Vendula, 30. 1. 2019

Opěvovaný i zatracovaný kousek šatníku. Žádný jiný druh prádla není tak sexy a také tak kontroverzní jako tanga. Střih, který může podtrhnout ženské křivky, ale také zdůraznit nedostatky. Víte ale z kolika střihů tang dnes můžete vybírat? Už dávno totiž neplatí, že tanga jsou vhodná jen pro ženy s dokonalým zadečkem.

Pamatuji si, když mi moje máma koupila první tanga. Jak byla nadšená, když mi je s očekáváním dávala, tak moderní a dospělý dárek. Nejsem si jistá, kolik mi přesně bylo, asi něco kolem 16 let a už vůbec si nepamatuju jak vypadaly. Ale nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem si je oblékla. Ta nervozita, že mám holý zadek! Ale taky pubertální těšení, že mi někde vykouknout z bokových džín a já budu za hvězdu.

Kde se vlastně tanga vzala? Tanga, a jejich pravděpodobný předchůdce bederní rouška, jsou považována za jednu z prvních forem oblékání a byla nošena primárně muži. Byla nejspíše určena na ochranu, podporu a také krytí mužského přirození. Domorodé kmeny v Africe nosí tyto modely dodnes. V moderních dějinách se první zmínka o tangách datuje do roku 1939, kdy před Světovou výstavou v New Yorku vydal starosta Fiorello LaGuardia usnesení, že striptérky musí vystupovat zakryté. Aby tak tanečnice obešly toto pravidlo, začaly nosit tanga. Za vynálezce moderních tang, tak jak je známe, je však považován designér Rudi Gernreich. Velkou oblibu tanga získala především jako plavky v Jižní Americe, kde je ženský zadeček považován za nejkrásnější část lidského těla, a odtud se obliba rozšířila do celého světa. Madonna a Cher je oblékly na svých legendárních koncertech, v seriálu Pobřežní hlídka se v nich děvčata promenádovala po pláži a ani dnes nechybí na žádné přehlídce spodního prádla.

Dnešní tanga nabízejí nepřeberné množství střihů, každá žena si tak může vybrat ten, který ji bude sedět nejlépe. Vyrobena jsou z hladkých bavlněných i moderních materiálů, z transparentního či vyšívaného tylu, jemné krajky nebo jejich kombinací.

Sexy či mini tanga

Začněme tedy od nejmenšího a nejsvůdnějšího střihu. Sexy tanga mají většinou velice nízký střih, na bocích jsou tvořena pouze tenkými šňůrkami, které mohou být zdvojené či na zavazování. Zadní díl odhaluje téměř celý zadeček, je šňůrkový nebo z tenkých pásků materiálu, často také s drobným trojúhelníčkem. Tyto modely sluší nejvíce opravdu štíhlým ženám s pevným zadečkem. Jsou také nejčastější volbou pro večerní erotické prádlo.

Klasická tanga

Nejznámější a nejklasičtější střih tang, kdy přední část je plně krytá jako u klasických kalhotek a na zadečku je materiál vykrojený, někdy do charakteristických obloučků. Boky jsou tvořeny širšími pruhy materiálu a díky tomu se tak nezařezávají jako sexy tanga, můžou si je tedy dovolit i ženy s plnějšími boky. Navíc díky vykrojení opticky prodlužují nohy. Tento střih nabízejí téměř všechny značky.

Polotanga

Polotanga nebo také brazilská tanga jsou velice moderním a pohodlným kouskem. Přední část je krytá a na bocích jsou tvořena širšími pruhy materiálu stejně jako klasická tanga. Zadní část je ale plnější, kryje horní část zadečku a někdy i středovou část. Nejčastěji se u tohoto střihu setkáváme s krajkovým zadním dílem, ale v nabídce jsou i hladké modely. Plnější zadní díl je často tvořen trojúhelníkem materiálu a díky tomu mohou kalhotky opticky zadeček zúžit. Vykrojení na bocích zase prodlouží nohy.

Luxusní neboli šortková tanga

Tento střih efektivně kombinuje pohodlnost šortek a svůdnost tang. Přední část je plná a na bocích jsou kalhotky tvořeny širokým pruhem materiálu, stejně jako u šortek. Zadní díl je plnější, většinou jej tvoří široký pruh materiálu, který přechází z boků, odhalena je pouze spodní část zadečku. Tento model může mít velice často také vyšší pas. Jelikož jsou kalhotky na bocích široké, tak mohou opticky vaše nohy zkracovat. Ale naleznete i modely, které díky optickým klamům, dobře umístěným švům či kombinaci různých materiálu, mohou působit větším vykrojením.

Tanga vyššího střihu

Pokud preferujete vyšší střihy kalhotek, které kryjí spodní bříško, a přitom chcete mít odhalený zadeček, tak můžete vyzkoušet vyšší střihy tang. V nabídce jsou jak modely pod pupík, tak i vyšší. Kalhotky schovají a zpevní bříško, ale nejsou stahovací, takže budou pohodlné i pro celodenní nošení.

Stahující a formující tanga

Trend stahovacího a formujícího prádla nezapomíná také na tangové střihy. Stahovací tanga vyhladí a zformují postavu, boky a oblast bříška budou zeštíhlené a vyhlazené. Tanga jsou vyrobena z pevných hladkých materiálů z polyamidových vláken. Stahovací efekt bez krytého zadečku určitě oceníte pod přiléhavé šaty pro zvláštní příležitosti.