Někdy nám život připraví neočekávané a náročné zkoušky, s nimiž se musíme vypořádat. Jednou z nich jsou bez pochyby zdravotní potíže. Téma mastektomie je ve společnosti bohužel stále ještě poměrně tabu, což ženám příliš nepomáhá. Naštěstí jsme tu my a v tomto článku vás přesvědčíme, že cítit se krásné a sexy je zcela na místě.

Něco málo o mastektomii

Mastektomie prsu je chirurgický zákrok, při němž dochází k odstranění jednoho nebo obou prsů. Obvykle se provádí jako preventivní opatření u žen s vysokým rizikem vzniku rakoviny prsu, ale také jako součást léčby pro ženy s diagnostikovaným karcinomem prsu. I když se mastektomie může zdát jako radikální řešení, pro mnoho žen se stává osvobozujícím krokem, který jim pomáhá získat kontrolu nad svým zdravím a poskytuje jim psychickou i fyzickou úlevu.

Citlivé téma a obavy

Výjimkou však bohužel nejsou ani negativa se zákrokem spojená. Jedná se především o strach. Navíc… texty o pocitu ztráty ženskosti a přitažlivosti, obavách z nepřijetí či nepříjemných pohledů pochopitelně nikoho nepotěší. My si přejeme, abyste se cítila krásná při jakékoliv příležitosti – tedy i v létě, v období dovolených a času stráveného u vody. Proto v naší široké nabídce najdete kromě běžných plavek zároveň i plavky protetické. Tento článek vám přiblíží jejich funkce a nesporné výhody.

jednodílné protetické plavky od značky Sunflair

Změna je cesta

Protetické plavky jsou speciálně navrženy pro ženy, které prodělaly mastektomii nebo mají jiné estetické či fyziologické změny v oblasti hrudníku. Tyto plavky poskytují nejen praktickou a funkční podporu, ale také pomáhají ženám získat zpět sebevědomí a radost z plavání. Protetické plavky se staly nedílnou součástí módy pro ženy – zajistí pohodlí a oprávněný pocit přitažlivosti beze strachu a nervozity.

Pohodlí a funkčnost v jednom

Košíčky protetických plavek mají obvykle měkkou jemnou výztuž, která pomáhá vytvářet symetrii a přirozený vzhled. Výztuže tvoří velmi pohodlný přizpůsobivý materiál a lze je z plavek jednoduše vyjmout pomocí drobné nenápadné dírky. Košíčky jsou zároveň uzpůsobeny pro snadné vložení a fixaci prsní epitézy. Plavky kromě dostatečné podpory poskytují zároveň kompresi důležitou pro komfort při plavání.

Přitažlivost a sebevědomí

Pro ženy může být ztráta prsu těžkým emocionálním zážitkem. Často pociťují nedostatek ženskosti, strach z přijetí okolím a pochybnosti o vlastní přitažlivosti. Protetické plavky jim umožňují cítit se sebevědomě a krásně i při plavání. Střihy těchto plavek jsou vytvořeny tak, aby se přizpůsobily různým tvarům těla a zvýraznily individuální krásu ženy. Existuje mnoho stylů, barev a vzorů, které ženám umožňují vybrat si plavky podle osobního vkusu a stylu.

Stačí si jen vybrat

V naší nabídce momentálně najdete jednodílné protetické plavky od známých luxusních značek, jako je Gottex či Sunflair. Design odráží aktuální trendy v oblasti módy a kombinuje několik barevných variant. Samozřejmě nezapomínáme ani na protetické podprsenky – každodenní nezbytnost. Ty od Marlies Dekkers oceníte pro kvalitní pevný materiál, vysoký střih a především originální osobitý styl. Pro větší výběr plavek i podprsenek doporučujeme navštívit některou z kamenných poboček nebo přímo náš e-shop.

Ať si vyberete jakýkoliv styl a barvu, nejdůležitější je vaše pohodlí. Proto vám přejeme krásné léto plné zaslouženého a ničím nerušeného relaxu a těšíme se na vás v našich buticích :-)