Marjolaine je rodinný příběh. O krajce, tradicích, prvotřídní kvalitě, inovativním přístupu a zachování těch nejcennějších řemeslných postupů napříč mnoha generacemi. Seznamte se blíže s touto výjimečnou luxusní značkou a tajemstvím letitého úspěchu.

noční košilka Tamara od Marjolaine

Jak vznikla legenda

Vše začalo ve 30. letech 20. století, kdy žena jménem Jeanne otevřela ve městě Villeurbanne obchod zaměřený na prodej vlny a tapisérie. Její manžel se rozhodl začít šít prádlo, aby vykompenzoval nedostatek dodavatelů a mohl nabídnout zákazníkům nové produkty. Brzy manželé zaznamenali velké úspěchy, proto s podnikáním nadále pokračovali, a tak vznikla značka Marjolaine. Rodinné dědictví se stalo posláním pro další generace, jež si už přes 70 let předávají vedení společnosti. Ač se za tu dobu změnila spousta věcí, zůstalo zachováno to zásadní – prvotřídní kvalita, autentické řemeslo ruční výroby a odbornost.

Celosvětový úspěch

Dnes patří Marjolaine mezi nejvýznamnější luxusní značky v oblasti spodního a nočního prádla se specializací na ruční výrobu. Je známá pro své vysoce kvalitní materiály a precizní zpracování. Její kolekce spojují převážně luxusní látky jako je hedvábí a krajka s inovativními střihy a designy, které zdůrazňují ženskost a pohodlí. Nedají na ni dopustit ženy hledající luxusní sofistikované prádlo s dotekem nezaměnitelné francouzské elegance. V roce 2015 získala značka Marjolaine ocenění Designér roku a pyšní se titulem haute couture.

Marjolaine a její výjimečné know-how

Výroba prádla Marjolaine vyžaduje jedinečné know-how specializovaných řemeslníků. Materiály jsou vybírány s maximální pečlivostí, aby každý kus byl výjimečným výtvorem té nejvyšší kvality. Převážně se jedná o hedvábí, kašmír a luxusní krajku Calais. Veškeré kolekce vznikají v dílně ve městě Villeurbanne, kde byla samotná značka založena.

Protože existuje mnoho krás, vyrábějí speciálně školení pracovníci Marjolaine na míru kousky ve všech velikostech, aby seděly všem typům těla. Pracovníci Marjolaine se zároveň stali odborníky v umění práce s Leavers krajkou. Každý kus krajky je pečlivě střižen, ručně sestavován a šit na strojích Cornely. Od prvních skic až po finální úpravy jsou veškeré kroky výroby dodrženy do nejmenších detailů. Tento výjimečný a individuální přístup dělá z prádla Marjolaine naprosto jedinečné umělecké dílo.

Dům spodního prádla Marjolaine nabízí každou sezónu širokou škálu nových kusů spodního prádla, včetně svůdných nočních košilek, elegantních pyžam, pohodlných nočních košil, odvážných body a nadčasových košil. Pro všechny příležitosti, v noci nebo ve dne, kolekce Marjolaine přinesou vždy jemnost a eleganci tím, že zdůrazní siluetu s pohodlím a jemností.

Hedvábný satén, kašmír, výšivky a krajka Calais jsou kombinovány v řadě barev od nejzářivějších až po nadčasové, aby uspokojily touhy všech žen. Materiály pro výrobu prádla pocházejí z Francie a Asie. Konkrétně krajky pak převážně z Calais, regionu známého svými krajkářskými řemeslníky po celém světě. Hedvábí původem z Asie disponuje šířkou 19 mm a bylo vybráno pro bezkonkurenční pohodlí a výjimečnou kvalitu.

Významné označení haute couture

Haute couture je francouzský termín, který označuje vysokou módu nebo také „výškovou módu“. Jedná se o luxusní segment oděvního průmyslu, v němž jsou výrobky šité ručně a na míru pro konkrétní zákazníky. Designéři haute couture vytvářejí jedinečné a originální kusy oblečení, často s použitím exkluzivních látek, bohatých výšivek a detailních ručních prací.

Pro označení jako haute couture musí designér či módní dům splňovat přísná kritéria stanovená Chambre Syndicale de la Haute Couture v Paříži. Ta zahrnují mimo jiné ruční šití, vlastní ateliér v Paříži, alespoň 15 zaměstnanců a minimálně 20 jedinečných návrhů prezentovaných dvakrát ročně na haute couture přehlídkách v Paříži. Haute couture je symbolem luxusu, elegance a nejvyššího řemeslného umění v oděvním průmyslu.

Marjolaine v Le Chaton

Velký výběr kolekcí od Marjolaine najdete na našem e-shopu. Především nabízíme noční košilky, župany, ale také třeba svetry. Široká škála barevných odstínů kombinovaných s luxusní krajkou Calais je zárukou, že si každá žena najde ten pravý kousek podle vlastní preference. Dokonalý vzhled je však stále pouze bonus. To hlavní přináší prvotřídní, převážně hedvábný, materiál disponující perfektními termoregulačními vlastnostmi. Hedvábí je nebesky jemné, krásně lesklé, prodyšné a velmi pohodlné.