Štěstí přeje připraveným a pravdou je, že čím dříve se do výběru ponoříte, tím spíše najdete ty nejvhodnější a nejhezčí plavky. Vyprodávají se poměrně rychle a když budete otálet, může se stát, že svoji velikost a oblíbený odstín už neseženete. Pojďte této nepříjemné situaci předejít a prozkoumejte letošní trendy s předstihem. To znamená nyní.

Pokud rádi dovolenkujete, trávíte čas na pláži a nebo zkrátka jen chodíte pravidelně plavat, jsou plavky zkrátka nezbytností. Většina z nás pak výběr těch správných řeší mnohem více než u spodního prádla. Speciálně co se designu týče, protože zkrátka a dobře – vidí je všichni. A my chceme vypadat co nejlépe.

plavky z kolekce Korin od značky Agua Bendita

Plavky jako vyjádření vašeho já

Jestli si všímáte módy a aktuálních trendů, určitě vám neuniklo široké barevné spektrum, jež plní módní butiky. Bohaté vzory a nejrůznější odstíny se objevují na všech kouscích oblečení. Plavky nejsou výjimkou. Trendy roku 2024 totiž znějí jasně: čím výraznější, tím lepší. Na nudný design zapomeňte. Umělecké květinové vzory, exotické motivy znázorňující tropickou přírodu a živočichy, zvířecí potisky a nepřehlédnutelná hra barev – přesně to se letos nosí.

Abstraktní umění

V návaznosti na předchozí odstavec je na místě zmínit abstraktní pojetí designu. Protože stejně, jak trendy je realistické zobrazení přírodních motivů a zvířecích vzorů, tak na vrcholu uvidíte i jejich poněkud umělečtější formu. Abstrakce se dostává také do geometrických útvarů, etnických motivů a obsáhlých kulturních témat. Například takový design, kde se střídají tropické motivy, geometrické útvary, široká škála uměleckého pojetí barev a ostré i rozmazané linie, je letos na vrcholu módních příček.

Zářivé léto plné barev

Základní stavební kámen každého designu jsou barvy. Spousta barev. Bez nich se zkrátka neobejdou žádné vzory, a tedy ani vy. Ať vsadíte na bohatý motiv nebo jednobarevnou variantu, stojí za to znát aktuální trendy odstíny. V roce 2024 jdou do popředí křiklavé a neonové odstíny růžové, oranžové, zelené, žluté, modré, dále tmavě modrá, červená, fialová či fuchsiová. Často se výraznější tón kombinuje s nude odstíny, pudrově růžovou, khaki a samozřejmě nesmí chybět černá a bílá.

Svobodná múza s dobrodružnou duší

Boho styl je zkratkou pro „bohemian style“, tedy volnomyšlenkářský životní styl vyobrazený do tematických motivů, ozdobných střapečků, rafinovaného šněrování, háčkovaných detailů a dalších prvků znázorňujících svobodu ve všech jejích podobách. Kupříkladu vzory květin, dalekých i blízkých kultur, etnických témat, ale také paisley motivy – kašmírový vzor se spirálami s původem v Persii. Boho oblečení a plavky můžete doplnit dřevěnými, ručně dělanými ozdobami nebo šátkem a kloboukem. Vyjádříte svoji jedinečnost a svobodnou duši toužící po dobrodružství.

Letenka třeba do Indonésie

Za exotikou nemusíte nutně letět přes půlku zeměkoule. Přímořskou tropickou atmosféru si s sebou snadno vezmete kamkoliv, když si vyberete některé z plavek s veselým exotickým vzorem. Palmy, asijské květiny, místní plody a další tematické motivy váš plážový outfit dokonale rozzáří. Exotická příroda nabízí obrovské množství různých druhů rostlin a stejně je na tom design plavek, potažmo barevná variace. Kam až sahá vaše fantazie, tam i možnosti nákupu. :-) Plážový outfit si tak snadno vykouzlíte podle svého a díky výraznějším barevným tónům krásně zdůrazníte bronzové opálení.

