Redakce Le Chaton, 3. 1. 2019

Tlačí, škrábe, škrtí, zařezává se, nedrží… V lepším případě vám špatná sportovní podprsenka může zkazit trénink. V tom horším skončíte s odřeninami nebo dlouhodobými bolestmi zad. Jak poznat, že vaše sportovní prádlo patří okamžitě do koše? Tady je 5 signálů!

Každý výskok, zvednutí paží, pohyb ramen, předklon. Sportovní podprsenka by při tréninku měla být vaším partnerem doslova ve všech fázích pohybu. Pokud na té své pozorujete některý z následujících znaků, zvažte, jestli nebude rozumnější skočit si (nebo doběhnout, dobruslit, dojet) pro novou.

1. Guma pod prsy je příliš volná

Pásek nebo guma vedoucí pod prsy by měl být širší a zároveň by měl sedět těsněji než vaše běžná podprsenka, kterou nosíte přes den, rozhodně nesmí plandat. Vyzkoušejte si s obléknutou sportovní podprsenkou zvednout ruce i ramena nahoru a dolů. Pokud guma mění svou pozici, je to špatně. Vyhněte se ovšem i druhému extrému, kdy vás prádlo dusí jako korzet, chce to najít kompromis.

Zdroj: Panache Sport

2. Ramínka jsou příliš krátká nebo tenká

Ramínka vaší sportovní podprsenky by neměla být tenká, jinak hrozí, že se vám s každým pohybem zaříznou hlouběji do kůže. Když jsou naopak široká (u vyvinutějších hrudníků o jiné variantě ani neuvažujte), rozprostře se tlak, který je vyvíjen na krk a ramena, a po tréninku vás bude bolet opravdu jen to, co má. Některé modely mají široká ramínka dokonce vypodložená.

Vyplatí se i podívat se po variantách, u kterých lze ramínka překřížit, tím se vyhnete tomu, že vám budou při pohybu klouzat z ramen dolů. Pokud máte problém, že se vám vzadu podprsenka šplhá kamsi ke krku, na vině bude s největší pravděpodobností špatný obvod. Je příliš velký a prsa ho svou vahou táhnou vzhůru.

Zdroj: Panache Sport

3. Košíčky nedrží prsa na místě nebo je tlačí

Existují dva typy sportovních podprsenek: s jednou „komorou“ a varianty s košíčky pro každé prso zvlášť. Základ je, aby vám z nich ňadra nevyskakovala nebo aby se v nich zbytečně netlačila.

Dámy s drobnějšími hrudníky nutně nemusejí nosit verze se separátními košíčky (i když vždy záleží na povaze konkrétního sportu). Pro velikosti A až DD existují i jednokošíčkové trendy modely, kterými se v posilovně blýsknete, některé zaručí jen jemnou podporu, jiné disponují výztuží a existují i modely s push-up efektem.

Bohatší hrudníky už vyžadují obléknout každé ňadro zvlášť. Tyto modely mívají i vyšší střih, takže se v nich nemusíte bát ohnout nebo vyrazit do svižnějšího běhu. Doporučujeme precizně odvedené kolekce značek Panache Sport a PrimaDonna. Pohodlí při sportování zajistí i šikovná vychytávka v podprsenkách Panache – díky kosticím obaleným silikonem a všitým do látky vás prádlo nebude nikde dřít.

Zdroj: Panache Sport

4. Je vytahaná

Chápeme, že máte ke své oblíbené podprsence citový vztah. Pokud ale na prádle pozorujete znaky vytahání, zbavte se ho. Vašim prsům už bohužel nenabízí žádnou oporu. Při příštím výběru zvolte raději možnost zapínání, které přece jen při postupném opotřebení materiálu nabízí možnost zapnout podprsenku na další háčky. Navíc ho oceníte ve chvíli, kdy po sportovním zápase nebudete muset kvůli potu bojovat i se svlékáním prádla.

Zdroj: Panache Sport

5. Neodvádí pot

Je nesmysl, abyste nosily prádlo, které do sebe po 5 minutách tréninku nasákne pot a bude vás na prsou akorát studit. Kvalitní podprsenky mají složení, které efektivně odvádí pot, nejde jen o použití materiálů, ale třeba i o funkční síťku v prostoru mezi košíčky.

Nosíte na sport speciální podprsenku?