Mohli bychom vám slíbit lásku na celý život a možná by to nebyla tak velká nadsázka. Poznat tu správnou velikost podprsenky totiž život každé ženy ovlivní docela zásadně, a to k lepšímu.

Věřte nebo ne, až osmdesát procent z nás nosí špatnou velikost. Obvykle si snažíme odpírat odpovídající velikost košíčku a volíme velikost B nebo C. Ty jsou potom podle statistik nejprodávanější, nicméně tento údaj vůbec neodpovídá skutečným velikostem. Naopak si dopřáváme příliš volný obvod. Taková podprsenka poskytuje mizernou oporu i pro malá prsa, o velkých ani nemluvě. Citlivá tkáň prsou se bez opory příliš namáhá a zabrat dostávají i naše záda, protože jim nic nepomůže nést tíhu prsou. Nebo to naopak přeženeme, prsa přetékají ven, kostice tlačí a ramínka se bolestivě zařezávají. Také nic příjemného.

Dvakrát měř a jednou kupuj

I já jsem mezi patřila mezi ženy, které si nebyly jisty svou velikostí. Naštěstí jsem se už dopracovala ke zjištění, že správně padnoucí podprsenka není luxus. Je to nezbytná součást života, kterou nenahradí žádné skvělé slevy retailového prodejce prádla, jehož svět končí velikostí 85C.

Měření je snadné a zvládnete ho doma s obyčejným krejčovským metrem. Aby byl výsledek přesnější, bude lepší, když vám s tím někdo pomůže. Oblékněte si na to svoji nejlépe padnoucí podprsenku, měřit se budete v ní. Nejprve změřte obvod přes prsa, čímž se určí jakou hloubku košíčku budete potřebovat. Veďte metr přes nejplnější část prsou, což obvykle bývá přes bradavky.

Asistent přes prsa

Pohlídejte si, aby se metr nekroutil a šel rovně. Možná bude lepší pozvat si na to pomocníka, protože hned v dalším kroku se bez něj neobejdete a tak vám rovnou pomůže i s prvním měřením. Ve druhém kroku totiž zvednete ruce a pomocník ovine metr v místech spodního lemu podprsenky. Měření obvodu pod prsy nesmí to být příliš volné ani zaříznuté. Stejně jako správně padnoucí podprsenka, která musí držet pevně a současně ne příliš těsně.

Košíčková matematika

Pečlivě si poznamenejte obě čísla. Od určení správné velikosti podprsenky vás dělí už jen jednoduchý výpočet. Obvod určitě dokážete určit i samy. Není to ale to číslo, které jste naměřily. Od něj odečtěte 5 a nejbližší menší číslo končící na 0 nebo 5 představuje váš obvod. Pokud tedy naměříte 97 cm, po odečtení 5 získáte 92 – váš ideální obvod je 90. Pro určení košíčku je lepší kouknout do přehledné tabulky od Le Chaton u každého produktu, kde najdete i převod pro stanovení obvodu. Vypočítaný obvod přes prsa mínus obvod pod prsy vám dá koeficient, který v tabulce snadno převedete na objem košíčku. Nebo ještě jednodušeji – zadejte svoje údaje do kalkulačky Le Chaton a budete mít jasno hned!

Podprsenky mimo hru

Jenomže co s tím, když výsledek ukazuje takové písmenko abecedy, o kterém v běžném obchodě nikdy neslyšeli? Myslím, že takové zjištění může leckterou ženu zviklat a znovu ji vrátit do nepadnoucích kolejí, ehm podprsenek. To by byla škoda, protože řešení existuje a není to nic složitého. Opravdu dobře sedící podprsenky se vyplatí jít nakupovat tam, kde prádlu opravdu rozumějí. V takových obchodech najdou skvěle sedící prádlo pro každou velikost. Proto tabulce věřte, i když jste možná o velikosti G, H nebo i J zatím nikdy neslyšely. Existují, a pokud právě vám vyšla tato velikost, věřte tomu, že vašemu poprsí udělá neskutečně dobře.

Nebát se zkoušet a zkoušet

Pro potvrzení správné velikosti vřele doporučuji svěřit se do rukou odborníka a domluvit si osobní konzultaci. Nepřestávám obdivovat prodavačky Le Chaton, které mají ženské tělo neskutečně v oku. Už když berete za kliku dveří do obchodu, mají jasno o vaší velikosti a málokdy se spletou. Vybrané kousky skvěle sedí a kdyby se to náhodou na první dobrou nepovedlo, je v obchodě ohromné množství dalších modelů na vyzkoušení. Už jenom pro tento zážitek vám doporučuji vypravit se na takovou podprsenkovou konzultaci. Podmínkou není si podprsenku zakoupit, ale, ruku na srdce, kdo by si nechtěl občas udělat radost. Hlavně když to je v zájmu lepšího držení těla a pevnějšího poprsí.