Základní barvy podprsenky a kalhotek má v šatníku snad každá žena. Ovšem méně myslíme na situace, kdy naše oblečení vyžaduje prádlo, které skutečně není vidět. Existují totiž materiály, které vám nic neodpustí a neviditelné spodní prádlo je tak jedinou variantou jak nosit oblečení z velmi jemných látek a zároveň nekřičet do světa, jaké spodní prádlo právě máte.

Jak už jsem párkrát psala, móda je úžasná. Nabízí nekonečné možnosti co se týče stylů, střihů, barev a materiálů. A právě materiál oblečení se může stát tím, kdo na vás vše prozradí. Nebo přesněji řečeno… ukáže i to, co nechcete.

Jemné materiály oblečení jako je třeba satén či hedvábí odhalí každou nerovnost nejen na vašem těle, ale i spodním prádle. Při výběru prádla pod takto jemné materiály je třeba dodržet dvě jednoduché zásady. První zásada je taková alfa a omega spodního prádla, tedy zvolit správnou velikost. A ta druhá? Vybrat vhodný typ prádla, které na sebe neupozorňuje zbytečnými švy či zdobením.

Dnešní nabídka spodního prádla už počítá snad se všemi situacemi, které nás ženy mohou v oblékání potkat. Vybírat můžete jak bezešvé kalhotky tak i podprsenky, u kterých na košíčcích nenajdete žádný šev jenž by mohl pokazit váš pečlivě vybraný outfit.

Kolekce Essentiel od Simone Pérèle

Kvalitní opora beze švů

Pokud si představujete bezešvou podprsenku jako prádlo bez jediného švu, pak vás vyvedu z omylu. Bez švů to ve velké většině případů nepůjde. Říkáte si, že je tedy její název lehce zavádějící? Záleží na úhlu pohledu. Jako bezešvé podprsenky označujeme ty, které nemají na košíčcích žádný šev. Svrchní materiál je jednolitý a v případě nevyztužených podprsenek je moldováním (tvarování materiálu za pomoci tepla a lisu) upraven pro proporce poprsí. Materiál bývá zcela hladký, ale najdete i podprsenky s košíčky z ploché krajky. Obvod a napojení ramínek už švy disponuje a můžete na nich najít i nějaké zdobení v podobě výšivek a krajek, které podtrhnou vaši ženskost.

Do oděvů kde si nemůžete dovolit opravdu téměř nic jsou k dispozici podprsenky, které mají kromě zcela hladkých košíčků většinu švů plochých, lepených nebo skrytých díky speciální technice šití. Ty jsou pak pod oblečením nejméně patrné. Ve velké většině jsou z hladkých materiálů, kterým vévodí neskutečně příjemné mikrovlákno. Vybírat můžete variantu s kosticemi i bez. Kostice mohou hladký efekt nepříjemně narušit, a proto jsou v nabídce i podprsenky se skrytými kosticemi. V takovém případě je kostice uložena ve výztuži košíčků.

Klasické kalhotky s lepenými švy z kolekce Color studio od Marie Jo

Jako druhá kůže

Jsou ženy, které pod šaty nenosí žádné prádlo. Ale pokud přeci jen zatoužíte alespoň po kalhotkách i zde najdete plno variant, které zůstanou v dokonalém utajení. Vybírat můžete kalhotky s lepenými švy, laserem řezanými okraji či kombinací obojího. U první varianty skutečně nenajdete žádné klasické švy. Všechny švy jsou lepené teplem a zcela hladké. U druhé typu šitý šev najdete, ale v místě kde nikomu, ani vašim šatům, nevadí. Šev bývá umístěn v zadní části kalhotek, kde se krásně schová mezi půlky a materiál nemá šanci odstávat. Vše je krásně hladké přesně tak, jak má být.

Něco navíc

Bezešvé nejsou jen podprsenky a kalhotky. V různých situacích se vám mohou hodit i bezešvá body či topy. Dámy s drobnějším poprsím ocení zejména integrované jemně vyztužené košíčky, které dodají poprsí lehkou oporu a jemně zaoblený tvar. Kolekce One od Selmak nabízí i další produkty, které vám dodají pocit maximálního pohodlí.

Kolik šatů máš, tolikrát jsi člověkem. Takto sice přísloví v originále nezní, ale i tak je to pravda. Na spodním prádle se nevyplatí šetřit a s jednou či dvěma podprsenkami si bohužel nevystačíme. Spodní prádlo je alfa a omega nejen našeho pohodlí, ale i každého našeho outfitu. Ač jsou šaty sebekrásnější, nevhodné nebo špatně padnoucí prádlo vše pokazí. Ono zaštípnuté kalhotky, byť bezešvé, pod hedvábnými šaty dokáží nadělat pěknou paseku.

Pokud si nejste s výběrem prádla jisté, rádi vám poradíme jak v našich buticích, tak i na e-shopu.