Redakce Le Chaton, 28. 10. 2022

Někdy je fajn obléknout dekolt do prádla, které maximálně respektuje přirozený tvar prsou. Poznejte koketující sestřenici klasických podprsenek, hit, kterému se říká braletka. Příjemně se nosí, nesvazuje, je sexy a budete se v ní cítit dokonale svá!

Skoro to vypadá, jako by se výrobci podprsenek vraceli ke kořenům. Historicky první podprsenku, kterou v roce 1913 vymyslela Mary Phelps Jacobová (mimochodem, její otec, Robert Fulton, vynalezl pro změnu parník), totiž tvořily dva hedvábné kapesníčky a růžová stužka. Když Mary požádala svou služku, aby jí podprsenku zavázala, nestačila se ona dáma divit. U Maryiných kamarádek měl ovšem vynález velký úspěch a brzy se ujal.

Dnešní braletky střihem připomínají právě svéráznou kapesníčkovou kreaci nadšené vynálezkyně. Jde o nevyztužené podprsenky trojúhelníkového střihu, které nemají kostice a hodí se spíše pro menší, pevnější prsa. Obvykle mají nižší střed, pevnější pruh pod prsy a vysoké košíčky, které přecházejí v širší ramínka. Jsou velmi pohodlné, jejich střih respektuje přirozený tvar prsou, ale zároveň jsou i sexy, což je neodolatelná kombinace.

Pro každou příležitost

Braletky mají jednu velkou výhodu – výběr je poměrně široký, a tak můžete volit z modelů pro různé příležitosti. Od vyloženě elegantního a sexy kousku přes sportovnější verzi až po opravdu originální střihy, které najdete tradičně například v kolekcích značky Chantal Thomass. Variabilní jsou i velikosti – někteří výrobci se drží číslování XS až XL, u jiných značek najdete obvyklé číslování dle obvodu a velikosti košíčků.

Sexy detaily

Střih braletek je svůdný sám o sobě, u některých kousků ale výrobci přidali ještě další rafinované detaily. K nim patří například různě zdobené zadní části, ozdoby v dekoltu nebo netradiční zapínání za krkem, které odhaluje záda.

Krajka i hedvábí

Braletkám vyloženě sluší krajka, takže pokud máte rády krajkové prádlo, můžete vybírat z mnoha krásných kousků. Někdy je jemná krajka kombinovaná s bavlnou, kterou jsou například podšité košíčky v oblasti bradavek – podprsenka je tak v důležitých partiích neprůhledná a pohodlná na nošení. Nabídka braletek je ale v letošních kolekcích opravdu široká, najdete v nich například i podprsenky vyrobené z hladkého hedvábí, transparentního tylu či zdobené výšivkami.

Braletka chce být vidět!

Braletky mohou být se zapínáním, i bez něj, jedno mají ale všechny modely společné – chtějí být vidět! Braletka bývá přiznaná, ať už pod průsvitnou halenkou, nedopnutou košilí či vestou, anebo v případně vhodné události (kterou není pracovní meeting) obléknutá samostatně k sukni nebo džínovým šortkám. Možná ji budete chtít nosit pod letními šaty nebo s lehkým svetříkem, a dát prostor mužské fantazii. Limity si stanovujete jen vy samy!