Minimalismus a magická podšívka

Dejte šanci minimalismu. Velice aktuální a trendy životní styl lze pojmout mnoha způsoby. Módní značky na něj čím dál více berou zřetel, jelikož jde ruku v ruce s udržitelností a ekologickou odpovědností. Přímá úměrnost „méně je více“ platí u množství zakoupeného oblečení, ne však v designu. Jak je to možné? Odpověd je snadná: oboustranné plavky. Toto originální, osobité a velice praktické provedení si okamžitě zamilujete. Ke změně outfitu vám stačí jen obrátit je „naruby“ a ihned získáte další design. Za jednu cenu a místo v kufru máte 2 motivy. Magická podšívka je specialitou například veselé barevné značky Maaji či na vzory bohaté kolumbijské značky Agua Bendita.

Elegance se neztrácí

Možná už vám ze všech těch barev jde hlava kolem. Jedno je jisté – křiklavé tóny kombinované v několika odstínech rozhodně nejsou pro každého. I proto jsou trendy různorodé, protože módní návrháři zkrátka myslí na každého. A i když se samozřejmě barevná duha s elegancí nevylučuje, když právě eleganci hledáte, pravděpodobně vás táhnou střídmější, třeba i jednobarevné kousky. Eleganci pak najdete například v luxusních ozdobných detailech, jemném řasení materiálu, jednoduchých a přesto smyslných střizích nejrůznějších variant.

Kouzlo nadčasové černobílé

Když už jsme zmínili tu eleganci, nelze opomenout další velký – a jak nadčasový! – trend. Černobílá klasika je volba, po níž saháme, když toužíme po jednoduchosti. Sofistikovaná hra kontrastů těchto dvou barev nabízí nespočet variací, přičemž charakter a druh vzoru dokáže perfektně vystihnout nejrůznější témata i styl. Najde se asi opravdu málokdo, u koho v šatníku není ani jeden kousek oblečení v této kombinaci. Co se týče aktuálních trendů, kralují různě široké proužky, klikaté vzory a vlnky.

Nulová ztráta ženskosti při těžších životních zkouškách

Určitě stojí za to zmínit, že plavky umí mnohem více než jen ozdobit siluetu a doprovázet vás během vodních aktivit. Občas máme všechny ten pocit, že něco by se v ideálním případě mohlo schovat. Povolené bříško, nějaké to kilo navíc a další estetické nedokonalosti můžou být důvodem, proč se na letní měsíce těšíme o něco méně. A to je obrovská škoda. V takovém případě mohou být ideální volbou plavky se stahující funkcí. Například značka Charmline vyrábí celkem 3 úrovně stažení – lehké, střední a silné, přičemž každé vám pomůže lichotivě zdůraznit a opticky zúžit siluetu. Možná máte za sebou těžkou životní zkoušku v podobě mastektomie prsu/prsou a trápí vás pocit nedostatečné ženskosti a nežádoucí pozornost okolí je to poslední, co potřebujete. Řešením mohou být protetické plavky. Šikovně a chytře ukryjí epitézu, zakryjí případnou asymetrii, jsou velmi pohodlné… a navíc – nikdo nic nepozná. :-)

Nezlomné puntíčky a kostičky

Módní průmysl stále přichází s novými inovativními způsoby jeho pojetí. Díky tomu máme možnost si v každém trendu najít svůj styl a podtrhnout tak vlastní osobnost. Spousta prvků ale koření v dnes už dávných časech a od talentovaných módních návrhářů dostává moderní aktualizaci. Kárované vzory, proužky, ikonické barevné ozdoby větších velikostí nebo puntíky si nadále drží své čestné místo a pravidelně se dostává na výsluní trendů. Samozřejmě v pojetí aktuálních moderních prvků, jako jsou například výrazné barvy. Devadesátkám neodzvonilo. :-)