Redakce Le Chaton, 13. 2. 2019

Mají pár kilo navíc a nebojí se je ukázat! Uznávané módní blogerky Tanesha Awasthi, Nicolette Mason a Jay Miranda dokazují, že i s plus size velikostí můžete být inspirací pro miliony žen po celém světě. Všechny tři dámy mají osobitý styl a s módou si umí skvěle hrát. Svým čtenářkám tak pravidelně dokazují, že se baculky nemusí jen halit do neforemných černých pytlů, ale mohou naopak zazářit. Stačí jen znát ty správné triky!

Tanesha Awasthi: Mindráky proměnila v inspiraci

Když Tanesha Awasthi před sedmi lety zakládala blog Girl With Curves, rozhodně nečekala, že se stane inspirací pro miliony žen po celém světě. Naopak – doufala, že jí pomůže trochu vylepšit vlastní sebedůvěru. „Módu jsem milovala vždycky, ale nebylo to zrovna nejsnazší hobby pro nejvyšší holku z celé školy, která měla i největší číslo bot a jako jediná přeskočila fázi sportovních podprsenek a musela si rovnou kupovat ty opravdové,“ líčí Tanesha. Nikdy se nevešla do šatů, které nosily její kamarádky, nevěděla si rady se svými kudrnatými vlasy, nedokonalým obočím, pletí náchylnou k akné, širokými boky, silnými koleny… Nic z toho neviděla na ženách, které se objevovaly v televizi či magazínech.

Dlouhá léta strávila Tanesha tím, že sama sebe nenáviděla, bojovala s poruchami příjmu potravy a přetěžovala tělo nadměrným cvičením. Zastavila se paradoxně až ve chvíli, kdy si poranila kolena. Byla jen pár kilo od své vysněné váhy, ale v kolenou už neměla téměř žádnou chrupavku a nemohla pořádně chodit. A právě v tom okamžiku jí to došlo – zrovna když začínala být spokojená s tím, co vidí v zrcadle, zjistila, že uvnitř je zoufale nešťastná. „Tehdy jsem se konečně probudila. Zeptala jsem se sama sebe, jestli ta spousta času, kdy jsem se starala o zevnějšek, stojí za to být uvězněna v mentálním vězení plném neštěstí,“ vzpomíná blogerka.

Tanesha se rozhodla pro změnu. I když pořád neviděla žádné známé ženy, se kterými by se mohla zcela ztotožnit, maličkosti přesto nacházela – třeba větší pozadí Jennifer Lopez, kudrnaté vlasy Mariah Carey nebo silnější stehna a boky Marilyn Monroe. „Díky tomu, že jsem si spojila fyzické dispozice, které obdivuji u ostatních, s těmi, které mám sama, mi mé nedostatky začaly připadat krásné.“ A pak o nich začala (za mohutné podpory manžela) psát. Nejdřív s hrůzou, co si o ní lidé pomyslí. Jenže reakce byla přesně opačná – mnoho žen v ní objevilo někoho, kým se mohou inspirovat. Dnes má Tanesha čtyřletého synka, šestiměsíční dcerku a šestiletého anglického buldoka a její blog sleduje 1,6 milionu žen. Objevuje se v renomovaných módních magazínech a spolupracuje s mnoha módními i kosmetickými značkami. A především pomáhá ženám, které stejně jako ona nesplňují dobové standardy pro krásu, ale přesto krásné jsou!

Nicolette Mason: Módní jízda na plný plyn

Nicolette se pohybuje mezi Los Angeles a New Yorkem a móda vyplňuje celý její život. Vystudovala design a už při škole absolvovala stáž například u značky Chanel, po níž následovala zaměstnání v různých designových firmách a také založení vlastního blogu. S ním měla Nicolette takový úspěch, že opustila práci na plný úvazek a začala psát pro celou řadu módních magazínů (pět let například pracovala pro Marie Claire). V módním byznysu si postupně vybudovala potřebné kontakty a před dvěma lety představila vlastní značku plus size módy, Premme, kterou založila spolu s další blogerkou a boubelkou Gabi Gregg.

K práci blogerky, konzultantky a šéfky vlastní značky se – jak to u opravdu úspěšných blogerek bývá zvykem – přidala i partnerství s různými oděvními i kosmetickými značkami. Dnes tak Nicolette ženám radí nejen s oblékáním, ale přidává i tipy například o cestování nebo interiérovém designérství. A jaká je její rada pro ženy, které moc nepasují do běžných konfekčních velikostí? „Moje motto zní: Zkus si to! Většinou ignoruju čísla velikostí na štítcích, oblečení místo toho posuzuji podle materiálu a tvaru. Je to docela chytrý trik vycházející ze zkušeností někoho, kdo je celý život pro módu ‚příliš velkýʻ,“ směje se Nicolette.

Jay Miranda: Módní blogerka? Jsem hlavně máma

Svůj styl popisuje jako ženský, elegantní a pokud jde o trendy, důvtipný. Právě důvtip, s jakým si dokáží hrát s konfekčními i designérskými kousky, které návrháři primárně navrhují pro ženy úplně jiných tvarů, mají plus size blogerky společný. „Blog byl pro mě způsobem, jak se spojit s dalšími boubelkami, které se zajímají o módu. Sama jsem jako jakákoli jiná fanynka módy, jenom se téhle vášni věnuju s velikostí 44,“ říká k tomu Jay. V běžném životě ji živí psaní a konzultace a jak sama říká, její vnitřní život nemá s módou nic společného. Považuje se hlavně za mámu dvou malých holčiček a manželku skvělého muže. A její koníčky? Ani ty se netočí kolem šatů, bot a kabelek – Jay ráda vaří, čte, cvičí jógu a věnuje se turistice.