Aby náš noční odpočinek byl pohodlný a zároveň příjemný, potřebujeme vhodnou společnost. Tím nemyslíme toho, s kým noc strávíte, ale noční prádlo, které, ruku na srdce, leckdy dokáže být mnohem důležitější. V nabídce je mají téměř všechny prádlové značky,
a tak je opravdu z čeho vybírat.

Otázka na tělo

Zatímco zimní měsíce volají po obepnutějších nočních košilkách, které vytvoří doslova druhou kůži, do horkého počasí je potřeba něco vzdušného. Volné střihy, které nijak neomezují pohyb a jsou tak lehké, jako bychom ani neměli nic na sobě. Vhod přijdou krátké topy, pyžamové kraťásky a minimalistická tílka nebo košilkové topy zvané caraco. Netradiční a velmi sexy je kombinace krajkové braletky a krátkých pyžamových kalhot.

Konečně nebude zima

I ti zimomřivější z nás si v létě konečně budou moct dopřát lehounké noční košilky na ramínka. Vím, o čem mluvím, protože to je přesně můj případ. Pokud není vysloveně vedro, potřebuji mít při spaní zakrytá ramena, jinak nastydnu. Těším se proto vždycky na horké letní měsíce, kdy konečně budu moct spát v sexy košilkách, které mají lehkovážně odhalená ramena.

Jak stvořila příroda

To hlavní, co můžeme nadělit sami sobě, když letní teploty nezadržitelně stoupají, je pohodlí, svěží vzhled i pocit. K tomu jsou některé materiály více vhodné než jiné. V letních měsících sáhněte častěji než kdy jindy po přírodních materiálech. Hedvábí je chladivé, extrémně jemné a vzdušné. Proto bývá pro horké počasí nejvhodnější. Spolu s ním milujeme také bavlnu. Jemné bavlněné tkaniny jsou jasná volba. V případě úpletu vyberte takový, který má nižší gramáž a bavlna vás zase nezklame. Skvěle absorbuje vlhkost, dobře se udržuje a je cenově příznivější než hedvábí. Často se zejména u prádla přidává k bavlně také elastické vlákno. To sice je umělé, ale většinou bývá zastoupené v minimálním procentu, a tak se ho nemusíte bát.

Spaní s pomocí vědy

Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří mají doma klimatizaci, bývá spánek letních měsících doprovázený vyšším pocením. Zde má svoji neocenitelnou roli materiál, kterému k jeho skvělým vlastnostem vypomohla věda. Modal je v zásadě přírodní materiál – jedná se o druh viskózy, který se vyrábí z celulózy bukového dřeva. Je nám jasné, že tohle nezní zrovna lákavě. Když se podíváme na druhé jméno modalu, bude už vše mnohem lepší. Často se mu totiž říká umělé hedvábí. Na omak připomíná bavlnu a stejně jako ona dobře odvádí pot, ale podstatně méně ztrácí barvu a vůbec se nemačká.