Odhalená ramena, šaty či topy s ramínky za krk, hodně vykrojené průramky, ramínka do boxeru atd. Pokud toužíte oživit svůj šatník nějakým takovým kouskem nebo jej dokonce už máte doma, je třeba se zamyslet i nad tím, zda pod něj máte správnou podprsenku. Teď nám nejde o velikost, ale o ramínka! V takovýchto modelech dokáží totiž nepěkně potrápit…

Ze všech stran v posledních letech slýcháme, že se nemáme bát ukázat podprsenku. Osobně se mi tento trend líbí. Chce to trochu kuráž, ale krajková podprsenka ledabyle vykukující z pod saka či košile vypadá opravdu skvěle. Vzpomínáte na Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě? Ta v takovýchto outfitech pobíhala snad po celém Manhattanu. Je ovšem třeba správně zhodnotit, kdy je odhalená podprsenka „in“ a kdy naopak „out“. Jsou totiž stále situace, kdy odhalená podprsenka není žádoucí a zejména pak její ramínka.

Pokud máte za to, že podprsenka s klasickými ramínky je jistotou, že vám padne do všech modelů, tak jste bohužel na omylu. Právě klasická ramínka jsou v mnohých outfitech nepřekonatelnou překážkou za vysněným vzhledem. Odhalená ramínka tam, kde nemají co dělat, totiž vše pěkně pokazí. A nezachrání to ani sebehezčí šaty. Některé ženy se tuto situaci snaží řešit tělovou barvou podprsenky, ale věřte nebo ne, i ta tělová ramínka na sebe v takových modelech krásně upozorňují.

Už při nákupu oblečení je třeba myslet na to, zda pod něj máte vhodné prádlo. A pokud ne, vydejte se rovnou do obchodu se spodním prádlem. Ideálně i s nově pořízeným kouskem oblečení, ať můžete podprsenku rovnou pod něj vyzkoušet. Topy či šaty bez ramínek potřebují něco víc než je klasická podprsenka. Naštěstí máme dnes už celou řadu možností jak si s ramínkovým problémem poradit.

Vyztužená podprsenka z kolekce Comete od Simone Pérèle

Křížem krážem

Do oblečení s vykrojením na zádech do tzv. boxeru nebo hodně vykrojeným v oblasti ramen je třeba dostat ramínka blíž k sobě. V těchto případech oceníte podprsenky s přepínacími ramínky. Ramínka jsou k obvodu podprsenky uchycena pomocí háčků nebo klipů a lze je přepnout do kříže čili zkřížit. Samozřejmě umožňují klasické nastavené délky čímž zachovávají maximální pohodlí.

V nabídce najdete ale i podprsenky s klasickými ramínky, které lze velice snadno zkřížit. Tento typ ramínek je na spojovacím kroužku opatřen háčkem pro sepnutí a nemusíte se trápit přepínáním ramínek. U sportovních podprsenek je spojení ramínek k sobě u většiny sportů naprostou nezbytností. Dodáte tak poprsí ještě větší oporu.

Sepnutí ramínek k sobě můžete vyřešit ještě jedním způsobem. Stačí si pořídit spojovač ramínek. Vybírat můžete ze dvou variant a několika základních barev, které vám umožní sladit spojovač se svou podprsenkou. Oblékání je s tímto řešením poněkud komplikovanější, ale pokud máte někoho kdo vám s tím pomůže, je to poměrně ekonomická varianta úpravy podprsenky.

Trianglová push-up podprsenka z kolekce Essentiel od Simone Pérèle

Více možností na výběr

Více variabilním řešením pro vás nohou být multifunkční ramínka. Taková ramínka nejen že umožnují zkřížení na zádech, ale sepnete je i za krkem. Tento typ ramínek je řešen podobě jako přepínací ramínka. Unikátní jsou ovšem v tom, že mají odepínací spodní část ramínek, kde se nastavuje jejich délka. Zbývající část ramínek pak sepnete za krkem. Většinou jsou taková ramínka opatřena plastovými klipy a tak je manipulace s nimi velmi pohodlná.

Žádná ramínka a 100% opora

Variantou, která vám nabízí nejvíce svobody je bezramínková podprsenka. Umožní vám nosit ramínka zkřížená i za krkem a navíc je můžete zcela odstranit. Odepínací podprsenku se nemusíte bát nosit bez ramínek ani u větších velikostí košíčků. Naopak. Je pro tyto případy speciálně navržena. Širší obvod se silikonovými pásky nesklouzne dolů a spolehlivě udrží vše na svém místě po celý den. Pokud máte alergii na silikon jsou v nabídce i podprsenky bez protiskluzových pásků, které své poslání plní také velice dobře.

Mám pro vás i takový jeden malý fashion tip na závěr. K některým podprsenkám jsou dodávána silikonová ramínka. Najdete je u bezramínkových podprsenek a u některých klasických podprsenek, které umožňují výměnu ramínek. Záměr je to jistě dobrý, v jistém hledisku i praktický. Je tu jedno velké ale! Rozhodně nejsou neviditelná. Pěkně se na těle lesknou a působí to zhruba stejně, jako by na vás někdo mával červenou vlajkou.

Silikonová ramínka Fashion Forms

Snad jediná varianta jak tato ramínka relativně beztrestně nosit je jen pod oblečení, které má ramenní část z nějaké průsvitné či lehce průhledné látky. Ve všech ostatních případech na tato ramínka hodně rychle zapomeňte. Řadí se totiž do škatulky „módní peklo“ stejně jako lesklé tělové punčocháče. Takže pokud taková ramínka u podprsenky máte, jediné místo kam bych s nimi osobně vyrazila je cesta k odpadkovému koši ;).