspirací pro ty, kteří chtějí změnit životní styl.
Její kočka Sisi je covidové kotě, které se neplánovaně přihodilo jejím kamarádům, když trávili jarní lockdown na chalupě. Kromě černobílé Sisi mají u Katky doma ještě zakrslého králíka jménem Dáša, který je stejně barvený a vypadají spolu jako legrační černobílá dvojčata.

Sisi a Dáša

Pamatujete si na první návštěvu Le chaton?

Pamatuji si velmi dobře, i když už je to celkem dost let. Nadělila jsem si nákup v Le Chaton jako dárek pro sebe, když byly děti ještě malé. Měla jsem štěstí a potkala jsem se přímo s paní Konarovskou, s ní je nakupování vždycky zážitek. Odnášela jsem si krásné prádlo v krásné tašce a cítila jsem se tak povzneseně, že jsem cestou domů v autobuse zapomněla vystoupit. Musela jsem se pak několik stanic vracet pěšky.

Co Vás napadlo jako první, když jste viděla naši kočičí výzvu?

Akce mi byla sympatická na první pohled. Oceňuji současný trend ukazovat prádlo a oblečení na reálných ženách všech velikostí i věku. Přihlásit se mi přišlo jako výzva a dobrodružství. Moc jsem o tom nepřemýšlela, poměrně brzy jsem věděla, že to chci zkusit. Můj muž mě v tom podpořil a společně jsme se dost nasmáli u focení snímků do přihlášky.

Podprsenku z kolekce Andora značky Simone Pérèle znají snad všechny klientky Le Chaton

Jak jste se cítila při focení?

Při focení samotném jsem se cítila báječně. Měla jsem tu nejlepší péči, krásný účes i make-up, všechny dámy byly velmi příjemné a profesionální. Pro mě samotnou bylo velmi poučné pozorovat svoje vlastní pocity, které přicházely před akcí. Nadšení z toho, že jste mě vybrali, vystřídaly obavy a strach. Nemám tělo modelky a upřímně jsem se bála, že to na fotkách nebude dobré. Nakonec jsem se hecla a jsem hrdá sama na sebe, že jsem si troufla do focení jít. Protože to za to stálo.

Co říkáte na výsledek a co s vámi dělá pohled na sebe v reklamních kampaních?

Pózovat v prádle není jednoduchá disciplína, ale ještě o chlup náročnější je vidět se potom v reklamách. Vždycky mě to zaskočí. Dostávám na to ale velmi milou a veskrze pozitivní zpětnou vazbu. Mě osobně přijde jako neskutečný odvaz, že jsem ve svých 46 letech nafotila reklamu na spodní prádlo. Asi jste mi splnili jeden z životních snů!

Rafinovaná kolekce Audacieuse flock francouzské značky Chantal Thomass

Šla byste do toho znovu?

Určitě, ráda. Na focení byla příjemná atmosféra a mě to bavilo. Tým Le Chaton pro mě vybral opravdu krásné kousky na focení a výsledné fotky jsou přenádherné. Jen mě trochu mrzelo, že jsem nedokázala přemluvit naši kočku k lepší spolupráci. Je to velmi svérázné stvoření a pózovat se jí moc nechtělo. Zato prolezla všechny květináče, vymetla prach pod postelemi a jako zlatý hřeb se prošla popelem v krbu.

Klasická otázka na závěr – jaké prádlo od nás nejraději nosíte?

V zimě žiji v černém prádle a v létě miluju barvy. Od bílé nevlastním ani jeden kousek, je to strašně nepraktická barva. Oblíbila jsem si značku Implicite a hlavně jejich řadu Talisman, tu mám doma v 5 barvách. Lise Charmel a jejich Dressing Floral mě uchvátila krajkou jemnou jako pavučinka. Pořídila jsem si ji v černé a perlově šedé a pokukuji po fialové. Na sport mám od vás podprsenku Panache a to rovnou dvakrát. Je pevná, pohodlná a nic ji nepřekoná.
Pozorovala jsem na sobě docela zajímavou změnu preferencí. Dřív jsem spíš preferovala pevnější podprsenky a stahovací prádlo. Potom jsem výrazně zhubla a když jsem se začala cítit lépe ve svém těle, dovolila jsem si konečně ty nevyztužené. Teď na ně nedám dopustit.

My bychom chtěli tímto našim modelkám poděkovat. Byly opravdu úžasné a zvládly vše na jedničku. Na místě bylo zajímavé pozorovat, jak se mění jejich rozpoložení a z prvotní nervozity se pak najednou stala zábava a bylo vidět, že si focení užívají. My je během focení postupně poznávali, ptali jsme se kde pracují, jak jejich účast na focení vidí jejich rodiny a byli jsme opravdu rádi, že jsme tentokrát zvolili jinou cestu a z výsledku jsme nadšení! Takže až zase uvidíte nějakou naši reklamu už budete vědět, kdo přesně na ní je – Maruška, Monika nebo Katka a jejich miláčkové Fox, Miňonka a Sisi.
Děkujeme!

Na závěr přidáváme ještě pár backstage fotek a necháme vás aspoň trošku nahlédnout do zákulisí celého focení. A můžete si i z blízka prohlédnout čtyřnohé průzkumníky ;-).

Líbí se vám některá z výše zobrazených podprsenek?
Buďte #vzdyzakocku v prádle z Le Chaton!